Newsroom ČT, Luboš Rosí, Bellingcat,Golunov,Komarov a NATO, aneb dort pejska a kočičky


Internet je plný  mudrlantů, co  rozumí  úplně  všemu  – od  výroby  sekeromlatů k jeskyním malbám až  po  řízení  raketoplánu, přes  lekářské  diagnozy, ústavní právo, neurochirurgii až po  velmi  sofistikované  bankovní  operace, samozřejmě  s  dokonalým vhledem  do ekologie  a ekosystémů, atd.atd.  je všude na  internetu tolik, že  je  lze nabírat nikoli vidlemi, ale  dokonce  i  lžící  největší  bagru  na světě a  přece neubývají.

Vidím to  často ve  své poště,  například  když  napíši  článek o  demonstraci na  Letné,  a nebo  když  si  sem tam pustím  televizi.  Zejména konkrétně  takový Newsroom  v  neděli  večer  na  ČT  24.

Moje  pozice vůči  ČT  je  silně  rozdvojená.  Na jedné straně   mám  obrovský problém  zkousnout  některé  pořady  a jejich moderátory, výběry  hostů a  respondentů  a  speciálně  za  úplně  nejodstrašující  v  tomto  směru pokládám už  zmíněnou  Rosího  vymývárnu   mozků , zvanou  Newsroom,  na straně  druhé je mi naprosto jasné,  že  i takovouhle  ČT musím chránit  před útoky  různých  knechtů,  kteří  by z  ní  chtěli udělat  nikoli  televizi  veřejnoprávní  služby,  nýbrž  svou děvku, která  by jim  vždycky  dala  podle  jejich  chutí a  libůstek.  A vedl by jí  nějaký  takový  servil, co  se nemůže  sám sebe  před  kamerou  nabažit  a vrcholnou extází  má, pokud  se nemýlím, uprostřed  týdne, kdy si dá vždycky  svou oblíbenou Tour  de  Recto!

Myslím, že  by  servilova  pozice  i toho kdo mu dělá terén pro tu  Tour,  byla  daleko  horší,  kdyby  Rosího  exhibice na  opačnou notu   se nekonala.Dneska  si  ukážeme  proč. Jako naprosto odstrašující  příklad  si vezmu Newsroom  z předminulé neděle  23.6.2019.

To tedy  byl  vzácný  nářez!  A  vedle  toho kuchařka, podle  které  pejsek a kočička  kuchtili svůj  proslavený  dort! Podívejte  se nakonec  na  následující  screenshot, popisující  obsah  relace:

 

Vezmu to  až na dva příspěvky velmi rychle:

Nechápu  proč  měl  Rosí  potřebu  cokoli  odvysílat  k  demonstracím  na  Letné. Když  před  tím ČT  24 vysílala  celé odpoledne  na  ČT  24 speciál a následně  večer také. Bez jeho příspěvku  by  se divák  bohatě  obešel a moci jako on  jen  demonstraci  diskreditují.  Ale  chtěl  si přiložit  své polínko…..

Spor  Okamura  novinářka  Trachtová? Kdyby  byl  zůstal  jen  u toho,jak se odehrál  ten  střet  těhle  dvou, mělo to  smysl. Okamura  prostě  regoval  jako klasický  kalič  vody  a  z korektního novinářského dotazu ohledně  verifikace jeho zdrojů  udělal  záminku pro to,aby  jeho soukmenovci  uspořádali  štvanici. Potud   s tím nemám  problém.

Ten  naopak  nastane,  když  místo Trachtové  začne  hovořit  Sylvia  Lauder  z Respektu. Kdy  si okamžitě  přisadí,  že  znásilnění  ne,  ale  že  jich  je  v Česku  tuším dvacet  za den.   Argument, který  mohl sloužit  jak  mezinárodní jednotka  demence! Snažím se tady  na Kose  o  to, aby  co nejvíce lid  pochopilo,  že  není  velká  a malá  krádež, dobrá a  špatná  lež,  podvod  toho našeho a toho cizího, hulvátství snadno omluvitelné a hulvátství  odpudivé,  nýbrž  jen  krádež, lež,podvod  a  hulvátství, a  že když  je  budeme  tolerovat  a omlouvat u  někoho, pak  je nemůžeme  odsuzovat  u   jiných. A přesně  tohle  dostal  do éteru  Rosí, prostřednictví  Sylvie  Lauder  – no  jo no, tak nám znásilnili  holku  u Litoměřic, a co jako, že  to byl migrant  do Německa. Proč  to rozmazávat,  když  v  tuzemsku se také  znásilňuje!  Takže  Rosí a Lauderová – proč  utrácet  psy, kteří někoho pokousají,  když  vzteklinu  mají taky  lišky  ve  volné přírodě  mohou  někoho kdykoli kousnout? Podobnou  argumentací  jste  Okamurovi mimořádně pomohli!  Díky…

MH 17 nyní přeskočím, tomu se chci věnovat  trošku víc, takže  později.

Volba  do mediálních rad  jako rozbuška  vládní  krize… Ano  je  to problém. Který  si  soc dem vyrobila  sama. Byl předem  zakódovaný, čitelný a  zřejmý. Alespoň pro Kosu. Která  mnohokrát  varovala, že  vedle  oficiální koalice  ANOšéfe! +ČSSD  bude fungovat  ta  neformální  – Babiš + Kluzkej  Vojta +Okamura.  Nepamatuji  si, že by před  tím s předstihem  varoval Rosí a spol., když  to varování  mělo  nějaký  smysl. Takže  nyní má  problém!  Prima borec!

Nestandardní  styl komunikace SÚKL…Opravdu  mělo smysl  tomuhle  úletu věnovat pozornost?

Solidarita  ruských  novinářů s I. Golunovem? I  tohle zatím  přeskočím. Pro  mne  jádro  dnešního článku.

Tání  ledovců v  Gronsku! To je stejné jako  s  tou Letnou. Ve  dvaceti vteřinách  objevím  Ameriku. Prostě  Všechno od  sekyromlatu  k  řízení  meziplanetární  rakety!

Akce  Neptun….  A  nakonec  nikoli Japonec,  ale  „zasvěcená“  vzpomínka  na  událost  z  doby, kdy nejspíš  Rosího děda  jezdil na  tříkolce…… Přirozeně, že  hluboce  zasvěcená.

Tím jsem  vypořádal tzv.  podzimní listí  a  mohu se  věnovat  dvěma  „peckám“, které na mne  z  to  Rosího dortu  nejvíce vyskočily  – kauze  MH17 a kauze  Golunov.

MH  17, nejdříve  lehká  rekapitulace poslední  show holandské prokuratury a musím přiznat, že  k mému  velkému překvapení  i nepatrná poznámka, že Rusko a Malajsie  se závěry  nesouhlasí.Nicméně  pak  následovala  superexhibice – holandská  prokuratura  ukázala  jen  na  4″viníky“, ale  mi jich známe  12! Díky  hrdinným investigativcům  z  Bellingcatu!  Ti rešeršují  z  otevřených zdrojů.  Vždycky  pečlivě  a nejpečlivěji a  na jejich jejich zjištění  můžete  vzít  jed!

Že  jako hned  na  začátku  je puštěn  nějaký, prý  zachycený  rozhovor  kohosi a  někým? Vzápětí  je nám  vpáleno, že  hrdinové  analyzovali  150 000  nahraných  tlf. rozhovorů, které Belingcatu předala  ukrajinská  tajná  služba.  Inu otevřený  zdroj  jako stehno z  ryby!  Prima  spolehlivé  informace,předané  stranou,  která  je  sama  na výsost  podezřelá a měla  eminentní zájem, aby  vyšetřování  šlo  přesně  určeným směrem. A  to nemluvím o tom,  že Ukrajina předala  sice záznamy  údajného telekomunikačního provozu, ale  dodnes  ji  ani nenapadlo, aby  dala  svoje  data o letu  z  vojenských  radarů. A  Američany, aby předala  svoje  satelitní záběry  už  vůbec ne…. Co by  tyhle  zdroje  asi tak  ukázaly?

Kupodivu  malajsijský  premier okamžitě   reagoval v  detailu  na  onu taškařici na holandské prokuratuře, konstatováním, že  jeho země  má za  to, že  Rusko se  sestřelem nespojují žádné důkazy  a že vyšetřování    je  vedeno jednostranně.

Ale  proč  by  měl  Newsroom věnovat pozornost  námitkám nějakých  Malajců, co jsou ostatně proti  Bellincatu, že? Protože  ten  Bellingcat, tak to  jsou  opravdu  borci!  Samej  James  Bond!  A  nepletou se!

No  o Belingcatt jsem se  zajímal.  A také  o jeho praktiky. Takže  vím, že  Bellingcat  měl naprosto  jasno  o  tom, kdo střílel po MH17 už před  více než  4-mi roky.  A měl  „nezvratné“  důkazy  hojně  přebírané už  tehdy ČT, včetně  toho, že  Rusové  falšují  fotografie. Byly  tak přesvědčivé,  že  s Bellingcatem vytvořil společný  speciální vyšetřovací  tým  švédský  list Algemeen Dagblad  a  především  německý  Spiegel. Protože  Bellingcatt , to je přece prvotřídní  adresa!

A  jak to všechno  skončilo?

Tak, že  Spiegel vydal  velký omluvný  článek, kde konstatoval, že  s  Bellincatem už nikdy  víc, protože  provozuje  čtení  z  kávové  sedliny.

Kdyby  Rosí  chodil na Kosu,  věděl by  to.  Už od 8.června  2015 a  tohoto  článku:

MH 17, Bellingcat, Spiegel, jeho šéfredaktor a Kosa

Ale  proč  by  to dělal,  on má  jasno!  On není  malajsijský premier.  Naštěstí pro  Malajsii a na  neštěstí pro ČT.

Takže  pokročíme  dál,  k  opětnému vytažení  ruského novináře  Ivana  Golunova!  To zas  byla  lekce z  „nezávislé  žurnalistiky“!  O novináři, který se nedá a kterého nedají  v  říši  zla ani jeho kolegové. Ani za  nic! Spojí se  s ním do společného pátrání a investigace! Prostě  o tom, že   takhle  funguje  novinářská  solidarita! My  ho nedáme!

O Golunovi  psala Kosa zcela  nedávno. V kontrapunktu  k  případu Julia  Assange. Pro  toho  ČT  neměla  dobré  slovo a  už  vůbec  ne nějakou  solidaritu.  Rosí  po něm  ani nevzdechl.  Má  to stejně  jako  jeho komplementární  doplňky  z druhé strany  spektra,  kteří tvrdí,  že  50 mega  není žádná krádež, protože  jiní  kradli víc,  že  ti jejich  mohou lhát a urážet, protože  je  to  vždycky  pro dobrou  věc, atd.atd. Být  jím  i jimi  měl bych problém se na  sebe podívat  ráno  do  zrcadla. Ale  to  je jejich  věc.

Vrátím se  ještě  k jiné  události – k vraždě  slovenského novináře  Kuciaka! Odsouzeníhodná  věc.  Bezesporu.  A opět příkladná  dosud  trvající  jízda ČT! Kdykoliv  to lze.  Kuciak  taky  není  Assange!  Takže  všichni jsme  Kuciakové  /ale nikdo  Assange/…. Slyším  námitku,  že  Kuciak přišel o  život  a Assange  je jen  za  katrem?  No prý  mu  už může  hrozit  i trest  smrti…Ale  tohle  řešit  dnes  nebudu, proto  u klávesnice nesedím.

Nedávno  jsem  čistě  náhodou  narazil  na  ukrajinském provládním  webu.  Cenzor. net na  článek konstatující , že  v  ukrajinském  městě  Čerkassy  byl  4. května  těžce napaden   novinář Vadim Komarov,  který  20,.06. 2019 zemřel. Prostě  vražda.

Жестоко избитый 4 мая в центре Черкасс журналист Вадим Комаров умер не приходя в сознание. ФОТО

Vadim Komarov, novinář těžce zraněný 4. května v centru Čerkas, zemřel bez znovuzískání vědomí.

V textu se dozvíte, že  jeho  smrt oznámil jakýsi  Sergej Tomilenko, který  zastupuje  jakousi  organizaci, jejíž  zkratku  bych přeložil /bez  záruky/ jako Ukrajinský  svaz  novinářů.

Který  důvod  vraždy popisuje  takto:

Bylo to kvůli  profesní činnosti Vadima Komarova, pro mnoho místních politiků  byl nepohodlný, vyvolával nepohodlné otázky o korupci v Čerkasech, vzbuzoval velká a  rezonanujícíí témata …..

Z Ukrajiny  nám často,  rádi a ochotně  ČT  i  Rosí  referují. Z  Ruska  také.  Myslíte, že  se dozvíme někdy  něco o novináři Vadimu Komarovovi? O tom, že byl zavražděn?  Že  rozkrýval na  naší  demokratické  Ukrajině  korupci?

Nebo  to bude jako u  Assange?  Že jako nestojí za  řeč?

Zkrátka pro Newsroom  je  novinářem, jehož  je  třeba  se zastat Kuciak a  Golunov,  ale  nějaký  Assange  nebo  Komarov?  Ty jsou  pod  jakoukoli  rozlišovací  schopnost  lidí  jako  Rosí a  bohužel celé  ČT….Pro ty  novinářská  sloidarita a ochrana  před  zvůlí  mocných-neplatí!

Takhle  svět, zejména  demokratický,  nemůže  a nebude fungovat! Ne  v Rosího optice, ne v  optice  těch, co kryjí  a omlouvají  Zemana  a  Babiše.  Jedni  i druzí  přivedou  náš svět  spolehlivě k  neodvratnému kolapsu.

Tady  jsem  chtěl původně  skončit,  ale  opět nechtěnou náhodou  jsem narazil  na  nejnovější  strategickou  studii NATO

New RD Publication: Why the Baltics matter. Defending NATO’s North-Eastern border

 

Jejím vydavatelem je  elitní  vzdělávací  zařízení paktu  – NATO Defence Colledge jejímž  děkanem byl/je  český  brigádní generál  František Mičánek.

Studie popisuje  tzv. ruskou  hrozbu zejména  ve  vztahu  k  baltským státům a  tzv. severnímu  křídlu NATO.

Stáhl jsem si ji,  i když  je  pro mne bohužel v  angličtině. Takže  mi pro vytipované  pasáže  nezbylo  než  použít překladač.  A  vyšly  mi  pozoruhodná  zjištění….

Ohledně pravděpodobnosti přepadení  baltských zemí  Ruskem jsem se dozvěděl  například  toto:

Měly by se pobaltské státy obávat, že Rusko pokusit se je znovu dobýt? Neexistuje důvod věřit, že by to bylo v zájmu Kremlu zabírat pobaltské státy a v tomto procesu získat šest milionů dalších subjektů, které by nikdy nepřijali ruská pravidla a bojovali by s nimi všemi prostředky, které mají…..

aby  nakonec její  tvůrci  dospěli  k následujícímu  závěru

Závěr

Za poslední desetiletí Ruská federace prokázala, že se pokouší převrátit evropskou bezpečnostní architekturu. Pravděpodobnost vojenského konfliktu mezi NATO a Ruskem je nízká, ale přesto by neměla být vyloučena jako možnost. Snížit rizika je věcí odstrašujícího postoje NATO v Pobaltí Tamní státy by měly být posíleny umístěním dalších amerických sil na baltské půdě

 

A  to podotýkám, že  jednak  čarují  s ruským  obranným rozpočtem,  který  je  prý několikanásobně  vyšší  než  udává  Kreml, protože  je nutné  ho vzít  paritou kupní  síly, protože  Rusko si prý /zřejmě  zlovolně/  produkuje  veškerou  armádní  výzbroj  samo….

No před pár  roky  si  zkusilo objednat  ve  Francii  dvě lodě  typu Mistral.. a  nějak to neklaplo. Takže  si dnes opravdu dělá všechno samo.

Mimochodem, zaregistrovali  ti  NATO  stratégové, že  Rusko pro  2019 výrazně omezilo vojenský  rozpočet a že  stejnou redukci před  pár  dny  oznámil Putin  pro  léta  2020 a 2021? Zatímco  NATO trvá  naopak na  růstu vojenských výdajů na  hodnotu 2% HDP  každé země? Věřím,  že  do  NATO  Defense  Colledge  tato informace, na  rozdíl  od  běžného občana České  republiky, při jeho nedávné  výroční  tiskovce – dorazila. Česká  media, včetně  ČT nás  s ní neobtěžovala.

Dál jsem se například  dozvěděl,  že  NATO  by  se mělo rozšířit  o Švédsko, kvůli jeho klíčové pozici  při  obraně  Baltu  /proti Rusku/,  jak v    tom dokumentu  stojí  a  i  o Finsko…

Protože  hrozí  ruská  agrese. Ačkoli ta  na jiném místě  je psána  jako něco, co je nízké,  a  to  až tak, že  by  to snad  neopatrně mohlo být  vyloučeno. A  že  pobaltským zemím nehrozí  ruská  agrese, protože  Rusko  je  nepotřebuje….

Nějak tomu nerozumím a  jsem  z  toho totálně  zmatený. Mám v  tom  guláš. A to bych neměl, když  to vydala   speciální  válečná  škola  NATO!  Tak  chce Putin  přepadnout  tři  malé  baltské státy  nebo  ne?  Jestliže  je to nepravděpodobné,  tak proč  do nich  další  američtí  vojáci?  Když  Rusko  snižuje  a  o hodně,  vojenský  rozpočet?

Třeba  se toho někdy v  nějakém  Newsroomu  ujme  Luboš  Rosí. A  s  inteligencí a invencí to hlupákům  jako jsem já,  odpovědně  vysvětlí. Doufám, že  bez  pomoci  vykladačů z kávové sedliny  jménem  Bellingcat.

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.