Prsa Ursuly von der Leyen a co z toho vyplývá


Ne,   nehodlám psát  sexistický  článek  a už  vůbec  ne  rozebírat  fyziognomii  nové  šéfky  Evropské  komise. Jen  jako dlouholetý fanda  lehké  atletiky  znám  zaužívaný  termín  – vyhrál/vyhrála  o prsa.  Což  znamená  nejtěsnější  možné  vítězství.  Totéž  se včera  v podvečer  přihodilo  Ursule  von  der  Leyen.

V politickém  závodě- v  europarlamentu z  751 možných  hlasů  získala  383. Tedy o pouhých  devět  více, než nezbytně  potřebovala.  Jen  myslitelně  těsně  se  vyhnula  totální  blamáži  nezvolení.  Prostě  o prsa a   řekl bych  – své  vlastní  velikosti. Tím  s  jakýmikoli špílci, chutnými i nechutnými  v dnes končím. Protože  to, co  její  nevítězství provázelo, respektive  to, co  se  na nás  jako důsledek následně  přivalí, je,  jak se u nás v  kraji  hezky  česky  říká  – ohne  sranda. A   o tom si dnes budete  číst.

Když  mluvím  o  těsném úniku  blamáži a nevítězství  Ursuly  von der  Leyen, je to  vůči ní  nespravedlivé. Hrobníkovi z lopaty  neutekla  ani tak  ona, nýbrž  ti,co ji do  téhle pozice  před necelými dvěma  týdny  vlastně  dostali.  Z těch  27, co na  Evropské  radě  podpořili za svoje  státy  její nominaci pak zejména  ti, co    to následně prodávali za  svoje  vítězství. Tak velkohubě,  až  oči přecházeli. Konkrétně mám na  mysli u  nás  Babiše.

Nevím  zda jste  četli  jeho  FB, když se  k  onomu nominačnímu  jednání  Evropské rady  vyjadřoval,  kde  se tisíckrát  pochválil,  jak byl  úspěšný a  jak skvěle  to  nakonec  všechno upekl. Jak nebýt jeho,  tak  ostatní  šéfící  členských zemí nejspíš  netrefili  ani na  toaletu. A jak skvělý  výsledek  zařídil. Pokud  jste  o ten jeho  výlev  ještě nezavadili,nenechte  si  to ujít.  Je to opravdu čtení  za  všechny  peníze!

Mým původním záměrem  bylo věnovat  tomu sebechvalně  smrdutému blafu  jeden  speciální  článek,kde bych  to trhal kus  po kuse,  ale  těžce nestíhám. Takže  z  něj pro dnešek  vyberu jen  to, co napsal o Ursule  von der Leyenové:

….Stálo to ale za to, konečně jsme se domluvili. Novou předsedkyní Evropské komise by se mohla stát stávající německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová,….

……Jsem rád, že odcházející předseda Evropské rady Donald Tusk po jednání s Ursulou von der Leyenovou napsal na svůj twitter, že nová kandidátka na předsedkyni Komise je vůči střední a východní Evropě přátelská:

„Great to meet @vonderleyen today, an excellent candidate for Commission President, a friend of Central and Eastern Europe, dedicated to the rule of law, and with a vision to keep the EU united.“

Česky je to nějak takhle:
“Moc rád jsem se dnes potkal s paní Leyenovou, skvělou kandidátkou na Předsedkyni komise, přítelkyni střední a východní Evropy oddané zákonu, a s vizí udržet EU jednotnou.”……

….Jak jsem řekl, mám z toho výsledku radost…..

….Mimo to jsme ani na začátku neříkali, že aspoň jedna pozice by měla být rezervována pro náš region. Chtěli jsme hlavně někoho, kdo našemu regionu bude rozumět. A v tom je paní Ursula von der Leyenová mnohem lepší volbou než kterýkoliv spitzenkandidát. Za tím si stojím. ….

Tolik  Babišova  sebe/chvála ve  spojení  s  Ursullou  von der  Leyenovou.  Jež  pro něj,  před těmi  pár  dny,  byla  velkým  vítězstvím  nejméně  kalibru  bitvy  u Waterloo.

Jenže  on  slavil ještě  druhé –  že  jako  tím, že  Evropskou radou  neprošla  před tím nominace  socialisty  Timmermanse,  takto  tzv. spitzenkandidata  za  socialistickou  frakci v  europarlamentu, byl  smeten  jednou pro vždy  systém  spitzen kandidátů  jako takový a   Timmermans  speciálně. Hosana!

Tohle  už  není  jen nějaké  obyčejné  Waterloo jako s Ursulou,nýbrž  výhra v  rozhodující  bitvě  o nejméně celou  galaxii!

Zajímalo by mne, jestli si to  zrovna  Babiš  soukromě   myslí ještě  i  dnes  a  zejména  po tom, co  z  von der  Leyenové  všechno vypadlo od  okamžiku  její nominace  do čela  EU, ale především po tom, co pronesla, respektive  dala  jako  závazné  sliby za posledních  24 hodin před okamžikem odstartování  hlasování  o  ní  samé   v europarlamentu!

Je  dobře známo,  že  jsem  fanda  Evropské  unie.Nikdy  jsem se tím netaji. Mám k tomu  řadu  opravdu  pádných  důvodů.Uvedu jen  dva  ty  úplně nejzákladnější :

-Česko bez  EU  nemá sebemenší  šanci  slušně  přežít  a nebýt  nesvéprávnou  hračkou Německa.

– Evropa  nemá  ani jako kontinent  šanci obstát  v  nadcházející  globální  světové konkurenci s  velkými  ekonomikami typu USA, Číny, Japonska,Indie, Brazílie. Jestliže  nebude jednotná a  sjednocená.

Dokonce   přijmu  kvůli  těmto dvěma  postulátům  i federalizaci  Evropy  a  třeba  i vytvoření Spojených  států  evropských.

Jenže   po včerejšku  se  táži  sám sebe,  jak dlouho  mi  tohle  přesvědčení  ještě  asi tak  může  vydržet. Výsledek  celoevropských voleb mne  naplnil hlubokými  obavami  a  skepsí. Včerejší  debata  v  europarlamentu, to,  co  mi čas a  technika  dovolily  z ní  absolvovat  už  nebylo  o  skepsi, nýbrž  o  úžasu  a  stupňujícím  se  děsu, co nás  asi tak   s Ursulou  von der  Leyen a především současným europarlamentem  – čeká!

Já  jsem  ochoten přijmout  federální  technicistní  Evropskou  Unii,  která  je  racionální  a výkonná. Nikoli  šílený ,bizarní,  nefunkční  výtvor  různých  páchačů  dobra, křížené  s  destruktivními  anarchisty a  různými  indoktrinovanými  blázny a  sebejmenovanými mesiáši!

Nemyslete  si, že  panikařím  nebo chci  šířit  poplašnou  zprávu, abych si připadal  důležitý.

Tím,  že  Babiš  „slavně“  zvítězil nad  Timmermansem  a  systémem  spitzenkandidátů a zasloužil se měrou vrchovatou o  nominaci  dlouhodobě  daleko evidentně nejslabší  členky  německé  vlády  na  nejvyšší  evropský  unijní  post,  dosáhl jen toho, že  Evropskému  parlamentu    byl předhozen  člověk, který ještě  před  pár  dny  se Evropou a jejími  problémy  ani stínem kapacity  své mozkovny  nezabýval,  neměl  žádnou  evropskou  vizi  jak  dál, natož  nějaký  fundovaný  koncept, za  kterým by  si mohl stát  a  už  vůbec ne   něco, co  by  alespoň letmo prodiskutoval  s  nejvyššími představiteli členských zemí  v Evropské radě!  Což  není, ani náhodou  všechno! Ale pro nominaci stačilo, že  to  zkrátka  nebyl ten Timmermans… Hlavně ne  on!  A  ta  radost, když mu  chcípla koza, hajzlovi jednomu! Dodávám, že  mně  Timmermans  už  dávno pil  krev. Ale já  o tom veřejně  psal na  Kose  a také konkrétně proč.

UvdL  věděla,  že  když  ji  europarlament  odmítne,  tak její politická  kariera,  ze  dne  na   den, skončí, protože  se dobrovolně  vzdala   i pro  případ  porážky,  svého  německého ministerského  křesla.  Bylo jí jasné,  že  má jen jednu a poslední  šanci a  tudíž  byla  odhodlána  udělat  všechno,   aby  získala  potřebný  počet  hlasů  napříč  parlamentem.  což měla  být  teoreticky  jasná a  snadná  záležitost.  Počítejte  se  mnou

-potřebovala  získat minimálně   374 hlasů

-tři největší  eurofrakce  -evropští lidovci, socialisté a liberálové  jich  sami  mají dohromady 443 /182+153+108/.

-Lidovci  ji nakonec  „navrhli jako svou kandidátku“, socialisté za  svou podporu  pro UvdL,  dostali  zaplaceno předem a  získali  v  osobě  Itala  Sasoliho  předsednictví  parlamentu a   největší  národní kontingent  pro  evropské  liberály  dodala Francie  v podobě  europoslanců  Macronovy politické  formace  a právě  Macron  byl  prý ten, který  tuhle Němku vybral a  stvořil.

Von der Leyenová  to měla  absolvovat  ve  valčíkovém  rytmu, aniž  by  se  zadýchala!  A nakonec to byla  dlouhá    těžká  bitva,  kterou  ustála jen o … no  to už  psal…..žádná  Dolly  Buster  /také byla,vedle  jiného,  kdysi  europoslankyní/  to fakt  není

Platila  prostě  daň  za  Babišova  velká  vítězství!  Socialisté  byli rozhořčeni  odmítnutím  Timmermanse a  speciálně  europoslanci  za německou  SPD jí  naprosto odmítli a  dokonce  vypracovali  9-ti stránkový  materiál, kde uváděli  důvody, proč  by neměla  být  ostatními  poslanci frakce volena.   Což  vytvořilo obrovský problém  a  pnutí  na  vnitroněmecké scéně,  kde  CDU/CSU  častují  následně  své  koaliční  partnery  z Willi  Brandthausu  velmi peprnými  a nelichotivými přívlastky a  výrazně  tak byla  zatížena  už  tak  velmi  chatrná  vládnoucí koalice.

Podstatná  část  europarlamentu  pak  se cítila podvedená  Evropskou  radou  a  stála  si za  modelem  spitzenkandidátů  a  hodlala  to  Evropské  radě  na  účet  UvdL  pořádně  osladit!

Němce nezbylo  než přesvědčovat a  zejména  slibovat a slibovat. Napravo, ale  zejména  nalevo a  zase nalevo a  zejména  do zelena  a ještě  zeleněji!  Dokonce až tak, že  začala  mít,  vedle  problému s německými  sociálními  demokraty,  konflikt i s poslanci  s  CDU/CSU  z nichž  mnozí otevřeně  konstatovali,  že  se nestali  poslanci  v Bruselu proto,aby  hlasovali pro  předsedkyni  Evropské komise,která  chce zničit  evropský průmysl nebo  poklonkovat  zeleným  eurofanatikům. Mají  pravdu!

Nic  z  toho by  se nebylo  stalo, kdyby  byl prošel  Timmermans!  Ten by byl  v přesně  opačné pozici.  Musel  by  se  ucházet  o hlasy  evropských lidovců a  eurokonzervativců, což  by  znamenalo, že  by  jim  „zaplatil“  tím, že  by se  socialisté  vzdali  svých  největších  úletů a musel by  oříznout  ještě  větší  záchvaty  zeleného fantasu. Takhle  to bylo opačně!  UvdL  kvůli zvolení  doslova  dezertovala od programu  Evropské  lidové strany a  dokonce i základních  hodnot  CDU.

Inu,  Babiš  slavně  zvítězil –  napadá mne  říkaný  úvod jedné  staré  písně  Jiřího Schellingra  s názvem  Hrr na ně!

Chlumec, Chlumec?  Znám znám, zde  se sešikujeme  k boji.  Snad  zde  nedopadneme jako Babiš v  Bruselu – eh omlouvám se -jako sedláci  u Waterloo.

 

Legrácky  stranou- jde o vážné věci.

UvdL  sklidila  zelený potlesk, když  na  jejich  klubu  slíbila,  že  Evropa  do roku  50 bude uhlíkově neutrální,  s tím,  že  oproti  dnešku musí  být v už roce 30 emise o polovinu, ale  lépe  o 55%  menší.  Nejspíš  má na  mysli například   celoplošné  zavedení  tzv. CO2 daně, kterou právě  vymýšlejí v Německu, kde by zdanění  podléhalo jakékoli  vypouštění  CO2 s   tím, že  si zatopíte, uvaříte, rozsvítíte,vyperete, atd. atd.  Přirozeně  o jízdě  autem  ani nemluvě. Totéž se týká  každé  lidské  činnosti,  všech výrobních, dopravních a  jiných procesů, kde   dochází ke  spotřebě  energie! Lze se nadít  že  tohle  a mnohé  další  z  agendy zelených ultras,  bude nyní   vrcholnou  evropskou politikou! Ona jim to slíbila. Dočkala  se uznání,nikoli ovšem zelených hlasů. Prý to bylo málo!

Vzpomene  si  ještě  někdo, že  před necelými dvěma  týdny  několik  málo  evropských  zem  – zejména Polsko,  ČR , Estonsko a pár  dalších zablokovalo daleko mírnější  klimatické  představy  současné  Evropské komise.

Jak že  to řekl polský premier  Morawiecki na  společné  tiskové  konferenci s  Babišem? Takhle:

Společně s V4 a Estonskem jsme dosáhli toho, že se v závěrech nezmiňuje rok 2050. To v praxi znamená, že jsme nepřijali další, ještě ambicióznější klimatické cíle a zabezpečili jsme tím zájmy polských podnikatelů a občanů, kteří by byli ohroženi dalším zdaněním a náklady. S tím jsme nemohli souhlasit,“

Takže  vítězství,jak se patří! Chlumec,Chlumec, znám  znám, tam se  sešikujeme k  boji….. S  oslů sesedat!

Piráti a podobní  jistě rádi  slyšeli  UvdL   hovořit  na téma  digitální  daně:  odpovídající zdanění například velkých internetových firem, které v EU výrazně vydělávají s využitím její infrastruktury i kvalifikovaných pracovníků.. Jednotné pro celou  Evropu.  Jestli  to přivítá Babiš,  nejsem si úplně  jistý. Údajně  by měla  být  nižší a  to dost  výrazně, než  chce zavést  on  v připravovaném českém zákoně.  UvdL prý  uvažuje asi tak  o ani ne poloviční. Podle  připravovaného francouzského vzoru.

Socialisté  se také  dočkali  speciálního,   dříve  odmítaného  cukrátka  – evropské minimální  mzdy: „Každý, kdo pracuje na plný úvazek, by měl mít právo na minimální mzdu, která mu zajistí slušný život. Vytvoříme k tomu potřebný rámec, samozřejmě při respektu k rozdílným pracovním trhům,“  Na ten respekt  k rozdílným pracovním trhům  jsem obzvlášť  zvědavý, když  pokud ne  všechny,  tak naprostá  většina  členských zemí  EU  už  minimální  mzdu  ze  zákona  má.  Ovšem v Německu se ji podařilo prosadit  až nedávno, protože  Merkelová a  tedy von der Leyenová a spolustranící se jí urputně  bránili. A  dnes  dostali  socialisté v podstatě  závazný příslib  mýrnyx  týrnyx!

Babiš  se také  chlubil  tím, jak  V4 zabránila  diktátu  velkých zemí. Tak  s tím nyní  nejspíš  bude utrum protože  například v  otázkách zahraniční politiky by podle dosavadní německé ministryně obrany měly unijní země přejít ke hlasování kvalifikovanou většinou, aby byla EU akceschopnější.

Zahraniční politika  má  co dělat s migrací a  všelijakými  migračními  pakty  a protokoly, že?  Takže  se podívejme  na její představy o migraci.

Ano, byla  pro  nikoli postupné posilování  Frontexu,nýbrž  okamžité a skokové,  mluvila  o  tom, že  jako  s převaděči se musí zatočit, ale mne zaujala  ta  uvedla pasáž kde uvedla, že předloží nový návrh na reformu unijních pravidel, která se týkají migrace i azylové politiky. …„Je třeba se podívat na to, jak můžeme překonat naše rozdílné pohledy,” ….

V4 nechtěla  Timmermanse. Protože  zejména Polsku a  Maďarsku silně  šlapal na paty ohledně  dodržování  přijatých unijních  závazků.  Například  v oblasti  práva a  mediálního prostředí. Babiš  ho nechtěl kvůli  svým  kauzám.  Že  jako  ta Leyenová  nám víc  rozumí – v jednoduché češtině    nepůjde po nás  tak  jako Timmermans a  nějak  to s  ní  ukecáme…

Vtip je  v tom, že  Timmermans  to nedělal  ze zlé vůle  svého rozhodnutí, ale proto, že  měl zkrátka  kontrolu  dodržování  evropských pravidel  členskými zeměmi ve  své pracovní náplni!  Jako první místopředseda komise.  Tahle  funkce mu zůstane  i pod Leyenovou!!  Nic  se nezmění. Za  to  Leyenovou  by  Babiš, Orbán a  Kaczinski přeslechnout neměli, když  se také opět vyslovila pro mechanismus, který by na celoevropské úrovni posuzoval stav právního státu ve všech zemích unie. „Tady nejsou možné kompromisy,“!!!

Lukáš  Dolanský,  korespondent  ČT v Bruselu,  to rozvedl do  detailu  – Leyenová prý  se nechala  slyšet , že  dotace nejsou  slučitelné s tím,aby byly  vypláceny  zemím, kde je  porušováno  evropské právo a neplatí principy  právního státu!

Za největší  vítězství  Babiš  označil, že  byl odbourán  systém  spitzenkandidátů jednou provždy.A  co  že  to píše  německý  Die  Welt ohledně UvdL a  spitzenkandidátů?  Tohle:

Bis zur nächsten Wahl will die gebürtige Brüsselerin das gescheiterte Spitzenkandidaten-Modell fest verankert haben,

Do příštích  eurovoleb chce  rodačka  z Bruselu  ztroskotaný  model  spitzenkandidátů pevně  ukotvit!  /míněno  v  unijní legislativě!!!!/

Mohl bych pokračovat  v podstatě  do nekonečna, protože  předložila  19-ti stránkový  dokument, kde slíbila  prostě  všechno zejména  těm,  kteří  ji volit  nechtěli!  Je v  angličtině  a  máte  li zájem, nastudujte  si jej  sami.

Já  už  se soustředím  jen na  dvě  další  věci,  které považuji za  momentálně největší průšvih.

Všeobecný  jásot  panuje  nad  tím, že  Evropu  bude poprvé  řídit  žena.  Mně je  úplně  jedno, jestli osoba  stojící  v  čele  Evropské  komise  chodí   do dveří opatřených piktogramem  panenky  nebo panáčka. Ani jedno ani druhé  nepovažuji  za  handicap  nebo přednost. Důležitá  je  jedna  jediná  věc  – schopnost, pracovitost,poctivost  a dostatek zdravého rozumu  konkrétního člověka! Nic  víc!  Všechno  ostatní  jsou  třesky plesky!

Momentálně  se  mi to jeví tak, že  včera  základním  stavebním kamenem  té  neslavné  výhry paní UvdL / a  tím  i Babiše, ne?/ bylo  totální  vzdání  se zdravého rozumu.  Jinak by nebylo  možné,  aby prohlásila, že  bude trvat na  tom,  aby  příští  komise  byla napůl složena  z mužů i  žen. A  že klidně  bude buď  od  států  požadovat  rovnou nominace  jedné ženy a jednoho muže a  ona  že  si vybere  nebo když  dají jen jedno jméno /myšlen muž/,klidně ho vrátí s  tím, že požaduje  jiné!

Nevěřím  vlastním  uším!  Nominace  národního  kandidáta  na eurokomisaře  je  esenciálně výsostnou  záležitostí

Každé  členské země. A  najednou to  má podléhat  nějakému  gender testu?!  Kam jsme se to dostali?  A  příště  to bude například  o  tom, že  kandidáti  budou  rovnou tři nebo čtyři, s tím že jeden  nesmí být  bílý a když  ano, pak aspoň zrzavý,  další jiného  než  křesťanského vyznání???

Pro mne nepřijatelný  zásah  do suverenity  jednotlivých členských států!NAvíc  iracionální! Co na  to Babiš? Jak tvrdě  a nekompromisně ochránil  zájem  České republiky? Nebo  je  tahle  zhovadilost  i jeho libůstkou? Pokud  dobře  slyším vedle  z pokoje, tak  Leyenové  právě pogratuloval a připomenul  jí,  že  on  jí pomáhal protlačit  Evropskou radou….

Na konec  mi zbylo nikoli  to nejlepší,nýbrž  to nejděsivější  vůbec. Kolikrát  jste  od  různých politických  šejdířů  o po nich papouškujících  hlupáků  slyšeli, že  z  Bruselu nám vládnou nikým nevolení  byrokrati?   Na včerejším příkladu  volby  paní  Ursuly   von der Leyen  vidíte,  že  tam žádný  deficit  demokracie  nebyl.  Naopak  až  přílišný, nesmyslný přebytek.  EU není  stát,  ale má  parlament!  A  ten parlament,kam  jsme  si také  zvolili demokraticky  svoje  zástupce,  hlasoval o  UvdL   a také  bude schvalovat  každého jednotlivého národního komisaře.  Kde je  sakra  ten  vylhaný  demokratický  deficit????

Už jsem psal, že  naopak je  té  demokracie z mého pohledu,  nadbytek.  Evropská  unie  je  účelově  vytvořená  organizace!  Cílem má  být  přes  nadnárodní propojení  posílení  globální konkurence  schopnosti   a větší  prosazování  celkových  evropských zájmů. Opakuji  –  jde o projekt  účelově  vytvořené  organizace!

Jako je  OSN, Světová  banka,  Mezinárodní měnový  fond,Světová obchodní  organizace,  Světová organizace práce,  Světová zdravotnická  organizace, atd.atd.

Vstupem do nich  přebírá nový  národní  člen   srovnatelné  závazky  a povinnosti  jako  vstupem do  EU  – odevzdává   část  svých národních  kompetencí a zavazuje  se dodržovat předpisy  a nařízení příslušné  organizace!  Bez výjimek.   Nikdy jsem nikoho v  ČR  neslyšel, že  by OSN  ,MMF, SB atd. vyčítal deficit  demokracie, ačkoli  verdikty a nařízení  těhle  mají  stejně závažný dopad na  členské  státy  jako  ty  z Bruselu.

Ale  tohle není  žádné české  specifikum. Na  EU, kvůli  onomu chimérickému nedostatku demokracie   útočili  různí političtí  šarlatáni, hledající  snadnou  cestu  k politickému  převzetí moci nebo aspoň podílu na  ní v  konkrétním státě.

Aby  tomu  byla  jednou pro vždy učiněna  přítrž,  dohodly  se členské země, že tedy  vytvoří  europarlament a předají  mu  určité portfolio kompetencí. Ale  nikoli  ty zásadní. Ty  si měly podržet  členské státy prostřednictvím  Evropské  rady. Nechtěly  přenechat  směřován  unie  nesmyslně  vysokému počtu,  v podstatě  neřiditelných a naprosto nesourodých  poslanců, protože  by  tím  zeslabily   postavení  národních  vlád.

Z mého pohledu správné  rozhodnutí. Navíc si  tehdy  šéfové  členských zemí  malovali, že  si  každý stát  své  europoslance uřídí, protože v  naprosté většině  je  generovaly  tradiční a zavedené strany. Jak na pravici, tak na levici.Nikdo si neuměl představit  tehdy  marginalizaci  sociálně  demokratických  nebo křesťanskokonzervativních  stran a  dominantní  roli  extremistů  typu zelených  nebo  rychlokvašek  typu  Macron  či Pirátů a velký průnik  žvanilů typu  Okamura. Ale  pro jistotu  státy  europarlamentu odepřely základní parlamentní právo  – navrhovat  zákony.

Ty předkládá  Evropská komise, když  před  tím projdou  schválením  Evropské  rady /tedy  gremiia  členských států/.    Několikrát  jsem  v minulém funkčním období  evropského parlamentu   blahořečil toho,  kdo tohle  prosadil, když  na mne  narazila  nějaká  další  šílenost prosazovaná  formou  usnesení, naštěstí nezávazného, minulým  EP… Včera  v kandidátském  projevu   von der Leyenová  slíbila, že  to změní!!!! A  to ten minulý  byl luxusní ve  srovnání se současným.

Ne  nedělá  si ambice, že by  snad  přemluvila  Evropskou  radu,  aby  europarlament  měl  klasickou  parlamentní zákonodárnou iniciativu, tak jako  ji  mají  národní  parlamenty. O tomhle  ví, že  to je  neprosaditelné.  Ale  vymyslela  jinou  fintu.

Ona  jako předsedkyně  Evropské komise onou zákonodárnou iniciativou disponuje.  A prohlásila, že  do ní převezme a předloží jako návrhy  závazných  unijních  norem  všechno, co by  hlasováním  poslanců  získalo  nadpoloviční  většinu!!!

To  už je přímý útok  na  postavení  suverénních  členských  zemí. Kdyby  tohle  mělo  skutečně  fungovat,  pak neexistuje  právo veta   a jednomyslné schvalování  v  Evropské  radě a  dokonce ani to, tolik riskantní hlasování  kvalifikovanou  většinou.  Jen většinou prostou. V orgánu,kde  je  Česká  republika  zastoupena  2,8% poslanců  a Slovensko  1,86%  z celku!  Navíc  nikoli jednotného názoru, ale  rozplizlých  asi v  osmi europarlamentních frakcích!

Byl jsem  x  krát  strašen  tím  vybájeným  nedostatkem  demokracie  v  EU a  snad ještě  častěji  ohrožením  při  eurofederalizaci.  S  obojím se umím vyrovnat. Ale  s  totální  marginalizací  a rozpliznutím  v  demokraticky  zvoleném  europarlamentu  nikoli.  To mi  a jsem si jist, že  oprávněně, nahání  sotva popsatelnou  hrůzu.

Babišovo vítězství  a  prosazení  kandidatury  Ursuly  von der  Leyenové  je  skutečně  Waterloo. Jen Babiš  nám i  sobě  nalhává,  že  vyhrál.  No, konec konců, on  taky není žádný  Napoleon.  Aby poznal, že  není u  Slavkova.   Vlastně, že  Leyenová je  jeho těžká prohra. Daleko  horší  než  byl Timmermans. On  i jeho voliči se  o tom  jistě  mnohokrát  a  hořce přesvědčí!

Nic nepomůže, že ta Ursula  skoro nevyhrála  že  to bylo tak tak, jen o její prsa….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.