Dnes Hodina vlka na Slobodném vysielači


Netuším, jaký program máte  naplánovaný  na  dnešní  večer, ale  vím, co  budu dělat  já.  Ve  20,30 hod zasednu  k mikrofonu a připojím  se přes  Skype na  Slobodný  vysielač, protože  bude  další  Hodina  vlka. Schválně  jsem se do archivu podíval kolikátá  že. To číslo zaskočilo i mne samotného – 134….

Čas opravdu  letí jako  splašený  -jen na okraj  – ta  vůbec první byla  odvysílána  před necelými  ČTYŘMI  ROKY….

Když  se  nad  tím  zamyslím – posunuli  jsme  se na  časové  ose, zestárli  jsme a  …  a je  svět  lepší?  Ubylo problémů?   Za sebe  říkám, že  pravý opak je pravdou. To, co jsme  rozporovali  a komentovali  s  Brosískem v  prvních pořadech  je  pořád větším  či menším  světovým problém, protože  nebylo nalezeno uspokojivé  řešení a  přibyly desítky dalších, které  tenkrát  nebyly a  jež  opět  zůstávají  bez  řešení!

Deprimující  výsledek!  Ale  nikoli  naší  vinou. My  dva  s Borískem, eventuálně s  dalšími partnery, kteří  se  za  ty  čtyři  roky  v  relaci objevili, za  to doopravdy  nemůžem. Snažíme  se v  dnešním, mimořádně  složitém světě  orientovat  jak  nejlépe a především nejpoctivěji  umíme. A  co  vidíme, chceme  vždy co nejvěrněji popsat. Nikoho nenutíme, aby s  námi  souhlasit,nemyslíme  si, že máme  patent  na  rozum a už  vůbec  ne na jedinou platnou pravdu. Na to jsou  fořti jiní.

Stejné poctivé, ale nejspíš  stejně  marné  hledání  souvislostí  ve  starostech  světové politiky  vám s Borískem zkusíme  nabídnout  i dnes večer.  Je  to týden, kdy vysílám  raději než  jindy. Z  iracionálního důvodu  – že nemáme  nějaké  dominantní  téma. Což  znamená, že  svět  snad  nestojí před  nějakou  akutní  těžkou  krizí. Ale   psal jsem tyto  řádky  včera odpoledne, takže  v době, kdy je  čtete,může  být  všechno úplně jinak. Jestliže  ne,  pak  večer  uslyšíte  tzv. pel mel.  Tedy relaci,  která  by měla  pojednat  více  témat. Sjednocujícím prvkem  asi bude používání  dvojího  metru  nebo spíše  jednou  metru, jindy kilometru.

Budeme  rádi, když  se k našemu  rozhovoru dnes večer  přidáte.  Takže  nezapomeňte  a ve  20,30 hod na  slyšenou.

Příspěvek byl publikován v rubrice upoutávka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.