Ukrajinská Tour de Anal!


Jakkoliv  prezidentské volby  na Ukrajině už jsou loňské listí, rozbory už byly  napsány a  konzumovány,  aktuální  politici se  dojímali, zapřísahali a  slibovali, maistream hodnotil a hodnotil a   všichni dohromady  pěli, případně  ještě  ti  nejzpozdilejší  ještě  pějí, ódy na  ukrajinskou demokracii.

Stojí   za  to si některých   reakcí  všimnout a připomenout. Zejména jednu určitou. |Ta  je tedy opravdu hutná. Zejména  pro nás. Respektive  – některé z nás!

Začnu nejdříve těmi z  ciziny:

Merkelová:

Stabilitu Ukrajiny, mírové řešení konfliktu na východě země, reformy justice či boj s korupcí považuje za stěžejní úkoly nové ukrajinské vlády kancléřka Merkelová. „Spolková vláda bude Ukrajinu podporovat v jejím právu na suverenitu a územní integritu,“ citovala Merkelovou agentura DPA. Kancléřka také uvedla, že se těší na brzké setkání v Berlíně.

Macron:

francouzský prezident vítězi voleb gratuloval s tím, že Francie bude dál podporovat reformy na Ukrajině i Zelenského slíbený boj s korupcí.

Jncker a Tusk:

budoucímu prezidentovi slíbili, že může počítat se „silnou podporou EU na reformní cestě Ukrajiny, mimo jiné při upevňování vlády práva, boji s korupcí, udržování makroekonomické stability a reformy energetického sektoru“.

Trump:

Podle Bílého domu slíbil Trump Ukrajině podporu při udržení její „svrchovanosti a územní celistvosti v rámci jejích mezinárodně uznávaných hranic“. Spojené státy chtějí spolupracovat se Zelenským i na reformách k posílení demokracie a vymýcení korupce.

Vybral jsem jen  reakce  nejvyšších představitelů těch zemí, které  Ukrajinu  de  facto dovedly   do  současného neutěšeného stavu.  Zemí, které  rozhicovávaly  Majdan, udržovaly jej  v  chodu  finančními injekcemi před ním i po něm, přesvědčovaly celý  svět o tom, jak Ukrajina, po zbavení se ruského jha obrovskými kroky spěje k  opravdové demokracii  a spořádanému státu, ale  především svým slovem kdysi garantovaly  dohodu  mezi Janukovyčem a Majdanem,  k níž  se dnes  neznají protože  jejich garance nepřežila od  svého podpisu večer  do rána  příštího dne. A  ve svém  důsledku přinesla  Krym  a  válku na  Donbasu.

Je  zajímavé  číst, jak si  všichni oddechli, když se konečně  zbavili Porošenka. A jak jednotně  zejména zdůraznili nutnost  boje proti korupci. Ani jeden se ovšem nezmínil o nutnosti pokračovat  v plnění minských dohod a to především co do nesplněných závazků Kyjeva, protože jakýkoli  posun k opětné integraci Donbasu  do ukrajinské státnosti vázne  právě na  tomhle.

Minské  dohody  I. jsou překonané – znění tech aktuálně  platných -Minských dohod II. je   zde.

Musel jsem  se o nich zmínit, protože ti velcí  o nich nyní  mlčí. Ačkoli by je  Zelenskému důrazně  připomenout.  Především články 4., 5., 6., 7., 8., 11.,12., s kterými  kyjevská Ukrajina nikdy  vážně ani nezačala,  takže  přirozeně  nemůže  dojít  ke  splnění článku 9., který je pro Kyjev klíčový.

Aby  nebylo pochyb co  myslím, všechny je  přetisknu.

4. V první den po odsunu zahájit dialog o podmínkách místních voleb v souladu s ukrajinským právem a zákonem Ukrajiny „O dočasném řádu místní samosprávy v některých oblastech Doněckých a Luhanských regionů“, stejně jako o budoucím režimu těchto oblastí na základě daného zákona.
Bezodkladně, nejpozději do 30 dnů ode dne podpisu tohoto dokumentu, Nejvyšší rada Ukrajiny přijme usnesení o vymezení území, na něž se vztahuje zvláštní režim v souladu s právními předpisy Ukrajiny „O dočasném řádu místní samosprávy v některých oblastech Doněckých a Luhanských regionů“, a to na základě linie stanovené Minským memorandem ze dne 19.září 2014.

5. Zajistit milost a amnestii přijetím zákona, který zakazuje stíhání a trestání osob v souvislosti s událostmi, k nimž došlo v některých Doněckých a Luhanských oblastech Ukrajiny.

6. Zajistit propuštění a výměnu rukojmí a nezákonně zadržených osob na principu „všechny za všechny“. Tento proces musí být dokončen nejpozději pátý den po odsunu.

7. Zajistit bezpečný přístup, dodávky, skladování a distribuci humanitární pomoci potřebným na základě mezinárodního mechanismu.

8. Určit způsoby plného obnovení sociálně-ekonomických vztahů, včetně sociálních dávek, jako jsou důchody a ostatní platby (mzdy a příjmy, včasné zaplacení všech komunálních nákladů, obnova daňového systému v rámci ukrajinského práva).
Za tímto účelem Ukrajina obnoví správu segmentu svého bankovního systému v oblastech zasažených konfliktem, a pravděpodobně vznikne mezinárodní mechanismus k ulehčení těchto převodů.

9. Obnovení plné kontroly ukrajinské vlády nad státní hranicí Ukrajiny v celé zóně konfliktu, což by se mělo začít v první den po místních volbách a dokončeno po komplexním politickém urovnání (místní volby v některých regionech Doněckých a Luhanských oblastí Ukrajiny na základě zákona a ústavní reformy) do konce roku 2015, za podmínky splnění bodu 11 – v rámci konzultací a po dohodě s představiteli jednotlivých regionů Doněckých a Luhanských oblastí v rámci třístranné kontaktní skupiny.

10. Stažení všech zahraničních ozbrojených sil, vojenských jednotek, stejně jako žoldáků z území Ukrajiny pod dohledem OBSE. Odzbrojení všech ilegálních skupin.

11. Provedení ústavní reformy na Ukrajině tak, aby do konce roku 2015 vstoupila v platnost nová ústava, která je vnímána jako klíčový prvek decentralizace (s ohledem na zvláštnosti jednotlivých regionů Doněckých a Luhanských oblastí a ve shodě se zástupci těchto oblastí), jakož i přijetí trvalého zákona o zvláštním statutu jednotlivých regionů Doněckých a Lučanských oblastí v souladu s opatřeními uvedenými v poznámce, do konce roku 2015. (Viz poznámka).

12. Na základě ukrajinského zákona „O dočasném řádu místní samosprávy v některých oblastech Doněckých a Luhanských regionů“ se budou otázky týkající se komunálních voleb projednávat a dohadovat s jednotlivými regiony Doněckých a Luhanských oblastí v rámci třístranné kontaktní skupiny. Volby se budou konat v souladu s příslušnými normami OBSE při monitoringu ze strany Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva OBSE.

Ukrajina  nesplnila  ani zlomek toho, k čemu se zavázala. To  je neoddiskutovatelné! Nikdo z těch, kteří výše   gratulovali Zelenskému,  se o tom  ani  slovem nezmínil.

Neříkám, že  jsem překvapen. Ovšem slovo překvapení  je  málo  u  následující reakce. Z  Pražského hradu.

Pro jistotu jsem to z oficiálního  prezidentského webu převzal formou screenshotu, aby nebyly  žádné pochybnosti o pravosti a  autentičnosti!

Ty  nej , pravdu nej  pasáže  ze Zemanova  dopisu  Zelenkému  jsem vyžlutil  a tu  úplně  super  ještě  podtrhnul.

Mohl  by mi nějaký  příslušník  sekty  svědků Milošových  vysvětlit, jaký  je  rozdíl  mezi  tím, co píše třeba  Merkelová a tím Zemanovým  srdečně  zvacím fermanem? Já bych to viděl takhle:

Ona i on  chtějí Ukrajinu  podporovat na  cestě k demokracii. Oba dva  zvou  Zelenského k návštěvě. Jenže tam kde Merkelová  tvrdě  a jednoznačně  hovoří  o nutnosti konečně  zatočit  s korupcí, nějak postavit na nohy  justici a  dokonce lehce zmiňuje  i mírové řešení  na  východě  země, Zeman  nasadil  opisné  krasomluvné  ptydepe typu dbání  o skutečně transparentní řízení a zlepšování života každého jednotlivce prostřednictvím pokračování v realizaci hlubokých strukturálních reforem….

Rozdíl v použitém slovníku a  formulační  přesnosti je  do očí bijící. On Zeman  vidí nějakou  realizaci hlubokých změn na Ukrajině , prosazující transparentní řízení, které vede  ke zlepšování života  každého jednotlivce???  Že jako v  tom má Zelenský pokračovat??? Že  by mu  snad  aspoň nějakým krasookecávacím náznakem připomenul nutnost  respektovat  Dohody  z Minsku? Ani nápad!   Svědci Milošovi, co vy na  to? Proč  tenhle  anální  alpinismus  do  Zelenského?

Takový  Trump pogratuloval, suše  a  šmytec. Pro Tuska, Junckera  i Macrona  je  hlavní  boj s korupcí. Ti  nic  květnatě  a nesmyslně  neopisovali a  Zelenského nikam  zatím nezvali. Byli věcní.

Nevycházím z údivu.  Takže  po  servilním zvaní Guaidoa  nyní  tohle! To  jsou  věci!

Ještě že  aspoň  ten komik  byl  nezpochybnitelně  zvolen. Na  rozdíl  od  toho  venezuelského Biľaka… Takže  přeci  malý posun  k lepšímu, Ale  pro republiku celkově  bohužel  druhá česká   Tour  de  Anal za posledních pár  týdnů!

Jo, teď  mne napadá  – pozval komika nebo  jeho  režiséra Kolomojského? Ví to někdo?

Dodatek:

Myslel jsem si, že  mám článek hotový. Opět s e ukázalo, že  myslet znamená pranic  vědět. Přišel  mail od kolegy Ernsta, který jak dobře  víte, monitoruje pro Kosu Ukrajinu. S  opravdu  šťavnatým kouskem,který bezvadně  pasuje k dnešnímu tématu a  dokládá,  že  Kosa  skutečně  seká na všechny  strany. Týká se  totiž průvalu Českého rozhlasu a  té“ jediné správné  žurnalistiky“. Nejlépe  bude, když nechám  dalších řečí a přetisknu rovnou Ernestův  mail-podotýkám, že  čerpal ze  zdroje spojeného s kyjevskou vládou:

Ukrajina požaduje omluvu od českého rozhlasu kvůli Zelenskému
Korrespondent.net, středa 24.04.2019  11:25 hod

Ukrajina požaduje omluvu od českého rozhlasu kvůli Zelenskému.
Velvyslanectví Ukrajiny požaduje omluvu od českého rozhlasu kvúli materiálo o Zelenském.
Jedná se o publikaci pod názvem „Žid v čele ukrajinských fašistů“ autora Jana Fingerlanda.
Ukrajinské velvyslanectví v Praze požaduje omluvu od českého rozhlasu z důvodu vydání materiálu o nově zvoleném ukrajinském prezidentovi Vladimírovi Zelenském s názvem „Žid vedoucím ukrajinských fašistů“ autora Jana Fingerlanda. Uvádí to ve zprávě velvyslanectví na Twitteru.

Matka Vladimíra Zelenského je skutečně Židovka a sám politik se narodil v Krivom Rogu v rodině vědců, proto svůj původ neuvádí.

Mno!!!  Tohle  je opravdu  nářez. Ona  ta  česká  Tour  de  Anal pokračuje! Provozuje  ji  i Český  rozhlas! Jeho  špičkový komentátor  Jan  Fingerland měl zřejmě za  to,  že  nutně  musí  podpořit  sloupa  světové liberální  demokracie,  té  jediné  opravdové  demošky -Porošenka, stůj co  stůj. I za vytáhnutí  židovské  karty  a  fašismu! Kde jsme se to ocitli?  Antisemitismus  je  v některých případech, když “ jde  o správnou věc“, povolen?  To snad ne!

Dodatek II

Tohle  měl být  původně  jen  celkem krátký  článek. Není. Natahuje  se mi jako harmonika.  Jak z Ukrajiny i českého prostoru  chodí  nové a nové  informace.Nad  kterými zůstává, položíme li je  vedle  sebe, rozum stát.

Novinky.cz  včera  přinesly článek s  bombastickým nadpisem:

Putin hodil Zelenskému první klacek pod nohy, lidem z Donbasu usnadnil ruské občanství

Jeho jádrem je  toto sdělení:

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret, který dává právo obyvatelům „řady okresů na jihovýchodě Ukrajiny” získat ruské občanství ve zjednodušeném řízení.

Oficiální  Ukrajina a  samozřejmě  i Novinky.cz  –  viz jasně  stranický  nadpi,s  to vidí  takto:

Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin na twitteru napsal, že rozhodnutí Kremlu je pokračováním ruské agrese a vměšováním do vnitřních ukrajinských záležitostí. „Je to nová etapa okupace Donbasu,“ napsal ministr. „Rusko vás zbavilo přítomnosti, a teď vás chce zbavit budoucnosti,“ varoval obyvatele povstaleckých regionů.

No  a nyní  dám screenshot ze  Zpráv  ve 23 hodin ze  středy 24.4. na  ČT 24

Podstatné sdělení  je  rovněž  vyžluceno.

Takže Ukrajina  je  podle  rozvracena  Ruskem způsobem, který chce uzákonit  český  parlament!!!!

Bravo!  Bravo!  Bravo!

Pokud by nějaký  bdělý  elfovský šmok chtěl  namítnout,  že  potomek českých emigrantů je  něco jiného, než  ukrajinský  občan, přetahovaný  Ruskem, pak  mám pro něj polopatickou  informaci o  tom, jak, kdy  a proč  se obyvatelé Donbasu, ale  i  dalších  částí téhle  země  dostali pod  kyjevskou  správu. Snad  to pro tyhle  bude dostatečně   jednoduché  k pochopení:

UK10

Zatímco drtivá většina českých emigrantů se jimi stala  z vlastní  vůle, všichni občané modře  označených regionů, tedy i  Donbasu,se stali  ruskými  emigranty na Ukrajině  Leninovým  rozhodnutím z roku 1922. Aniž  by  zvedli zadek. Má tedy  několik málo ještě  žijících a jejich přímí potomci právo  na  to rozhodnout se, jestli  se  stanou opět  ruskými občany  nebo ne?  Ve  světle  zákona , který bude co nevidět  přijat českým parlamentem je  to  jasné. Jen  opravdoví intervjůci z Novinek. cz a Klimkin,  který patří  k těm, před nimiž lidé z Donbasu  utíkají  k Putinovi, mají jaksi  další ideologické zatmění mozku!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.