Polemika – Nejsme děti pane Leo!


Dnešní  článek pana  Lea   ve mně  vyvolat těžkou  beznaděj a velký smutek už v  okamžiku,  kdy jsem jej poprvé přečetl… Nepochybuji ani na  vteřinu, že pan Leo je bytostný demokrat. A  stejně tak nepochybuji o  tom, že Kosa nemůže  nevydat článek pana  Lea. Ne pokud  má  znít  mnoha  různými hlasy. Což  zásadně chci. Ale přesto ten totální smutek a totální  beznaděj. Když někdo s  životními zkušenostmi a  rozhledem pana  Lea vysloví  tak tvrdý soud  nad  snahou  svých spoluobčanů  u nás  udržet jakž takž  poslední  zbytky  demokracie.

Oni kritizovaní  mládenci Babiše  vidí,  JAK SÁM UVÁDÍTE TAKTO:

  1. Andrej Babiš nemá zájem o dialog. Naše opakované žádosti o veřejnou schůzku či veřejnou odpověď na naši Výzvu několikrát odmítl.
  2. Andrej Babiš nemyslel vážně své předvolební sliby o rozvíjení demokracie. Právě naopak – ukázalo se, že stojí zejména o menšinovou vládu jedné strany a o koncentraci moci ve svých rukou; že mu nevadí jednat o spolupráci s SPD a komunisty; že nerespektuje ústavní zvyklosti a nestydí se vládnout bez důvěry a dělat rozsáhlé čistky ve státní správě; že se nechce vzdát svých autoritářských vizí o státu jako firmě a o osekání demokratických institucí.
  3. Trestní stíhání Andreje Babiše je dobře odůvodněné. Díky zprávě OLAF se občané dozvěděli, že je Babiš stíhán z toho důvodu, že při žádosti o dotaci neuvedl pravdivé informace, tedy proto, že lhal. To se Babiš ani nepokusil vysvětlit, pouze neustále bez důkazů opakoval slova „kampaň, mafie, účelovka“.
  4. Andrej Babiš je oprávněně veden jako agent StB. Nemá lustrační osvědčení, pohybují se kolem něho desítky bývalých agentů či dokonce důstojníků StB, je evidován ve 12 dochovaných svazcích StB s desítkami různých podpisů a kontrol a soudy zamítly jeho žalobu, že je veden neoprávněně. Od roku 89 Babišovi 22 let nevadilo, že je veden jako agent StB. Vadit mu to začalo až v roce 2011, když šel do politiky. Proč?
  5. Andrej Babiš ze sebe dál dělá oběť světového spiknutí. Začal tím, že proti němu vede kampaň „starý systém“, politici, „Palermo“ a novináři. Pokračoval tím, že se ke kampani přidala česká policie a státní zastupitelství. Pak se do kampaně prý zapojilo slovenské soudnictví a potom i evropské instituce. Korunu své konspirační teorii nasadil Babiš tvrzením, že již v 80. letech si desítky estébáků z dlouhé chvíle vymýšlely dokumenty o spolupráci s Babišem, a tudíž proti němu vlastně vedli kampaň, která měla nejspíš za cíl jej v budoucnosti zdiskreditovat.

Nevidím osobně  špatně, co by  nesouhlasilo s  dosud  známými skutečnostmi! Ani vy jste  pane  Leo nic nerozporoval, kromě  dvou věcí -práva  Babiše  vyjednávat o  vládní většině s kýmkoliv a  pak relativizovat Babišův  kriminální průšvih poukazem na  problémy izraelského ministerského předsedy.

A  všechno je korunováno  tím,  že  vlastně  jde o citový  výlev ,nepodložený  žádnými věcnými  argumenty, takže  jde o klasický  útok ad hominem!

Z čehož musím udělat zjevný  závěr, že  ti tři študáci jsou pro vás   daleko větším ohrožením  než  oligarcha  Babiš a  jeho uchvácení  moci.

Prominte, ale přijde mi naprosto nepatřičné vyčítat,  že  to hnutí Milion chvilek pro demokracii je  založeno  jen na  nějakých pocitech, pomluvách a  osobních útocích. Zkuste  vyvrátit konstatování  pod  body  3., 4.,5.!

Ostatně, já toho o Babišovi napsal a především doložil, daleko více. Zkuste například  vyvrátit  zjištění  Forbesu,  že  Babiš  zdvojnásobil, během svého  vládního působení  svůj  majetek! Že jím vlastněný  tisk cíleně a  s jeho osobním souhlasem útočil na jeho oponenty/konkurenty,  že   on  jako ministr  financí  nebo dnes premier  hlasoval či hlasuje  ve  vládě o čemkoliv,  vždycky  se  to nějakým způsobem týká jeho finančních zájmů  nebo zájmů  Agrofertu,  že  Česká  republika má nyní pozastaveny  dotace  z  podpůrných programů Evropské unie  kvůli Babišovi a  jeho praktikám, ale  proplácí je  Agrofertu ze  svého státního rozpočtu, který i  díky  tomu  v  době  vrcholící konjunktury  je v nebývale  vysokém schodku! A  vy píšete o emocích, o soudci Lynchovi, atd.atd.!!!!

To všechno jsou fakta!  Nic  vymyšleného.  Každého normálního člověka  by   tohle mělo přivést do ulic!  Skutečně  chcete  zemi ponechat  Babišovi? Opravdu jsou pro Vás  ti študáci  větší  hrozbou?

Relativizujete Babišovy  aféry poukazem na  trestní stíhání  izraelského premiera Bibiho Netanjahua,  že  jako také  jinde…  Netuším, jestli jste  se zajímal o detaily téhle  kauzy. Já  ano.  Netanjahuovi / a  jeho manželce/ je  vyčítáno braní úplatků. Pokud  vím, tak  ty  úplatky  měly  formu drahého šampanského , exklusivních doutníků a  podobných komodit. Nikoli  sofistikovaného  vylákání  veřejných prostředků ve  výši  50 000 000 korun! Doutníky, šampáňo a  snad nějaká dovolená! Versus  50milonů v českých na dřevo…..

Já  si jen  zkouším připomenout  německého  expresidenta  Christiana  Wullfa, který  musel opustit  úřad  kvůli tomu, že  dostal leasing  na Škodu Superb asi  o  0,5%, půl procenta pane  Leo než  byla  standardní sazba a  také  kvůli tomu, že  si dovolil zdvořile a celkem nevinnou  formou požádat, tuším, že  redakci  Spiegelu, jestl iby  ještě  jednou nezvážila nutnost  vydání  materiálu proti němu.

Abyste mi nemohl vyčítat  totéž, co já vyčítám svým protivníkům  v podobných názorových  půtkách  – že  totiž není  malá  a velká zlodějna nebo korupce,jen zlodějna  a  korupce  bez ohledu na  částku. Budiž, postavme  to na  stejnou úroveň. Nemám problém. Ten mám s něčím úplně jiným.Stejně jako  ono hnutí Milion chvilek pro demokracii – a  personifikuje  ho pro mne i pro ně  jistá  Marie  Benešová. Především,když  uvážím  Váš  příměr  Babiš= Netanjahu.

Izraelci, oprávněně, mohou  věřit  v nezávislost  a výkonnost  své justice a  všech jejich  orgánů. Mají k  tomu  dostatek dobrých důvodů. Tam  nikoho nekryje  ani jeho postavení, majetek nebo politický  vliv. Mají jistotu  v tom, že  justice  bude šetřit a  rozhodovat  padni komu padni — protože  to už  opakovaně  dokázala.

Nepodmíněně  byl totiž odsouzen tehdy úřadující prezident Moše  Kacav  za sexuální delikty a izraelský expremiér Ehud Olmert  za korupci!

Přirozeně, že  oba  dva  vykřikovali, že  jde  o komplot. Stejně jako Babiš!  Že  šlo o  stíhání  na objednávku. Tím se dostáváme  k Marii  Benešové. Ta z tohoto tvrzení  udělala dokonce  mantru.

V detailu  jsem jí na Kose věnoval  dva  články

 

Babišovy /Zemanovy/ rošády I.

Babišovy /Zemanovy/ rošády II.

Tam se  v detailu můžete  dočíst, jak Benešová fungovala  v boji proti korupci v  téhle  zemi.Vše, jako vždycky, zdokladováno.

Především  kauza  Leo Steinera , Aleny Dernerové,  ale  i Tykačova nebo Vratislava  Šímy- Olovo, atd. musí  člověka  vést k  živé představě o  tom, jak si  asi Benešová povede jako ministryně  spravedlnosti a  jaké  je  asi tak její poslání na  rezortu  spravedlnosti, co konkrétního tam má zařídit a  vyřídit. Ostatně i to jsem v  detailu  rozebral  v  druhém jmenovaném   článku!  V Izraeli  bych  nic podobného psát nemusel a nepsal. Protože  nějaká Marie  Benešová by  se tam nikdy ministryní spravedlnosti nestala. A  už  vůbec  ne opakovaně.

A na  závěr  – Andrej Babiš  má  plné právo  vyjednávat  s  kým chce. To nepochybně. Zejména, když  71%  voličů v posledních  volbách  hlasovalo proti němu. To, že  vyjednávat  vůbec  s KSČM a  Okamura  byznys  spolkem může,je  dáno  těžkou deformací  v rozdělování  mandátů, kdy 29%  hlasů znamená skoro 40% mandátů.

Babiš  s nimi, díky  této nedemokratické  deformaci mohl sestavit  většinovou  vládu. Neudělal to. Radši  s nimi jede ,jak je mu vlastní,  temné politické kšefty v  zákulisí. To není o goodwillu  nebo  nějaké zvůli  zpovykaných  elit, to je  prostinký  fakt. Mohl sestavit s Okamurou a Filipem transparentní  vládní  většinu. Jenže nechtěl, radši s nimi kšeftuje  v přítmí. Protože potřebuje  vývěsní  štít. Takže  Hamáček. A za jeho zády  ony kšeftíky  s kluzkým  Vojtou a Pitomiem.

Pro které  jde zcela  evidentně o  cash kšeft! Ani  tenhle Kuhhandel /vy rozumíte přesnému obsahu tohoto germanismu/ pro  Vás  není  větším  nebezpečím pro demokracii než  ti kluci a jejich snažení….

Z toho je mi smutno   a padá na mne  beznaděj, pane  Leo. Dětské  říkanky  nechce dětem. Jsou ostatně bizarní. My  jsme  dospělí. A měli bychom  tak i  uvažovat. Umět  rozlišit  podružnosti od  jádra  věci. Protože  nám jde o totéž.Nám dvěma  určitě. Tím si jsem jistý. Ale pochybnosti mám a  to podstatné o Vaší optice.

Já nepochybuji,  že  ohledně politiky, zejména té  zahraniční,bych se  názorově nesešel s Milionem chvilek pro demokraci  téměř na  ničem společném.  Ale  to mi  nevadí,  různost názorů  mi přijde normální. Rozkrádání, korupce, deformace systému, výběrová aplikace  práva a vůbec  fundamentální ničení demokracie mi normální  nepřijde ani  trochu.

Od  Marie  Benešové  nějakou nápravu poměrů,na základě minulých zkušeností, čekat  nelze. Jak asi bude rezort pod jejím „vedením“ vypadat,jsme  právě mohli ochutnat. Státní  zastupitelství čerstvě  usoudilo,  že  Mynář  tím, že  intervenoval, jménem prezidenta  u soudců  živých Zemanových  kauz se prý nedopustil trestného  činu!  Jen prý nezvyklého jednání!  Neuvěřitelný  právní  výrok. Pro selský rozum  stejně  šílený  jako ten ohledně  toho  ostravského hoteliera, co  dával podepisovat  hostům  z  Ruska podepisovat  prohlášení proti vlád ě své země  a jinak je  vyhnal na  ulici. Máme  se přít o to, jestli by Mynář, kdyby  zkusil něco podobného v  Americe  šel sedět a  to na hodně  dlouho nebo ne? A  jestli by  Zeman čelil kvůli tomu impeachmentu?  Proč  u nás  v čele  státu stojí naprosto bizarní , obskurní  figury, které jdou od  skandálu ke  skandálu a  ti,kteří   s tím mají problém,jsou pro Vás  nepřátelé  demokracie?  Nechápu, nerozumím a  je mi z toho bolestně  smutno…

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.