Rath, Zeman,Babiš, Rittig , soc dem, soudce Zelenka pekelné vedro a Benešová slyšela v odposleších a pamatuje si!


Máme za  sebou mimořádně horkou  středu.  Doslova  a do písmene. Ve všech možných ohledech.

Tu klasickou podobu  jste  zažili na  vlastní kůži. Teplotní  rekordy  padaly  stejně  snadno jako  záplavy  slov  a  frází  mezi českými politiky. Ve  sněmovně  i mimo ni. Počasí komentovat nebudu. Otázkám klimatu  se vyhýbám protože  k nějakému vyjadřování  mi  chybí  fundament. Vědomostní. Nicméně  je  nesporné,  že  se cosi  s počasím zásadního děje a  není  to záležitost  nějaké  momentální anomálie. Aniž  bych  chtěl  do téhle  oblasti  fušovat, stačil jsem si  všimnout, že  u  nás  v Plzni  v poslední době  dešťové přeháňky přicházejí zcela  netradičně   od  východu a nikoli  od  západu,  jak pamatuji celý  život.Věru podivné! Cosi je  nepořádku, řekl bych.  Ale  co, proč , jak  s  tím něco  udělat,nevím a nebudu tedy  nad  tím rozumovat.

Pořádně  horko  bylo v poslanecké  sněmovně  a  dalších politických  patrech. Ale  než  se pustím do tohohle propletence, z kterého se mi,  jen tak mimochodem,  zvedá  žaludek, odskočím si  k soudům.

Ty  včera  vypálily  dva  dlouho očekávané  rozsudky – nad  Rittigem  v  kauze  Oleochemical a  nad  Rathem v případu  7 českých v krabici od  vína.

Asi už  víte, že  Rittig  byl zproštěn,  Rath  dostal  sedmičku. V obou  dvou případech  temná strana  vyhrála.  Tyhle  rozsudky  mám  ze  stejné  skandální   jako  ten ústavního soudce  Šimíčka,  jimž  posvětil  nerovnost  občanů  před zákonem ohledně  diskriminace  občanů Ruské federace  v  jednom Ostravské hotelu  nebo  restituci   Walderode.   Jen pro veřejnost  jsou  méně  chytlavé  a  tudíž  nepříliš zajímavé.

Ohledně  Rittiga  soud konstatoval, že  likvidace  firmy Oleochemical  byla prapodivná a  zřejmě  nezákonná, nicméně  prý se nepodařilo prokázat, že  z  toho  těžil Rittig. Ačkoli  firma  byla  finančně  vyrabována. Punktum!  Jasná  výhra! Občané plačte, protože  jste  vy  právě utrpěli těžkou porážku.

Rath  vyhrál také!  Toho, na  rozdíl od  Rittiga,  chytili s  krabicí,  v níž si odnášel sedmimilionový  úplatek, v  ruce  a přesto uhrál  snížení trestu!  Připomenu, že  v době  zatčení  byl  špičkovým českým politikem  – poslancem parlamentu a  středočeským hejtmanem. Už  jenom  za  to, že  v  byl  vrcholným politickým představitelem   a  jel v  korupci  velkého rozsahu,  měl prostě  dostat  horní sazbu.  Protože  se zpronevěřil  slavnostnímu poslaneckému  slibu a  poškodil jméno parlamentu.

Nejen  že  mu  byl o rok a půl  snížen  trest, ale  dočkal se zajímavé  úpravy  i  v druhé  části  rozsudku – peněžní pokutě. Prvoinstanční  rozsudek  zněl  –  zaplatí 22 milionů!  Soudce  Zelenka  to  snížil  na  16. Při tom se předpokládá,  že  zinkasoval minimálně  těch 22….

a propos !-  soudce  Zelenka. Ten  už  v Rathově věci rozhodoval  jednou,  když  shodil se  stolu  rozsudek  krajského  soudu  a k  překvapení a naprostému  úleku odborné i  laické veřejnosti  vyloučil policejní odposlechy jako důkaz , protože  prý  jejich povolování  bylo  formální a ne  dosti individuální!!!!!

K rozumu ho musel přivést  až  výrok  Nejvyššího  soudu,  který  jeho prazvláštní  dedukci  odmítl a  odposlechy  znovu  vrátil do hrny, v  reakci na  dovolání  Nejvyššího státního zástupce Pavla  Zemana….  Nebýt  jeho, pak  by se brutální  popření  odposlechů   v  Rathově  procesu  stalo  precedensem, který  by  vyloučil použití  elektronických  důkazů nejspíš  ve  všech nebo skoro všech lumpárnách,  jež  se  v budoucnu  ocitnou  u soudu.

Ilustrativní je,  že  soudce  Zelneka, když  musel  odposlechy  jako  důkaz  nakonec  přijmout,  si vymyslel novou interpretaci,  aby  jejich dopad  oslabil a  Rathovi  alespoň mohl  snížit  trest!! A  také  manželům  Kottovým.

Podle  Aktualne.cz celá ta  taškařice proběhla  takhle – cituji:

Po stížnosti ministra spravedlnosti ale Nejvyšší soud Zelenkovo rozhodnutí zrušil jako nezákonné. A řekl, že pokud soudce dojde k tomu, že je žádost žalobce dostatečně odůvodněna, není nutné ji přepisovat vlastními slovy. Prvoinstanční soudce Robert Pacovský proto loni v létě vynesl totožný rozsudek jako v roce 2015.

Podle Zelenky ale udělal chybu. Zelenka poukázal na rozsudek ústavního soudu z roku 2001, že stížnost pro porušení zákona je mimořádný opravný prostředek, který zvýhodňuje stranu obžaloby. A proto nemůže zrušit postavení obžalovaných v uvedené kauze a může tak mít vliv jen na další budoucí případy. Jinými slovy: v kauze Rath tak odposlechy nemohou být použity jako důkaz.

A zatímco ve většině bodů, jako je předražená rekonstrukce Buštěhradského zámku a další stavební zakázky, obžaloby bylo dostatek jiných důkazů, například i kvůli svědectví spolupracující obviněné Ivany Salačové, v části, která se týká nákupu zdravotnické techniky, se bez odposlechů důkazní situace zhroutila. A byť se Petr Kott v zaznamenaných odposleších domlouval na převzetí úplatků a ty u něj poté byly nalezeny, tak to jako důkaz nemohlo být použito.

Neuvěřitelné!  Nejvyšší  soud  výslovně  připustil  odposlechy  jako důkaz,  soudce  Zelenka  to v podstatě  ignoroval! Ze  prý jsou přípustné  až  od příště!  Jsem  zvědav,  jestli bude následovat  další  dovolání  NSZ.  Bylo by plně  na místě! Ačkoli  by  to  také mohlo znamenat  další  zrušení, tentokráte  už pravomocného, rozsudku  a  nové  jednání před  soudcem Zelenkou. Ale  v zájmu obrany nás  všech,  před  gaunery  všeho  druhu,  by  to bylo plně na místě!

Grázlové takto   zvítězili  a mají  důvod  se radovat. I  když je  čeká  ještě  druhá  větev  korupčního procesu.  Zkrátka  7 je méně  než  8,5 a  16 než  22.  A nepochybuji, že  Rath  to bude  mít  dostatečně  ošéfované, aby  se  po půlce, za  vzorné  chování,  dostal  domů   a uděla na nás  dlouhý  nos  a vyplázl jazyk!  Takže   to  bude jen  3 3/4 roku.  Vlastně  efektivně  ani ne  dva, protože  tuším, že  dva  už  si odkroutil ve  vyšetřovací  vazbě!

Tudíž  se to  dá  charakterizovat  tak,  že  vlastně  včera  vydělal 6 mega za  21 měsíců.  Což  je  bratru  285 000 kaček  měsíčně. Čistého!

Kdo z  vás  to má  pánové?  ptám se s klasikem….A  může  to  klidně  být  i  víc. Protože kdyby  se Rath  rozhodl náhodou nezaplatit  a těch 16  mega mu  přišlo líto,  tak  prý si  odsedí  dalšího  2,5 roku navíc, jak  uvedl Český  rozhlas!  Jestliže by  to  alternativní  trest přikryl  a nehrozila  by možnost  exekuce,  pak  by šlo  o byznysovou možnost,  která  by  hodně  a hodně  stála  za  úvahu.  Už proto, že  Rath  určitě  bude někde  doktorovat ve vězeňském špitále, což  znamená  opravdu  fešácký  kriminál! Se vším všudy!Finančně  se to rentuje. Tohle  za  dva  járy  v  civilu, s jeho pověstí  dneska  nevyrube  ani náhodou!

Vím, že toho hodně  chci  dneska  říci   a  už  teď  jsem dlouhý, ale  ještě  Ratha  nemohu opustit.

Státní  zástupkyně  navrhovala  a dle  mne  naprosto důvodně,aby součástí  Rathova trestu  bylo propadnutí  jeho veškerého  majetku. Naprosto  s její  představou adekvátního trestu souzním!

Rath,  jak už  řečeno nebyl jen  obyčejný korupčník a  zloděj. Nýbrž  špičkový politický představitel.  Tedy pro mne  obzvláště  přitěžující okolnost. Vedle  toho  jeho počínání  před  soudem  nebyla  obhajoba  nýbrž  totální  obstrukce, dohnaná  až  ad  absurdum. Zneužil procesní  pravidla, překážel výkonu  spravedlnosti. Trest má smysl tehdy, je li dostatečně odstrašující a  rychlý.

Ten  co  dostal není  ani jedno  ani druhé. Rychlý  být  nemohl kvůli  Rathovým soudním pletichám. A odstrašující když  mu  nepropadl celý  majetek???

Vše korunuje  ještě  snížení  obou částí  trestů. Při tom  ty Rathovy  obstrukce a protahování  jednání  za  hranice myslitelného  muselo být, ohledně palmare  advokátům  nesmírně  finančně  náročné. A  Rath  na  to  všechno vždycky  měl.  Celých  7 let,co proces  trval. Už proto měl  uspět  ten  návrh  za propadnutí  celého jeho majetku!  Aby příště  si  každý politikář  podobné excesy  rozmyslel.

Když sečtu  výroky  ohledně  Ratha  Rittiga, vychází mi z  toho,  že  krást a  brát  úplatky  je  velmi  výnosný, lehce riskantní  byznys. Kde se ovšem riziko velmi rentuje! Kde korupčník  není  v beznadějné  situaci, ani když  je  chycen  za  ruku s penězi. A bez nich?  Tak to  odchází  ze  soudní  síně  s pohrdavým úsměvem  tanečním krokem…. V  Česku.  A  když je  to politik?  No tak  to  pro  část národa  je  dokonce hrdinou! Kterého  je potřeba  podporovat  a znovu  volit!

Včerejší  soudy jsou vypořádány, přesuňme  se do parlamentu a  do  dalších politických  zákoutí.

Je  to skutečně  tristní podívaná.  Divadlo  jako z  nějaké  středoasijské  nebo  africké republiky. Kde si  tamní politická  šlechta  na  demokracii jenom  hraje.  Tady je  to stejné. Gross  musel  kdysi  balit  kvůli milionu  korun, Topolánek  kvůli  inteview  pro jeden  gay  časopis, Nečas  kvůli  aféře, která v  hlavní větvi  není dodnes  dořešena. Já  dodávám, že po právu a  správně. Tihle  měli  nějakou sebereflexi, takže  jim došlo,  že  mají  vypadnout.  Babiš  má  místo toho  nikoli  hroší kůži nýbrž  vrstvený pancíř  z  tanku. Svědomí?  Tak to slovo nezná. Místo toho má  zřejmě  miniaturní  černou díru.

V  době  kdy tohle píši, se sněmovna  ani  náznakem  ještě  nějakému  hlasování  nepřiblížila.  Babiš  a jeho  poskoci  žvaní  o  tom,  jak je  firma, pardon,  vláda-  úspěšná. Ačkoli to není  o  vládě a jejích  úspěších, nýbrž  o  kauzách Andreje  Babiše  a  škodách, jež svými  skandály  republice  způsobil, působí a ještě  způsobí. Které  jsou nezanedbatelné. A  co  víc,  diskvalifikují  Českou republiku  jako věrohodný  stát. Jak  asi může  fungovat, když  předsedou  vlády  je takovýhle  týpek a  skoro půlka  občanů mu  to schvaluje??!!

Ale  zřejmě  vše  dopadne  podle  očekávání.  I  když….

I když  k  zajímavým posunům  během předvčerejšího večera a  včerejška  rozhodně  došlo a chvilku to vypadalo, že  by  Babiš  skutečně mohl ve  sněmovně  prohrát.

Komunisté  cukli  z přímé podpory  vlády, a  udělali  úkrok stranou. Rozhodli se, že přímo  Babiše  nepodpoří,  nýbrž se zdrží. Technickou stránku  věci to  nemění,  aby  Babiš  padl,  je  pořád  potřeba  101. A ty  nejsou k dispozici.  Ne,   dokud  se nepřipojí nejméně  soc  dem. Souzi hrají svou  hru.  Vědí, že  Babiš  se bez nich momentálně obejde,  ale  kdyby  náhodou motyka  spustila, tak oni  ho přece nepodpořili…zkrátkaonipřec e hodně  dají  namorální  hodnoty, že? Ale vůbec nejdůležitější  je, že  tím jako tzv. vysílají  signál…  hele  Andrej,  když  neuděláš to   a  to,  tak  my  nemusíme hlasovat.. pro…… například pro rozpočet nebo pro…. nebo  pro…. Tak si nás  koukej předcházet!

A  tím se dostáváme  k zásadní  věci – k pozici sociální  demokracie!  Ta  si znovu  během  úterního  večera   a  středy potvrdila,  že  Kosa měla  pravdu,  když  jí v  případě vstupu  do  Babišovy  firmy, pardon  – vlády, předvídala, že  se  dostane  do  pozice  onuce  či  hadru  na podlahu. No  měla  pravdu – vlastně  prrr -jak se  to vezme.  Terč  jsem sice  tenkrát zasáhl, ale  jak se ukazuje,  jen  těsně při okraji , mimo  čísla.   Soc dem NENÍ v pozici onuce  nebo hadru  na podlahu,  nýbrž   toaletního papíru!

Kdykoliv  si  Zeman  nebo  Babiš  potřebují  vytřít,  je  k dispozici!  A předvedla  to znova  v úterý  a ve  středu.

Ačkoli  je  situace, při  hlasování  o  nedůvěře  vládě  krajně  vyhrocená,  opět  si  bohuželpremier a  bohuželprezident  sáhli  pro svou  oblíbenou  hygienickou pomůcku! Samozřejmě  a bezostyšně!

Nominant  na  post ministra  kultury  –  místopředseda  ČSSD  Šmarda  se konečně  dostal  milostivé  audience u  hradního naboba. Obecné  očekávání  říkalo,  že   po tomto  aktu  Zeman  minimálně oznámí termín, ke  kterému  odvolá Staňka  jmenuje  Šmardu…..

Obecné  očekávání  je obecné  očekávání a  Kosa  je  Kosa.  Já, když  došlo k incidentu  s odvoláním  ředitele NG  Fajta, napsal, že  tím, že  Staněk  skandalizoval  a  odvolal  Zemanova  osobního nepřítele,stal se neodvolatelým ministrem.   Bylo nám  to opět předvedeno  v  plné  parádě.

Šmarda  hovořil  s  prezidentem, minimálně prozatím, zbytečně!  Staněk, až  na  další  – nebude odvolán.

Pro  vedení socanů,  kteří  si  tuhle  Jobovku potvrdili až  přímým hovorem Hamáčka  se Zemanem   ve středu dopoledne  to zafungovalo  zřejmě  jako rána  do hlavy…. Jeden  se nestačí  divit  jejich politické  naivitě!   Nechápu,  že  je  to zaskočilo.

Takže  došlo k horečnému  jednání  a chvilku  byla  na stole  i možnost  podpory  nedůvěře, což  by znamenalo  potřebných  101 a  Babišův  předběžný  pád.  S  tím, že  by ho Zeman  svévolně  znovu  jmenoval. Oranžoví se záhy  a klasicky zalekli  svého  vlastního  krátkodobého výronu  statečnosti a  vypustili,  že  Zeman jako  neřekl, že  Šmardu nejmenuje, takže  budou jednat a  že  Hamáček v případě potřeby  zajede  na  Vysočinu. Asi  aby  byl,  v případě akutní  hygienické potřeby  co nejvíce po  ruce….

Komentátor  ČRo Plus  Petr  Nováček  to včera odpoledne  doplnil   několika  výživnými detaily:

-myšlenka na podporu  vyslovení  nedůvěry vystřídal nápad okamžitého  odchodu  soc  dem ministrů  z  vlády

-i  tohohle  se  ovšem  rychle  zalekli a poslední stav  má  být  ten,  že  když  Zeman  nevyhoví  na  odvolání  současného ministra  kultury  do konce  června  pak  do  10. nebo  12.7.  skutečně k postupnému  odcházení ministrů  za  oranžové  dojde….Čestné  hamáčkovské!

-zabránit  by  tomu mohla  jen  ústavní  žaloba  na  prezidenta  pro nekonání,  která  jediná vynutí  to, aby  Zeman  Staňka  odvolal, protože  mu  ústava  nic  jiného neumožňuje. Jak nedávno  konstatoval  šéf  US Rychetský.

Protože  Petr  Nováček  má  zpravidla  perfektní  zdroje, tak bych mu i věřil. Jestli to, co  uvedl včera odpoledne     v   relaci  Libora  Dvořáka na ČRo Plus je  realita,  pak  jsou fakt  jen  ten  toaletní  papír a nic  víc!  Nebo možná  spíš    štětka.  Záchodová!

Tohle  není  ani mikulášské  bububu v  létě!  Tohle  naprostá  slaboduchost!

V  celém  tom postupu  je  jediná  trošku  racionální  myšlenka.  Když  bude k US  podána  ústavní  žaloba  na  prezidenta,  tak  ten  zkrátka  nakonec  Staňka  odvolá. Musí. Ovšem tím to končí. Protože  tu žalobu  může  podat  jediný  člověk  – předseda  vlády.  Kde berou  socani  jistotu,  že tak  vůbec učiní?!  Když  dnes, vzhledem k  auditu EU,  existenčně  závisí  od  Zemana?  Že  kdyby  nekonal,  tak  přece  odejdou  ti  soc dem ministři,  že  mají  páku?

Tak  tohle  je mozková produkce  po těžkém  úpalu!  V  současných vedrech žádný  div.  ČSSD  si  zřejmě  chce, v  duchu  svých nejhorších  tradic,  připomenout Vítězný  únor  1948.  Kdy také  její ministři původně měli  podat  demise.A  jak to skončilo,  všichni  víme!

Soc dem jich má  pět.  Kdyby  došlo na lámání  chleba  a Hamáček překročil svůj  stín a z plyšového medvídka   se na chvilku snad  stal  chlap,  tak věřím, že  s ním    odstoupí jediný skutečný oranžový   chlap  v  téhle  smutné  Babišově  kumpanii  – kterým ovšem je  ministryně  Maláčová!  K  ní  by  se připojil nepochybně  i Petříček.  A tím by to skončilo. Staněk?  Ten by  svou  rezignaci  nepochybně  odvolal a  Toman? Tak  ten by ji  ani nepodal! Jsou  se Zemanem  dlouhodobě  jedna  ruka!  To nemluvím  o  tom, že  i  v tomhle  případě  by  Zeman, jen tak  pro větší  zábavu mohl  odmítnout ty  rezignace přijmout!!  Aby  si  to ještě  více  užil –  Babiš  by provedl  to, co Gottwald v Únoru  – rekonstrukci  vlády. Místo  milic  by  napochodoval Okamura  a bylo by! A část  lidu  by tleskala.Jako tenkrát!

Co jsou nějaké  volby  a voliči a jejich názor  nebo  dokonce jejich zájem?!  Mnohokrát  jsem opakoval, že  Zeman vždycky  nakonec voliče podvedl, že  jediného, co ho zajímá  je   jen Miloš  Zeman osobně  a že  vykrádá  ústavu. Tady  se  Staňkem, je  to  přesně  všechno pohromadě!Pěkně  plasticky   a  ilustrativně!

Pobavilo mne  odůvodnění, proč  chrání  Staňka – prý odhalil korupci  měl by  být  odměněn, nikoli  odvolán!

Zvláštní !!  Mynář  je  odhalen  tu Českou  televizí  tu někým jiným  v  několika  kauzách,  NBÚ jej místo udělení  bezpečnostní prověrky  označil za bezpečnostní  riziko a proto mu  ji nedal a  nic….  To Zeman  ctí presumpci  neviny!  Stejně  to má  s  Babišem!  Tam  taky  ta  nevina, dokud  nebude odsouzen!  Ale  Fajt  byl  hrdinným  Staňkem odhalen!  Nade vší pochybnost!  To je na  tuty, ačkoli policie  ani nezačala  vyšetřovat, natož  aby  Fajta,  jako Babiše  , alespoň obvinila!

A přidámještě  jeden  jeho superblábol  –  z  úterka  tuším:

Demonstranti  na  Letné prý protestovali proti  svobodným  volbám!  Prý  nerespektují  jejich  výsledek. 

No, nesledoval jsem přenos  z Letné  úplně  celý, nicméně nezaznamenal jsem, že  by někdo  výsledek  voleb  popřel  a hodlal jej  zneplatnit. Naopak tam zaznělo, že  v okamžiku, kdy by  Babiš  odstoupil,  aktivity  pořadatelů okamžitě  skončí, protože  bude naplněn  jejich  cíl. ANO nechť jako vítěz  vládne  dál!

Zeman tohle určitě  ví a  slyšel. Takže  to má  s pravdou jako s  tím Peroutkou vlevo dole!  Který  určitě  existuje.  Jen se zatím nenašel….

Ale  to není  všechno.  Snad si ještě  pamatuje, co se odehrálo v roce 2013, po pádu  Nečasovy  vlády!   Kdy  strany  tehdejší  vládní koalice  nakonec  daly  dohromady  potřebných  101 hlasů a  chtěli, aby  náš  bohuželprezident  pověřil  sestavením  další  vlády, jež by zemi  dovedla  do  řádných  voleb   Němcovou.

Jak tehdy  Zeman  respektoval  výsledek  voleb  a vůli  voličů z  roku 2010?

Tím, že   poslaneckou  101 odmítl a  pověřil Rusnoka, aby  sestavil vládu kamarádů a přátel Miloše  Zemana. Ačkoli  tohle  uskupení se nějakých  voleb  vůbec nezúčastnilo a nedostalo jediný  voličův  hlas. A  Rusnok nakonec  dovládl  s   nedůvěrou  sněmovny a dokonce ještě  silně přetahoval.  Z libovůle  nikoli  nejméně  půlky  národa  a  s podporou více než  čtvrt  milionu  demonstrantů  z Letné,  nýbrž  rozhodnutím jednoho člověka, který  sám sebe povýšil nad  8 milionů  voličů!

Jo, byla  to horká mimořádně horká středa. A  to  ty  saharské  hice teprve  začínají.  V  atmosféře  i  v  české politice! Máme  se na  co  těšit!

A  že  včerejší  tropy  nejsou ničím,vedle  toho, co nás  čeká,  o tom všechny  ve sněmovně  přesvědčila  protikorupční  Mařenka. Ve  svém vystoupení  dala  k lepšímu  na  adresu opozice také  toto:

„Ti, kteří mě dneska nálepkují, sami mají osobní problémy, protože si je pamatuju z telefonních odposlechů,“

To  už člověku  opravdu  naskakuje  husí  kůže!  Už  jsem  napsal , že soc  dem je  přesně  ve stejném postavení a na stejné trajektorii  jako v 48.  Okamura  zastoupí  Lidové milice. Dav bude tleskat. A  Benešová  hrozí opozici,  že  si je  pamatuje  z odposlechů.

Může  tím  říkat  jedině  dvě  věci:

1-máte máslo na  hlavě  z minulosti  a  já  to vím!  Pak je  otázka,  proč  s  tím něco  neudělala  tenkrát, když  ty  odposlechy  byly  aktuální a kdy  bylo  její povinností  bezodkladně  z  pozice  Nejvyšší státní  zástupkyně zakročit, konat a zloduchy  aškodiče  nechat  arestovat! Což  zjevně  neudělala. Takže  minimálně  -selhala   nebo  ty  odposlechy prostě  to  stíhání  neumožňovaly. Tudíž

2-má  „nějaké“ odposlechy,které  vzala  kdo ví kde  a  kdoví proč  a  zcela  otevřeně  vyhrožuje opozici  nějakým  tím procesíčkem,  který  už  jsme  tu  nějakých  60 let  neměli!

Tak  to  je  ministryně spravedlnosti  jedna  radost!  K  zulíbání.  Ať  je  pravd a varianta  1 nebo  2!   Ona  si  je  pamatuje  z odposlechů!!!! 

To volání po její  demisi  dostalo  nyní  úplně  jiný a  nesmírně  akutní  rozměr!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.