Nezávislost médií po slovensku


včera  jsem přinesl rozsáhlou infografiku toho, jak si  čeští a slovenští oligarchové rozdělili mediální trh mezi sebe. A jak prostě, pokud  veřenojprávní televize  nebo rozhlas  přestanou plnit  z jakéhokoli důvodu, například  ideologického, svou výsostnou informační úlohu, prosáknou k obyčejným lidem  jen  ty informace, které  se  hodí  úzké skupině  doslova pár  vlastníků všech ostatních medií  v zemi. Jak snadno jsme  ovlivnitelní.

Dnes si ukážeme, jak je na  tom Slovensko. Opět  čerpám ze  serveru Mediaguru.

I dneska je  to moc  pěkná galerie několika málo  hlav pomazaných, rozhodujících o tom, co se ke  slovenským čtenářům, posluchačům a divákům za  informace  dostane a co nikoli.  Prostřednictvím svých  iniciativních  a úslužných poskoků, kteří  svým páníčkům odezírají od  úst a kdyby  tak uměli ještě  snad číst  jejich myšlenky…  to by  se teprv  angažovali.

Je to svět  krajně  neveselý, protože je  ještě menší a  výlučnější než  ten český. A protože  dneska  může  přijít i částečně  jiné publikum, které  nečetlo včera, použiji i stejný  závěr:

Jak se vám líbí svět, kde  těhle pár  pánů + jedna paní , rozhoduje, přes  své  poskoky, nájemná  brka a  mluvící hlavy o tom, co se  smíte a nesmíte  dozvědět? Co si máte a nemáte myslet?

Už chápete, proč  Europarlament  musel stůj co stůj  protlačit  tu  šílenou směrnici o autorských poplatcích na internetu? A proč ji nakonec  protlačil?

Musel, protože  ONI BUDOU  KASÍROVAT!  A protlačil proto, že o tom rozhodovali politici, kteří si media a jejich  vlastníky MUSÍ PŘEDCHÁZET, protože  JINAK SE  DO NICH NEDOSTANOU! A  když nedostanou, tak NEBUDOU VIDĚT! A KDO NENI VIDĚT, NEMÁ  U  VOLIČU  ŠANCI! Dokonale uzavřený  cyklus!

Snad  sem tam nějaký  člen sekty  Svědků Slušných ludí právě pochopil,kdo s nimi manipuluje?

O Babišovi nemá smysl mluvit. O Pentě  také  ne. O J and T? Ztráta  času. A  vlastně  o nikom z těch, co jsou na těhle  grafikách, které  jsem  vám dnes nabídl.

Jediné, co mne  překvapuje, je umanutost a  svornost, s jakou jejich  poskoci a   nájemní nádeníci klávesnic a mikrofonů,  intervjůci  jdou  svorně, klávesnice s klávesnicí a mikrofon s mikrofonem proti malé nezávislé  alternativě!  Asi mají pocit, že my  malí ohrožujeme  jejich  existenci. Tím, že  je, v rámci svých mikroskopických možností a dosahu, sem tam klepneme přes  prsty. Když  tu  svou  služební horlivost, ve  snaze  zavděčit  se  páníčkovi stůj co stůj, poněkud  přeženou…. Být dneska novinářem, to je  řehole.. Nebo snad  spíš  vada  charakteru?

P.S: ještě  méně  ovšem zůstávám paf z vyvádění některých  malých  webů, typu   Manipulátori.sk , Smatana, Benčík  a tak podobně. Pro jejich  doslova  vražedně inkviziční posedlost kádrovat a co nejvíce zašlapávat do země  jiné  nezávislé, kteří si dovolí  zveřejnit něco jiného  než  oni pokládají  za  správné!   Chápu, nerad,  žmoulání čepic a  šoupání nohama těch, co aby  zaplatili svoje  měsíční složenky,  se prostě musí prodávat i se  svým svědomím dnes  denně. Stejně  jako holky  v jistých lokalitách. Jiná verze  téhož, jíst se musí, bydlet taky. Ale tzv. nezávislí?  Nebo že  by  i oni v tom jeli a nebyli zas  až tak nezávislí? Odpověď  neznám a nemám ji jak dohledat. Ale  jestliže  jsou skutečně  svobodní a jen posedlí touhou nás  vyhladit,  pak jde o těžkou  diagnozu!  V tom případě  beru ty  Todové, Kostolné,Šnídly, Hanzelové, Kerny, Balogové a podobné. Jejich motivaci lze  rozumět, a teflonovitost svědomí  vzít na vědomí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.