Julius Assange, Mezinárodní soud v Haagu a profesor Václav Hořejší DOPLNĚNO! A znovu doplněno!!!Potřetí doplněno!!!!!!


Pěkně  se nám to včera  semlelo. Udělil jsem si včera jeden  den volno od klávesnice. S tím, že  to zkusím, jaké to bude, když nebudu muset  24 hodin  o Kosu  ani zavadit. Ani psát, ani redigovat  text někoho jiného.  A budu  místo toho natírat  plot kolem Vlčtejna. Už  to potřebuje.  No vlastně on to potřeboval akutně už někdy předloni. Ale  tím vás nebudu unavovat. To je můj problém. Jenže  z toho natírání nakonec  nebylo nic. Byla na větru tak hrozná  zima, že mne nenutila  pracovat  ani moje  dobrá žena.

Tudíž  došlo na počítač, když na  něj, tak na monitor  tisku a já zjistil, že  Julius  Assange  už  není na  ekvádorském velvyslanectví v Londýně, kde  se ukrýval už  od  roku 2012,  nýbrž  v rukou britské policie, která  ho poslala  do cely, než bude vydán do Spojených států.

Britská vláda prý poděkovala policii za profesionální výkon, jak Assange zadržela… Jsem se dozvěděl na  ČT od  Vostala.. To tedy  byl opravdu  hrdinský  výkon vyvléci  násilím partou  osmi  pochopů jednoho osamoceného chlápka!

Mayová si  snažila  vyspravit  brexitem pošramocené sebevědomí následujícím  komickým výrokem:

Britská policie později sdělila, že zakladatele WikiLeaks zadržela v souvislosti s žádostí amerických úřadů o jeho vydání do Spojených států, kvůli zveřejnění dokumentů o válce v Iráku a Afghánistánu.Assangeovi  hrozí, podle Američanů, až pět let vězení.

Pokud se domníváte, že za zveřejnění  tajných amerických dokumentů, které získal od  příslušníka  US  Army Bradleyho Manninga, později transformovaného na  Chelsea  Manningovou, tak jste  na omylu. Americká prokuratura tvrdí, že v roce 2010 Manning poskytl Assangeovi část hesla pro přístup k počítačům ministerstva obrany. Assange byl tedy obviněn z toho, že Manningovi pomohl získat tajné dokumenty, a nikoli za jejich umístění na  Wikileaks!!!  Že  si  z  vás  dělám legraci?  Ani náznakem – jak se dozvíte  v  čase  1:45 min  zde.  Ministerstvo spravedlnosti potvrdilo, že Assange byl zatčen na základě dohody o vydávání mezi VB a USA.

K technikáliím v  předchozích informacích jen tolik, že

-Assange uprchl, při svém pobytu v Londýně do ekvádorského azylu proto, že na něj  byl vydán ve Švédsku mezinárodní zatykač kvůli znásilnění. On se bránil tvrzením, že  to není pravda,  ale  finta  švédských úřadů, aby  byl zadržen a následně  vydán nikoli do Skandinávie, nýbrž  USA. Čas potvrdil, že  měl pravdu. Švédsko po několika létech  svou žádost  o vydání stáhlo a  případ  stoplo. Ještě mají  Švédové právo kohokoli školit  z  lidských práv?  Hlavně, že  naprosto úzkostlivě  dodržují  práva  nelegálních migrantů….

-tvrzení americké prokuratury  o tom, že  Assange pomáhal Manningovi se  vlomit  do speciální americké vojenské sítě,  je stejná  bajka  jako ono  švédské znásilnění. Alespoň ve světle  toho,  co  je obecně  a dlouhodobě  známo z  veřejných zdrojů. Viz  film Wikileaks nebo  dobové texty.

Například  v  článku

Zapomenutý Bradley Manning: muž, který všechno vyzradil na WikiLeaks

který vyšel koncem roku 2010, kdy  vše bylo živé a detailních informací  byl plný  mediální prostor a  jeho autoři zjevně  pracovali s  tzv. neprůstřelnými americkými zdroji, které požívají  největší důvěryhodnosti, se o tom jak  Mannig  přišel k údajům, které předal dál, toto:

Začalo to 22. května 2010 někdy o půlnoci místního času na základně východně od Bagdádu. Armádní zpravodajský analytik Bradley E. Manning sedí u počítače a právě chatuje s bývalým hackerem jménem Adrian Lamo, který žije v San Francisku. „Mám hypotetickou otázku,“ letí vzkaz z Iráku do Kalifornie. „Kdybys měl volný přístup k tajné informační síti a měl bys ho dlouho dobu… řekněme osm až devět měsíců… a kdybys tam viděl neuvěřitelné věci, hrozné věci… věci, které patří do veřejné sféry a ne na nějaký server umístěný v temné místnosti ve Washingtonu… co bys udělal?“

Manning žádá člověka, kterého v životě neviděl a vlastně ho vůbec nezná, o radu – a hlavně o souhlas.

Snaží se, aby Lamo pochopil, k čemu všemu má na tajném vládním intranetu přístup. V následujících dvou dnech píše: „Je tady třeba databáze půl milionu zpráv z irácké války od roku 2004 do roku 2009 s hlášeními, souřadnicemi a údaji o ztrátách, stejně tak jako 260 tisíc diplomatických depeší, které vysvětlují, jak první svět využívá ten třetí, to vše v detailu a z vnitřní perspektivy.“

Brzy je jasné, co s nimi asi udělal. „Poslal jsem to tomu bělovlasému Australanovi.“ A je to venku.

Později Manning bývalému hackerovi napíše, že už WikiLeaks předal tajnou depeši z americké ambasády v Reykjavíku ze 13. ledna. Lamo něco takového skutečně na WikiLeaks najde, objevilo se to tam 18. února.

Kromě toho Manning informuje Lama, že to byl on, kdo WikiLeaks předal videa ze dvou krvavých masakrů v Iráku a Afghánistánu, jichž se dopustila americká armáda…

....Manning navíc přesně popsal, jak si tolik dokumentů mohl postahovat. Vypadá to neuvěřitelně, ale udělal to stejně snadno, jako si někdo stáhne fotku z internetu.

Nosil si s sebou DVD, na nichž byla hudba Lady Gaga a taky to na nich bylo fixem napsané. Zatímco předstíral, že poslouchá při práci muziku, písně vymazal a na jejich místa nahrál dokumenty. Aby nikdo neměl podezření, pohyboval se přitom do rytmu písní, které neposlouchal, a zpíval si melodie, které dávno vymazal. Když mu padla, vzal DVD s nápisem Lady Gaga a odešel. Takhle prosté to bylo….

Ten  článek stojí opravdu za přečtení celý. Lidská paměť je nespolehlivá. Nicméně  je z něj zcela  zřejmé, že  Manning  byl oprávněn přistupovat  k úložišti s tajnými dokumenty nebo že  si jej opatřil sám. Nic nenasvědčuje  tomu,že  by potřeboval Assangeovu pomoc. Dokonce  jej nejspíš  ani neznal. Tvrzení  americké prokuratury   je  v rozporu se  známou  realitou a  má tedy krátké nohy.

Nicméně, není  smyslem mého textu, abych rozporoval technikálie. Leitmotivem je  jednoznačně  samo zatčení, uvěznění a  následné vydání Assange Ekvádorem   Britům a jeho plánované předání  Američanům.

Ekvádor, aby  mohl šéfa  Wikileaks  vydat, pozastavil jeho  ekvádorské občanství, které mu udělil v  roce 2017 !!!!  a pak už jen pozval  bobíky. Předevčírem mu  odňal azyl, protože prý  opakovaně porušoval mezinárodní úmluvy a pravidla každodenního provozu ambasády, napsal ekvádorský prezident Lenín Moreno na svém Twitteru.

Naprosto dokonalá  demonstrace pojmu  banánová  republika. Protože  právě  tahle země je jedním z největších producentů banánů na světě /4. v roce 2010/.  Právo bylo ohnuto tak, aby  vyhovělo  gringům ze  severu, kteří na  Ekvádor  řadu let  neúprosně  tlačili. No  vlastně, když si vzpomenu  na  Nikulina  a  českého ministra  „spravedlnosti“  Pelikána tak…  tak  mohu jedině  mlčet. Nebo konstatovat, že ten Ekvádor  má alespoň ty  banány… V tom ostatním  jsme na tom úplně  stejně. Jen u nás  se  nenajde žádný  bývalý prezident, který by  počínání  současné české vrchnosti  komentoval takto:

USA to mají s vydáváním osob  úplně  stejně  jako s intervencemi. Když se jim někdo znelíbí,  tak  tam buď pošlou mariňáky  nebo policajty, případně  předsedu sněmovny  reprezentantů. To podle toho  jestli jde o nepohodlnou zemi nebo osobu, či osoby. A  svět panáčkuje. A nějaká svoboda  slova,  hlídání  demokracie, právo na pravdu?  Nenechte  se  vysmát!  America  first only!

V totální kontradikci je proti  tomu vztah USA  k Mezinárodnímu soudu v  Haagu. Tedy pokud  ho náhodou napadne  vyšetřovat  eventuální  zločiny proti  lidskosti amerických  vojenských a civilních osob.

Spojené státy zruší nebo odmítnou udělit vstupní víza pracovníkům Mezinárodního trestního soudu (ICC), kteří se pokoušejí vyšetřovat nebo trestně stíhat údajné trestné činy amerických ozbrojených sil v Afghánistánu či kdekoli jinde ve světě a totéž platí pro ty, kteří se snaží jednat proti Izraeli, vyjevil oficiálně Mike Pompeo. Pompeo, takto ministr zahraničí a dále  uvedl, že USA již zahájily tato opatření proti některým zaměstnancům tohoto soudu se sídlem v Haagu.

“Jsme odhodláni chránit americký a spojenecký vojenský a civilní personál před životem ve strachu z nespravedlivého stíhání za opatření přijatá k obraně našeho velkého národa,” řekl Pompeo. Vízová omezení by zahrnovalan každého soudního činitele, který podnikne nebo podnikl kroky k podání trestního oznámení nebo k zahájení vyšetřování. „Toto vízové ​​omezení může být také použito k tomu, aby odradilo snahy ICC o stíhání spojeneckého personálu včetně Izraelců“ dodal.

Prokurátor ICC má již trestní oznámení na zločiny v Afghánistánu, které může zahrnovat Američany.Zástupci Palestinců  požádali soud, aby zahájil trestní řízení proti Izraeli. Pompeo řekl přímo k zaměstnancům ICC: „Pokud jste zodpovědní za navrhované vyšetřování amerického personálu v souvislosti se situací v Afghánistánu, neměli byste předpokládat, že stále máte nebo budete mít vízum či budete moci někdy vstoupit do Spojených států”.

Nic  jsem si nevymyslel, zdroj je opět neprůstřelný  a aktuální! Takže  Assange  ano, Američané nikoli,.Nikdy a  nikde. Bez ohledu na  to, že  Assange  uvědomil svět  o nepopiratelných praktikách  v provádění reálné politiky,  zatímco  eventuální  zločiny proti  lidskosti  jsou prostě jen  zločiny  proti podstatě  lidstva  jako takového.

Chápu sice proč  tohle   všechno   Američané dělají, ale  nebude to  pro ně  bez nákladů.  A ne zrovna  malých. Už  dneska jsou, pro  nikoli  malou část  světa,  ztělesněním  všeho zla.  Assange , ani  ta  totální  obstrukce Mezinárodního soudu se  jim nemůže dlouhodobě  vyplatit. Bude následovat ztráta prestiže tam, kde ji dosud  ještě  mají. eroze  důvěryhodnosti zase pokročila.

Co třeba, kdyby  si vzpomenuli, jaké  obrovské renomé měli po převratu  speciálně  v České republice. Přiznávám, že  v  době před Listopadem jsem jen  žasnul  nad  mírou  protiamerických nálad v  západní Evropě. Pátrání  proč  tomu tak, je  nevedlo k žádné rozumné  odpovědi. Za železnou oponou ani k nějakému poznání vést nemohlo. Dnes už není nutné nic  vysvětlovat.

Nejsem žádný  „antiamerikanista“. Pořád  tvrdím, že  nemáme  jinou  rozumnou alternativu. Ale  všechno je vocaď pocaď.  Být  světovým  četníkem a zároveň i šerifem a samosoudcem, tohle  si svět  dlouhodobě  určitá nenechá líbit.   Absolutně mi uniká,  proč  Američané  stojí  tolik o to, aby je nemělo rádo  tolik  lidí na zeměkouli, kolik jenom lze. A  jednají  v  tomto duchu s „příkladnou  houževnatostí a  úsilím“.

Počkám si, co  o  vydání Assange  a  odmítnutí  vstupních  víz  napíší ti  jedině  správní,  kteří  vždycky  neochvějně  stojí  za  USA,  ať  se jedná o cokoli. I ti se ozvali včera. Ale rozhodně  ne proto, aby podpořili práva provozovatele  Wikileaks nebo se zastali Mezinárodního soudu pro lidská  práva  jeho univerzální působnosti.

Vy, kteří  jste  chodili nebo stále  ještě   chodíte  číst na  blogy  Aktualně.cz, dobře  znáte  jméno – profesor  Václav Hořejší. Nejen že  jde o jednoho ze  služebně  nejstarších  tamních   blogerů, ale  především se jedná  o opravdovou personu a  to nejen  v jeho  vědecké profesi. Prostě  je to  někdo s  obrovským přesahem do veřejného prostoru. Pro ty , kterým  jméno neříká nic, je  zde  Wikipedie. Mám to štěstí, že  jsem se  s ním potkal.Nesmírně si jej  vážím.

Ovšem, jak jsem  zjistil, tak si jej „vechtři té  jediné správné  víry“  tvrdě  vypůjčili. Dovolil si totiž veřejně  napsat úvahu o NATO, ve  vztahu k dění ve  světě obecně  a  zájmům České republiky  obecně. Dovolím si ocitovat:

NATO hrálo důležitou roli při zadržování komunismu, ale když se Sovětský svaz rozpadl, Aliance ztratila svůj základní cíl. Vyřešilo se to tím, že si Západ udělal nepřítele i z nástupnického státu Sovětského svazu, z Ruska.

Musím bohužel konstatovat, že na tomto neblahém vývoji měla zásadní podíl mírně řečeno nemoudrá politika Západu. Po rozpadu Sovětského svazu totiž začali západní politici dávat najevo, že na ruské zájmy není třeba brát ohledy. To v Rusku začalo vyvolávat dojem (podle mě oprávněný), že strategickým cílem Západu je postupně zcela eliminovat Rusko jako velmoc, podrobit si ho a pravděpodobně docílit i jeho rozpad,“ napsal imunolog.

Západ sice oponuje, že Rusko proti nám vede hybridní válku, ale ve skutečnosti jde jen o propagandu, kterou využívá nejen Rusko, ale i Západ. Od Ruska nám prý žádné nebezpečí nehrozí. „Nikdo rozumný nemůže tvrdit, že naši republiku Rusko jakkoli ohrožuje. Jsem proto přesvědčen, že bychom se měli snažit, aby se naše vztahy s Ruskem zlepšily,“ napsal doslova imunolog. Ruská federace podle imunologa jen hájí své oprávněné regionální zájmy, stejně jak to činí i další země.

Kdybychom za této situace NATO opustili, jednak bychom ušetřili a jednak bychom se ocitli v dobré společnosti zemí, jako jsou Rakousko, Švédsko či Finsko, alespoň z pohledu autora.

Nic  s  čím by měl  suverénně a  svéprávně  uvažující  člověk  zásadní problém, chce se říci.  O  to  více jsem zíral  na  reakce těch  věčně  a  neochvějně  správných. Tady  je  malý  vzorek:

Takže  Romancov to má mimo,  Hřebejk vidí  čertovo kopýtko v  tom, že také někdo jiný než USA  by mohl mít  svoje  zájmy a  to dokonce  OPRÁVNĚNÉ a  pro Szanta je  znepokojivé, když  někdo má  názor na praktickou politiku a pokud  ten nekoresponduje  s tím, co si myslí tenhle  samolibý  týpek, pak jde o  naivního troubu.

To jsou opravdu ti praví!

Romancov i jeho žena  si  z  protiruské  hysterie  udělali  dobře  placené živnosti. On je neustále zvaným  expertem, ona  šéfuje ministerstvu jediné pravdy na  vnitru.

U Hřebejka  mne  zaujala  tentokráte  jeho výjimečná zdrženlivost  ve  výroku na  adresu  profesora  Hořejšího – má kliku že  nebyl nazván  rudým či hnědým prasetem,  jak vyjevil tenhle příkladný  intelektuál  ve  volební  kampani při prezidentských  volbách v roce 2013 na  adresu protistrany, od kterého se  velmi ostře distancoval i Karel Schwarzenberg. No Václave, fakt  jsi mohl dopadnout  u  umělce  daleko a daleko hůře!

A pokud  jde  o tu Szantoovu drzou  sprosťárnu? Inu  není to tak  dlouho, co jsem  vydal článek, který se ho týkal  a velmi se mu  nelíbil, když byl na něj upozorněn. Tenhle:

Proč se ČT vrátila o 5 let zpět a je Jakub Szanto totální ignorant a nedouk nebo snad rovnou lhář?

Jen doložil,  že už   titulek mu   nijak nekřivdil. Vůči prof. Hořejšímu potvrdil své   nabobství  a křupanství. A  že  jde nikoli o výstřelek, ale osobní  nastavení.

Ale nezmiňuji se o těch třech kvůli tomu, abych je  nějak rozebíral. Za  to mi  nestojí, jakkoli mne  jejich útok  na  profesora  Hořejšího irituje.Ve veřejném diskursu nejde o nic  nového – kdo má jiný  názor, než  samozvaní řiditelé zeměkoule, dostane od nich, v lepším případě pořádný  kartáč. V  tom horšíma   budoucím – náhubek.  Protože  jen  oni vědí, co to je  ta  opravdová demokracie, jen oni hájí svobodu. Vlastně  – jen oni na to mají právo. A  tudíž  i právo veřejně mluvit.

Když  tak statečně  zmastili  ojedinělého odborníka na přírodní  vědy, který  si dovolil zabrousit  do minového pole bájných společenských, neboli, jak my reálně zaměření  říkáme  – okecávacích,  věd / rád  bych  těmhle  nafrněncům  sdělit, že  každý,  či skoro každý je  může  vystudovat! NAproti tomu  Maxwellovy  rovnice  nebo Regresní  analýza  už tak úplně pro každého jaksi nejsou. Nebo cokoli podobného. Pokud by  Szanto  měl  zájem zjistit, vo  co  kráčí, pak to první je  v základu popsáno zde a  to  druhé zase tady /  velmi mne zajímá jak  se  postaví k těm dvěma  americkým excesům posledních  dnů -Assangeovi a  odmítnutí  víz pro  pracovníky Mezinárodního soudu  z Haagu  a  vůbec  popírat jakoukoli pravomoc  tohoto  orgánu pro vyšetřování  válečných zločinů, ve vztahu k americkým /izraelským/ občanům.

S  chutí  si od nich přečtu, či poslechnu  cokoli na podporu  Julie  Assange  a nezávislé  investigativní žurnalistiky  ve stylu  padni komu  padni, protože  právě  svoboda  a nedotknutelnost  médií a jejich úloha  hlídacího psa  je pro existenci demokracie a  svobody  fatální.

Zrovna  tak vřele  uvítám jejich  jakoukoli zmínku o tom, že  lidská práva jsou univerzální, nedělitelná, nezcizitelná a  u  všech lidí  rovná.  Bez ohledu na jejich  národnost a  státní příslušnost. A  že  ten kdo je poruší se za  to  musí zodpovídat, lhostejno, zda jde o  občana Libérie, Srbska nebo Spojených  států.

Jistě na jejich vyjádření nebudu muset  čekat  dlouho. A  Václav Hořejší také ne.

Určitě  si pospíší  už proto, že je naprosto musí  rozhořčit  vědomí,  že  něco podobného , jako se  právě  stalo na  Ekvádorském velvyslanectví  v Londýně,  se   v   moderní  historii stalo  jen  mimořádně  řídce.  Vlastně  jen dvakrát. Pokud  si  matně pamatuji   tak oba  případy  se  váží  k roku  1956 a poraženému národnímu povstání v Maďarsku.

Tam se před  vítězícími  Sověty uchýlil na velvyslanectví . maďarský kardinál Jószef Mindszenty.. Strávil  tam v  azylu  15 let a pak jej Kadár  nechal ze země  odjet.

Na  rozdíl od povstaleckého premiera  Imre  Nagyho. Ten se  vyhnul přímému zatčení tak, že  se ukryl  na jugoslávské  ambasádě.  Po pár  dnech uvěřil slibu, že  když vyjde, nic se mu nestane. Skončil na popravišti.

Případ  Assange je kombinací obojího – Nagyho s Mindszentym.

Nikdy v životě by mne nenapadlo,  že  v demokracii, konkrétně v  Británii a  s těžkou  ingerencí  Spojených států a  v jejich zájmu, bude  překonáno i  Maďarsko roku 1956!!! Protože  ani  NKVD, ani maďarská komunistické policie  si netroufly  pro  oba  vzdorující  představitele povstalců na  některou z ambasád  dojít.  Američané tehdy  s Mindszentym bránili svobodu a  právo na  svobodu a demokracii. Dnes  jsou v  pozici tehdejšího Sovětského svazu a  Británie supluje  Kadára!

Romancov, Hřebejk A  Szanto se proti vydání Assange a odmítnutí víz pro pracovníky  haagského soudu  jistě  co nevidět   ohradí. Druhou možností ovšem je, že  napíší  články v  duchu jiných  dobových hesel – které  také pamatuji -Povi psí smrt!  Mohou si svobodně  vybrat. Historie se opakuje.Bohužel. Právo  volby  pro každého z nás  zůstává. Bohudík.

Dodatek z pátečního rána:

Právě  jsem otevřel poštu a  tam na razil na  upozornění nicku Delkim,  že  je jistě jen souhrou náhod, že  Ekvádoru před měsícem byl  přiklepnut IMF tříletý úvěr 4.2 miliardy USD na podporu vládních reforem!!!!!

IMF approves $4.2bn loan for Ecuador

Taková jednoduchá náhoda!  V každém případě  platí,  že  Ekvádorci  zobchodovali Assange  daleko lépe než my  Nikulina. Když to vezmeme z finanční stránky.  No oni holt  jsou  zvyklí handlovat  třeba  s  těmi banány… Nám už tady  nepatří  vůbec nic.

Dodatek z pátečního odpoledne:

Odborná skupina při Úřadu vysokého komisaře pro lidská práva OSN  už  v roce 2015 dospěla  k názoru, že Assange je zbaven svobody a že je potřeba ho propustit.

V prosinci minulého roku své stanovisko zopakovala a vydala písemné prohlášení oficiálně  zaštítěné Vysokým komisariátem OSN, aby byl Julian Assange propuštěn z ekvádorské ambasády.

V něm se požaduje, aby Velká Británie dodržela své mezinárodní závazky a nechala volně Assange odejít z ekvádorské ambasády v Londýně, kde se skrýval v tu dobu šest let. Obával se zatčení britskýýmvydánímmi úřady a vydání do USA.

Další komentář  si ušetřím.

Dodatek ze sobotního rána

S odstupem  24 hodin lezou na povrch další a další detaily, jak to bylo s Assangeovým vydáním britské policii. Respektive-jaka na základě čeho bylo realizováno. Prostě  jd e okomplot velmocenské  zvůle a  státní zrady. Britský The Telegraph uvádí , že:

Past na Juliana Assange se připravovala přes půl roku. Důvěrné vyjednávání o zatčení zakladatele serveru WikiLeaks mezi britskými, ekvádorskými a americkými diplomaty začalo dokonce už loni v červnu, průlom však nastal až poté, co se Američané zaručili, že Assange v případě vydání nedostane trest smrti.

No řekněte, není  o přímo vzorový  přístup k lidským právům a jejich resektování? Takhle  si jejich dodržování  všichni představujeme! Ale ten Navalnyj, ten nám opravdu ale opravdu dělá starost!

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.