Trauma kapitánky Racketteové,páchání dobra, voliči s migračním pozadím a zneužití námořního práva


spolunapsala  paní MJF

 

Vlkův  úvod.

V nějakých  80-ti procentech případů mi,ohledně  Kosy, píší  muži. Ženy daleko méně. A  také  obsah  jejich pošty  bývá  zpravidla  jiný.  Zejména pokud  jde o zasílání textů  ke  zveřejnění. Na  rozdíl od  mužských  mailů velmi zřídkavá  událost. Leč minulý týden  se  právě  tohle  přihodilo. Dostal  jsem  svěží, filigránský  textík od  paní  MJF  k velmi horkému  tématu akce  německé  kapitánky  Racketteové, která si násilně  vynutila  přistání své  lodi ,s  u libyjských  břehů, posbíranými migranty,  přes  zákaz italských úřadů v přístavu na  italském ostrově  Lampedussa. Já  tohle  téma  mám naplánováno  už  hodně  a hodně  dlouho, ale pořád se k němu  nemohu dostat. Takže  to nakonec  udělala  paní MJF za mne. Předávám jí  slovo!

Ani ne s údivem, ale se zájmem, sleduji případ německé kapitánky Racketeové z neziskové Sea Watch, která se rozhodla převézt do Itálie půl milionu Libyjců, i přesto, že tak porušuje italské zákony. Nepřekvapuje mě to především proto, že je německé národnosti.

Němci, kteří jsou obecně považováni za nejdisciplinovanější národ (což je nezbytnou podmínkou pro nástup jakékoli totality), mají kromě přemrštěných sklonů k poslušnosti vůdcům, také letitou tradici radikákních,revolučních, anarchistických a teroristických organizací (Dutschke, Meinhofová, Monhauptová, Ensslinová, RAF…ostatně i sám Hitler měl v dobách, kdy ještě žil jako naprostý looser ve Vídni k anarchistům blízko – viz kniha Vůdcovo šílenství, Omega 2018).

Odpor, který se projevuje radikalismem, revolučností, anarchismem a v krajním případě terorismem je totiž zvláště pro mladé lidi přirozená a zákonitá reakce na přehnanou většinovou německou poslušnost. Zdánlivě to vypadá jako paradox, ale německá historie to potvrzuje.

Potvrzuje to do značné míry i současnost. Německá kapitánka Sea Watch Racketeová svými postoji i činy krajně radikální je.

Krajně radikální bylo také politické rozhodnutí kancléřky Merkelové pozvat do Evropy běžence z „válečnými konflikty“ ohrožených zemí Asie a Afriky, bez ohledu na to, co tím ostatní Evropě způsobí.

Takové extrémně humánní gesto má podle mého soudu kořeny v přežívajícím německém traumatu z nacismu, vyhlazovacích koncentračních táborů, 2. světové války – nejhorší lidské katastrofy nejen v novodobých dějinách. 70 let po válce se to zdá zvláštní, ale z psychologického hlediska zdůvodnitelné – odčinit vinu.

Merkelová svým krajně humánním a radikálním gestem chtěla tuto vinu smýt, představit Německo, jako vzor humanistické solidarity. Zároveň s tím ale přenáší pomocí rozdělovacích migračních kvót vinu na celou Evropu. Kolektivní evropskou vinu.

Německá kapitánka Sea Watch Racketeová jen realizuje záměr Merkelové. Rovněž argumentuje tím, že žalostnou situaci v Libyi zavinila Evropa, tím že ji kolonizovala (naposledy Francie a Británie. Logicky se nabízí otázka, proč tedy libyjské uprchlíky nevozí do zemí „viníků“ (Francie a Británie) ale do Itálie?

Zajímavé je i to, že za takovými extrémně radikálními ultrahumanistickými postoji stojí ženy. Domnívám se, že je to tím, že u značné části žen převažují, podle lékařských statistik, emoce nad raciem. Rozhodnutí Merkelové i Racketeové, které nedomýšlejí důsledky svých činů, je také naprosto iracionální, ale o to víc nebezpečné. Pro nás všechny včetně samotných Němců. Ale to už je téma pro psychology, sociology, historiky a politology.

Vlkův  dodatek:

Tolik  nová  autorka  na Kose.  Já  osobně  si bohužel myslím, že  tenhle problém je  širší a větší, než se na první pohled  zdá a  že  jeho  zúžení  jen  na  otázku  věčné viny  Němců za II. ww. plus  procenta  ženské  iracionality  nebo  emocionality  je  sice  pravdivé,  nic proti autorce – bohužel  nedostatečné!  Je  to jako kdyby někdo popisoval nové  auto  a soustředil se jen na jeho interiér, eventuálně  výbavu a všechno ostatní jej naprosto minulo, včetně  jízdních  vlastností, výkonu  motoru a  konečné ceny.

Já mezi  kancléřkou  Merkelovou a kapitánkou Racketteovou, kromě  ženského faktoru  a  toho, že  jsou obě z Německa, zas  až  tak moc  společných znaků  nevidím.

Racketteová  je  pro  mne klasická  páchačka  dobra a  to doslova  za  každou cenu,  zatímco Merkelová  je  výsostná  politička, která  vidí  jen  dokonce  příštího volebního období a chce  být za  každou cenu znovu zvolena.

Nicméně  oba  postoje   mají  společný  politický  fundament – totiž   neobyčejně  početnou množinu  německých  voličů,  pro  které pomoc tzv. lidem v nouzi je alfou a omegou  jejich  psychologického i světonázorového založení.  Viz poslední  německé  parlamentní  volby i  volby  do  Evropského  parlamentu – obojí  jsem na  Kose  popisoval  velmi důkladně.

Ty ukázaly, že  Německo  se většinově  ze  šoku migrační tsunami a  s  ní  spojených  důsledků  politiky  tzv.  Willkommenskultur,     už  do značné míry otřepalo a  vrch   a podporu německé   veřejnosti opět  získávají  fandové  přijímaní  migrantů. Troufnu  si  říci, že  už  opět  většinovou – viz aktuální  průzkum  rozložení  voličských preferencí:

Že  by zelení někdy mohli  dostihnout a  předstihnout  takovou  SPD o  CDU/CSU  nemluvě, bych si ještě  před  4mí roky  rozhodn,ě  ani ve  zlém  snu, nepomyslel. A to německou politiku  pečlivě  sleduji  někdy od  začátku  70-tých let. Ostatně  na Kose   v mé  analýze  předposledních  voleb do Bundestagu s  potěšením kvituji,  že zelení jsou vůbec nejslabším parlamentním  blokem a  že  existuje naděje, že  příště…. No a oni jsou dnes  predestinovanými  vítězi příštího  hlasování a na nejlepší cestě  k tomu, aby nominovali  prvního  zeleného kancléře  nebo kancléřku v  dějinách. Protože  spolu s  těžce deklasovanou  SPD a dalšími ultrašílenci z  Die  Linke už  jsou schopni vygenerovat  parlamentní většinu.Něco podobného se odehrálo i při nedávných  volbách do Europarlamentu.

Můžete  namítnout  – vidíš,  argumentuješ  sám proti sobě  -Němci už  zase  cítí  svou dědičnou  vinu!

Omyl!  Vezmu li  eurovolby  za  skutečný  test,  pak  Zelení  slavili  velké  vítězství  napříč  celou západní/Evropou!!!  Francie, Británie  Španělsko, Irsko, Skandinávie…  Nikdo z nich  2.ww  neprohrál a přece je tam stejný voličský pohyb jako v Německu.  Jen  rozmělněný  mezi  zelené a  liberály. Evropští  liberálové  /Macron, Verstagerová,Verhoffstadt, ale zejména  zejména  nový  belgický  šéf  Evropské  rady  Charles Michel ,atd.   atd. /  mluví ohledně  migrace  a migrantů  úplně  stejnou  řečí!!!!

Viz   poslední  jednání o vytvoření  bloku  zemí, ochotných  přijímat a přerozdělovat  si migranty, kteří budou  „zachráněni“  ve  Středomoří!  Z  agenturní  zprávy  si dovolím citovat  to nejzákladnější:

 Čtrnáct států Evropské unie se „v této fázi v zásadě“ dohodlo na novém mechanismu přerozdělování migrantů zachráněných ve Středozemním moři. Oznámil to francouzský prezident Emmanuel Macron po uzavřené schůzce ministrů vnitra a zahraničí zmíněných unijních zemí v Paříži. S iniciativou, jejíž podrobnosti nejsou známy, přišla právě Francie s Německem. Německý ministr zahraničí Heiko Maas se však předtím podle agentury DPA vyjádřil o něco méně optimisticky. Uvedl, že jednání sice výrazně pokročila, ale definitivní dohody ještě dosaženo nebylo.  

Jinak řečeno,  podstatné  části  Evropy  již  otrnulo a  pro vrcholné politiky  už  zase začíná  fungovat  sběr  voličských hlasů  přes  vstřícnou politiku  „pomoci  pronásledovaným“.  Okamura, Salvini,AfD se mohou  nafukovat  jak chtějí, jaký  že výsledek  udělali  v eurovolbách, nicméně  v podstatě  těžce prohráli.  Měkkou  část  voličů už nezajímají. A bez nich  se  prorazit nedá.

Merkelová, tehdy v roce  2015 JEN BYLA PŘESVĚDČENA, že  většinový  německý  volič, chce  migranty  přijmout. A  zdá se, že to znovu platí  i v roce  2019. Tehdy  jednala podle  toho,  jak dneska nikdo neví. Macron je na  tom stejně a  téměř  všichni   vládnoucí politici v  evropských státech. Ovšem v těch minimálně  14, agenturou zmíněných,  už   si je  jistá migrantsky  vstřícnou národní většinou.

Carol Racketteová, potažmo  evropští  zelení, jsou  úplně jiný  kalibr!  Těm  nejde o bezprostřední momentální  politickou  moc  jako tenkrát  Merkelové, dnes  Macronovi a  dalším.

V Německu nedávno vyšla 200 stránková  studie s  názvem Frankfurt: Integrace a sledování rozmanitosti.
Nebudu předstírat, že  jsem ji četl. Rád  bych, ale  časově nestíhám  daleko pro mne osobně  důležitější  věci. Takže  jsem /snad  jen zatím/ odkázán  na  stručné výtažky  z  jejího obsahu.  A ty  mluví děsivou  řečí.

V Německu  se začíná  dramaticky   měnit  složení  obyvatel. Především ve  velkých  městech. A  tím  také  složení voličů. Což  nejlépe  a nejšikovněji  uchopili právě  zelení. Vsadili na  právě  na  tuto změnu, které ,  k mé hrůze, evidentně  NENÍ nějakou přechodnou  modní  vlnou, nýbrž  nejspíš  trvalým trendem.

Největší  změna  proběhla  ve  Frankfurtu nad  Mohanem. Nové údaje ukazují, že 51,2 procent obyvatel Frankfurtu má přistěhovalecký původ. Do této kategorie jsou zahrnuty osoby s neněmeckou národností, Němci, kteří se narodili v cizině, a nezletilé osoby, jejichž rodiče se do Německa přistěhovali.
Ostatní  velká  německá  města  na  tom nejsou o mnoho lépe. Na  dolním konci  žebříčku, jestli si to správně  pamatuji Stuttgart, kde má  být podíl obyvatel s tzv.migračním pozadím, „jen“  asi 40%.

Aby mi  bylo správně  rozuměno – migrační pozadí neznamená  že  dotyčný  nebo  nejméně  jeden  z jeho rodičů  přišel  z  Afriky  nebo  Asie,  patří  sem   i děti nebo občané  došlí z  ostatních  zemí  EU nebo Evropy, nicméně   je jasné, že  Zelení  uchopili  radikální  přistěhovaleckou  rétoriku. A  že podíl  těch, co mají  nebo budou mít  volební právo , s původem  z  Afriky a  Asie  se bude rychle  zvyšovat.

A  co lze  čekat  v praktické  denní politice, je zřejmé -viz další údaje  z  té  zprávy.

Nepochybně  ti „správní “  budou reagovat na nerovnost, například v oblasti nezaměstnanosti, vzdělávání nebo bydlení. Z ekonomického hlediska totiž existují mezi Němci a cizinci velké rozdíly v příjmech. Asi 49 procent lidí s migračním pozadím žijí pod hranicí chudoby, zatímco u Němců je to jen 23 procent.

Pokud jde o zaměstnanost, práci má 83 procent německých mužů a 78 procent žen, u obyvatel s migračním pozadím je to 73 procent mužů a 59 procent žen. Ženy pocházející ze zahraničí jsou v porovnání s Němkami také mnohem častěji matky samoživitelky.

Vida  máme  sociálně  a  ekonomicky  handicapované a musíme  se za  ně  bít!

Takže  takový  je  výchozí  nastavení!  Trend  je  nastaven a německá  města  se připojí   k dalším evropským městům jako Amsterodam, Londýn nebo Ženeva. Můžeme  se jen dohadovat, kdy Berlín  bude mít  tureckého starostu, tak  jako Londýn Pakistánce. Nepohoršujte  se  – pokud  vím, v Boleslavi na  radnici šéfuje  pan Nwelati, původem ze  Sýrie.A  jeho  volebního bilboard  pro poslední komunálky, které opět  vyhrál,  vypadal  takto:

což by jistě  v Německu označili za  český  bizár!

Nicméně  tou  dlouhou předchozí  argumentací  jsem se snažil  vysvětlit  zdánlivou iracionalitu  jednání  politických  elit na  západ  od  našich hranic. Uvědomte  si , že  Macron není  ani tak marionetou  nějakého Sorose  nebo iluminátů, nýbrž  chladný politikářský  počtář a  že kalkuluje  logicky  s  tím, že  Francie má nejspíše vůbec  nejvyšší podíl voličů s tzv. migračním pozadím.
Racketteová  je  ještě  něco jiného. Ta pochází  z  části    veřejnosti, kterou vedu pod označením  PACHAČI  DOBRA!  Ta  si prostě  odůvodní  proč  musí  „zachraňovat“  stůj  co  stůj!  I kdyby  to konec světa  mělo přivodit!!!!
Takoví  existují. A  s pohlavím dotyčného to nemá  nic  společného. Viz  český klon  Racketteové – Martin Rozumek, ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům. Dovolím si ho citovat:
„Italové nejenže neplní svou povinnost zachraňovat lidi na moři a otevřít jim bezpečný přístav, ale co je horší, brání ostatním, aby lidem na moři pomáhali,“ říká Martin Rozumek a dodává, že podle mezinárodního mořského práva musí být lidem na moři v nouzi poskytnuta pomoc. „Kterýkoliv kapitán na jakékoliv lodi plující okolo situace na moři, kdy lidé potřebují pomoci, je povinen zasáhnout a dopravit je do bezpečného přístavu. Právníci už v současnosti mají podané žaloby na celou Evropskou unii, protože italská protiimigrační opatření vedou ke smrti tisíců lidí.“
Teorie  o ženské  iracionalitě  plus  věčné  vině  za  II. ww.  má prostě  svoje  trhliny.  Páchači dobra, jako Racketteová  nebo Rozumek se jednoduše  nezastaví před ničím.
Pro ně je nejdůležitější  ZACHRAŇOVAT! Náklady a  dopady  ať nese  někdo jiný!
To je  den  moment.  Tím druhým  jsou zastaralé právní normy   a jejich  zneužívání. Viz  Racketteové  i Rozumkovo poukazování  na  námořní právo.
Tyhle předpisy  byly  vytvořeny  kdysi  dávno, troufnu si odhadnout, že  ještě  někdy v  18. resp. 19. století. A  tehdy řešily právní postupy  při  záchraně  opravdu  ztroskotaných  osob.  Kdy, aby  záchránci měli  jistotu,  že  nepovezou zachráněné kolem zeměkoule  nebo dokonce dokud  se  loď nepotopí, získali právní jistotu, že  je mohou  legálně  vysadit  v nejbližším přístavu.  Jasné a logické!
Jenže  tehdy  nikdo nemohl počítat s  tím, že  jednou  vznikne  organizovaný  námořní exodus milionů  osob.  A  toho se  chytili dobrodějové  a la  Racketteová  nebo Rozumek.
Kteří prostě  chtějí  páchat  dobro!  Oni neprovozují  normální námořní plavbu a „nezachraňují“ na principu nouze  a náhody.
Naopak ve  větší  či menší míře  spolupracují  s  těmi, co  migranty  posílají v  nafukovacích  člunech  na  moře.  A  cíleně  je  loví.
Opírat se  o námořní právo je  jeho zneužitím. Je  to reálně  podloudný  nucený  dovoz nelegálních  migrantů do Evropy.  A  své právo na páchání  dobra  NADŘADILI právu  států!
Itálie má naprostý nárok na to, aby  řekla  – my už  další  migranty  přijímat  nechceme!!! A  uzavřela  přístavy  a  vymyslela  systém sankcionování těch, co to nehodlají respektovat.
Racketteová a Rozumek jsou názoru,  že  jejich  právo  vylodit   lidi, kteří  se na  čluny  posadili dobrovolně  a chtějí se vnutit  někam jinam, stojí  nad  národním právem. A  to dokonce do té míry, že  Racketteová, údajně  kvůli  záchraně  migrantských  životů  klidně  riskovala  zdraví a  smrt  příslušníků italské námořní stráže  a najížděla  na jejich  loď!!! Ona přece zachraňuje!!!  Všichni jí uhněte  z cesty, když  páchá  dobro!
Její právo je  větší a  silnější  než  všech Italů dohromady!  No vlastně  – všech Italů? Jakkoli je  Itálie  nejvíce zatížená nelegální  migrací, mnozí  to vidí  jinak. Například  soudy a  soudci, před které se dostala. Místo  do  cely  šla  do nějakého  penzionu a dnes  už  je  mimo italskou jurisdikci a volná  jako  pták. Salvini  nesalvini. Za  potlesku mnohých  Taliánů  a  tamních sdělovacích prostředků!!!  A tlaku   vedoucích  evropských politiků. Zejména  z Německa  a Francie. Kteří  jedou  na vlně  získávání  volební podpory  od  voličů s oním migračním pozadím.
Nevystačíme  s naší optikou. To je potřeba  si uvědomit. A  to ani kdybychom zůstali mimo EU.  Stačí se podívat na  kult  LGBT a  jiné  šílenosti a  excesy  tzv. liberálnosti, které  se u nás  masově  zabydlely. V  drtivé většině  import  z USA Stačí, když se podíváte, kolik  je kolem vás posprejovaných  baráků, atd.atd. Grafitti  jsou také  us  importem.  Pouliční  gangy  si takhle  značkovaly  a značkují svoje  teritorie. Čeští bezmozci   jen demonstrují  svojí  weltmanskou  dutohlavost. Modním světovým trendům se prostě  nelze  ubránit!
Ale  zpět  k Racketteové.
Macron a další  jednají a hledají  další  země, které jsou ochotné  přebírat  ty, které  páchači  dobra  a la  Racketteová  přivezou. A  dělají všechno, aby  Salvini a  další nemohli uplatnit  národní  zákon.
Jak z  toho ven?  Divím se, že nikoho nenapadlo požadovat  změnu  námořního práva.  Ve  smyslu  – pokud  nějaká  loď  někoho, zejména  masové migranty  zachrání na  moři  a nejbližší země  je odmítne  převzít, je povinností  státu, pod jejíhož  vlajkou  je plavidlo registrováno, tyto  trosečníky přijmout!!!
Německo a Francie, ústy  prezidentů i ministrů zahraničí  školily  Itálii. Racketteová  je  Němka, loď  zřejmě německého původu.  Proč  je tedy  Racketteová nedovezla  do Brém nebo Hamburku?
Ono  být  zachráncem a páchat  dobro je jedna věc, ale  činit  tak na úkor  a náklady někoho jiného  úplně  jiná!!!!
Vsadím se, že  kdyby  mnou navržená úprava námořního práva byla přijata,  byl  by celý  problém  migrantů  ve  Středozemním moři vyřešen  ein, zwei!!!! Racketteová a spol.  by  svůj náklad párkrát přivezla  do Kielu nebo jinam a  následovalo by  ostré  vzbouření  obyvatel. Kteří  by  si  uvědomili, že jim  Willkommenkultur  už  jednou hrozně  vadila  a  že už to tady mají zase. Ovšem  když  jsou vysazení v  Itálii? Tak to tleskáme  hrdinným zachráncům! Dokonce  tolik,  že  Racketteová  má  podle  mnohých dobropáchačů dostat  Nobelovu  cenu míru.  Za kriminální jednání a překračování  zákonů.  Prý  kriminálně  jedná a přkeračuje  ty  zákony  pro dobrou věc!  Věřili byste  tomu?
Asi  vás  to pobuřuje!  Stejně  jako mne.  Ale  v  článku  důsledně  stavím  českou paralelu,  aby  bylo jasné,  že  dělící  čára  v  daném případě  nevede   striktně  Evropou  po  hranic  bývalé  železné opony. Bude tomu tak i v tomto případě!
I  v  tomhle  ocenění   a potlesku za  jednání proti zákonu a jeho ostentativní  ignorování, v zájmu  tzv.  vyššího dobra  má  Racketteová v  Česku svého dvojníka.
Zeman provozuje se zákony  totéž. Ustava  mu nic  neříká. On je  víc  než  zákon.  Za  nadšené podpory  svých  tleskačů‘  Proč nám tedy  ta  Racketteová tak  vadí? Protože  dováží   migranty?  Takže  zákon , když se  to netýká  migrantů  s hodí s e to Zemanovy  klidně  můžeme  ignorovat?  Nebo je  to tak, že  když  může na něj  kašlat  Zeman, může  i někdo jiný?

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka, Hosté se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.