To je žraso to oranžové sado maso!


Vždycky  mne uvádělo v úžas, že  si někdo může dobrovolně, navíc  s  rozkoší, potrpět  na  praktiky  sado  maso. Ještě  tak chápu  toho,  kdo  drží  bičíky  a ty  další instrumenty, protože  násilnické  typy  prostě  v populaci  jsou zastoupeny  nemalým procentem, ale  zcela  nepochopitelná  je pro mne  touha  po dobrovolném absolvování  bolesti a  různých  stupňů  ponižování, těch, co  si tu bolest a ponížení  nechají působit.  A navíc  za  to platí.

Jenže  to, že  něco nechápu nebo  tomu nerozumím,neznamená, že  to neexistuje a  jak  ukázalo pondělní  odpoledne  v Lidovém domě, nemusí  jít  jen o individuální  zvrhlou libůstku, nýbrž  o  skupinovou příchylnost  k sado  maso praktikám!

V neděli jsem si dovolil odhadnout, že  socani z  vlády  neodejdou.  A  dokonce jsem jim vyjádřil  v  tomto směru  svou podporu, protože  okolnosti, za  kterých  by  práskli včera  dveřmi by prostě  voliči  – zejména  ti,  jež potřebují  v   jakýchkoli dalších  volbách  získat, by  to prostě  nepochopili. A Zeman by  s nimi sehrál ošklivou  šarádu.

Dále jsem  zkoušel posoudit  obě  zřejmé  varianty –

-okamžitý odchod  z  vlády, ke  kterému  je  důvodů více  než  potřeba

versus

-setrvání ve  vládě  a trvání na nominaci Šmardy jako ministra  kultury

abych jim  doporučil variantu  třetí

-další  vládní  angažmá, ovšem s  tím, že  na  rezort  kultury  půjde někdo jiný.  Kdo jednak projde a  kdo dokáže  vygenerovat  nějaká  voličská procenta  navíc. Vyšla mi  Valachová. Ale můj pokus  o personální nominaci  nebyl žádný  axiom. Klidně Hamáček a spol.  mohli z  rukávu  vytáhnout  někoho jiného.

Jak to nakonec dopadlo už  jistě  víte.

Zvolili  řešení  směšné nad  očekávání.

Pro jistotu dám screenshot  závěrečného usnesení  gremia  strany  ve  formě oficiálního tiskového výstupu, tak jak  byl rozdán  novinářům.

Z  přijatého usnesení je  zřejmé  několik zásadních  věcí. Pro mne především to,  že  ČSSD  zvolila  krajní  variantu  a  chce  přetlačit  Zemana, tak, aby   odvolal  Staňka  a  musel  instalovat  Šmardu.   Což  kdyby  se jim podařilo by znamenalo, že  by  Zemana  nakonec  převálcovali  15:0.

Aby nedošlo k mýlce -velmi bych takovýhle  výsledek přál jim i  sobě!  Nicméně jsem přesvědčen,  že k němu nedojde!  A že  soc dem utrpí  další  těžkou  politickou porážku, s tím, že  se zesměšní  ještě  daleko více než  dosud.

Ne, nehodlám oranžovým  číst  levity  ve  smyslu, že  se opět  zaprodali za  udržení  pár  korýtek  ve  vládě,  že  se  spřáhli s oligarchou  a poklonkují  mu, jak  už  leckdo z komentujících  učinil a ještě  učiní  a  není to zas  až tak  daleko od pravdy. Jenže  mám takový  náhled  za  hloupě povrchní, který kromě  laciného moralizování  nic  nepřináší.

Co mi  vadí naopak  nesmírně,  je  naprostá  politická  dutohlavost  toho  přijatého  usnesení.

Body

1- Staněk má  být  z pozice ministra  odvolán

2- Šmarda má být jmenován  na jeho místo

3-premier  má  tyto dva  naprosto logické a oprávněné  požadavky  zajistit

jsou, pokud  už si   Lidový  dům vybral  tvrdou linii  vůči  nestydatě roztahovačnému prezidentovi, naprosto v  pořádku. Takhle musí mluvit  sebevědomá a  SILNÁ  vládní strana.   Nebudu  v tuto  chvíli  řešit  ani klíčové slovo předchozí  věty -SILNÁ-. O tom bude řeč za  chvilku.

Nijak mi  nevadí  ani

4- veškeré další  jednání a  případné politické  kroky  jsou svěřeny  Janu  Hamáčkovi, který je, v podstatě  bez dalších  vnitrostranických jednání  a konzultací, oprávně  činit veškeré  další  kroky  za celou  stranu, včetně  opuštění  vlády  sociální demokracií. Máme  prázdniny ,běží  dovolené. A  to svolávání  širokých stranických orgánů  opravdu  nepřeje.Včera  do Liďáku podle  ČT  údajně  dorazilo snad  asi  jen 40 členů  z 61 ,kteří  se účastnit  měli.   Navíc  tuhle  trapnost  už  skutečně  nelze  protahovat  a  nějak a v  historicky  velmi krátkém čase musí  být  rozhodnuta.

Dokonce  za  naprosto logické  mám i  výroky  členů vedení  ČSSD, které  zazněly  následně  do  medií  /Netolický, Onderka, Birke,Veselý/,  že  vlastně  jejich  strana nemá  spor  se Zemanem, že prosazení jejich požadavků  je záležitostí nikoli  jejich,nýbrž  úlohou  Andreje  Babiše jako premiera v  rámci ústavního pořádku a  pravomocí,které z Ústavy  má. Fakticky  je  to pravda.

Potud  všechno chápu a  souhlasím. S výhradou,kterou jsem popsal  už  v neděli a  jíž  si  včera soc dem zakázala  – totiž nejít  do zničující čelní  konfrontace  s pomstychtivým  starcem z Hradu, ale umožnit mu jakž takž  přijatelný  ústup a navrhnout mu  za  odstupujícího Staňka  někoho jiného.

Mimochodem,  o tom, že socani  vůči  Zemanovi  přitvrdili,  svědčí   i včerejší nenápadný  Hamáčkův  twítt

Výstřižek

Zkrátka  o občanů Tchajwanu  Číně prozatím vydáno nebude. Nejméně  rok. Ačkoli české  soudy  vydání už povolily! Tohle  s e čínskému  agentovi na Hradě  rozhodně  líbit  nebude!  Ještě  před nějakým časem  by  zřejmě vnitro jednalo jinak.

Takže  oranže si vybrali si ten  čelní střet. OK.  I to  chápu. Co  ale  nikdy nepochopím  je  závěrečný  bod  toho  usnesení:

ČT ve večerních  zprávách tvrdila, jako jediný informační kanál,  že  prý  ty  demise má  Hamáček,  od všech svých ministrů už fyzicky k dispozici. Aby se následně ukázalo a  místopředseda strany  Veselý  na přímý  dotaz  Železného potvrdil, že  to není pravda. Že Hamáček v  ruce nic nemá,  ministři o ty  demise  dokonce  ani nebyli požádáni, ale prý

…ministři potvrdili,    že budou respektovat  včerejší   usnesení  gremia strany  a že  v momentně kdy nebude  dodržována Ústava  České republiky a nebude dodržována koaliční  smlouva    a pan předseda  je  z  tohoto důvodu  po  konzultaci  s předsednictvem k tomuto kroku vyzve, aby mu  tuto demisi  předali, tak tak učiní  a prý nelze pochybovat o  tom, že by  se tak nestalo…..

abych  citoval  místopředsedu Veselého.  Fakt  humorný  chlapík….

To jsou  socani  vážně  tak  naivní?

Znovu opakuji  -Zeman  Šmardu nezkousne.  Už  to, že  nakonec  musí  pustit  Staňka  je pro něj ponižující. Druhé, větší ponížení nepřipustí.

Soc dem je odsouzena  aby  dohrála  svou  silovou partii do hořkého  konce.

Každý  rozumný  člověk, když  jde  do takovéhle koncovky  si logicky zajistí co nejsilnější pozici. Což v  daném případě znamená, že  Hamáček měl  požadovat a  především MÍT ty ministerské demise  už podepsané  v kapse svého saka!

Aby je, kromě  dalšího,  ukázal  Andreji Babišovi, když  už  si ho pozvali na  to  včerejší jednání do Lidového domu. Babiš, stejně jako Zeman, rozumí jen  síle, což  bylo mnohokrát  ověřeno.

Prostě  Babiš měl  dostat,  nikoli verbálně, nýbrž  faktograficky, jasně  na  srozuměnou,  že  soc  dem  skutečně  vystoupí z  vlády  a to všemi  svými členy, pokud  on si  toho Šmardu  u Zemana  neodpracuje! A že  ho potom  čeká  stejná  situace, v  které  jsou nyní  oni  – to jest  volba jestli radši  tyfus  nebo choleru,  t.j  vládnutí s Okamurou a  Filipem  nebo na podzim, v  listopadu,  přesně k  30.výročí  převratu, za  dalších doprovodných  masových  demonstrací, po konečných  evropských  auditech –  nové  volby!     Protože  ty  abdikační papíry má Hamáček nachystány.

Místo toho  jalovina, že ministři souhlasili a  že na vyzvání napíší a  doručí, atd.atd. atd.  Nevěřím, že  něco takového  udělá v případě potřeby  Zemanův  nominant na ministerstvu zemědělství Toman!  Už proto ne, že  výhradu  Bruselu  ohledně  zneužívání  dotací  se týkají  i rodinné  firmy  Tomanů  -Agrotrade, jak jsem nedávno na Kose ostatně   psal.

Zeman se postaví na zadní. Začne  opět  hrát  svoje  hry. Dokonce je  rozšíří.  Staňka  k  31.7. NEODVOLÁ. Odůvodní  to tím, že   tak sice učiní, ale  až v  okamžiku , kdy  mu bude představen akceptovatelný ministr.   Dočkáme  se opět  dalšího  fraškoidního divadla a  nesmyslné interpretace  článku 68  Ústavy, která  jasně  definuje  úlohu prezidenta, resp jeho přesně  určené povinnosti  jmenovat nebo odvolat  člena vlády, pokud  mu takový personální návrh  doručí premier. Aby bylo jasno  i na Kose a zdejší   sebejmenovaní  ústavní právníci  narazili na  realitu, dám sem  jeho celé znění:

  Nepochybuji  ani na  vteřinu,  že  Zeman bude  mít na Tomana  daleko lepší  drát  než Hamáček nebo kdokoli jiný z  ČSSD.   A  že ho bude mít k tomu, aby  tu demisi nepodal. Takže  by  šlo  o demisi  pouze  Hamáčka, Petříčka aMaláčové.

Tím pádem  by nešlo  o  demisi VŠECH sociálně  demokratických ministrů, ale  jen o osobní rozhodnutí třech  z nich.  Soc dem je defitivně poražena,  odchází s neodstranitelnou  nálepkou  historických idiotů.

Babiš  by byl následně  tlačen  do tzv.rekonstrukce vlády, prostě, zažili bychom si  další  Únor  48 s komunisty  a  Okamurou, Toman  by  ve  vládě  zůstal, Staněk nakonec  také, protože by nebyl  důvod, proč  by  Babiš  bez  Hamáčka,  měl dále  trvat na  odvolání Zemanova  milce, zbytek  křesel by  doplnili prezidentovi  věrní a vždy ochotní. Druhou variantou, kterou  by  se  ze  všech sil snažil vyjednat  Babiš by byl  vládní  polopřevrat  s Klausem ml. a odpadlíky   od  polojaponce.

Co z  toho by  se  nakonec  stalo nebo zda by  došlo  doopravdy  na ty předčasné  volby  je ve hvězdách.

Socani se  včera svou  nepochopitelnou  nedůsledností  vmanévrovali do pozice submisivního úchyla, který doslova  žadoní  o  další  další rány  hradního bičíku. Budou  je mít!

Tohle  je pro mne  zásadním překvapením, mimo  moje  chápání!  Lidé  s takovouhle  taktickou  i strategickou  neschopností  řídí stát?!!!

Dalším nečekaným bylo  ono už  zmíněné pozvání ANOšéfa.  Z medií a  od  Babiše  jsme se  dozvěděli, že  tam byl proto, aby  socdemáckým  bafuňářům  ozřejmil, že  vláda je úspěšná,  projekt  funguje  a nemělo  by  smysl,aby  opouštěli vládu a  že  na spolupráci s nimi má  zájem…

Tohle  oranžoví  nevěděli  a kdyby jim to nepřišel  sdělit osobně, tak  by jim to nedoklaplo?! No ten lapsus  s  těmi fyzicky  neexistujícími demisemi sice dokazuje, že opravdu intelektuálně  nejsou  nic moc. Ale  že by  až takhle polopatickou  osvětu potřebovali?  Tak  tomu se, přes  všechnu  skepsi, kterou mne Lidový  dům  naplňuje, zdráhám věřit.

Proto si dovolím  neautorizovaný  překlad Babišova  ptydepe  do  jednoduché  češtiny.

Babiš  byl  na jednání proto,aby  oranžové ujistil, že  tentokráte  žádné  čachry  typu  nominace/nenominace Pocheho  na ministra  se  neodehrají a  že  si je  vědom, že  Šmardovu nominaci musí  hájit. Jinak.. no jinak přece  ty  rezignace, které  Hamáček  NEMÁ!!!!!

Nikdy by mne nenapadlo, že Kocourkov  je  realita  a  sídlí  v  uprostřed  Prahy  a  dokonce  má  členy  svého městského zastupitelstva  v  české  vládě!

Soc  dem  zase překonala  sama  sebe a stala  se ještě  směšnější  než  doposavad.

Má  ještě  nějaké další  jakž  takž  slušné tahy, než  jí  dojde hrací  čas,  pokud  Zeman proti všemu očekávání nebude zcela  překvapivě  hrát  korektně?

Kupodivu  ano. Dokonce dva!

Jeden z nich  naznačili  v  rozhovoru  pro Český  rozhlas  Birke od oranžových a  Volný  od  Babiše.

Birke  prohlásil něco  ve  smyslu,  že  kdyby  se  to nějak vyhrotilo, tak že  by  došlo na  výměnu rezortů.  Volný  byl  daleko opatrnější, ale nakonec a podle mne  nechtěně, protože  to vzápětí relativizoval, připustil, že  výměna  ministerstev  je  až ta  úplně  poslední  možnost!   Takže  ano  – jestliže  by Babiš  stál,  z  mnoha  velmi dobrých  důvodů  o  setrvání koalice  a není ochoten  si to rozházet se  střečkujícím  nabobem na  Hradě  a podat  například konečně už  tu kompetenční žalobu, což  zjevně  není,  pak  je záměna  ministerstev řešením, jak  celou  záležitost  ještě  trošku  rozumně vypořádat. Ale jen  trošku.Faktickým vítězem by byl Zeman, protože  by  vlastně  prosadil zvykové právo, že  prezident nemusí, když se mu nechce, dodržovat   Ústavu a  že  předseda  vlády  je povinen mu   ustoupit!

Druhou možností pro  soc  dem  jak se  z postavení  té   soustavně  vypráskávané  subiny dostat, je  zakalkulovat  faktor  času.  Opustit  vládu  kvůli nějakému Šmardovi je  fatální  a  voličstvu  sotva  prodatelný  krok. Tedy  voličstvu, na které  v příštích  volbách  soc  dem může  efektivně  dosáhnout.  Elektorát, který takový krok pochopí, socany, až na  výjimky  třeba mého typu,  volí   a bude volit  úplně  jiné strany.

Na státním zastupitelství už  dost  dlouho leží policejní spis  Čapího hnízda. A to bude musí  v  dohledném  čase  rozhodnout, zda  požene  Babiše  kvůli Čapáku k soudu.  Jestliže  ano,  pak  soc  dem tak jako tak bude muset   řešit, jestli ve  vládě zůstat  nebo z ní, v  tomto okamžiku  konečně  odejít.

Totéž ji čeká  s  konečným bruselským  verdiktem ohledně  Babišova střetu zájmů a  zneužíváním bruselských  dotací, v případě , že  bude obdobný   jako ten předběžný.

Tady došlo k zajímavému posunu – prosáklo, že  Brusel zkrátil lhůtu  pro vyjádření  české strany  na jeden  měsíc. Ta, podle mne,  vyprší někdy  v polovině  srpna.  Další  timing  už  bude mít  v  ruce bruselská administrativa. Není vyloučena promptní reakce.   V  tom případě   opět  ČSSD musí  přezkoumat, zda  jí  kolaborace  s Babišem stojí  či nestojí za  všechny vyvolané reputační  náklady,  inkasované  ústrky, zejména  z Hradu.  Jinými  slovy  – když  to Zeman přežene a bude  s tím Šmardou  protahovat, což  očekávám, pak lze  vycouvat ještě  jakž takž  elegantně  z  téhle  setrvalé  a nekončící ostudy s prohlášením, že  s  obžalovaným člověkem ve  vládě  být nelze, respektive, že  Brusel požaduje  po České republice vratku  tolika a tolika  stovek milionů korun Agrofertem  a že to způsobil Babiš a  tudíž oni  jím vedenou  vládu, kvůli  jeho  průšvihům opouštějí.

Nicméně  to jsou spekulace. Reálně po včerejšku můžeme konstatovat, že  soc  dem má mimořádný  dar  se ztrapnit  naprosto netušeným způsobem.

Na závěr mám pikantní drobnost.Svědci Milošovi vehementně popírají,  že  by Staněk  odvolal  Fajta  po domluvě,  respektive na  Zemanovo přání.  Po Praze se  o  tom mluvilo už  někdy od Nového roku.   Zeman se  Staňkem to zapírají  vehementně ještě  dnes.  Náhodou  jsem narazil  na  Staňkův řadu měsíců starý  twítt:

Po pár  týdnech  evidentně  jak  Staňka, tak zejména  Fajta  smích  přešel a  ukázalo se, že  spiklenečtí  teoretici  měli  recht!

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.