Šířila propagandu, tak do jisté míry  se  dá považovat za legitimní cíl!


Minulý  týden se  zase  hodně psalo a mluvilo  České  televizi. O  slovo se přihlásila  například jedna  z  moderátorských  tváří zpravodajství ČT – Daniela  Písařovicová  nebo jeden  z jejích minulých  generálních ředitel – Ivo Mathé. Oba  dva vyslovili nezastřeně  vážné obavy  o budoucí  osud  tohoto  věřejnoprávního  media.  Daleko výrazněji a otevřeněji přirozeně  starý  televizní  harcovník,  než  výrazně  mladší moderátorka. Žádný  div  –   na  rozdíl od ní jednak už nemá  co ztratit a ona, pochopitelně, a  s přihlédnutí  k politickým tlakům, musí  zachovávat  ve  svých vyjádřeních na veřejnosti, maximální zdrženlivost a neutralitu. Přesto i  ona  obavy z budoucna  nepřehlédnutelně  komunikovala i když nekonkrétně.

To Mathé si servítky  nebral a  já jeho obavy  z  toho,  že  ČT chtějí k obrazu svému postavit „do latě“ Zeman, Okamura, Filip a  Babiš naprosto sdílím. Ostatně,  opakovaně  už jsem na Kose na toto téma  psal.

Že nejde o žádný  planý poplach, předvedli  více než  názorně  Babišovi  nájemní psáči z i Dnes, když, se  zřejmým cílem zahrát na nejnižší patra lidské závisti  a tím dehonestovat jak ČT, tak  osobu jejího nejvyššího šéfa,  zveřejnili, rovněž minulý  týden následující  článek na  titulní straně:

Pokud si nyní  myslíte,  že  budete  číst  další  díl  mé  konfrontace  s  politickými papaláši této země, kteří mi nejsou po  chuti, Jste na omylu!

Bude  to  o tom, jak si ČT  sama, hloupě,  dobrovolně, v  rámci šíření  dogmatické propagandy  nabíhá  na  jejich  vidle. Jak doslova popírá  smysl své existence a deklasuje  novinařinu. A stává  se snadným cílem.

A půjdu ještě  dál -v podstatě  verifikuje a  ospravedlnuje  násilí na  novinářích včetně  jejich vraždění. Když  jsou nepohodlní  mocným  tohoto světa!

23. dubna v hlavní zprávách ČT v 19,00 hod. běžel, kromě  mnoha jiných  příspěvků také tento:

20 let od bombardování srbské televize

Pokud  jste neviděli, doporučuji shlédnout, abyste  věděli, co všechno  na Kavkách je považováno za  správnou  žurnalistiku.  Nezabere  to skoro žádný  čas  -154 vteřin.  Ale je možné,  že  vám  na  jejich konci nebude  tak úplně  nejlépe.

Ale ke konkrétním sdělení.

V samém  počátku se od Jakuba  Železného dozvíte, že  uplynulo  přesně  20 let,  kdy  v rámci humanitárního bombardování  Srbska byl podniknut raketový  útok  na  sídlo srbské státní televize, že  v okamžiku útoku v budově  bylo 130 lidí, 16 jich zahynulo a  desítky  byly  zraněny. Dále  to, že  šlo o jeden z nejkontroverznějších útoků v  rámci celé  války NATO proti Srbsku, že  kritikům se nelíbil útok na novináře, aliance že ho hájila že  byl oprávněný  protože  šlo o nástroj propagandy  Miloševičova  režimu. V dalším  jsou záběry na  vysílání do okamžiku smrtící exploze, záběry  z trosek a  vyhrávání obětí, zraněných i  živých a  rozhovor  s  jedním z tehdejších  srbských televizáků, který shodou náhod unikl masakru a záběr  na  trosky  tehdejší televizní budovy, která  je  v ponáletovém stavu  ponechána  záměrně, jako trvalá srbská připomínka  tohoto zlo/činu. A ještě  pár  drobností.

Jakkoli se  vám může  velmi protivit ona  zmínka o  tom, jak tenhle  exces  vysvětlovalo světu NATO / můj případ/, až  do času  1:41 min  to berte  jako s nadhledem. Jako plnění  zpravodajské povinnosti / do které patří i vysvětlení tehdejšího  stanoviska  NATO/ a  když  budete  chtít  být  hodně  vstřícní, pak to dokonce  můžete  považovat  za  skrytou,  dodatečně  vyjádřenou solidaritu  dnešních  českých veřejnoprávních televizních pracovníků, se  svými tehdejšími, dnes mrtvými srbskými  kolegy, takže připomenuli  jejich zmasakrování prostředky, které jsou v dnešním světě  jediného správného názoru tolerovatelné a přípustné.  Kdyby reportáž  skončila  v  už  zmíněném  čase  1:41  min., klidně  bych se s tímhle  názorem ztotožnil  a dokonce bych, sám pro sebe,  měl tendenci ČT  pochválit.

Jenže.. no jenže on ten příspěvek pokračuje. Na obrazovku  vstupuje  František Šulc, o kterém se dozvíte,  že  je  to dnes bezpečnostní  analytik a politolog, dříve  novinář , který  před těmi dvěma  desítkami let zpravodajsky pro Lidové noviny pokrýval leteckou  kampaň  NATO proti Srbsku v nevyhlášené  válce z letecké základny  Aviano v  Itálii a  z makedonské Skopje.  A ten to po počátečním ostychu, rozbalí naplno – snad  ho cituji správně /parafrázuji určitě/:

Tato televize  sloužila  k přilévání oleje  do ohně  vlastně co se týče kosovského konfliktu. Šířila propagandu, tak do jisté míry  se  dá považovat za  legitimní  cíl!

Okamžikem zapojením  Františka  Šulce opustila ČT informační faktografickou  rovinu a  zaujala názorový postoj. Protože jej  nechala  vystoupit  jako tzv. znalce S  JEHO INTERPRETCÍ zmasakrování  obecně  civilistů a  novinářů  zejména.

Jde o naprosto vzorový příklad porušení  té nejzákladnější  novinářské etiky, lidské slušnosti, profesní  sounáležitosti a  příčetného rozumu!

Ten útok  na televizi  byl pro mne  tenkrát, je pro mne  dnes  a zůstane  kdykoli v budoucnosti  -VRAŽDOU a  VÁLEČNÝM ZLOČINEM!

Že NATO  dalo nějaké  varování? I  Amnesty  Int. ho značila  za nedostatečné! Což  uzná v  začátku  i Šulc.  Ale o to vůbec nejde! Žádné  varování nemůže ospravedlnit vybombardování televize!  Nebyla  žádným vojenským cílem. Nesloužila  k žádné koordinaci vojenských jednotek, všichni věděli, že je plná  civilistů, kteří vykonávají svou práci a informují  obyvatelstvo a prostě  tam nudou. Tím spíše, že  země  byla  bombardována a přenos informací byl pro obyčejné Srby  v pravém slova  smyslu -životně  důležitý. Šlo o záměrný a  zákeřný  útok na  ryze  civilní cíl, útok plánovaný s vědomím, že  budou  četní civilní  zabití a  zranění, kteří s  válkou a  jejím průběhem nemají  nic  společného! Prostě naplánovaný a vědomý  válečný  zločin  – žádné  vedlejší  ztráty  z nešťastné náhody  nebo omylu, jak  se  ve válkách stává! Hnus!

Ale  nic proti  tomu,  že  NOVINÁŘ může konstatovat, že  šlo do jisté míry o legitimní  cíl! A  že řada  dalších novinářů – nejméně  ten kdo psal scénář  téhle  reportáže, kdo ji sestříhal, kdo ji schválil pro vysílání, kdo jej do zpráv zařadil a pro mne  i ten, kdo to bez mrknutí oka odmoderoval, se  s tímhle hnusem a  zločinem na  zavražděných bratrech a sestrách v profesi, se  Šulcem a jeho zhovadilým viděním světa odvysíláním  -ZTOTOŽNIL! Jakož  i celá  veřejnoprávní organizace, která k tomu  dala   své oficiální logo!

Tohle  nepochopím a neomluvím.

To už potřeba  demagogie  u některých lidí na Kavčích  horách  došla  tak daleko,  že  jsou schopni schvalovat  i zmasakrování  svých kolegů  s odůvodněním, že  přece vysílali propagandu, takže  jsou vlastně  legitimním cílem? Kde je  nějaká obyčejná  lidská  slušnost, ale  zejména  profesní sounáležitost? To na některé novináře  se opravdu smí  střílet?

Babiš,Okamura, Filip, Zeman také tvrdí, že  ČT  vysílá propagandu. Nejméně  v jejich  případě. ČT  vlastně  tou reportáží konstatovala, že  kdyby  zešíleli a  v   tom šílenství je napadlo  nechat  Kavčí hory  vybombardovat,  šlo by do jisté míry o legitimní  cíl! protože  dle JEJICH NÁZORU ČT  vysílá propagandu!!!

Zobecním ještě  více pro celý  svět. Optikou , kterou použila  ČT, je každý  novinář a každá zpravodajská  organizace na  světě legitimním cílem v okamžiku,  kdy  začne/začnou informovat o čemkoli, co se komukoli dostatečně mocnému nebude  líbit  a co označí za propagandu!

V takovém případě  jsou okamžitě  vyviněni vlastně  teroristé celého světa – oni útočí, protože  jim nepřátelský svět  proti nim používá propagandu. Vyvraždění Charlie  Hebdo je tedy, z tohoto zcela  zvráceného zvráceného úhlu pohledu, nejen pochopitelné,  ale  dokonce i správné! Stejně  jako zavraždění  kteréhokoli  dalšího  novináře.

Nebo tahle  logika platí  jenom proto,  že jde o naše- rovněž  zvrácené vidění, že  správné je  to, co si myslíme my  a   nesouhlasné  názory  jsou  tou propagandou, kterou  lze  i bombardovat, protože MY máme  vždycky pravdu, ale  MY jsme především  momentálně  silnější!

Jakou šanci na přežití má svět, který je postaven na  takovéhle  zrůdnost? Co když pozítří přestaneme  být  ti nejsilnější a objeví se jiný  hegemon, který nás  postaví  před jednoduchou  volbu-buď  si budete myslet totéž  co  my, podřídíte  se  nám  nebo to s  vámi provedeme  jako vy  se  srbskou televizí? Tohle nikomu z odpovědných ve  zpravodajství ČT a jejím vedení nedochází?????

Zřejmě  ne,jinak nemohli  něco tak nesmyslného  do svých diváků zasít. Je jisté,  že  „sklidí úrodu.“ Nebudou se  stačit  divit, co  vyroste. Oni budou první obětí.Pokud  tedy  neohnou bleskově hřbet a  charakter. My ovšem budeme spoluoběťmi protože ČT je  nezastupitelná, ale ohnutá  k ničemu. Svým kritikům  dala do ruky  parádní klacek!

Říkám to  s plnou odpovědností.

Někdo by mohl namítnout že  jsem proti  ČT zaujatý a  že jdu po každé maličkosti, kterou objevím a tu rozmazávám. Je  to nesmysl -totéž  slyším od babišáků  a  příslušníků sekty  svědků Milošových. Ve  všech těhle  případech upozorňuji jen na jejich přešlapy, protože  jsou  pro tuto zemi smrtelně  nebezpečné.  Všichni tihle,včetně  ČT jsou přiliš  vlivní na  to ,abychom jim jejich úlety a  excesy  mohli tolerovat.A  když jde o nepokryté schvalování  vražd  civilů a navíc  novinářů, zejména

 

 

 

I

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.