Doplněk dnešního hlavního článku -Lidice


napsal Milan Peleška

Vlkův  úvod:

Nejlepší  a  nejtrefnější  věci píše vždycky  sám  život! To hle  je  železné  pravidlo a na Kose funguje  dokonale. Také  dnes.  Dnešní  hlavní  článek Kosy  se týká   posledního  sjezdu  Sudetských  Němců v  Řezně. A  především  jejich  naprosto  nestydatého  záměru některý  z  jejich dalších  dýchánků  uspořádat v  České  republice. Jenž  byl  vyhlášen  v  den  lidické tragedie.  Jak příznačné!

A  stejně  příznačné  je,  že  pár  hodin před  zveřejněním  tohoto mého  článku,  který jsem v podstatě  odsouval celý  týden mi  přišel následující  mail.  Jsem rád, že  dorazil.  Ještě  více mne  těší, čtenáři  Kosy  vidí  současný  svět  takhle. Více není třeba  dodávat!  Mail přetiskuji  1:1

  Vlku, dnes jsem napsal malý komentář na facebooku k Lidicím a mám tam hodně souhlasných poznámek, tak ho také posílám vám.

Zdraví Peleška Milan.

Milan Peleška Na tyto místa je dobře chodit nejlépe sám , mimo velkou „pompu“ ,bez kytic a muziky a v tichu si „zblízka“ něžně pohladit „bronzové“ lidické děti! Pokud jedu na Kladno a mám čas , zastavím se a jdu k památníku popřemýšlet!! Také si kladu otázku, jak se mohli za cca pouhých 12 let nechat Němci tak „zblbnout“ nacistickou propagandou a Hitlerem až potom šli a vyvraždili Lidice a kdyby jenom ty ! Na území bývalého SSSR mělo podobný osud mnoho stovek vesnic, s dětmi naházenými ve studních a s dospělými upálenými ve stodolách!!! Těch míst, které se nemají zapomenout je více! Blízko dálnice z Německa na Paříž je Verdun a tam je památník! Sjel sem nedávno v noci z dálnice a tam zajel k památníku, kde stojí do nedohledna bílé kříže v řadách!! Bylo po půlnoci v létě , úplněk a tak jsem tam seděl sám na lavičce asi hodinu a v bledém měsíčním světle přehlížel řady bílých křížů,kde nešlo dohlédnout konce a přemýšlel! Hodně mě toho napadlo ,co lze jenom těžko popsat a tak jsem se posléze sebral, šel těžce k autu a nesdělitelný zážitek mám dodnes! Jenom si tak říkám, už zase slyšíme některé hlupáky, jak „chrastí“ zbraněmi!! Je to smutné, lidé jsou nepoučitelní!! Proč a za co padly ty statisíce lidí, nahnaných na jatka první světové války ,když ta druhá byla po cca 20 letech „volným“ pokračováním té prvé!! Do kdy budou našimi životy „vládnout“ šílení politici, finančníci,výrobci zbraní a různí „ometálovaní“ dobytkové, kterým je všechno jedno!! Dodnes se historikové „ošívají“ , když mají přesně určit původce první světové války!! To nebyli žádní „nacisté a komunisté“ , na které bychom mohli svést vinu!!! Kdo měl a má z válek prospěch? Nechám na každém, ať si odpoví sám a když přijde na podobné pietní místo, jako jsou Lidice, začne přemýšlet!!!

Tolik  kolega  Milan Peleška.  Neváhal  jsem  ani sekundu, jestli mám  tento  mail  otisknout nebo ne.  V atmosféře  té oficiální podlézavosti  vůči  Landsmanschaftu  je  to  opravdový  balzám  na rozbolavělou  duši.

Jenže  sotva  ho člověk  aplikuje, dostane další  úder  rovnou na  solar.  Tentokráte  ze  samotných Lidic,  respektive  od  přímého  účastníka  pietní  akce. Ne nějakého  řadového  občana, ale  přímo poslance   parlamentu  České  republiky Jaroslava Foldyny,  kterému  se tam  přihodilo, to co popsal  na  svém FB:

Taky  máte  naprostý problém pochopit, že  nějaký  čičmunda  s organizátorskou páskou si  přivlastnil  právo  určovat, kdo  smí  a nesmí položit  i lidického památníků  květiny?  A  v  jakém  oblečení?  A  které  druhy  písma  jsou přípustné a které nikoli?  Jistě byl  ještě  přísnější  , pokud  někdo někdy přišel s německými nápisy   a nášivkami.  Nebo s e snad  pletu?

Může  s e pak někdo  divit,  že  když  to v Lidicích!!!!!  funguje  takhle,  že  v Řezně  vyřvávají,  že  příště  jako v Čechách?!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.