Nezávislost médii po česku


Když  dojde  řeč na  české atributy  demokracie, pak  vždycky, dříve nebo později, ale  spíše  dříve, se vytáhne  argument, že jako jejím jedním snad  vůbec nejzákladnějším sloupem je svobodný mediální svět.  Ten prý je hlídacím psem, který  vždycky  prý spolehlivě  spustí poplach, když se  něco špatného děje. Zejména tehdy, když by  ti mocní  snad  chtěli ohnout  tu naši demokracii k obrazu  svému, aby byli  ještě mocnější, než  jsou. Od  toho nás  prý   naše svobodná  media  spolehlivě  ochrání.

Nikdy jsem neslyšel nic  absurdnějšího. Což okamžitě  snadno zdomumentuji na  seriích  grafů  vlastnických  struktur  mediálních imperií,  v držení několika málo nejbohatších  oligarchů. Tak jak  je  před nedávnem přinesl web Mediaguru, odkud  jsou převzaty. Vlastní úplně všechno, s výjimkou veřejnoprávní televize a rozhlasu!!!!

Můžete  vůči ČT a  ČRo mít  tisíc  a jednu  výhradu,  ale  i tak bychom si  je měli chránit, přes  všechna jejich pochybení a vymývání mozků, jako obě  oči v hlavě.  Ti, co vlastní ostatní media  v  zemi, nikdy nepřipustí, aby  nás ta jejich varovala  před jimi samými!!!

Proto chci tohle na Kose mít! A také proto, abych vám předvedl v plné šíři , v jak  zoufalé situaci nás  informační prostor je. Pojďme na  to!

Jak se vám líbí svět, kde  těhle pár  pánů rozhoduje, přes  své  poskoky, nájemná  brka a  mluvící hlavy o tom, co se  smíte a nesmíte  dozvědět? Co si máte a nemáte myslet?

Už chápete, proč  Europarlament  musel stůj co stůj  protlačit  tu  šílenou směrnici o autorských poplatcích na internetu? A proč ji nakonec  protlačil?

Musel, protože  ONI BUDOU  KASÍROVAT!  A protlačil proto, že o tom rozhodovali politici, kteří si media a jejich  vlastníky MUSÍ PŘEDCHÁZET, protože  JINAK SE  DO NICH NEDOSTANOU! A  když nedostanou, tak NEBUDOU VIDĚT! A KDO NENI VIDĚT, NEMÁ  U  VOLIČU  ŠANCI! Dokonale uzavřený  cyklus!

Snad  sem tam nějaký  člen sekty  Svědků Milošových právě pochopil, proč  Zeman jezdí do Číny a vždycky s sebou bere  lidi o Kellnera nebo Kellnera osobně, proč  lidi od  Křetínského a Tkáče nebo je  samotné, proč Soukupa a proč na oplátku dostává prostor  v jejich mediích a  zpět létá v jejich soukromých tryskáčích, místo toho, aby  letěl vládním speciálem. Například. Ještě pořád  je to prezident, co jedná v Číně a jinde ve vašem zájmu?

O Babišovi nemá smysl mluvit. O Pentě  také  ne. A  vlastně  o nikom z těch, co jsou na těhle  grafikách, které  jsem  vám dnes nabídl.

Jediné, co mne  překvapuje, je umanutost a  svornost, s jakou jejich  poskoci a   nájemní nádeníci klávesnic a mikrofonů a  intervjůc,  jdou  svorně, klávesnice vedle  klávesnicí a mikrofon s mikrofonem, proti malé nezávislé  alternativě!  Asi mají pocit, že my  malí ohrožujeme  jejich  existenci. Tím, že  je, v rámci svých mikroskopických možností a dosahu, sem tam klepneme přes  prsty. Když  tu  svou  služební horlivost, ve  snaze  zavděčit  se  páníčkovi stůj co stůj, poněkud  přeženou…. Být dneska novinářem, to je  řehole.. Nebo snad  spíš  vada  charakteru?

P.S: ještě  méně  ovšem zůstávám paf z vyvádění některých  malých  webů, typu  Hlídacípes.org, Manipulátoři.cz  a tak podobně. Pro jejich  doslova  vražedně inkviziční posedlost kádrovat a co nejvíce zašlapávat do země  jiné  nezávislé, kteří si dovolí  zveřejnit něco jiného  než  oni pokládají  za  správné!   Chápu, nerad,  žmoulání čepic a  šoupání nohama těch, co aby  zaplatili svoje  měsíční složenky,  se prostě musí prodávat i se  svým svědomím dnes  denně. Stejně  jako holky  v Perlovce nebo na E55. jiná verze  téhož, jíst se musí, bydlet taky. Ale tzv. nezávislí?  Nebo že  by  i oni v tom jeli a nebyli zas  až tak nezávislí? Odpověď  neznám a nemám ji jak dohledat. Ale  jestliže  jsou skutečně  svobodní a jen posedlí touhou nás  vyhladit,  pak jde o diagnozu!  V tom případě  beru ty  Plesly, Marjanoviče a podobné. Ty alespoň  chápu, jakkoli se mi  teflonovitost jejich svědomí ekluje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.