Benešová Marie a její ovoce II.


25. července  jsem vydal článek s názvem Benešová Marie a její ovoce , kde  jsem se snažil popsat první  hmatatelné  výsledky  činnosti  Benešové  Marie v pozici ministryně  spravedlnosti. Kterou, po jejím jmenování, při nečekaném a  bleskovém vyhazovu  jejího předchůdce  Jana Kněžínka, jsou trochu  přezkoumatelně  k dispozici. Tehdy,  před než měsícem sice jen v náznacích, ale přece.

Demonstrace proti Benešové  na  Staromáku, následně  na  Václaváku s prozatímním finále  na Letné byly primárně směřovány  proti  Benešové, kterou  demonstrující  podezírali, že má  za  úkol zglajchšaltovat  českou  justici a to vzhledem  k  procesům, které  hrozí  Babišovi, neminou Zemana a těm v nichž  je přímo ingerována   Benešová prostřednictvím své  soukromé  advokátní praxe, kdy jde o obrovskou korupci ROP Severozápad, kde  hájí bývalou ústeckou hejtmanku  Vaňhovou  a  kde se Benešová nesmrtelně  zapsala  jako protikorupční bojovnice tím, že  podala  žalobu na  prvního oznamovatele  té megakrádeže   -Leo Steinera  za  to, že  upozornil na gigantický systém  rozkrádání.

Demonstranti  vyslovovali podezření, že  minimálně  jedním z jejích úkolů,  s kterými byla do funkce  jmenována, je  zařídit odstřelení  Nejvyššího státního  zástupce  Pavla  Zemana a obou  vrchních státních zástupců -Lenky  Bradáčové  a Ivo Ištvána. Protože  vadí mocným.

Což  Benešová vehementně  popírala.  Ten červencový  článek  byl pokusem shrnout  tehdy dostupná  fakta a konfrontovat je  s veřejnými vystoupeními „protikorupční  Mařenky“ /tak ji tituluje  Zeman/…

Výsledek  té inventury, jakkoli byla  založena  tehdy  jen na indiciích  byl  značně  tristní. Podezření  demonstrantů z Letné se  jevilo  oprávněné. Znovu opakuji – tehdy  šlo jen  o indicie.

Posun v  čase  znamená i nová  fakta. Tentokráte už  jasná.  Žádné  náznaky. A bohužel se potvrdilo všechno,  čemu  Kosa  v  červenci  došla.  Dnes  se lze  už  opřít  o autentické výroky    Nejvyššího  státního  zástupce  Pavla  Zemana.  Dovolím si  citovat:

„Ministerstvo spravedlnosti také úplně mimo systém stanovilo ukončení funkčního období oběma vrchním státním zástupcům. Nelze se tak zbavit dojmu, že účelem toho zákona je zejména přeobsadit funkce nejvyššího a obou vrchních státních zástupců tak, aby Zeman, (Ivo) Ištvan, (Lenka) Bradáčová skončili co nejdříve po účinnosti zákona,“

Ve zbytku soustavy pak podle něj jde o takové rozvrstvení, kdy by mělo končit až 25 vedoucích státních zástupců za jeden rok, což považuje za nesystémové.

Další jeho připomínkou byla i otázka výběru vedoucích státních zástupců. V předkládaném modelu je ve výběrové komisi podle Zemana majorita členů jmenovaných ministerstvem spravedlnosti, a podle nejvyššího státního zástupce lze tedy s jistou nadsázkou říct, že ministerstvo si může pomocí svých členů vybrat vhodného vedoucího státního zástupce.

Navíc  se  Benešová  ani neobtěžovala  spřiomínkami, které  jí  k zákonu  Nejvyšší státní zástupce poslal.

Proč  také?  Když  smyslem, jak už  koncem jara  správně  tušili demonstranti je  se Zemana a  spol. zbavit?

Zkrátka nejde o nic jiného, než  že  Benešová, která v Čunkově  případě mluvila  o  justiční  mafii, nyní zřejmě  hledá nebo  už  dost možná  má připraveného nějaké své ,nikoli  řadové, nýbrž Nejvyšší a  vrchní Arify  Salichovy. Kteří vědí přesně  co a jak.  Zejména  kdy správně  zastavit stíhání  a  kdy  naopak stíhat bez  sebemenšího slitování. Prostě nějaké takové  ty  Gerlochy, Koudelky  Hasenkopfy a  jistě se najdou i další, kteří  justici opravdu ale opravdu rozumí…

Doufám, že se co nevidět  dočkáme  další  Letné. Nyní  už  nikdo nemusí pochybovat, jak to přesně  s Benešovou  je. A  jakou má  úlohu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.