Zařídí všechno


T mobile  dal  všem  svým klientům v  týdnu  docela  slušný  dárek na prázdniny.  Tedy  všem  co  u  něj  mají nějakou  formou  aktivovaný  datový  tarif.  Třeba i ten úplně  nejmenší   a je jedno  zda  na  měsíční  paušál nebo  na předplacenou  kartu.

Zkrátka  počínajíc  20. červnem bude možné  si  na prázdniny , t.j. do  31.srpna  2019 aktivovat speciální službu  T mobile  – neomezený  internet  zdarma.  A  tahle  datová  služba  gratis  bude funkční nejen  na  území  České  republiky,  nýbrž  i   při pohybu v celé  Evropské  unii.

Je  to sice  jasný  promo tah,  který má značce vygenerovat  nové  zákazníky  a  ty  stávající  tak  říkajíc  namlsat,  aby  si prostě  zvykli  na komfort být  stále on line  a nehlídat neúprosně  datové limity  i  do budoucna, ale  budiž.  Nějakých  10  týdnů  neomezených  dat  a  za  nulu?  Neuvěřitelné!  V  českých podmínkách  určitě.

Ve  velmi hrubém detailu to má vypadat  takhle:

Platnost nabídky  je měsíc a zákazníci si ji budou moci aktivovat opakovaně. Akce končí 31. srpna, kdy se o půlnoci balíček sám deaktivuje, takže nehrozí, že by zákazníci museli později za službu platit, pokud by ji sami neukončili. Na druhou stranu, po létě už neomezená data nebudou k dispozici, je to zatím jen letní kampaň operátora.

Neomezená data platí pro všechny tarifní zákazníky, kteří mají tarif s datovým limitem, tedy tarif s daty. Platí i pro předplacené karty, kde je podmínkou měsíční nebo roční datový tarif. Bezplatný balíček s neomezenými daty si zákazníci zapnou v aplikaci Můj T-Mobile  nebood  20.06.2019   zde.

Podle propozic operátora nemá nabídka žádné háčky a je bezesporu velmi atraktivní. A to nejenom pro zákazníky T-Mobile, kteří nezaplatí nic navíc, ale v podstatě pro kohokoliv, kdo chce mít v létě neomezená data, třeba na dovolenou k moři. Stačí si pořídit předplacenou kartu T-Mobile, tu je možné přes web operátora získat i zdarma. Následně stačí za 99 korun aktivovat měsíční balíček dat.

Zdroj

Jak nemám  pro české  telekomunikační operátory  sebemenší  kousek  sympatie a  považuji  je  za  přímo vzorové pijavice,  které  zde  naprosto nestydatým  způsobem  sají  nehorázné  zisky, tak  tohle  se  T mobilu  opravdu povedlo. Bude zajímavé  sledovat  jednak reakci  obou  dalších  telekomunikačních pijavic. O Vodafonu  se už, v okamžiku  psaní tohoto textu  /minulé  úterý/  také  šušká,  že  na prázdniny  s  čímsi pro svoje  klienty  přijde,   tak především budou  zajímavé  detaily té  nabídky  T mobilu.  Když projíždím diskuse na  specializovaných  webech,  pak  mnozí  z  diskutujících  vyjadřují  nepokrytě  pochybnosti   že  to nemá  žádný    skrytý  háček nebo dokonce hák. Viz  třeba za  všechny z  diskuse  na mobilizujeme.cz

Což  jsou  obecné  námitky. Na https://www.letemsvetemapplem.eu/2019/06/17/t-mobile-nabidne-na-leto-neomezeny-internet-v-mobilu-zdarma/comments/   je  jedna,  která je konkrétní  je  docela  nepříjemná:

Která  se  ale  dá obejít přes  předplacenou Twist kartu.

Čas  a praxe velmi  rychle ukáží, co a  jak. Nicméně  znovu opakuji  – v  českých podmínkách a  telekomunikačních zvyklostech prima prázdninový  dárek,  jestliže  v  tom  skutečně není  založený  nějaký  nekomunikovaný  drzý  podvod.

Co  dárek?  V podstatě  naprosto neslýchané  novum.  A  nemá  smysl dodávat  – škoda že  jen  na  nějakých  72 dní.

Nicméně  i tak  je  zjevné  čeho všeho by  tyhle monopolistické  pijavice  byly  schopny,  kdyby  zákazníkům  troch  chtěli vyjít  vstříc. Internet  zdarma  je  pochopitelně  nonsens. Na  to můžeme zapomenout,  ale  evidentně  by například  pořád  ekonomicky  dávalo  i  pro  operátory  smyl   snížit  ceny  za  data  o nějakých  50% o 1/3 nemluvě.

A  to  se nebavíme  o  jejich  stabilním odmítání  poskytnout  principiálně neomezené tarify  na data  ve  standardní  nabídce!  Prý  to nejde, protože  by  to  nenutilo poskytovatele  základního  internetového připojení  rozvíjet  svoje  sítě  a  zákazníci  by v  takovém případě  zahltily   mobilní operátory, což  by prý ohrozilo dostupnost a  kvalitu  služby!  Ne prosím,  tuhle idiotskou „argumentaci“  jsem si  nevymyslel,  jen  parafrázuji  nehoráznost  z  interview  generálního  ředitele  Vodafonu  Petra  Dvořáka.

T mobile nyní  jasně  dokazuje,  že  technicky  na  službu neomezených  dat připraven je a  zhroucení své sítě  se nebojí.  A  to  si  řada klientů, včetně mne,  subjektivně  myslí,  že  ze  všech  tří velkých  operátorů  má  právě  tenhle  naprosto  největší  oka a  tedy nejméně  husté pokrytí. No nic.  Znovu opakuji – tenhle  letní  dárek  se  mu  povedl  a  bude zajímavé  sledovat, co na  to  Vodník s  Kyslíkem.

Když  jsem  se  rozhodoval  zda  a   jak o tomhle letním telekomunikačním  bonusu  pro Kosu  napíši,  tak  mne napadlo,  že  budu muset konstatovat,  že moje  babička zcela  výjimečně  neměla  pravdu, když  soustavně tvrdila  v podobných případech,  že  není  růže  bez trní. Už  už jsem  byl v pokušení  napsat,  že  holt i tohle pořekadlo přetrumfne  jiné  –  že  jako každé  pravidlo má  výjimku.

Bohužel znovu se ukázalo, že  v hierarchii  obecných pravd jsou  trny  na růži  nadřazené  výjimkám!

V daném případě  za  to ovšem nemohou  telekomunikační pijavice nýbrž  čeští politici.  Omlouvám se – jeden český politik.

Andrej Babiš!

Ten  okamžitě  pustil na  síť , že jde   výsledek dlouhého vyjednávání vládního týmu s operátorem!!!

Ten  člověk si nevidí  do huby!  Nebo prostě má za  to,  lidi  žerou , vedle  bezmasých  špekáčků  od  Agrofertu  ještě  také   zejména  seno a separátní  krok  T mobilu  si PŘIVLASTNIL!

Takže   světový  telekomunikační  gigant, proti   kterému  je  Agrofert  se svou  hospodářskou  silou  jen  trafikou  na  rohu  ulice  na  periferii,  tvoří  svoje  prázdninové promotion nabídky podle  jeho přání a nějakého jeho  vyjednávacího  týmu????

Jestliže  ano,  pak  myslím, že  by  si Babiš  neměl dávat  skromné  cíle  –  už několik  let nám opakovaně  hrozí  kritické  sucho. Takže  je  nejvyšší  čas,  aby  Babiš  začal  řídit  počasí!  Přes  nějaký  svůj  další  vyjednávací  tým! Jistě  to dokáže.  Kdyby náhodou  to  počasí  bylo přeci  jen přes  jeho  kompetenci  /jakkoli  on jistě  nepochybuje, že  ho má pod palcem/, tak  to může  zkusit s kůrovcem.   U nás  je kalamita,  ale  nějak se nemohu  dobrat  informací,  že  by  stejná pohroma  zachvátila   lesy  v celé  Evropě  nebo  třeba jen u  sousedů. Kde je  Andrejův  vyjednávací  tým, který nás  ochrání a s  lýkožroutem zatočí tvrdě  a nekompromisně?!

Jo  já  vím,  von  právě  nestíhá, protože  dolaďuje  ten  prázdninový  balíček  od  T mobile… Chápu!  Nejsou  lidi, není  čas!

Ale  zpět  k  věci. Babišova  drzost okamžitě  vybudila  reakci  na síti  a  jeden z klientů  T mobilu  nelenil  a promptně  se  společnosti  dotázal,  zdali  Babiš  opravdu  zařídil ty  zadarmo data  na prázdniny. A  dočkal  se bleskové  odpovědi ve  smyslu – lež má  krátké  nohy!

Prostě  – Babiš  byl zase jednou pravdomluvný  jako. .. no jako Babiš!

Aby bylo  jasno. Jsem si  jistý  tím, že Babiš  s operátory  skutečně  vyjednává. A  nakonec od nich nějakou  tu kost  skutečně  vymůže. V takovém případě,  jestli  na  ní bude  alespoň  trochu  masa,   jsem připraven  to  na Kose  komunikovat.  Jakkoli  si  myslím, že  technicky  už to mohlo být  zvládnuto  dávno. Kdyby  byla  vůle. Opakovaně píši,  že  kdyby  byla  ve  hře  speciální sektorová  daň pro operátory,  jestliže  ceníkové  ceny v  ČR  nebudou  na  průměru  cen  v EU,  už  byl  celý problém vyřešen.

Znovu opakuji,jsem přesvědčen,  že  Babiš  nakonec  nějaké  zlevnění  prosadí.  Kdybych si  měl tipnout  kdy,  pak  je pro mne první  možný  termín  konec  srpna  či  začátek září příštího roku. Ten  druhý  a  konečný  přesně o  rok později.

Proč?  Protože  za  rok  jsou  volby  krajské  za dva  roky  parlamentní.  A  Babiš  to, podle mne, načasuje  tak,  aby  si  volič  to  snížení  mobilních poplatků  čerstvě  pamatoval a  odměnil  hlasem!  Nevěřím, že  by mu jeho  marketéři  tuhle  strategii  nedoporučili  nebo ji opomenuli. Nepíši to despektně.  Je  to jako houska  na krámě  a vyplývá  to z logiky  věci. Jde o  cosi, co zajímá  každého voliče, na  co  si  bezprostředně  každý  může  sáhnout a  mít  z  toho  užitek a   okamžitě  ani  do budoucna  nestojí  státní pokladnu –  na přímo /nepřmo na  daňových výnosech  ano/ ani  vorla!  Prostě  ideální  volební  tah. Dodnes  jsem  nepochopil, proč  si tohle neuvědomila  soc  dem když  držela pozici premiera a ministra průmyslu. Ale  to je  jiná  historie.

V  dané chvíli mne uráží  to, že  ten  člověk je  schopen si přisvojit  i  to, že  svítí  slunce! A že  se najde nemálo těch,  kteří  mu to věří.

Dodatek  č.1

V mezičase  odjel  Babiš na  summit  do  Bruselu a také ,  aby  osobně  jednal s Junckerem.Ještě  začátkem  týdne,  kdy  tuhle  schůzku  oznamoval se naparoval,  že  to tomu  Junckerovi,  kvůli  oněm předběžným  auditním zprávám  jako vytmaví. Budu  ho citovat:

„Já se určitě zeptám pana Junckera, jak je možné, že má takové nekompetentní auditory. Protože jejich chování bylo skandální,“

aby  těsně před  odjezdem  otočil -opět  cituji:

„O auditech se bavit nebudu, to je záležitost úředníků… Jsou tam nějaká pravidla, já do toho nechci zasahovat,“

Oba  výroky jsou k nalezení  zde.

 

Inu  velkohubost,  je možná  jen  někdy a  někde. Po  hříchu zejména  v  Česku.  Na mezinárodní  scéně je  trapná  i  směšná zároveň.

Ale  to nevadí,proč  by  Babiš  nedal Junckerovi  jednoho brežněvovského francouzáka

Co se škádlívá, to se rádo mívá,  říkala  moje  babiška, pardon,  babička!

 

Dodatek  č.  2:

V mezičase už  na opravdový  prázdninový  datový  dárek  od  T mobile  reagoval  Vodafone.  A  v rozporu  s prohlášením  svého  generálního ředitele,  které  jsem  citoval  výše,  najednou  neomezený  datový  tarif  nabídnout  lze.  Nicméně já  si  dovolím  novou  nabídku  Vodafonu  označit  za  všivárnu. Jiné trochu  výstižné  označení  mne  nenapadá.  V  detailu  totiž  vypadá  takhle.

Jinými  slovy  – neomezený  internet  dostanete  pouze  tehdy  když

-máte  od  Vodafonu  i  ten pevný  pro domácnost  se  směšnými parametry  za nikoliv  směšnou  cenu  400 Kč /měsíc.

-když  se  rozhodnete  koupit  alespoň  dvě  SIM karty  a  to za  olbřímých  1000Kč měsíčně. Když  dáte  v rodině  dohromady karty  4,  pak je  to  za „milosrdných“ 600 vočí!  Plus  ty  4 kila  za  ten internet  na  doma. Nějak  těžko chápu,  na  co mám mít internet  na  doma, když budu mít  neomezený  mobilní  tarif……. Tedy kromě  jasné zprávy , že  Vodafon  chce  svoje  klienty  dojit, co to jde.

Ale  to  není všechno.  Neomezený  internet  není  ani trochu neomezený!!!!

Případní zájemci nicméně musí počítat s tím, že rychlost neomezeného připojení je přiškrcena na 5 Mbit/s. Rychlost mobilního internetu v síti Vodafonu je přitom výrazně vyšší, dosahuje průměrných hodnot okolo 43,6 Mbit/s, viz Novinky.cz

Prostě  všivárna  každým  coulem !  Drahé, předražené!  A  když  už  není limit  na  data, tak se  s  rychlostí internetu  vracíme  do  dob  krále  Klacka,  kdy  stáhnutí  jedné  stránky umožnilo  paralelně  ještě  vyluxovat  byt  nebo si odskočit na  nákup  do sámošky.

Čekám, kdy  se Andrej pochlubí, že  i  ten Vodafon  donutil  ke  téhle  skvělé  nebo  přesněji  – zparchantělé  nabídce!  On  to přece zařídil, ne?  A  asi  u něj  propukl nečekaný  výron  skromnosti!

Pro  úplnost  – Kyslíci  zatím  vyčkávají.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.