Ne krvavý maršále! DOPLNĚNO!


Už se z  toho stal kolorit.  Nějaký  těžce  dnes  progresivní retardovaný  vandal nebo  vandalové čas  od  času  chytnou  slinu a  vyřádí se  spreji  či dokonce jen s plechovkovou  barvou  na  soše  maršála  Koněva  na  Praze  6.

Prostě  hrdinové  dnešní  doby. Normálnímu člověku  je  z  toho sice blivno, ale  blba, zejména  ideologického  – nezastavíš. Viz  například  ti dva  němečtí   Übermenschové  co nám nedávno  sprejem  vylepšovali  Karlův  most.  V podstatě  celý  národ  se tehdy  sjednotil  k vyjádření  odporu  nad  touhle  ukázkou  vyšší kultury. Babiš  dokonce a  podle mne  oprávněně, vykřikoval cosi o sekání  rukou. Nebudu to dále  rozvádět, Kosa se  k tomuhle  tématu vrátí speciálním článkem, který  už  nejméně  dva  týdny  odsouvám. Jde mi o onen  akt  vandalství.

U  Karlov a mostu  národ  i pražští  pantátové  měli  jasno. U  dalšího, nevím už  kolikátého výronu  stejného  vandalského blbství,  je  všechno jinak. Opakovaně  jinak.

Kosa  už  jednou -v roce 2017 na takový  incident  reagovala článkem

Churchillovi jako Koněvovi? A co takhle Náměstí tunelářů?

Stojím si  za ním a pro ty, kteří ho nečetli sděluji,  že  je rozhodně  výživnější než  dnešní text.

Tehdy jsem reagoval na  to, že Praha  6 ústy  tehdejšího i nynějšího starosty se  rozhodla provést  případným  historickým nedoukům a nedovzdělancům  triviální  doučování  z historie, aby  hned  na první pohled  věděli, co byl Koněv  zač  a jaká  to vlastně  byla  krvelačná bestie. Takže  jsem si  dovolil jeho dráhu srovnat s  prokázanými  skutky  z  britské  historie, za  kterými  stál Winston  Churchill, který  má v  Praze  také  sochu.  Ovšem nikoli na území Prahy  6 nýbrž  na  trojce. Ve  světle  infrormací o Koněvovi mi  přišlo minule  divné, že  na Žižkově  necítili potřebu  dát  k  velkému  britskému  státníkovi  rovněž  nějaké ty  informační  cedule.

Popravdě, dnes mi  přijde divnější postoj  vandalů,  kteří podle  různých proklamací  hájí  lidská práva proti  různým  krvavým pohůnkům.Že pořád ještě   nevyrazili k budově  odborů a  tam  s e také nečinili  s barvou….

Nenabádám je  k tomu  ani v  nejmenším. Naopak si myslím, že  by  zasloužili  pořádný  flastr. kdyby  tak učinili.  A u Koněva  by  už  měl být  dávno realitou.

Kdyby  ovšem  k tomu příslušné  orgány  dostály  svým  povinnostem. Jenže  ony  se chovají zjevně  divně. Na  barvě  evidentně  závislé  vandaly opakovaně  neidentifikovaly  a případy   vždycky  odložily. Nemám iluze, stane  se tak nepochybně  i tentokrát. Zvláštní je, že  Praha , prošpikovaná sledovacími kamerami nemá, vzhledem k opakovaným incidentům u Koněva nainstalovaný monitorovací systém i  tam. Pak by neměl být problém zjistit toho nebo  ty  retardy  s barvou….

Když  se ovšem objevili  dobrovolníci, kteří ve svém  volném čase a  na svůj  náklad  Koněvovu  sochu  dávali  do původního stavu, protože  městská  část  Praha  6 se k  tomu neměla  a její vypečený starosta  Ondřej Kolář prohlásil, že  nevidí  důvod  čistit  holínky  sovětskému  maršálovi,  takže  k očistě  nedojde.   Ovšem v případě těch  anonymních  čističů už  byla  policie  a nejspíš  i  někteří občané více než  příkladně  bdělí.

Podle  dostupných informací při prvním pokusu  kdosi  zavolal hlídku a  ta  perlustrovala  dotyčné  pracující  jedince  a seznala  jejich jednání  natolik podivným a  nevhodným, takže  jim snad  měla  další  činnost  zakázat. Následoval  druhý pokus. Opět přijela  policie, opět  perlustrace  přítomných, ovšem tentokráte  bdělý orgán seznal, že  nejde o protiprávní jednání, takže  očista  mohla  být  dokončena.

Hrdinný  starosta  Kolář  se  okamžitě  od očisty  distancoval a  zdůraznil co  šlo, že  jeho radnice s  tím nemá nic  společného. Nespal  bych  tomhle incidentu, kdyby  nedal rozhovor  Lidovým novinám!  Už  dlouho jsem nenarazil  na  něco  tak arogantního, drzého, namyšleného /  v těhle  parametrech hravě  překonal i  Zemana  z  poslední  doby/a  idiotského. Posuďte  sami.

Stačí  začít  nadpisem

Když nám dojde trpělivost, socha Koněva skončí klidně ve sběru, říká starosta Prahy 6. Čističe označil za ruské trolly

Dobrý  ne?

A  dál  to pokračuje  na stejné vlně:

…Nám když dojde trpělivost, tak sochu můžeme klidně uklidit do sběru..

Na druhou stranu, když se o víkendu objevili tací, kteří sochu vyčistili na své náklady a usnadnili práci městské části, označil jste je ve vyjádření pro Deník N za „nějaké ruské trolly“. Přijde vám to vhodné s ohledem na vaši funkci?

Jsem názoru, že věci je dobré pojmenovávat pravými jmény. A lidé by se neměli bát a stydět říkat pravdu. Když piedestal drhne člověk, který se netají svou proruskou orientací, otevřeně podporuje prezidenta Putina a šíří dezinformace, je to ruský nebo proruský troll.

Neotálíte s případným odstraněním památníků rovněž proto, že se obáváte, jaké reakce by takový krok na ruské straně vyvolal?
A co by nám Rusové udělali? Vyhlásí nám válku? To asi ne. Reakce by byly stejné jako dosud. Tím, že to je majetek suverénního státu, nemá žádný jiný stát, ať je to Rusko či kdokoliv jiný, jakékoliv právo určovat nám či si vymáhat, co se svým majetkem budeme dělat.

Zbytek si  laskavě dočtěte  sami. Komentáře netřeba.

Na  Rusa  se nyní  nyní  může  vylévat  barva  beztrestně. Stejně  jako  ho lze neubytovat  v hotelu.  Lze  mu  svobodně  a hrdinně  vyhrožovat, lze  se mu posmívat! Nějak nechápu, kde a proč  se ti dnešní  hrdinové s  barvou a  velkou  starostenskou hubou  ukrývali  za bolševika….

Kdyby  třeba  ti  vandalové  tohle  udělali  dejme  tomu  v roce  1986,byli by  i pro mne hrdinové. Tehdy  bych  to pochopil a  ani okem  nemrknul. Byl  by  to čin odporu proti  šílenému  bolševikovi… No vlastně  rok  86…    To  se  suverén  e starostenským řetězem  Prahy  6 tak nějak  teprve  narodil…  Nemohl tedy být  statečný.  Zřejmě  nyní  dohání, co  mu tehdy  nebylo umožněno. Všemi  způsoby.  Včetně  arogance a  drzosti. Prostě  dokonalý  týpek. Takový jakých jsou  dnes  školy  – základní  i  střední plné.  Co rádi v  houfu  ukazují  sílu  těm, co  jsou  ostatními  ostrakizováni. My  starší  je  známe  zejména  jako  supráky  z  vojny.

Ohání se občany. Co prý  si sochu  maršála  Koněva  nepřejí…

Inu  Praha  6 má  zvláštní postavení  mezi pražskými  obvody. Vždycky  to  byla  procovská a  rezidenční  část hlavního   města.  Byla tak už  založena.  Už  za první republiky  tam  rostly  exklusivní a reprezentační  vily  příslušníků  horních  10 000 jak  houby  po  dešti.  Pak přišla  válka a okupace  a  spousta  těch  vil změnila  bleskově majitele. Ty  židovské  byly  arizovány.  Zhusta  Čechy  se zajímavou minulostí. Pak  přijel ten  krvavý  maršál a  ty  Čechy  se zajímavou protektorátní minulostí často   doplnili  jiní  – kteří měli tu správnou knížku.Arizátorům většinově  vily  zůstaly. Pokud jim  zůstalo i občanství republiky.  Další  vlna  přišla  s  Listopadem.  To  se zase  objevili  zajímaví tzv. restituenti.

Nedávno jsem  v  těch končinách  absolvoval  velmi  zevrubnou  odbornou exkurzi. Takže  například vím o vile,  kde  je tohle  všechno najednou. Nejprve  židovský  majitel,  pak  jeden  z  čelných pracovníků  pražského gestapa,  následně  tam  našel  nový  domov  Egon Ervín  Kisch a  rodina  toho gestapáka  bydlela tak nějak s ním, aby  to  přebral komunistický  funkcionář a  nakonec  prý  restituent  s mimořádně zajímavým životopisem. A nebyla  zdaleka  jediná.  Prodávám, jak jsem koupil.

Netuším, kde bydlí rodina  současného  starosty  šestky.  Ani  kde jeho otec, Petr Kolář. Ten, co dlouhá léta  šéfoval  tzv. Evropským  hodnotám. Před  tím  velvyslancoval jak v Moskvě , tak ve  Washingtonu.  Z  kterého se  stal  špičkový  Rusobijec.Kterému  vděčí Jiří Drahoš, že  nedosáhl na  prezidentský  stolec. Znám ze  svého okolí nejméně  deset lidí,  kteří  speciálně  kvůli Kolářovi st.  který  vedl  Drahošovu  kampaň  buď  hlasovali radši pro Zemana  nebo  prostě  nešli  k  druhému kolu.  A nehodlám to bydliště lustrovat.  Jenže  ty příběhy  zajímavých  vil  v této  části Prahy  mají  často podobné příběhy. Nic nenaznačuji. Jen konstatuji.  Že  je nemálo  rodin, které  jsou názoru, že  tu  válku  vyhrála  ta  špatná  strana. Stýská se jim po  době,  kdy  náměstí Interbrigády, kde Koněv  stojí,  se  jmenovalo Ziethenplatz … Ostatně, proč  se  třeba k tomuto prima názvu  nevrátit pane  starosto? To nebyl  žádný  nacista, nýbrž zcela normální  pruský  generál. Pruský, nikoli ruský. A  pěchoty.   Tedy  akceptovatelná  historická  figura  našeho dnešního velkého správného spojence.Nápad  předávám zdarma, nic  za něj  nechci. Jen  mne prosím, neoznačujte  za  německého trolla.  Jakkoli  docela  germanofil, v mezích zdravého rozumu a  předběžné  opatrnosti, jsem.

Takže  ti, kteří  odstraňují  z  tváře  našeho hlavního  města  a  speciálně  vámi  řízené  jeho části,  evidentní  ostudu  jsou ruští  trollové? Ptát  se, zda  vás  hanba  nefackuje  nebudu. Ztráta  času.  Znám protekční  synky  a  dcerky  vašeho  typu.   Ty nefackuje  nikdy nic  a především nikdo. Zejména  ne  v době, kdy by  se to mohlo pozitivně  promítnout  do  charakteru.  K obecné  škodě. Vy  jste nepochybně  s tatíkem  přesně  v tomhle  čas e vytloukal štace  jako Moskva  především  Washington a  New  York.  Jak je  vidět, zanechalo to  na  vás stopy. Značné a nevratné.  Ten  kdo  napravuje  ostudu  je  ruský  troll. Socha  toho  kdo  osvobodil Prahu musí  zmizet…. Protože  vy nebudete  čistit  jeho  holínky!

Škoda, že  nemůžeme  levitovat v  čase.  A zkoumat  alternativní  scénáře. Například ten, jak by  se byl vyvíjel osud  rodiny Kolářů,  kdyby ten krvelačný  pes  a  jeho front  nikdy  do Prahy  nedošel. A  v té  vile, o  níž jsem psal zůstal  ten  gestapácký  papaláš. Rád  bych se na to podíval. Třeba  bychom se  sešli  někde v  něčem jako Osvětim,  nebo  na Sibiři v lágru pro untermensche.  Třeba  by  vám a  vaší  rodině pomohl nějaký  ten hodný  Vlasovec. Přece oni osvobodili  Prahu, jak  už dost  dlouho slyšíme. Měli  tedy  soucit  v genech.  Jakkoli  obyvatelé  Varšavy, alespoň  ti co za povstání  zažili součást  Vlasovců  zvanou  Kaminského brigáda,  udělali úplně jinou zkušenost…

Ale nechme  fantazírování. Vraťme  se k těm  ruským  trollům. Ještě  že  Praha 6  bdí a je  stále  ostražitá a  ví co se patří!

Například  zařídit, aby obvod  měl Reaganovu  ulici.  To jste  sice ještě  nenosil  ten zlatý  řetěz, ale  jistě  jste  byl mezi jásajícími. A  je mou chybou že nejsem schopen  vás  na téhle pěkné slavnostní fotce identifikovat:

To byla  tenkrát  ale  sláva  že?

Tehdejší  americký velvyslanec,  Condoleezza Riceová,…

„K přejmenování části ulice došlo na žádost americké strany. Ta nás požádala, zda bychom nenalezli vhodnou ulici k přejmenování po Ronaldu Reaganovi ke stému výročí jeho narození.

My jsme našli část ulice Dr. Zikmunda Wintra, která ústí u rezidence amerického ambasadora, kde si ani nebudou muset měnit adresu,

vyjevila  tehdy  do kamer  a mikrofonů  tehdejší starostka  Prahy  6 za  ODS.

Takhle  se projevují  opravdu  zodpovědní občané a městští  funkcionáři. Kdepak  trollové, lezoucí někomu….

Že jako  jméno  klasika  základní české  historické  literatury  není  pro Prahu  6 v dané lokalitě  dostatečně  reprezentativní? Správně!  Nějaký pokoutní český  písmák  co má co dělat  na Praze  6, celou  ulici  by  chtěl! Tak mu kus  ukrojíme!  Když nás  americká  ambasáda  požádá!

Ale trolloové jsou  ti, co  čistili  Koněva….

Jo a  koukám, že  Praha  6 si potrpí na  doprovodné  cedule. U Koněva  jako  u Reagana.  Vedle  té normální  červené, jsou tam ještě  modrá a  červená.  Na obou je stejný nápis, liší se  jen  jazykem sdělení. Modrá  je  psána  česky, bílá  anglicky. A  stojí tam, jak jsem si vygůglil, toto:

Hrdinný  starosta Kolář má  rád přesnost  a úplnost.  Já  tedy  doufám,  že  přidá ještě  jednu. Je  úplně  jedno, jaká  barva bude zvolena. Osobně  bych navrhoval  černou Jen  text  by  měl, stejně  jako u Koněva, připojit  další  významnou  zmínku  spojenou s  Ronaldem Reaganem.

Mohl by  znít  například takto

Ronald  Reagan  nařídil a  je tudíž  zodpovědný  za  operaci  Urgent Fury  známou  jako  přepadení Grenady. Invaze se již od počátku dostala do konfliktu jak s mezinárodním, tak s americkým právem. Podle mezinárodního práva byly Spojené státy povinny podle čl. 51 Charty OSN informovat o invazi Radu bezpečnosti OSN. Jako signatáři Smlouvy z Ria byly dále Spojené státy povinny informovat i signatářské země této smlouvy o důvodech invaze. Protože byla Grenada součástí Britského společenství, měla být požádána o pomoc či alespoň souhlas vláda Spojeného království. Nic z toho vláda Spojených států neučinila. Jde  tedy  flagrantní  porušení  mezinárodního práva a  Ronald  Reagan  je  přímo odpovědný  za  smrt  45 Grenaďanů, 25 Kubánců a 18 Američanů.

Nevymýšlel jsem to,nýbrž  v podstatě  okopíroval

Zdroj

Takováhle informační  deska by  měla  být  umístěna  vedle  těch dvou, co už  na  tom nároží  jsou. Kdyby  starosta  Kolář  měřil Koněvovi  i  Reaganovi stejně.  Šance, že se tak stane  je nulová.

A  ještě  drobnost. V Praze  vůbec mají s pomníky  problém. Koněv  prý skončí nejspíš  ve  sběrně, pokud  čackému  starostovi dojde trpělivost a  už jí  prý mnoho nezbývá.  Protože  obyvatelé si to prý přejí.  Druhý  aktuální spor  o pomník se vede    o Mariánský  sloup  na  Staromáku.  Kde ho  silná  lobby  opravdových   a jedině správných   myslitelů  chce reinstalovat. Protože  je prý  hanba  a  vandalství, že  byl  při bouřlivých  oslavách  vzniku  republiky  v říjnu 1918 neodpovědným a  hloupým davem zločinně  strhnut.

Bez něj Praha není Prahou!  Že  prý  šlo  o  symbol pobělohorského porobení  českého lidu, oslava  Habsburků a násilné  rekatolizace?  Nee , to prý je  klam  a mam! Vsadím boty, že  titíž, jímž  vadí Koněv  jsou ti samí  co  nekompromisně  tlačí  na  znovuobnovení  Mariánského sloupu!

Oni  jsou ti, co vykládají správně  historii!

 

 

Doplněk ze  čtvrtečního rána

Včera  jsem zapomněl jednu  zajímavou  drobnost. Aniž  bych  chtěl rozvíjet  jakoukoli konspiraci nebo vyslovovat  jakákoli podezření, nemohu nezmínit  fakt,  že  hned  vedle pomníku „krvavého maršála“ je ukrajinské  velvyslanectví. Je  faktem, že  speciálně v  téhle  zemi mají  ohledně  ruských a  sovětských pomníků  „velkou  praxi“.

Výstřižek

Normální by bylo,  jak jsem  už  psal výše , nasazení  přehledových monitorovacích kamer, jestliže  jde  o opakované vandalství? Takže  znovu opakuji otázku – proč  už  to dávno nikdo neudělal? Není za  tím náhodou   náhodou obava  z    diplomatického  incidentu?

Druhá  informace, kterou  chci doplnit, je  zdánlivě nesouvisející. Našel jsem ji na  iDnes

Chytrá lavička se zahradou v Praze 6 uschla, nemá se o ni kdo starat

Jde o  to, že město Praha před pár  roky  rozhodlo investovat, pr potěchu svých občanů, do tzv. chytrých  laviček.  Zajímavý  nápad.  Na Praze  6 byly  celkem  3 kusy  za  280000Kč  jeden.

S tím, že  po půlroce od instalace  se měl o další existenci starat místo dodavatele  komunál.

A jak  to dopadlo,speciálně na  té šestce?

Inu jedna  je  ještě  funkční. Další zničil,  jak je  zřejmě  v obvodě  dobrým zvykem  – vandal či vandalové. Třeba  si tam  trochu  voráchli po tom, když  to  natřeli, do slova a  do písmene  Koněvovi.

No a  ta  třetí? Ta  pod  vlídným dohledem a perfektní péči bdělého starosty  Koláře  prodělala  následující změnu:

Stav po instalaci

Výstřižek

Stav dnes

Výstřižek1

Inu  starosta  Kolář se  opravdu stará!  Ale třeba je  to jako s tím Koněvem – občané Prahy  6 si možná  žádné chytré lavičky nepřejí…  Protože jinak by byl pan starosta   za  lepáka, co vyhazuje  veřejné prostředky  oknem a  a  exemplárně zanedbává i jednoduchou péči  o  svěřený  majetek.

Hrdinný  starosta  Kolář  sice  není schopen  zaručit  ani existenci triviálního kouska  zeleně  na  svém území, protože  to holt  vyžaduje  nějakou práci, nicméně  je přesvědčen,  že  zachrání  klimaticky  celý svět, byl to přece  on, kdo nedávno  s typickou  kolářovskou  velkohubostí  vyhlásil letos v červnu v rámci soudobých apokalyptických nálad  stav klimatického ohrožení!  Aby  zeměkoule  viděla!

Chápu, že  kdo zachraňuje  jakousi místní  vyhláškou celou planetu, rozhodně  nebude někomu pucovat  boty a  nějaká  zeleň klem  lavičky je pod  jeho rozlišovací schopnost! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.