Jak Ken Vojtěch v ANOšéfe ke štěstí přišel…. Podstatně DOPLNĚNO!!!!


No tak  tu máme  další  skandálek. Ukazuje  se , že  jistý  zatčený velkošíbr  jménem  Horáček začal  opravdu hodně mluvit. Vedle  toho,  že  napráskal  šmejdy  s  klokaní  kapsou z některých nemocnic a  jiné  například  z VZP, rovněž  z  rodu  vačnatců, tak  Český  rozhlas  se dostal k  mailům, které  prokazují,  že  v kontaktu  dlouhodobě,  s  grázlem Horáčkem,  byl  i  dnešní  ministr  zdravotnictví  „Ken“  Vojtěch.

Tehdy  dělal  pod  Babišem  na ministerstvu  financí, v pozici  tajemníka ministerstva. Což  je hodně  vysoká  šajba.  Já bych ji označil za  prvního důvěrníka.  Toho, co prostě  dělá  to, co  šéfík potřebuje  a nemělo by být  příliš  vidět  nebo toho, co  už  si  šéfík na  svoje  triko nemůže  vůbec    dovolit. Například  fízlování – pardon,omlouvám se zjištování  informací. Řekněme  nad rámec   běžné potřeby  rezortu.

Český  rozhlas  o tom přinesl nejen  reportáž, ale  i docela  výživný  rozhovor s ministrem Kenem.

Když  to  čtu připadám  si  jako  zpět proti proudu  času,  kdy  nás  kdysi ve  třetí třídě  chytili při  nějakém uličnictví a podali si nás  tehdy  ve  škole  v řiditelně….

Jo jo, tenkrát  jsem  vysvětloval ten  průšvih  svůj  a tří  kamarádů stejně  yntelygentně  jako dnes  pan  ministr.

Toho zajímalo opravdu ledacos.  Například  platové poměry manželky  tehdejšího šéfa  zdravotnictví  Němečka  /ČSSD/.  Zajímavé, že  tajemníka  na  financích zajímá  kolik bere nějaká  doktorka  v nějaké nemocnici!!!  A  nezeptá se po oficiální linii,  kde by  nepochybně musel dostat  odpověď, protože  už tehdy platil  známý  zákon  106 o  svobodném přístupu k informacím.

No, právě  si uvědomuji, že  ona  ta to  vlastně  nebyla  zas  až tak  nějaká  doktorka  v nějaké  nemocnici.  Nýbrž  paní ministrová Němečková. A  tehdy  právě  zuřila  hodně  tvrdá  válka  mezi Babišem a Němečkem. Zvláštní  shoda náhod!!!

K tomu zjišťování použil člověka, kterého,  jak  říká, moc  neznal, neprověřoval  si  ho,  stačilo, že  ten prý se mu  sám nabídnul. On ho proto  měl  whistelblowera, který  chce   pomoci se zavedením  pořádku v  českém zdravotnictví. Takže  mu věřil  až tak, že  ho pověřoval choulostivými  úkoly. Pak  ale  někdy později zjistil, že  to je  asi jinak a spolupráci přerušil.

Nic  prý  Horáčkovi neplatil,  protislužbu  neposkytl, jen holt,  byv požádán a nějaký  ten kontaktík, tak  vyhověl, protože  na kontaktech přece není nic  špatného. Co  Horáček  chtěl  takovému  řediteli Státní  tiskárny  cenin?  Tak  to Kena  Vojtěcha  už  vůbec nezajímalo! Proč taky.  Jistě  předpokládal, že  Horáček  chce  něco docela  obyčejného, třeba  vytisknout  vizitky, reklamní letáky  nebo tak  něco  asi…

Jo a on  určitě nikdy  nic  nezaplatil  Horáčkovi, ale  dokonc e Horáček platil jemu. No  jemu  vlastně  ne  – posílal finance  ANO. Jako sponzor.

Jo a  že  Horáčka  požádal , aby  za něj podle  zákona  106 podal žádost  o údaje  o hospodaření ČT? Sím  vás, taková  drobnost!   No ono  to bylo  trošku jinak, podle  detailnějších  informací  zajímalo  Kenovy dotazy se týkaly například platu generálního ředitele a ostatních členů vedení, dále toho, zda ředitel využívá služební auto, kolik pracovníků má tiskové oddělení a kolik berou, či seznamu výzkumů veřejného mínění a jejich ceny. Jistě  nesmírně  podstatné  údaje  pro přezkoumávání  hospodaření se sedmimiliardovým rozpočtem ČT!!!

A  opět, jistě  jen náhodou  – Kenův  šéf  Babiš  měl  z  té  době  obrovský problém a  spor, s mírně řečeno  – neukázněnou  Českou televizí…

Ken jako  vysoký  funkcionář  ministerstva  financí  se nemohl  ani  na plat  paní  ministrové  Němečkové, ani  na  plat  generálního  a  jeho náměstků  na  Kavkách a na  využití  služební  káry zeptat  sám. To za něj  musel  udělat  dříve  whistelblower, dnes  gauner  Horáček…

Musel chudák  jeden…  Protože  kdyby  se byl dotázal přímo on  tak …...by mi ty informace nedali. Protože věděli, kdo jsem. Na tu 106 (žádost podle informačního zákona) se dá odpovědět různým způsobem. Obával jsem se, že bych informace nezískal v té formě, co jsem potřeboval. Pan Horáček se nabídl, že žádosti pošle on. To byl ten hlavní důvod,“

Správná  je   hláška, proč  že  ty  údaje o  ČT vlastně  chtěl…

„To si už nepamatuji, proč to bylo, asi jsem taky dostal informaci, že něco není v pořádku. Ale přiznám se, že na ty detaily už si nevzpínám, protože jsme řešili oblast zdravotnictví. Ale stále je to v rámci zákona 106 a tuto možnost jsem využil,“

Něco takového nevymyslíte, protože  kdyby  ano,  nejspíš  by  to samodiagnoza  určila  jako akutní záchvat  demence  a nutnost  bleskově  navštívit  psychiatra!  Tak  Ken  už  neví?  Ale  využil práva, i  když  zrovna  řešil  zdravotnictví. Tak proto  ho  zajímala  ČT…

Tohle  už  je  stejná  groteska  jako  výpověď  jistého  chlápka obviněného z  vraždy, který se před  soudem  hájil tak,  že  on opravdu ale opravdu nikoho nemohl zavraždit, že  sice  držel v  ruce nůž  to jo, ale  ten  druhý  mu  na něj  28x  sám  zlovolně  naskočil…

Mimochodem,  mám jenom  já neodbytný  dojem, že   nám  někdo  se zjišťováním  těch  platů  – jak  u  MUDr. Němečkové, tak  těch  v ČT  buď  někdo  usilovně močí na  nohy  nebo  je  Ken  totální  trubka?

Nepodléhá  takhle  náhodou  financím / připomínám, že  tehdy  byl Babiš  financministrem a  on jeho tajemníkem/ také  Generální finanční  ředitelství?  Které  spravuje  veškeré  informace  o  daních. Tedy  i  daních  z příjmu  fyzických osob?  Takže  zjištění  kolik  kdo bere  je  triviální  záležitost  jednoho  tichého ústního pokynu komusi. Kdo nepochybně  promptně  vyhoví  a  není třeba komplikovaného  dotazování?

Namítáte, že  by  to bylo nabádání  k porušení  zákona,  že  jako  Babiš  by  určitě  nikdy?  Tak  jak  věděl  o  nemovitostech  matky a  ženy  soc  dem poslance Šnídla????  Navíc  předem,než se  s ním utkal, a niž  by  tušil, že  to vůbec nastane??  Jo, že  katastr  je  veřejná listina?  Fajn.  Tak tam  zkuste  hledat podle  jména!!!! Co kdo má  za  nemovitosti!

Ale  dejme  tomu,  že  zejména  u  parcely  matky zafungovala  stejná  náhoda jako  měl  ten  štastliivec, co minulý  týden  vyhrál v  Eurojackpotu  1,4miliardy  kaček. Prostě  Babiš  nebo  někdo z jeho poskoků  píchl nazdař  bůh  do katastru a vyskočilo  na něj, že  parcela  ta  a ta  patří  matce  exposlance  Šnídla! Když  tomu  věříte  vy, pak   bych měl i já….  Jenže  mi  vrtá  hlavou nahrávka, která  se objevila koncem  srpna  2017 – kde  zazní zejména  toto:

„Ty naši klekli na tu FAU Přerov, takže to je v insolvenci,“ říká Babiš na nahrávce, kterou zveřejnila Skupina Šuman.Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-nahravka-fau-prerov-agrofert.A170827_172114_domaci_fka

Když  tedy  je  tam  čínská  zeď mezi  berňákem a  nadřízeným ministerstvem,  jak  mohl Babiš  vědět,  že  ti  jeho zaklekli  na  tu  FAU a je  to v insolvenci????? Tohle  už  se v katastru  ani  náhodou dohledat  nedá. Ani  nikde jinde na  veřejném zdroji!  Jedině na  Finančním úřadu a jeho  nadřízených  orgánech! Jen pro úplnost  – to  zakleknutí  těch  Babišových  je  totální  blamáž.  FAU  zatím uspěla  ve  4 podaných  žalobách  na stát z  5-ti. A nejspíš  nás  to zakleknutí přijde pořádně  draho.  Nás  všechny prostřednictvím  regrese  vůči  státu.

Ale  o FAU  dnes  nepíši.  Ken  Vojtěch a  jeho  napojení  na  Horáčka  je tématem!  Ale  to komplikované zjišťování  údajů  o  platech kohokoliv  je prostě  logický  nonsens!  Vojtěch  ani  Babiš  nepotřebovali  jít komplikovaně  přes zákon  106. Měli  jiné, daleko pohodlnější, rychlejší  a  diskrétnější  možnosti.Tedy  jestli právě neprodělali  utajenou  trepanaci hlavy.

Mohu jen  spekulovat, ale  jednou  z možností  je, že  si hráli  s myšlenkou  vyvolat, na  základě  dotazu  odpovědného občana podle zákona   106 , proti určitým osobám  veřejný  skandál.  Občan Horáček se zajímá, občan Horáček se stará, páč  je zvědavej a bdělej, zjistí  a vědom si  své  povinnosti následně  upozorní…  Koho,  dosaďte  si podle libosti  – ministerstvo financí, tisk,  státní  zastupitelství nebo třeba  bábu Dymákovou v Horní  Dolní. Mně  to vychází  na  tu  Dymákovou. Protože  výstup jaksi nepřišel.

 

Ken  Vojtěch i  tak  zjevně  tajemníkoval  dobře. Dokonce  moc  dobře.  Takže  se  ho  Babišovi  zželelo a  aby  už nemusel příště  používat Horáčka  ohledně  zjišťování  platů ve  zdravotnictví, ustanovil ho  rovnou  šéfem rezortu.  Horáček  už  není  zapotřebí.

Však také Ken okamžitě  zabodoval. Jeden  z   prvních  velečinů  byl  vyhazov  jeho předchůdce  na ministerstvu   Němečka  z pozice ředitele  ostravské  fakultní nemocnice. Což  Němeček tehdy komentoval takto:

Jen  maně si  vzpomínám, jak  Babiš  běsnil  ve  sněmovně,  když musel přiznat, že  v Čapáku jela  jeho rodina,  a  jak  tam hřímal, že  rodina  je nejcennější  co má  a musel jí  chránit a  je  svinstvo, když  se mu  o ní někdo  otírá. Ohledně  kolegy  z  vlády   a  jeho rodinných příslušníků,  stejně  jako ohledně  manželky  a matky  nepohodlného poslance Šnídla    to  ovšem neplatilo!  Ty  mohli  lidi od  Babiše  a Ken  libovolně  špiclovat,   aby  je  Babiš  ve  sněmovně  nebo  ve  svém  tisku  mohl veřejně  dehonestovat!

Dodávám, že  je  to  rok  a půl stará  záležitost.  Ovšem v pondělí  pro ČRO Plus  Němeček,  když  byl dotázán na  Vojtěchův  nový  skandálek s Horáčkem  jen suše odvětil,  že  to potvrzuje  všechno, co si o Vojtěchovi a  jeho metodách  vždycky myslel….

Nepochybuji, že  u  podstatné  části čtenářstva  panuje  nyní přesvědčení,  že  zase neoprávněně  Babišovi/Vojtěchovi  nakládám, že ten  Němeček  je  určitě pěknej  darebák

Takže  ještě  připomenu  drobnost,  jak se Zeman  vyjádřil o  některých  členech  Sobotkovy  vlády  při jejich   jmenování:

Prezident ve středu večer na Facebooku označil všechna jednání s kandidáty do vlády za korektní a ocenil ty, kteří se problematikou resortu zabývali dlouhodobě. Zejména to podle něj platí pro kandidáta na ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a uchazeče o křeslo ministra dopravy Antonína Prachaře.

S  Němečkem  se zná léta  a ten vždycky patřil k prozemanovskému  křídlu  ČSSD.  Jak by  se mohl  geniální  šachista a prognostik  mýlit, když má vždycky  pravdu? Ptám s e zcela  nezáludně!

Babiš  prostě  svoje  pracovní  metody  nezapře. Vzpomene  si  ještě  někdo na Andyho konflikt s poslancem  soc  dem Šinclem, když  ten  napadl  návrh zákona  o provizích  při  zprostředkování  pojištění, předložený  Babišem,  Kdy na  něj  dnešní  bohuželpremier  tehdy vytáhl  osobní  složku  a začal  z  ní v  parlamentu citovat.  Prý  to tenkrát  sesbíral   z veřejných zdrojů. – zajímavé, nejspíš  předem věděl,  že  se  někdy utká  jako ministr  financí s  řadovým poslancem  koaličního partnera, že?

No  Echo24 to tehdy zkoumalo,  ty veřejné  zdroje  a  zjistilo, že  v internetovém archívu všech veřejných zdrojů Newton ale skoro žádné informace osobního charakteru, o nichž na rozpočtovém výboru mluvil Babiš, nenajdete. Musel je tedy mít z jiných zdrojů.

Takhle  to chodí u Babišů….  Ten  Ken  opravdu nic  špatného nedělal. Lidi jim na  té Letné   křivdili! Babišovi i jemu. A ten zabitej  28x  sám a zlovolně  skočil na  nůž chlápkovi, co ho jen  tak držel v ruce!

Dodatek z úterního skoro poledne:

Právě  koukám  na  čerstvou  bleskovou  flash na  tiskovém monitoru! A  voči mi  div  nevypadnou.  No počtěte  si  sami:

Kriminálka zasahuje na krajském úřadu. Kvůli smlouvám poradců

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahují v úterý ráno v budově Krajského úřadu Středočeského kraje. Prověřovat mají smlouvy, na jejichž základě vyplatil kraj miliony externím poradcům hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové.

Informaci o zásahu přinesl web Seznam Zprávy. Přítomnost detektivů v budově úřadu mu potvrdili mluvčí krajského úřadu Marek Rejman i mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Podle Seznamu jde o smlouvy s externími poradci za pět milionů korun. Ti se měli věnovat například monitorování hudebních festivalů. Kdo práci vykonával a s jakým výsledkem, odmítal krajský úřad zveřejnit

 

Vedle  Kena  Vojtěcha  s  ANOšéfe!  ke  štěstí přišla  i Jermanová. Kdysi  členka  ODS. Včas  přeběhla,  dnes je  hejtmankou  a  mmístopředsedkyní  ANOšéfe!  A  v  duchu  nejlepších  babišovských  tradic  tam  maká  od rána  do večera, bojuje proti korupci. Akorát  nějak s  tím  má problém  elitní policejní  jednotka -Národní centrála  proti organizovanému  zločinu!  Že  to bude zase nějaká  účelovka, lež, akc e mafie  a  Bruselu proti  Babišovi skrze  jeho  zástupkyni  ve  straně?!   Něco,  co  lidi  zas e  špatně pochopí….

Takhle  funguje  ANOfert nebo spíš  Agročert?  Prostě  když  někdo  řídí stát  jako firmu.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.