Heydrichiáda,Gavrilo Princip a video z Vejprnic, které nikdo nechce


natočil Pavel Kučera

Vlkův  úvod:

nedávno mi přišel zase  jeden zajímavý  mail. stojí v  něm následující:

Zdravím Vlku,
s kolegou jsme natočili dokument o popravišti Suchý důl ve Vejprnicích. Do dokumentu jsme chtěli natočit i hrané scény, ale bohužel se nám nepodařilo nikoho sehnat. Jen plané řeči. Škoda… Dokument není nijak finančně podporován, vše na naše náklady. Jde jen o připomenutí a vzdání úcty obětem nedávné historie.

Pavel

A byl přiložen link na  Youtube.  Už  jsem s Pavlem Kučerou v  kontaktu byl. A některé dokumenty  z jeho produkce viděl. Takže  vím, že  jde  skutečně o poctivou  práci, kterou má  smysl zveřejnit. Zejména  dnes! A  to dokonce hned dvakrát.

Za prvé  dnes obecně. Kvůli přepisovačům historie, kterých  je  stále více  a  více a  pro které v minulé světové  válce vyhráli evidentně   ti nepraví.

Za druhé  dnes, respektive  zítra konkrétně!

To bude 77. výročí  atentátu na  Heydricha.  Zatím se ještě  z nějakého toho kanálu nevynořil žádný takový  Kristlík nebo Klvaňa či Herman,kteří by  začali  cosi  kvákat  o teroristickém činu   a  zasloužené  odplatě, ale  jsem si  jistý,  že  se  dříve  či později  objeví.

Tak jako se minulý  víkend   stalo v Terezíně ohledně tryzny  za  Gavrilo Principa.

Sociálně demokratický poslanec  si dovolil doprovodit velvyslankyni Srbska a položit u cely, v níž  byl Princip vězněn,  věnec. A  strhla  se přestřelka. Mezi pražským elitním advokátem Pokorným a  Foldynou na FB.

Když vidím a  čtu názory  advokáta  Pokorného, jsem rád , že  existují  lidé jako pan Pavel Kučera! Zatraceně  rád. Protože  dnes ještě  můžeme  říkat, že   to byl velký odbojový  čin. Možná  už  zítra nějaký  další Pokorný, Klvaňa,Herman nebo  Krystlík přijdou s  tím, že  se  jednalo o teroristický  akt, po kterém tady přeci  zůstaly nebohé   děti – sirotci.

Proto a  z tohoto důvodu rád  uvádím na Kose to video o  popravčím místě  českých vlastenců za  heydrichády  ve Vejprnicích nedaleko Plzně.

A  ještě  drobná poznámka – je  smutné, že  tenhle  stát podobné projekty nepodporuje. To je  těžký nonsens. Zejména  když se  člověk podívá,  na  co všechno dává  různým podivným neziskovkám  peníze.

Ještě  smutnější  je  pro mne osobně  ovšem druhý povzdech pana  Kučery. Totiž ten,  že  chtěli  pro tohle  video  sehnat  dobrovolníky,  kteří  by  jej doplnili nějakou  autentickou  scénkou. Leckdo slíbil, všichni nakonec  cukli. Ptal jsem se p. Kučery, zdali  zkusili  také  kluby  vojenské  historie.  Protože  mne  vždycky  udivuje , kolik obstarožních  fotříků a  mutrdlí se vždycky  začátkem května  vohákne  do mundůrů všech možných  armád a přijede k nám do Plzně  na  Slavnosti svobody  si hrát na  vojáky. Včetně  těch, pro které  je  zřejmě  nejlepší  armádou na světě  Wehrmacht! A  že  jich vůbec  není  málo!  Nsopak.  Speciálně  pro  tyhle by  nabídka  pana  Kučery  přece  musela  nesmírně  lákavá. To jejich  vojáčkování  by  k něčemu  veřejnému bylo… Odpověď  byla  zdrcující  – slíbili a  slíbili, ale  nikdy  nepřijeli…. Nechápu to.

Ale  to video je prostě  precizní  i bez státních peněz a podpory  rádoby  soldátů.

Díky pane  Kučero!  Díky, že  udržujete  památku těch,  kteří  už  dávno nikoho nezajímají!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka, Hosté se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.