Prolhané bláto


Bláto je  tradičně, řídké,amorfní, tekoucí, špinavé, slizké, zavánějící a  kdo ví  jaké  ještě.  Ale prolhané?  Jak  může  něco jako  bláto mít  nějaký  vztah  k tomu jestli je  něco nebo  není pravda?  Ještě  před pár  dny by mne  něco takového ani nenapadlo.

Ale  po  interview, které  dal  před víkendem Babiš  Právu  ohledně  situace  kolem ministerstva kultury, respektive  ne/jmenování  jeho nového šéfa po,   v pondělí Zemanem už  definitivně  odvolaném Staňkovi?  Ostatně,  jestliže  jste  o tohle  Andrejovo  fňukání  dosud  nezavadili, byla  by  škoda vás o  ten srdceryvný výlev  připravit. V  Právu  přímo se podívat  nelze, protože  jde o placený obsah,  ale  na  Echu24 přinesli  asi nejpodrobnější  kompilát:

…..„Víte, dlouho jsem se držel zpátky a hledal kompromis, ale moje trpělivost už došla. Takže vám něco řeknu. Už nejsem ochoten dál hrát s ČSSD divadlo, už nejsem ochoten ze sebe nechat dělat hlupáka a otloukánka a nejsem ochoten poslouchat ze všech stran, včetně od funkcionářů ČSSD, že jsem slabý premiér“……

…..„Víte, dlouho jsem se držel zpátky a hledal kompromis, ale moje trpělivost už došla. Takže vám něco řeknu. Už nejsem ochoten dál hrát s ČSSD divadlo, už nejsem ochoten ze sebe nechat dělat hlupáka a otloukánka a nejsem ochoten poslouchat ze všech stran, včetně od funkcionářů ČSSD, že jsem slabý premiér,“ …..

…. „Celý problém si vyrobila ČSSD a její představitelé. Jde o vnitřní boj v rámci strany. Kauzu vyrobilo Sobotkovo a Chovancovo křídlo v soc. dem., tedy Plzeň, Ústí nad Labem, Praha a část Brna, které nikdy nepřijalo výsledek vnitrostranického referenda a celou dobu od vstupu do vlády hází panu Hamáčkovi klacky pod nohy,“….

…..Zastával se navíc prezidenta, který podle něj není viníkem ústavní krize. „Ano, odborníci mají jasný právní názor a v ideální, teoretické rovině mohou mít pravdu, ale realita je taková, že prezident není automat na podpisy. To říkali i jeho předchůdci a podobně se chovali. Proto se to snažím řešit kompromisem a doufejme, že se to v srpnu vyřeší,“ řekl. Mám snad prezidentovi lámat ruku, aby mi vysvětlil, proč se tak rozhodl? Má asi nějaký důvod, mně ho ale neřekl…..

Když  jsem  tenhle  mimořádně  „státnický“  blábol narazil, opakovaně  jsem zkontroloval datum vydání, abych si potvrdil, že  že  není  ani  Apríl,  ani Den  bláznů jak mají v  Německu  na konci jejich  masopustu, ani že  nejde o  silvestrovské vydání. A  pro jistotu taky  hledal  ne  dva, ale  pro jistotu tři další  mainstreamové  zdroje, které  by mi potvrdily, že  to opravdu pochází  od  Babiše!

Tak  Babiš  už  ze  sebe  nebude  dělat  hlupáka a otloukánka a  hrát s  ČSSD  divadlo?

A problém si  vyrobila  ČSSD  sama, jednak  díky  temnému  piklení záškodníků  kolem Chovance a Sobotky? A jednak  ….

A prý  prezident není  automatem na  podpisy a ústavu na něj  lze  vyžadovat, aplikovat  a  tím si eventuálně  vynutit  její  dodržování,  jen v  teoretické  rovině?

A  prý  není  slabý  premier!

Přesto,  že mu prezident ,ani za  čtvrt  roku, jako předsedovi vlády,  nesdělil důvody, proč  se  chová jak se chová?

Mno! Můehehe! To nemá  chybu!

Já si jen  vzpomínám, že  když  údajný  slaboch Sobotka  vykopnul Babiše z  vlády, trvalo mu to přesně,  včetně  zdolání  Babišových, ale  především Zemanových  obstrukcí i  s pověstnou  hůlkou  na Hradě   19,  ano  DEVATENÁCT dní  a Babiš  byl z  vlády venku a Pilný  jmenován  místo něj. Tady  to trvá už skoro  tři měsíce. Bezva  ukázk a toho,  kdo byl  chlap a kdo je jen bláto!

A  že si problém vyrobila  ČSSD sama?

Nepochybně! Tím, že se  dopustila politického incestu s Babišem. Kdyby ho nebylo, neměla  dnes  problém. Jenže takhle  to  Fňukal  nemyslel.    On za  vším vidí  temné rejdy Sobotky, který už  dávno v politice není a  Chovance, který složil mandát a odešel ze  sněmovny, aby nemusel hlasovat  proti svému svědomí. Chápu,  že  svědomí je  něco, co bláto nemá.  A Babiš  také ne. Pro něj neuchopitelná kategorie.

Nicméně  udělal by  dobře,  kdyby  si  pro jistotu přečetl  ústavu, zejména  těch pár  článků, které popisují  jmenování a odvolávání  členů  vlády  a pak ještě  také koaliční smlouvu. Aby  si připomenul,  že  on se  v té  smlouvě  DOBROVOLNĚ  zavázal,  že bude plně  respektovat  ministerské nominace  nebo  denominace svého koaličního  partnera, ostatně  zopakoval  tohle  všechno na posledním  gremiu v Lidovém domě, kde veřejně prohlásil,  že  o vládu se  soc  dem  opravdu velmi stojí. S  celou ČSSD , tedy  včetně její  plzeňské, ústecké  nebo brněnské  organizace! Je  to snad  nyní jinak? Už  to neplatí? V dalším o tom bude trochu řeč.

V  ústavě snadno  nalezne,  co je v  takovém případě  jeho právem a povinností  vůči prezidentovi a  jakými je vybaven pravomocemi!

Znovu připomínám – premierský  s  poslanecký  slib o tom, že bude dodržovat  při výkonu  funkce zákony  republiky i  onu koaliční smlouvu se  sociální demokracií, podepsal naprosto  dobrovolně!  Nikdo ho k  tomu nenutil!  A nyní toho má  dost,  nebude s ČSSD  hrát  divadlo, dělat  ze  sebe otloukánka  a hlupáka?  A došla mu trpělivost?S  ústavou  nebo s koaliční smlouvou,či  snad  s obojím?

A  kdo  ho nutil,  aby si dobrovolně  navlékl čepici s rolničkami a  zvonil, kdykoli šel na  Hrad nebo jel do Lán? A odehrával další a  další  šášulovské  party, protože  prostě není ochoten  podat  k Ústavnímu soudu  kompetenční  žalobu, která  by  vše  velice snadno a  rychle  rozsekla?  Proč  stále  ustupoval a ustupuje  mstivému starci z Hradu, protože  celá  kauza  nemá  žádné  racionální pozadí.  Vznikla  z  toho, že  se Zeman  chtěl pomstít  docentu Fajtovi a  znectít  jej.

Následně  vygradovala do další pomsty- jednak sociální demokracii jako takové, ale především Michalu   Šmardovi  osobně. Protože ten si dovolil  kritizovat  Zemanovo  chování v  kauze  Brady a  vedle toho prý jezdil se svou a  Sobotkovou  rodinou na  dovolené!!!!  Ta hrůza  a ten děs!!! Se  Sobotkou, představte  si!

To  se prostě, nejspíš  dědičně,  neodpouští!  Přesně  tohle  a v podstatě  jen tohle,  je  věcné  osnova  té obludné  tragikomedie kolem  ministerstva kultury.

Ve sdělovadlech  se objevily  i další  možné  Zemanovy  motivy, jako například:

-snaha o protlačení  Okamury  do  nově  zformované  vládní  většiny  na úkor  sociální demokracie, aby  měl  ještě  více vlivu  na  denní  práci  vlády  a mohl  Babiše  ještě  lépe a těsněji  držet pod  krkem.

-snaha  o zesměšnění  Babiše, protože ho už nepotřebuje

-či  jen prostá radost, že  těžce kalí  vodu a nikdo na něj  nemůže

Nemám  s  takovouhle  motivací naprosto  žádný  problém,  ale  Zeman je  opravdu  snadno čitelný  a pomstychtivost  je  u něj  stále  více dominantnějším  faktorem jeho konání. Jakkoli  vždycky byla. Ale  nyní je  to všechno daleko zřetelnější. Takže  promne  je  hlavním motivem.  To  ostatní  ale  nevylučuji ani trochu.

Podobně  se  mohutně  spekuluje  o  tom, proč  si to Babiš, vlastně už  Blátiš   všechno nechává líbit  a proč se od Zemana nechává tak bezprecedentně  ponižovat. Protože  nikoho opravdu  nikoho, ani  Sobotku v oné  scéně  s  hůlkou  Zeman  tak neponížil  jako nyní  Babiše. Kdy  na něj  ostentativně  kašle! Sobotka  se mu totiž vzepřel a  nakonec  jasným signálem, že  půjde  neprodleně  s  žalobou do Brna  k Ústavnímu soudu,  donutil  Zemana  ke  kapitulaci a  Babiš z ministerstva  letěl během pár  dalších  dní  velkým  obloukem! Zeman  měl jasno,  že  u  US  musí  prohrát.  Totéž by  se mu stalo i nyní.

Ty  spekulace jdou  nejčastěji  směrem, že  Babiš  si nemůže  dovolit  rozházet  si prezidenta  žalobou, protože  ten veřejně prohlásil, že by  kompetenční  žalobu pokládal za nepřátelský  akt a  drzost a prý by  přerušil veškerá  jednání. Sice dodal, že  se soc dem, ale  nepochybně  by  tu klatbu nepochybně  rozšířil okamžitě  i  na Fňuknu ze  Strakovky.

A  spekulační  důvodů proč  se  tomuhle  scénáři  Babiš  snaží  za  každou cenu  zabránit  a nedostat se do konfliktu s  hradním nájemníkem se  také vyrojilo požehnaně. od  těch málo spikleneckých  typu

– Babišův  a  Zemanův  elektorát  je v podstatě  jedna množina

-Babiš po příštích  volbách bude nutně potřebovat  Zemanovu přímou a  silnou podporu, aby znovu sestavoval  vládu. Bez ní mu  hrozí v prvém kole odchod  ze  Strakovky,v  druhém slušivé  tepláčky.

až po  jasně  spikleneckou,

-že  si to se Zemanem nemůže  rozházet protože  od  něj  čeká  pro sebe  své  rodinné příslušníky  amnestii, pokud by  ho soudy pravomocně  odsoudily  za  Čapí hnízdo  nebo  další  očekávané  maléry ohledně  bruselských dotací a střetu  zájmů.

Za  sebe  říkám, že plně sdílím ty  dva první. S  tou  amnestií  si vůbec  nejsem jistý. Při tom,j ak dlouhý a  složitý proces  nás  čeká v kauze  Čapí  hnízdo /viz  Rath  nebo  kauza  zásahu na  úřadu vlády  v roce 2013/se klidně může stát a  nejspíš  i stane, že  úplně konečný  verdikt  padne  v  čase, kdy  Zeman už /naštěstí/ na Hradě nebude. A mimochodem,  soudím,  že  Marie  Benešová opravdu  na Spravedlnost  nešla  jen tak mýrnyx  týrnyx, ale  o tom už jsem párkrát  psal.

Je zajímavé,  že  si nikdo  nedal práci  s  důvodem  naprosto okamžitým,  elementárním a  zcela  zřejmým. Který  leží  doslova  na dlani!  Je  to  o počtech! O kupeckých počtech.

Babiš  spolu s Hamáčkem mají ve  sněmovně jen 93 hlasů.  Na  101 a více je  dostane  vždycky  až  Kluzkej  Vojta.   V okamžiku, kdy by  Babiš začal uvažovat  o kompetenční  žalobě, zvedne  hradní pomluvčí  telefon a zavolá  do Ulice politických  vězňů   a pronese  větu  třech slovech

  Vojto zařízni ho!

A  Vojta  zařízne.

Jiné  hlasy  Babiš nesežene!  Protože  stejný  telefonát  by  dostal i Okamura!  A nikdo  jiný s Babišem koalovat  nebude.  Ledaže  by  to riskl Klaus jun. a  podařilo se  získat okamurovské  kacíře a pár  přeběhlíků.

Takže nehledejme  řádné  složité konstrukce – Babiš  si prostě, v  primitivním pudu politické  sebezáchovy,  nemůže  dovolit proti  Zemanovi postupovat  dle  ústavy. Protože  by  okamžitě   ztratil většinu ve sněmovně  a tím by momentálně  skončil.

A nové volby? Ty  nedávné řeči  o nich  bylo jen   trapné libové dělání ramen!  Jeho koaliční impotenciál je omezen  jen  Filipa, Okamuru.  Při  tom u  toho prvního nemá žádnou jistotu, že  se  do sněmovny se  svým  hloučkem  politických  slibotechen  světlých zítřků ještě  dostane!  Jistě, v  úvahu připadají  ještě  Klaus ml. , ale  s  tím je to momentálně jako s Filipem  – tedy  kategorie  holub na  střeše a  soc dem….  U té také nikdo neví, jestli přeleze  5%  a   navíc  ono poslední  Babišovo  výhružné … . Už nejsem ochoten dál hrát s ČSSD divadlo, už nejsem ochoten ze sebe nechat dělat hlupáka a otloukánka…bych, kdyby  šlo  o  výron  někoho jiného než  právě  fňukny  Andreje,  bych  rozklíčoval do své jednoduché  češtiny  jako

-už  se  socanem nechci  mít nic  společného,  náklad  na  společnou koalici  je pro mne  příliš  velký,  našel  jsem si  nebo  právě  dohledávám jinou  vládní  většinu!

Což  doplněno o  …. a doufejme, že se to v srpnu vyřeší,“ … a konstatování, že  ČSSD  si problém vyrobila  sama, ačkoli nevyrobila,  bych měl  za  jasné prohlášení, že  koaliční  smlouva  bude  Babišem po návratu z  dovolené -vypovězena a  Polojaponec  se konečně  dočká. Řešil bych jen jestli, přes  tzv. variantu Února  48, zvanou rekonstrukce vlády  nebo  přes  101 a  nedůvěru a následnou  jednobarevnou  menšinovou  vládu  ANOšéfe! /dnes už  vlastně  jen  ANOMiloši!/ s otevřenou  podporou komoušů plus  čeledí českého danšaku (男爵) .

Přesně  takhle  bych  poslední  Babišovo  vyjádření  o  tom, že  už  toho má dost a v půlce srpna  to vyřeší, plus  ty  další  hlášky  typu … v teoretické rovině mohou mít pravdu, ale realita je taková, že prezident není automat na podpisy. .. bych  interpretoval,  Jako otevřenou výhružku Lidovému  domu – máte  14 dní  na  to abyste pokorně  stáhli ohon mezi nohy a připlížili se  po břiše, jinak  vás  z  vlády vykopnu,  chápal!  Že  si prostě mezi Zemanem  a pro  veřejnou, zejména  mezinárodně  akceptovatelnou  image, vybral  definitivně Zemana!  Kdyby  to  řekl  někdo jiný  než  právě Fňukna!

Ten  už předvedl  opakovaně,  že  co  skálopevně   prohlásil před půlminutou o 30 sekund  později  už  vůbec  nemusí platit!

Začíná  se mi  ta hra  kolem ministerstva  kultury  velmi líbit! Konečně  to dostalo  nějaké  grády a  fazonu! Jsem  zvědav, jaké to bude mít  pokračování  za  14 dní!  Může  být,  že  si Fňukna opravdu  vybral a že  už  bude  jen  jen  podržtaškou  v sestavě  ANOMiloši! Ale  klidně  i  cokoli jiného. Bláto se lepí na všechno!

Protože si  opravdu  musí  zvolit, zda  koalici s ČSSD nebo radši zcela ochromující podporu  mstivého starce  z Hradu!  Zdá se,  že  žádnou  další  – třetí cestu  nemá. Jedině  snad  ty  nové  volby, ale  nevěřím, že  si je  riskne. Nehledě na to,  že  pak ani  s Okamurou  Filipem a Klausem ml. nemá vůbec  jistou většinu. Jestliže se skutečně povede  integrace  minimálně  stran  pravého středu a klasické pravice a Piráti by v levém středu  udělali také  slušný  výsledek. A  socan by byl zavržen nebo  mimo sněmovnu.

Vychází  mi  to prostě  na  Babišovu  Sophiinu volbu.  Jestli  někdo  z dvojice  soc  dem nebo  Zeman  nevyměkne! Babišovi  totiž  začíná  dobíhat  čas!  A Zemanovi  vlastně také.  Ta  kauza  sama od  sebe  nezmizí a provizorium nelze  protahovat  do nekonečna…

Zeman si postavil hlavu a nechce  prohrát  15:0, což  by se  stalo v případě, že  by nakonec  musel přeci  jen musel  podepsat jmenovací  dekret  Šmardovi. Po odvolání  Staňka má  momentálně na  ukazateli  0:7. V případ ě odstřelení  Šmardy by  to uhrál na 8:7.

Zeman  totiž, proti mému očekávání  udělal  chybu- když v pondělí  oficiálně odvolal  Staňka.  Byl jsem přesvědčen, že  použije přesně  stejnou taktiku,  s  jakou operoval v květnu  2017, kdy  Bohuslav Sobotka  přinesl  návrh na odvolání dnes  bláta  a fňukny- tehdy  ještě  suveréna Babiše – tedy, že  Staňka odmítne  odvolat do  té  doby, než bude vyjasněno,kdo ministerstvo převezme  po něm!  Viz  oficiální  prohlášení  hradního mluvky,které je  dodnes  snadno dohledatelné  na oficiálním webu  Hradu!

Chtělo to jen trochu modifikace –  z tehdejší  věty

Prezident republiky konstatoval, že mu nebyl předložen návrh na nového ministra financí, což by v souvislosti s návrhem na odvolání dosavadního ministra financí vedlo k tomu, že by vedení Ministerstva financí nebylo obsazeno.

udělat  novou

Prezident republiky konstatoval, že mu nebyl předložen  vhodný/přijatelný/ akceptovatelný návrh na nového ministra kultury, což by v souvislosti s návrhem na odvolání dosavadního ministra kultury vedlo k tomu, že by vedení Ministerstva kultury  nebylo obsazeno.

A  bylo by  vymalováno!  Tímhle  se dal,minimálně prozatím,  udržet  Staněk v  křesle a  Šmarda   a  soc  dem v těžkém ofsajdu!  ČSSD  by zbyly  jen  vynucené  tahy a  na  ty  neměla  žádné  dobré karty, protože  si je  hloupě  vyrazila  sama  z  ruky, jak jsem dokládal v minulém  článku na  toto téma. Navíc  by  se ocitla pod  tlakem jednat! Ztrapnit se a ohnout  nebo  skutečně  zkusit  ty ministerské demise  nebo  vyvolat  hlasování o  nedůvěře  vládě  a přidat  se  na  stranu opozice… Všechno jen  špatné nebo ještě horší! Nebyl by  to Babiš,kdo by  si nyní pod  tlakem musel  vybrat  jen  z katastrofických  variant!

Jenže  Zeman,  k mému velkému  údivu,  nejprve  slíbil, že  Staňka  podepíše  a pak to i učinil!

Evidentně  kalkuloval,  že  strčí nohu  do dveří a  soc dem  prostě   vyhnije a Šmardu  vzdá.  Že  si prostě  nedovolí….

Jenže soc  dem,poprvé  od  začátku  téhle nesmyslné  šarády vyvolané  mstivostí  a narcisismem jednoho zapšklého starého člověka a   strachem a  zbabělostí  jiného, který se do té doby  vydával  za  absolutního frajera, který  všechno  zmákne  levou  zadní, co  nekecá a  maká,  provedla první  rozumný  tah!

V momentě, kdy Babiš minuolý týden   ZASE a pokolikáté u Zemana neuspěl a z Lán se tentokráte  vytratil jak  zápach- zadním vchodem, aby  se nemusel  potkat  s novináři,  se prostě  rozhodla  hrát  tuhle  hru na  zdržovanou  také!!!! Správné řešení!!!

Ona  totiž  podnikla vše, co  podle  ústavy   a koaliční  smlouvy  musela  a mohla!!!  Nač  v  téhle  situaci  zkoušet  silácká gesta  bez  obsahu,nač  vydávat  silná  prohlášení?  Předala  návrh na jmenování  Michala  Šmardovi podle koaliční  smlouvy  Fňukalovi, ten  to  dal jako svůj  oficiální  požadavek  do prezidentského kanclu a ústava  hovoří jasně, co se stát  má a  musí.  Tedy jestliže  Blátiš  nechce  vypovědět koaliční  smlouvu.  Nebo  jestliže  Zeman nemíní nechat  trvale  neobsazené ministerstvo, spravované  nějakým náměstkovským  čičmundou  nebo čičmundicí. Což  si  sotva může  dovolit.  Protože  by  i poslednímu  věřícímu  sekty  svědků Milošových  došlo, že  ten jejich  svatý  si s  ústavou  vytírá. Ale  to by nebylo nijak tragické, protože  tihle mu  nepochybně odpustí  cokoli. Když mu  odpustili  Afghanistan,  Guaidoa a  Zelenského.   Ale  přeci jen……Máme tady  například  tzv. faktor Letná.  A  Babiš nutně potřebuje  mezinárodní  akceptaci.  Stačí se podívat na problémy  Kaczynského  nebo Orbána, kvůli nerespektování zásad  právního státu. A  to  ti dva nemají  Agrofert  s jeho  globálními  evropskými obchodními zájmy….

Prostě soc  dem  si nyní   v klidu počká. Táhnout musí  Zeman nebo Babiš. Nebo oba. To provizorium  na kultuře opravdu nějak zásadně  dlouho  natahovat  nelze!  Po prázdninách  začne  totiž  opět  fungovat už zmíněný  faktor  Letná.  A když  se  dobře  zkomunikuje  záležitost  se Šamrdou, nepochybně  přijde i řada těch, kteří dosud  stáli stranou! A  právě o tyhle nerozhodnuté  ve  volbách  jde!  Oni je  vyhrávají nebo prohrávají!

Geniální  šachista, prognostika  stratég  se prostě  přepočítal!  Vsadil všechno  na  to, že  soc  dem, věrna  sama  sobě, opět  couvne. A místo  Šmardy pošle, pod  Zemanovým tlakem jiné  jméno, což  bude on moci interpretovat  jako svoje  vítězství. Protože  přece nejmenoval  neschopného stranického  bafuňáře, nýbrž  odborníka.

Klidně i takového,jakým pro něj  byla  doktorka CTRL C+CTRL V- Taťána Malá nebo  Rambohafice Karla  Šlechtová na obraně.  Či  kdysi jistý  Karel  Březina,   Zemanem jmenovaný  do ministerské funkce. jako nejmladší ministr  v historii…. Dnes můžeme  s jistotou konstatovat, že  to odborník skutečně  byl!  Což potvrdil  pravomocně  druhoinstanční soud.  O jistém Svobodovi nemluvě. S těmi všemi,  vzhledem k jejich   prokázané  odbornosti, neměl  Zeman sebemenší problém….

Doufám, že  soc  dem  tenhle kurz  podrží  v nejbližších týdnech, děj se co děj!  Jí by  začal běžet  čas tak někdy  v půlce října  a později.  Rozhodně  bych   nic neměnil  do  nejbližší  Letné!  Do  té doby  bych  s tím provizoriem  žil. Protože  přitápění  pod kotlem občanské  nespokojenosti  bude  ventilováno  jiným  směrem  – na  Hrad a  do Strakovky!

Ovšem to úplně nejlepší  jsem si nechal na  samý konec!  Jak argumentoval  hradní  mluvčáček, když v  roce  2017 Zeman  držel Babiše a nechtěl  ho odvolat,  už  jsem  odprezentoval.  Nicméně  dám to sem znovu:

Prezident republiky konstatoval, že mu nebyl předložen návrh na nového ministra financí, což by v souvislosti s návrhem na odvolání dosavadního ministra financí vedlo k tomu, že by vedení Ministerstva financí nebylo obsazeno.

A co že  řekl tentýž nevidímsidohuby včera, když  mu  to novináři  připomenuli?  Takhle:

Jde podle něj o zcela odlišnou situaci.

„Žádný obrat to není. Jde o zcela odlišné situace. Je nutno si uvědomit, že ministerstvo financí např. připravuje státní rozpočet. Odpovědnost státníka také znamená schopnost rozlišovat situace a rozpoznávat priority,

Kosa  už  stokrát  zažila, že  to, co přinese  život  člověk nevymyslí!! Tedy pokud  není  totálně  splachovací  jako  mluvčáček.

Takže  pozor!!!  Odvolání  /jmenování ministra  NENÍ  totožná  záležitost!  Jednou nelze  souhlasit  s odvoláním  protože  by ministerstvo  zůstalo neobsazeno, jindy  lze naopak nejmenovat a ministerstvo klidně může  být  bez  šéfa.  Protože  státník  prý rozlišuje  situace  a rozpoznává priority!

Nepochybně  svědci Milošovi budou  nadšením hýkat  a potvrzovat, že  finance nejsou  kultura. A  že  rozpočet… a podobné  kecy. On  snad  ministr  kultury  nemusí pracovat na  rozpočtu  pro  svůj rank?  To jako může  zůstat  bez financí  nebo  žít jen s tím, co na něj zbude? A  co když příště  tobudetřeba  ministerstvo práce  a soc. věcí a půjde o důchody? Tam  by  také státník  rozlišil, že ministr není nutný  nebo  naopak  by nějakého dalšího Šmardu  zkousl?    Dovolím si navíc  konstatovat, že  ministr  jako ministr. Ve  vládě má  každý jeden  hlas. Mají  ze zákona  stejné pravomoce  a postavení, podléhají stejným omezením.   A  státník?  No tak státník  by  se do téhle  supertrapné situace vůbec  nedostal!  Už proto, že  by ji  rozhodně nevyvolal. Státník umí  ovládat svou psýchu a  pomstychtivost.   Proto je  to  státník.Nikoli  nenávistný pomstychtivý  stařec! Nebo bláto!

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.