K pedofilii a dnešnímu vlkovu článku


napsal IP

Vlkův  úvod:

V mailu se mi  právě objevil následující  krátký  názor, který  by  měl, dle mého názoru, jít  na  sklo. Protože popisuje  věci, které  je třeba  sdělit. Autorem je  IP, kterému předávám slovo.

Dobrý den,
zaujal mne článek o pedofilii.
a) Vidíme, že Overtonovo okno se otevírá ve více směrech, nejenom směrem k pedofilii.
b) Nějak se zapomíná na velké hodnoty evropské civilizace, kdy z původně bigotně chápané křesťanské kultury se dialekticky vyvinula trojice – renesance, humanismus, osvícenství.
c) Ochrana dítěte byla vždy nepsaným zákonem v celé evropské společnosti, dokonce i mezi lidmi, kteří některými svými činy (i násilného charakteru) se dostali mimo zákon. Člověku, který ublížil dítěti a „provalilo“ se to na něj, to dali v kriminále pěkně „sežrat“.
d) Právě islámská kultura citelně posouvá věkovou hranici pedofilie dolů.
e) Je běžně známo, že v evropských vesnických společenstvích byla robustní patnácti nebo šestnáctiletá dívka často dostatečně fyzicky i psychicky vyspělá, aby zastala roli manželky i hospodyně.
f) Ovšem u dívky z bodu e) bylo zrychlení vývoje dosaženo tím, že se odmala zúčastnila chodu hospodářství a byla schopna se postarat např. o menší sourozence nebo o zvířata, když byli rodiče na poli. Představa, že dnes mladý člověk zmítaný pubertou a dalšími psychickými projevy mládí patřícím k dospívání bude rozhodovat např. o změně pohlaví, je jednoduše obludná.
g) Přiznejme si že lidé T (z LGBT) na rozdíl od ostatních LGB budou vyžadovat možná celoživotní lékařskou péči = kapacity, které budou chybět např. nemocným rakovinou.
h) Samozřjemě souhlasím s názorem, že bylo otevřeno i Overtonovo okno směrem „krást je normální“. Ale to se netýká jenom Babiše.

I.P.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.