Mrtví versus zatčení – DOPLNĚNO!


Žijeme  doopravdy  v divném světě. Ať  jsem  pustil o víkendu  televizi,  rozhlas  nebo  počítač vždycky na  mne  nejdříve  ze všeho vyjukly  zprávy  o  hrozném  a  svévolném násilí, kterého se v Moskvě  dopouští  na  bezbranných  skalně  demokratických  demonstrantech  putinovští  pohůnci v policejních  uniformách.  Statečný  Míra  Karas a  další jemu  podobní  referovali neúnavně a  statečně   z místa a přinášeli  co nejdramatičtější  záběry, aby  divák  viděl a náležitě  se otřásl…., aby  odsoudil, protestoval, atd.atd.

Vše  doplněno o  informace, že  například  české ministerstvo zahraničí  nekompromisně  sdělilo Moskvě, že  trvá na  dodržování  lidských práv  v  Rusku, že  se pořádají petice, že…. To  pro  případ, že  by  se  český Novák neotřásl hned nebo dostatečně  nebo..  no prostě na Nováka není úplně  spoleh.

Třeba  by  si všiml drobné informace  na podtitulku ČT 24, že  ta  demonstrace  těch  moskevských  demokratů nebyla povolena. A začalo by mu  to vrtat  hlavou  Stejně jako třeba  to,  že  Míra  Karas  se nepochlubil  celkovou účastí. Která  v 15-timilionpvém ruském hlavním městě musela  být přece   masová.

Nakonec  by si mohl vygůglit, že  ta  masovost  byla  reprezentována  snad  dokonce  3500 slovy  třemi a půl tisíci  duší! A kdyby  došel na  Kávičku Terezy  Spencerové, pak by si dokonce přečetl, že  moskevská  radnice  organizátorům  té  nepovolené  demonstrace předem  nabízeli  sami  místo, kde by  mohli Putinovi nadávat s povolením. Jenže  oni to  odmítli. Tohle všechno dohromady  by mohlo Nováka  snadno splést! A  sešel by  z  té pravé  cesty. Třeba…

Takže české  zamini ušetří   radši Novákovi   přemýšlení a pídění  se po internetu s potenciální návštěvou  nevhodných a závadových  webů a  podává oficiální  nótu! S  výzvou  aby  Rusko omezilo policejní násilí a  dodržovalo lidská práva.

Nějak si  při té příležitosti nevzpomínám, že  by  tatáž  nóta  byla  zaslána  do Paříže,když  tamní  policie  obušky, slzným plynem  a palbou gumových projektilů   rozháněla a  zatýkala   opakovaně  žluté vesty. Protože  jejich protesty  byly  NEPOVOLENÉ!

Kdyby  Černínský  palác  a Petříček  chtěli  odpovědět,  jako že nechtějí, jistě  by vyjevili, že  zatímco Francie  je  přísně  demokratická  země, kde  všechno je  demokratické a podléhá  demokratickým pravidlům a že  demonstranti  demokracii napadali,  zatímco Rusko  je  autoritářský  stát, kde naopak jsou  napadáni demokraté.   Univerzální zaklínadlo. Klišé, chce  se říci. Prostě není nepovolená  demonstrace  jako nepovolená  demonstrace. Některá  je  vlastně povolená. Protože  její  účastníci přece chtějí  změnit  nesnesitelné poměry a my  je musíme podpořit.

Jenže  v neděli  večer  tohle předen  dané  a spolehlivé  schéma  dostalo zásadní  trhlinu.

Ve  Spojených  státech  se během pouhých  13-ti  hodin odehrály  další  dva  krvavé  masakry, kdy šílený střelec  vzal automatickou  zbraň a vyrazil  zmasakrovat, koho potkal a kdo se mu právě připletl do cesty. Nejprve  se tak stalo v  texaském  El Pasu a následně v  Daytonu v  Ohiu. K okamžiku  kdy tohle  píši  za  sebou  dva  střelci nechali  30mrtvých a  40 zraněných.

Od  začátku  roku  se v USA  událo  takových incidentů  už  prý  celkem  17.  Takže  je  slušná naděje, že  bude překonáno  celkově loňské  skore  s 24 incidenty,  35 zastřelenými a  79 zraněnými. Že  zkrátka  šílených  magorů s  kvérem v ruce, pálících nalevo napravo letos zase přibude.

Jsem zvědav, jestli  Petříček nebo některý  jeho  subalterní  rukáv  sedne  a vypracuje  nótu pro  americkou ambasádu. Jako to právě  udělali  té ruské.   A vyzvou  USA  k dodržování lidských práv.

Bylo by  to na  místě, protože  právo na  život je  nadřazeno úplně  všemu. Alespoň je nám to  neustále opakováno,  například  když  jde o ty, co dobrovolně  sedají  do člunů v Libyi, aby  byli  sloveni  páchači  dobra, kteří říkají, že  mají právo je  vyklopit  kdekoliv  Evropě, zejména v Itálii a na Maltě,bez ohledu na  to, co říkají tamní zákony  a soudí  jejich občané- protože právo na  život je podle nich  nadřazeno všemu…

A ve  Spojených státech nikoli? Jenže  Petříček poučuje  Rusko. O lidských právech.

Ano, jistě bych se nyní  dočkal  tvrdého poučení,  že  v  Rusku jde o samu podstatu  respektu k lidským právům a  že  jde o kritiku  systémových  nedostatků, zatímco ve  Spojených  státech jde  o ojedinělé  akce vyšinutých magorů, proti kterým není žádný  systém imunní, ale  že  systémově  je  všechno  ok.  Na rozdíl od  Ruska,  kde je  systémově všechno špatně, ale  ti co porušují zákon a  jsou za  to bráni k odpovědnosti  to chtějí  zlepšit. Třeba  na  americký standard- respektive  – ideálně  na něj….

Aby  bylo jasno  – kdybych musel  volit  mezi  přesídlením  do  USA a  nebo k Putinovi, volil bych, jako většina  – Ameriku. Nicméně nikoli s lehkou  duší.

V  Rusku je  to špatně.A přitom jde  o  zatýkání účastníků nepovolené demonstrace. V  Americe  o  desítkách a možná  už  i stovkách  obětí  šílených střelců. Opakovaně  každý  rok.  Se stoupající  tendencí. Nic  divného  v zemi, kde je  prý mezi obyvatelstvem  skoro 400 milionů!!! kusů střelných zbraní. Protože podle  Druhého dodatku ústavy na  to  američtí občané  mají nárok!

Vyvstává  otázka  – jestli se nám  ta  demokracie  po americku  nějak nezvrhla!  Protože v  té  nedemokracii, tak tam jenom  zatýkají. A následně pustí.  Mrtvý  z rakve  už nikdy nevstane. Také se  sám pro sebe musím ptát –  proč  demokratická  země  cítí potřebu mít  mezi občany  více střelných zbraní, než je  obyvatel včetně  kojenců a nemluvňat  vůbec?

To se v  té  demokracii cítí svými demokratickými spoluobčany  natolik ohrožováni, že  bez  kvéru  nedají ani ránu?  Jestli  tomu opravdu  tak je, pak za  sebe  říkám, že takovouhle demokracii nechci! K čemu by mi asi tak byla? Když  bych musel já,  manželka  dospělý  syn, jeho  žena a vnuci mít  každý  svou bouchačku. Pro případ  případů.  Protože nemohu věřit  svému okolí, že  nás nechce  sejmout.

Máme problém s  Ruskem. Systémově.  Proto jsou pro nás  jeho nepovolení demonstranti  hrdinové. OK.  Ale  jak to máme se Spojenými státy? Jsou li  ty masakry, jako právě  v Daytonu nebo El Pasu  jen  dalšími v  řadě, které  za nějaký, nepříliš  dlouhý  čásek překryjí  další, včetně  opětných  obětí,  jde, nemohu  si pomoci- o systémovou  chybu! Větší než v  Rusku.  protože tam, při  vší  neúctě  – jde  jen o  zatčené. Nikoli  o  mrtvé.

A  já v nerovnici  mrtví  versus  zatčení, preferuji  ty zatčené!  Je někdo,  kdo má  svoje  kritéria  nastavena  opačně?

Samozřejmě  -Patříček a zamini.. Ještě někdo další?

 

Dodatek z   úterního odpoledne

 

Kolega  Xaver  mi poslal  zajímavou  grafiku  v  tomu střílení  v  USA.  Objevil ji v  renomovaném rakouském deníku  Der  Standard

Dovolím si přeložit  německý text  v  modrém rámečku:

Zase jednou  navíc prožila celá země  šok. Zas e jednou navíc je položena otázka, zdali  těm činům šlo zamezit. V souvislosti  s  událostí  v El Pasu  se  rozhořela  debata  o možné politické odpovědnosti za tento čin.  V tomto roce  došlo v  USA k  250 „mass  shooting“  /hromadné  střelbě/. Nejméně  273 lidí při těchto událostech přišlo o život.

V uplynulých 5-ti létech  to bylo 2189 stříleček  s  2475 mrtvými.

Výstřižek.JPG

Děsivé, že!  Opakuji  – nikoli ze  Sputniku, nýbrž  z rakouského Standardu!!!

Takže  znovu kladu  jednoduchou  otázku  –

                          mrtví  nebo zatčení?

Co víc  ohrožuje podstatu  naší civilitace? 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.