Hloupé demonstrace – mají šanci? A co politický náklad?


Ta  poslední demonstrace proti Babišovi a Benešové už  opravdu  nešla  přehlédnout.  On  plný  Václavák je prostě  plný  Václavák. Organizátoři  říkají 120 000 lidí, Babiš   jeho  knechti  melou  cosi  o  70 000.  A  oligarchovi  mediální  pohůnci a  členové  církve  nesvatého  Andreje z P-rachů,  se  nejvíce starají  o  to, KDO TO VŠECHNO  PLATÍ ??!! S  více  či méně  zřetelným potutelným naznačováním   –  no přece  ten Soros!

Tragické  a směšné!  Jak to Babišovo  zlehčování  protestu a  shazování  jejich účastníků,  tak  činnost  jeho nájemných  psáčů typu Plesl, hledajícící  všelijaké  záškodníky  a pseudopodvraceče,  tak logika  těch  co  jim ze  všeho nejvíc  leží  na srdci ono -KDO TO VŠECHNO PLATÍ?!

Pro ty  starostlivé  je  tu  možná  globální  odpověď –  a  kdo  jako platí  a platil  žluté  vesty  ve Francii? Jakub  Janda, Szantó a podobní  tvrdí, že  Putin. Vy  co  vidíte  za  tím plným  Václavákem  věčného   Sorose, souhlasíte, že ve  Francii a  u Brexitu  to  byl Putin?  Ne?  Zajímavé, protože tady je to pro  vás  určitě  Soros….

No ale  dělá  to obzvláště  rafinovaně  tentokrát!  Na mou věru.  Protože  pořadatelé  – Milion chvilek pro demokracii  otevřeli už  před  drahným  časem TRANSPARENTNÍ  ÚČET  u  Fio Banky,  kde je  vidět  každý kdo přispěl  na  konto  organizátorů demonstrací a  také  kolik. Poslední  mně  známý stav v  okamžiku , kdy  tvořím tenhle  článek sděluje  toto:

Ten  Soros, je  fakt  rafinovanej!  Jako  cukr! Platí  si tisíce  podvraťáků  napříč  Českem,  aby  za něj skrytě  a  maskovaně  financovali v  drobných  částkách ty  záškodnické koncerty. Protože  nic  jiného to přece  podle  Babiše  není  – lidi se na  Václaváku  přece  sešli kvůli koncertu!  Vlastně  pozor, změna  – na  hloupé demonstraci! Ale, co  to  klepu za  nesmysly  –  hloupé označil prý pouze důvody, kvůli nimž lidé demonstrují…..

Ale  ti lidé tam  samozřejmě  jsou. A je jich stále  a stále více. Příště  prý  to bude na  Letné.  Tak to mi nezbude  než taky  přispět, protože to  už  bude  určitě stát   asi docela  velké peníze. Doufám, že  mne  v mezičase  najde nějaký   ten Sorosův  verbíř   a vnutí mi  do ruky  mrzký  peníz, abych jej  svýmjménem poslal, protože jestli ne, tak  zřejmě  budu  jediný,  kdo  ten  drobný příspěvek zatáhne  ze svého… To jsou teda  vyhlídky!  🙂

No nic.

Andrej  Babiš,  přes  všechnu  možnou i nemožnou / zejména  tu/ bagatelizaci,  cítí,  že mu  nastává  problém. On, Zeman, hradní pomlouváček-mluvčáček, kontrolovaná  i spřízněná  media  typu servil z Barrandova,  mohou  plkat  co  chtějí  – problém narůstá.  Ostatně  přesně  totéž, co  říkají oni dnes, jen  z jiných  úst  jsem  slyšel  i já  a dalších  120 000 na  dvou  velkých demonstracích  na  Václaváku v  roce  2012. Proti  Nečasovi, Kalouskovi a  jejich  zlodějské  famiglii. I tenkrát  jsme  prý  byli proti demokracii, proti  výsledkům  voleb,  neusnesli jsme  svoji volební  prohru,  naběhli  jsme  hloupé propagandě, nechali jsme  se zneužít, nic  jsme  nepochopili a  kdo ví  kdo nás  tehdy platil!  Všechno, co slyšíme  dnes,  už tady  bylo Babiši, Zemane, Ovčáčku, Plesle, Soukupe, atd.atd!  Všechno.

Zažil jsem si  to.  Takže  pokud  to jen  trochu půjde, příště  chci  být  u  toho také.  Jako v  roce 2012. Jde  o stejnou věc!  Jakkoli  nepochybuji  o  tom, že  většina  těch, co jsou v ulicích  dnes, před  sedmi  roky  tam nebyla. Z  nejrůznějších  důvodů.  A nezastírám, že  asi především proto, že  tehdejší  poměry  jim  zas až tak moc nevadily.

Já  to mám nastavené pořád  stejně  –  Babiš  nebo  Kalousek, všechno jeden kraďousek! Nemají  si  absolutně  co  vyčítat.  Oba  mám za  zemské  škůdce.  Stejně  jako kůrovce!  Zůstává  po nich  jen  spoušť  a  holina.

Neumím rozlišit  mezi  kůrovcem  s lepšími nebo  horšími  politickými názory. Ostatně  i kůrovce  prý  už  jsou v  Česku dva  druhy – ten  normální, co je  tu po  staletí  a  další  dovlečený  – prý kůrovec  sibiřský…  Pochopitelně, že  ten import  z  Ruska  je  horší než  ten náš  – domestikovaný! Prý  je odolnější a nereaguje na většinu obranných opatření. Zároveň není snadné najít strom, který napadl….  Jak jinak!

Jsem ještě  normální,  když  je mi jedno,jakého je  brouk  původu, ale  vadí mi jen  to,  že ten i ten  ničí to, co je potřeba  chránit za  každou cenu! A jen tak  mne napadá taková  drobnost – jak je možné,  že  přes  klimatické změny, kdy  sem  expanduje  stále  častěji teplomilná  flora a i fauna, se zrovna  ruskému  brouku  umanulo expandovat  ze  své  rodné  chladné  vlasti do nyní  daleko teplejších  Čech?  Ale  už  šlapu  na brzdu!  Dosť bolo  kůrovca!  A  dosť  je  i Kalouska  s Babišem!   Proto nemám pochopení pro  ty, co  dávali  lekce  z demokracie  demonstrantům v  roce   2012, ani  těm, co si  tuhle  roli bleskově  osvojili nyní!!!

Novum  jsou ovšem některá  vyjádřen  hlavní  figury  současného   vření  po celém  Česku  – Babiše.  Kalousek  pronesl  také  spoustu idiotských  výroků, ale  na  tohle  se rozhodně  nezmohl:

„Pokud jde o zahraniční média, tak někteří aktivističtí novináři udržují evidentně kontakt se svými kolegy v zahraničí a umějí takový článek zařídit,“

To když obvinil české novináře z toho, že si u svých kolegů ze zahraničí, s nimiž se dobře znají, objednali negativní články o něm.

Mínil například článek Financial Times, který o Babišovi mluví jako o skvrně na demokracii a píše, že Babiš pošpinil Česko. Demonstrací a celé kauzy kolem českého premiéra si všimly třeba agentura Bloomberg, americký deník The New York Times či španělský El País.

Tedy  já  žasnu!!!  Úplnej Jakub Janda!!!  Ten za  vším vidí  Putina. Úplně  za  vším! Už  se těším, až  přijde  s  průlomovým objevem, že toho kůrovce  sibiřskýho sem záměrně nechal, přes  své  trolly  nasadit….  Ale  fuj , vlku! Slíbil jsi přece, že  už  toho lýkožrouta  necháš  na pokoji! Věnuj se Babišovi a  demonstracím!

Já  to asi opravdu nemám v hlavě  v pořádku! Jinak by mi bylo  naprosto jasný, že  Babiš  má pravdu a  že  takový  Anýž  nebo Šídlo, Slonková  a podobní, jen tak mýrnyx týrnyx  zvednou mobil,  zavolají  šéfredaktorovi  New  York Times  nebo  generálnímu  řediteli  Bloombergu, o nějakém  španěláckém  EL País  ani nemluvě   a  tak nějak  nadekretují,  že  tahle a podobná  media  prostě  TO proti  Babišovi  napíší a  o tisknou.  A ta  si před nimi promptně  sednou na zadek a  udělají, co  Anýž, Šídlo a  Slonková  požadují!  Zkrátka  to umějí zařídit, jak tvrdí  Babiš.  A ten by  přece nikdy, ale  vůbec nikdy – nelhal. Alespoň moje  spolužačka a  současně  sousedka  to tvrdí s naprostou  jistotou.  Vona  to ví. A   taky  prý to říkali na  tom Barrendově…

No nic.  Nalítnul jsem  v roce 2012,  nalítnu  i  letos.  Jsem už takovej  typ.

Nicméně,  kladu  si přirozeně  otázku  – když se zúčastníš, což  znamená, že  musím překousnout,  že  budu v podstatě  v jednom houfu také  s lidmi, s  kterými  si po stránce názorů  na  vnitřní, ale zejména  zahraniční  politiku, nemám  co  říci -Pescynski  nebo u nás  v Plzni  Ženíšek,  mají  ty  demonstrace  naději na  úspěch?  Jsou  schopné vytřást  Babiše  ze  Strakovky?  Nebo  dokonce z politiky?    Nebo  jde jen  vzedmutí, které oligarcha  ustojí  a možná, že  z něj vzejde dokonce silnější?

Ani jedno ani  druhé! Rozhodně  neposílí!  A  nevěřím, že  demonstrace, zejména  v  současné  formě a  podobě, ho mohou porazit!  Kalouska  s Nečasem  před  těmi 7-mi roky  také  nesestřelily. Podobně  jako  o mnoho  let  dříve  stejně  zaplněný  Václavák   pod  heslem  -Děkujeme, odejděte!  Stejně jako  všechny  kontraprotesty  ustáli  zatím  Kaczynski, Orbán  nebo Macron. Ačkoli  čelili  a čelí  daleko větším  lidovým  konfrontacím.  A  také nesrovnatelně  razantnějším  – viz  hnutí  žlutých  vest!

Okamžitý  pád  Babiše  by mohla  přinést  jen  změna současné, v podstatě  happeningové  formy, na  násilnou.  V momentě, kdy  by  začala  téci  krev a  došlo na policejní  násilí, mohlo by  být  rychle všechno jinak. Jenže  něco takového  se u nás  nestane. Alespoň  věřím, že ne. A nechť mi  nikdo nepodsouvá,  že  k tomu  nabádám!  Nic  takového, jen konstatuji,  že  mírumilovné a  pokojné protesty  snad  nikdy  pád  žádné  vlády  nepřivodily   a nepřivodí. Ne, pokud  to ta  nějaká  vládnoucí  galerka  nevzdá  sama. Což  se u nás  stalo  v 89tém. A  to není  Babišův  případ.

Takže  demonstrace časem vyšumí.  Ostatně,  je  těsně před  prázdninami a  ty  přinesou  uklidnění  už  z podstaty  věci. Všechno obživne a plným právem, až  před  listopadem. Vlastně  – před Listopadem!  Protože    je, logicky, naprosto nepřijatelné,  aby  hlavním  řečníkem a  slavičem  tohoto výročí  byl úředně registrovaný  estébacký  spolupracovník, bývalý komouš a  velký  temný privatizátor. No  nepřijatelné … jak pro koho.  Co opravdu nechápu, je  názorová  schizofrenie  velké  části  Babišových  voličů. Jsou totiž  přesvědčeni, že  Listopad  byl podvod, který  nastrojili nebo minimálně  využili především bývalí  komunisté, estébáci, aby  si nakradli   obrovský  majetek ze  společného.  A    volí  soustavně  ANOšéfa!  A zejména  Šéfa!  Protože mu věří….

Ne,  demonstrace  nic  nezmění.  Ani tyhle  ani nějaké  budoucí.  V téhle  formě  no  chance!

Jsou tedy  zbytečné? Určitě  ne!  Můj  parťák  z pořadu  Trikolora – Roman  Michelko často komunikuje  něco, co bych nazval  jako teorii politického nákladu.

V podstatě  tvrdí  toto:

Politik  velmi  často dělá, zejména  pod  tlakem nebo  v přehnané sebedůvěře, nepřiměřená  nebo pozdní či  špatná  rozhodnutí. Kdy mu jde především o  to, aby  neustoupil tlaku na  svou osobu, stranu nebo  doktrinu. Neustoupí  veřejnosti a myslí si, že  vyhrál.  Opak je pravdou,  protože takový  nepřiměřený,  pozdní  či špatný  postoj a jeho hájení za  každou cenu  a  bez ohledu na  okolnosti, především     /blízkou/ budoucnost,  má svůj  náklad. Cenu, kterou za  to  zaplatí.

Ta může  mít  řadu podob- ztrátu   hlasů zejména  z  tzv.  měkké  části  jeho politického elektorátu, snížení   koaličního potenciálu, odchod  některých výrazných  stranických  tváří,  růst  vnitřní  opozice v jeho politickém uskupení , další a  další   zahušťování mediální  atmosféry. A zejména  neuvědomění  si, že  po jedné, zdánlivě  vyhrané  bitvě není žádný  konec. Nýbrž  přijde další a další.   Ale ten politický  náklad může  mít  tisíc  dalších  podob, někdy  zcela  nečekaných!

To se týká přirozeně  Babiše. I on  platí  ten náklad. A  ví to. Jen  si  neuvědomuje  rozsah. Či možný  rozsah.

Určitě  mu je  jasné,  že  čím déle  budou demonstrace trvat, tím více ztrácí možnost  vytvářet  budoucí koalice!  Strany  současné opozice  se  ztotožnily  s  protestujícími. Jak  asi tak po  nějakých  dalších  volbách  se mohou  zaranžovat  ve  společné  vládě  s  tím,  kdo je jejich terčem?

Nepochybně ztrácí  Babiš  i  měkké  voliče.  Zejména  ty  centristické. Pro které dosud  byla  ODS nebo Kalousekpartaj  nevolitelnou  alternativou,  lidovci příliš   klerikálně  orientováni  a  Piráti chaoty. Ale  Babiš, ve stále  větších a větších  problémech a podezřeních!  Část jeho elektorátu  je prostě  pryč. Viz  čerstvé  grafy:

Nikdo nechť nepochybuje, jak bude vypadat  konečná zpráva  EU!  A  nikdo neví, jak to dopadne  s Čapákem. Tohle  není nic  pro ty, kteří Babiše vidí jako  klasické menší zlo. Ne trvale.Je  velmi pravděpodobné,  že  menším zlem se stane  nikoli  ANOšéfe!, nýbrž někdo jiný.

K  odchodu výrazných stranických  tváří  už  došlo. Zůstali především  ti, které bych nazval  štítovci.

Pro ty, kterým by nebylo jasno, dodávám, že jde o  ryby, co  mají první hřbetní ploutev přetvořenou na přísavku, kterou se mohou přichytit ke svým hostitelům. Živí se parazity nebo zbytky potravy svého hostitele.Doprovází zejména  žraloky….   Houstnoucí  štítovci kolem Babiše  sotva voliče přitáhnou. Ohledně  vnitřní  opozice a jejího  růstu nebo  ztráty  sponzorů si  ANOšéf  dělat  vrásky  skutečně nemusí. Opozici neměl nikdy a  sponzory  nepotřebuje.  Nicméně – on  šel do politiky  proto, aby  přes  ní posílil svou soukromou ekonomickou pozici…  A  nyní?  Obrací se  to proti němu.

Jeho střet  zájmů vadí  demonstrantům a  je  snadným terčem. A bude i  nadále, protože ho  nelze, pro Babiše  přijatelně –  zlikvidovat.

V ohrožení  je  nyní  část  dotací –  tedy  hrozí  ekonomické ztráty.  Už v  roce 2017 klesl Agrofertu obrat i zisk.  Moc  se těším na  výroční  zprávu, kterou  by měl Agrofert  zveřejnit  do konce měsíce.

Nepříjemným nákladem  je  akce  Bez  Andreje!  Jde  o  aplikace pro  smartfony,které přes  čárový  kód  výrobku zjistí,  jestli  nakupované  zboží  má  nebo nemá  něco společného s  Agrofertem.  A  slouží  k  bojkotu  Babišových produktů. Navíc  už  není jen  jedna.  Já  na  Google Play  našel nejméně  tři, z nichž  hlavní  jsou

Ta  první má už  přes  100 000  instalací. Tohle  jsou  přímé,  byť  zatím  JEŠTĚ  nevýznamné  škody.  Nicméně  rostou.

Už  jsem  psal  minule, že  pokud  Babiš  bude v Bruselu  seznám  vinným  ze  zneužívání  dotací,  není  vyloučeno, že  mu  vyvstane  problém  s financujícími  bankami.

Ale tak mne  tak nějak  napadá, co by  se  asi tak  stalo,  kdyby,  až  bude třeba  ta  plná  Letná, někoho napadlo  veřejně  vyzvat  ty, co jsou proti  Andreji Babišovi, k veřejnému bojkotu  a odchodu od  bank,  které  Babiše, Agrofert   a ostatní  firmy  koncernu  úvěrují….   A tvrdošíjně  to při  každé  další  demoinstraci opakoval. Stále  znovu a znovu…. V kontextu problému s  bruselskými dotacemi?  Banky  fakt  nemají  ani trochu rády  negativní publicitu! Zejména  dlouhodobou.

Unesl  by  Andrej takovýhle  politický náklad?   Nevyzývám  k němu, jen  přemýšlím. Nevěřím, že  by   s tím počítal a byl na  něco  takového připraven!Může  být, že  nyní  se vám  z  toho mého přemýšlení  vaří krev. Než  vypěníte, počkejte  ještě  chvilku.

Babiš  především ohrožuje  svou  finanční  silou  politiku i demokracii  jako  takové.  Zcela deformuje  politickou soutěž, protože  si může  dovolit  vynaložit neomezené prostředky  na  činnost a  reklamu. Ostatní nikoliv.  Mají  hluboko do kapsy  a mohou  tedy dělat jen tradiční politiku. V  mezích možností   své  kasy. Malé prostředky, malí lidé.  Jenže  i  malí  lidé  mají  velkou  sílu. Za předpokladu, že  se umí  účinně  spojit  a  tlačit   svou početností. Nikoli  Babiše,  ten  je v klidu   odignoruje.  Ale  když  svým  množstvím   a  tím, co z nich  získávají  na profitu  ti,  které  Babiš  nenahraditelně  potřebuje?

Ty demonstrace  Babiš  ustojí.  Ale  rozhodně  neunese  vzniklý dlouhodobý,  stále  sečítaný  náklad.  Zejména  pokud  by  byl  konstruován sofistikovaně.

Takže  ty  vysmívané  a pomlouvané  demonstrace mají  rozhodně  smysl. I  když  půjdou  prvoplánově  do ztracena.  Jenže  zasejí  korozi.  A  ta prostě  nakonec  rozloží  každý sebevětší železný  blok.

A námitka, že  existují  jiní  oligarchové?  Tak ta mi  přijde  úplně mimo. Naprosto mimo!  Původně  jsem  chtěl napsat  směšná, ale  směšného na ní  není  vůbec nic. Jde o tragické nepochopení  toho toho, oč  tu běží!  Protože  policie  nechytí  ani zdaleka  každého lumpa, zrušíme  snad policii?  Nebo  zrušíme  soudy, protože  u   nich  často proklouzne  ten, kdo by  měl sedět  až  do konce  světa,  ale  díky  advokátům, benevolenci  soudu  nebo něčemu  jinému  prostě  unikne?

Odboj  oproti  Andreji Babišovi  není  o  tom, že  s jeho případným odchodem by  snad zmizeli  další oligarchové a jejich politický  vliv, ale  když  Babiš  vydrží a přežije, tak   ti ostatní budou  chtít  přesně  to samé  co  on – svůj  díl politického koláče. Ten ekonomický  už  mají. Česko ZATIM  NENI UKRAJINA. Zatím  je  to klíčové  slovo!  Ale  s  Babišem ve  funkci, pokud nebude poražen,  rychle  bude!  Stačí se podívat , kdo  točí kolem  Hradu a  s kým Zeman  létá soukromými  letadly. Před  prezidentskými volbami  si tam podávali  dvěře  Kellner  s Tykačem. A  o návratech z Pekingu  soukromými tryskáči  PPF  nebo  J and  T  už  Kosa psala  mnohokrát.     Jak  se  v  tomto světle  jeví  heslo demonstrantů

Dík podpoře z Hradu, vládnu, lžu a kradu…

Když  Babiš  padne, nebude to znamenat konec  oligarchů v  Čechách.  Ani náhodou.  Pořád  budou  do politiky  zasahovat  skrze  své prostředníky. Jenže  to není  zdaleka  není  totéž,  jako  když mohou  toto provádět  přímo!  Už proto ne,  že  když  to ty  jejich  marionety  přeženou,  tak prostě  půjdou  od  válu. Osobně nebo  i celá  partaj. A  to  oni  hrozně  a hrozně  neradi. Proto neudělají úplně  všechno, co po  nich jejich  vodiči  chtějí!

Prostě  jde  o  léčbu organismu. Tentokrát  státního. Je  to  s ním  jako  s  člověkem. Ten se také  znovu a znovu  léčí z  různých nemocí  a neduhů. Až  stejně  ho nakonec  něco  dostane.  Ale nikoho z  nás  nenapadne, že  bychom  nějaké léčení   neměli  ani  začít nebo předčasně  ukončit, protože  té  zubaté stejně  neutečeme. Tak proč  by se   měl vzdávat  boj proti  těm, kteří  chtějí  zprivatizovat politickou  moc?! To je to, oč  tu běží!

Proto jsem se zúčastnil  demonstrací  v  roce 2012 a proto jsem k  témuž  připraven i dnes.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.