Zastavení Čapáku aneb hodně smrduté puzzle. S naprosto pikantní informací v samém závěru!


Babiš  slavil  včera  65. narozeniny.  A nejspíš  pořádně  od podlahy. Měl k tomu zatraceně  dobrý  důvod.  Státní zástupce  dozorující  jeho  primární  kauzu  Čapí hnízdo a to od  JEJIHO PRVOPOČATKU – tedy  ČTYŘI  ROKY!!!  náhle  změnil právní názor, jenž celou  dobu zastával a  navrhnul  trestní řízení ZASTAVIT!!!

Zkuste  si to  představit – čtyři roky  na něčem děláte a  když  je  vaše  dílo ve  finále, oznámíte  světu,  že  jste si celou dobu dělal ze  svého okolí dobrý  den,  nechal podřízené policajty  honit  se za  chimérou, nutil je  obstarávat si desítky  znaleckých  posudků, promrhal nemalé  finanční prostředky  a zmarnil policejní kapacity  chybějící jinde a vytvořit  nakonec vyšetřovací spis  o prý cca  23 000 stran. Mimo to jste   tahal desítky  a možná  stovky  lidí  po  výsleších, vystavoval vyšetřované těžkému stresu a nechal je  utratit  miliony, možná desítky  milionů  za  právní pomoc a  vůbec – dělal blbce  z každého, koho jste  potkal, abyste  nakonec  veřejnost  omráčil formulkou  tolik oblíbenou na  Slovensku  v podobných  kauzách  – SKUTEK SE NESTAL!

Neuvěřitelné!  Neuvěřitelné a  zase  neuvěřitelné!  Tedy  v normálním civilizovaném státě.  Tam  by nejspíš  podobné  počínání  státního  zástupce, takto konkrétně  jistého Jaroslava  Šarocha  vedlo k  tomu,  že by  jako právník  skončil. Nejen ve  státním zastupitelstvu, nýbrž  obecně.  Kdo by  chtěl platit  někoho, kdo  čtyři roky  na něčem  zásadním pracuje a nakonec –  no nakonec  velké kulové! A  s přehazovačkou!

Tenhle  názor  evidentně  nesdílí  jenom právní laik mého typu, nýbrž  i profesní  organizace  státních zástupců,která  to vyjádřila i  oficiálně na  svém  FB:

Přesně! Jaroslav  Šaroch  by měl a to mimořádně  důkladně VYSVĚTLIT  jaké okolnosti, zjištěné po jeho zahájení, a  já dodávám  -čtyřletém  trvání  vyšetřování, které dozoroval, jej vedly k vydání meritorního rozhodnutí o  zastavení řízení!

Protože  pokud  to  neučiní, či lépe, neučiní  nad  veškerou  pochybnost,  nezbude než konstatovat,  že  jsme už  beznadějně  ztraceným státem,  kde  si  lze  spravedlnost kdykoliv, pro  určitý kruh lidí  – ZAŘÍDIT! Tak jak oni potřebují.

Kauzu  Čapí hnízdo popisovat nebudu.  Na Kose  je opakovaně  detailně  rozebrána, takže  to lze  dohledat v  archivu.Nicméně pro pořádek dám superstručné shrnutí, které přebírám z Babišova  iDnes:

Dál si dovolím  připomenout, že  své  vlastní vyšetřování  provedl i centrální úřad Evropské unie  pro boj proti  dotačním podvodům  -OLAF. Který de facto konstatoval, že  dotace  pro Čapí hnízdo  byla podvodem. Z jeho oficiální závěrečné  zprávy  si dovolím  ocitovat  dvě  stručné pasáže:

….„Vyšetřování zjistilo, že představitelé příjemce dotace v době, kdy předložili žádost o podpoření svého projektu a podepsali dohodu o poskytnutí financování v roce 2008, řídícímu orgánu operačního projektu poskytli nepravdivé informace a důležité informace zatajili,“….

….„Tyto činy můžou být stíhány národními soudními orgány jako porušení paragrafů 212 a 260 českého trestního zákoníku. Národní soudní orgány můžou vzít při svém postupu v úvahu informace získané během vyšetřování OLAF,“….

OLAF ve zprávě také uvádí, že anonymní vlastnická struktura Čapího hnízda v době čerpání dotace byla v rozporu se zásadou transparentnosti, která platí pro čerpání peněz z evropských fondů.

co že  to napsal OLAF?  No přece, že  Tyto činy můžou být stíhány národními soudními orgány jako porušení paragrafů 212 a 260 českého trestního zákoníku!!!

Takže § 212 se jmenuje

Dotační podvod,

a § 260

Poškození finančních zájmů Evropské unie,

OLAF  tak veřejně konstatoval, že  dle  jeho názoru  došlo k PODVODU!

Říká to dokonce natvrdo, kdy  anglický termín pro podvod, tedy „fraud“, užil OLAF v záhlaví textu zprávy, jenž přibližuje hlavní údaje případu.

celé znění  nálezu OLAFu je  v české verzi  zde

Státní  zástupce Jaroslav  Šaroch nyní  říká, že  policii  úkoloval  čtyři roky  zbytečně a  že  OLAF je  parta  trdloňů ,kteří  ničemu nerozumí….

Znovu – nezbývá, než  aby  bleskově  a vodotěsně  vysvětlil  odborné i  laické veřejnosti  proč.  Té  veřejnosti,  která   už  má  flagrantní příklad  rozdílu  mezi prací  tuzemské  justice /především státního  zastupitelství/ a  té zahraniční. V  kauze  Mostecké uhelné.  Mimořádně  pěkného  pomníčku  bačování  vlád  Václava  Klause a  Miloše  Zemana.

V  tuzemsku kolem  tohoto  případu  rejdí  státní  zastupitelství + soudy nejméně  20 let a pořád  nic.  Zatímco  ve  Švýcarsku  je už  dávno definitivně  rozhodnuto a první  tuneláři  už  sedí. Nemohu si  pomoci,dokud  Jaroslav  Šaroch  svůj  verdikt  neobhájí,  stavím ho  sám pro sebe  na  roveň takových  velikánů  na  státním zastupitelství jako  jsou  pánové  Grygárek a Rampula…  Což je mu pochopitelně egál.

Nicméně  jedno to nemůže  být  obyčejnému občanovi.  Protože  ten, pokud není  totální  Kobliha /že  jich tu je  jak naseto!/ začne  přemýšlet.   A  vůbec  nikdo se nebude moci divit,když  to přemýšlení povede  k mimořádně  horkému  podzimu v téhle  zemi!

Zkusím  volně fantazírovat  /vlastně  ani  ne/ a  skládat  tak nějak dohromady  různé  dílky  z  doby  velmi nedávné, které  spolu  dosud   na první pohled  neměly  nějaké propojení  do následného konečného puzzle.

17. 4. 2019 policie  uzavřela  spis  Čapí hnízdo a předala  spis  státnímu zastupitelství s návrhem  na podání obžaloby Babiše  a  spol. k soudu. Už o den později

18.4.2019 Babiš  nečekaně  a bleskově  vyhazuje   ministra  spravedlnosti Kněžínka a  nahrazuje  ho Marií  Benešovou

Nikdo nechápe proč.

Tedy hned příští den

Okamžitě  propukají  demonstrace, kde účastníci  vyslovují podezření, že  Marie  Benešová  má  za úkol zamést  Andrejovy  kauzy a/nebo  dosáhnout  vyhození  Nejvyššího  státního zástupce  Pavla  Zemana a  obou státních  Vrchních státních zástupců  – Lenky  Bradáčové a  Ivo Ištvána a místo nich  dosadit Hradu a Babišovi vstřícné a poslušné loutky, které  už  zařídí co potřeba.

Demonstrace   neustále  sílí,  až  ta poslední na Letné  představuje  sílu  300 000 lidí. Benešová  i Babiš  toto vehementně popírají.

Souběžně  s tím  vypukne  nová  kauza, která zvedne  vlnu  nevole  a protestů. ČSSD  dává návrh  na odvolání  ministra kultury  Staňka. Který nastartuje  aféru  tím, že jak  se lze  hojně  dočíst  na internetu od  znalců zákulisí, plní zadání  Miloše  Zemana ohledně  skandalizace ředitele  NG  Jiřího Faita,jeho  osobního nepřítele.

Z jednoduché  technické výměny  ministra se stává  obrovské divadlo, kdy  prezident  nejdříve v  rozporu s  ústavou,  nechce  vyhovět  návrhu na  odvolání, zdržuje  a vymýšlí si  všechny možné i nemožné  důvody, aby Staněk ministrem zůstal, aby  nakonec  přeci jen , po obrovských průtazích- vyhověl.

Ještě  dramatičtější  situace  se odehraje  kolem návrhu ČSSD na  to, aby  novým šéfem kultury  se stal její místopředseda  Michal Šmarda. Toho Zeman, z naprosto  malicherných  důvodů /Šmarda je osobním přítelem expremiera Sobotky a  také kritizoval otevřeně  Zemana ohledně   Jiřího Bradyho/, odmítá  opakovaně  jmenovat. Ačkoli mu to  ústava  zcela  jednoznačně  ukládá.  A dokonce  je  k dispozici autentický  výrok  samotného Zemana  z  roku 1998, kdy  se jako premier  dožaduje  téhož na  tehdejším prezidentu  Václavu  Havlovi a  hrozí mu  žalobou k Ústavnímu  soudu.

ČSSD  a opozice  tlačí na  Babiše, aby situaci rozetnul a  uplatnil u  ÚS  kompetenční žalobu na  prezidenta.  Babiš  toto  striktně a  trvale  odmítá, že prezidenta  nepodrazí.   Tisk a opozice  spekuluje  o tom, že  tak  činí právě kvůli  Čapímu hnízdu. Aby  od Zemana  dostal milost  nebo  mu on zastavil stíhání.

Kauza  kolem  jmenování ministra  kultury  končí  23.8.  kdy  Šmarda  po  sprosté  Babišově  urážce… s takovým člověkem sedět ve  vládě nebudu…  na ministerskou nominaci rezignuje  a Zeman místo něj jmenuje  Lubomíra  Zaorálka.

Šaroch,  který  případ, jenž  čtyři  roky  dozoruje, přesto skoro pět  měsíců  „studuje“,  aby  vzápětí  – 2.9.  konečně rozhodl jak rozhodl. Ačkoli takmohl učinit  kdykoli před  tím.

Současně  se rozjíždí  kauza  třetí  – kterou představuje  zákon o  státním zastupitelství. Ten po  svém předchůdci zdědila  a nově   přetvořila  /nebo spíše zpotvořila?/  Marie  Benešová.  Kdy se  dostala  do  zásadního rozporu  s Nejvyšším státním zástupcem  Pavlem Zemanem i  Unií  státních zástupců.

Je jí  vyčítáno, že  až na jednu  malou výjimku  nevypořádala / nikoli nepřijala -nevypořádala/ žádnou  námitku  a připomínku  k tomuto zákonu, vypracovanou  Nejvyšším státním zástupcem a  profesní organizací s tátních zástupců. Z nich klíčové  jsou dvě

-složení 5-tičlenné výběrové komise, která  bude obsazovat  řídící posty na nejvyšších řídících postech  soustavy  SZ, kde budou mít  převahu  lidé jmenovaní  ministerstvem  nad zástupci   z řad  samotnbých  státních zástupců a vzniká tak možnost  politicky ovládnout  na  dlouho dobu  státní zastupitelství a  tak účelově  manipulovat  dlouhodobě  citlivé  a  výbušné případy  ve prospěch těch,  co ty ministerské  rozhodčí vybírají. Kněžínek v jeho verzi navrhoval  zastoupení v  komisi přesně  opačné – většinuby  dodali  státní zástupci sami

-nesoulad  v časových  mandátech  jmenování  mezi soudci  a  státními zástupci, eskalovaný  navíc  tím, že  příští vlád a by  vyměnila  vlastně celou řídící  hierarchii  na  SZ a to od  samé  špice  až  do  úrovně  okresů

Benešová a Pavel Zeman se dostávají  do otevřeného, medializovaného  sporu

Naprosto pochopím,  když  si  veřejnost, respektive  tak, která  na  celé  Babišovo a Zemanovo počínání, jak ohledně  výměny  ministrů spravedlnosti a kultury – Kněžínek musel  jít, protože  bylo potřeba  zajistit  kontrolu  pomazaných nad  výběrem  špiček  SZ za  každou cenu,   tak tu melu s  novým  zákonem o SZ,  dívají od  začátku s  naprostou nedůvěrou, složí  ze  všeho, ze  tří, spolu prý nesouvisejících  kauz  následující, dodávám, že  hodně  zapáchající mozaiku:

Demonstranti,  kteří okamžitě  reagovali na instalaci  Marie  Benešové, se nyní, po Šarochově  rozhodnutí  a obou  dalších  kauzách /kultura  a zákon o SZ/, budou  cítit plně potvrzeni ve svých podezřeních –  Benešová má  skutečně za  úkol očistit  Babiše.  Což  nemusí být přímým  tlakem.  Stačí  když..  když prosadí  svůj návrh zákona  o SZ a  dá na vědomí  jistým lidem,  že  na ně bude  příslušně  pamatováno například  s vysokým jmenováním,  když….. Když  udělá, co  má a když bude  protlačena Benešové představa  o  tom, kdo bude vybírat  příští vedení  SZ.

A  zároveň  odstřelit,  byť nikoli bezprostředně,nýbrž  skoro bezprostředně  trio  Zeman, Bradáčová, Ištván. A  získat tak  lákavé  fleky  pro ty ,c o správně  chápou!

Je náhodou , že  Šaroch  o  případu,  o  kterém měl vědět  více méně  všechno hned, jak dostal policejní spis  do ruky,  ho studoval  skoro 5 měsíců?

A  co když někdo  nyní přijde s tím, že  čekal /musel čekat ?/prostě  do vyřešení     story kolem  Staňka  a Šmardy a  také  na to, jestli náhodou  Babišovi  neujedou nervy  a přeci jen  nepůjde  do Brna  s kompetenční  žalobou?  Aby  v takovém případě setrval na  svém původním  právním názoru, který  zastával celé čtyři  roky?

Takové úvaze  se naprosto nelze  divit, protože  úplně  dokonale  vysvětluje  tu totální Babišovu  servilnost   k Zemanovi  a jeho setrvalé odmítání  cokoli proti jeho svévoli a zneuctění  ústavy  podniknout!!!! Jen si  Andrejku zkus  vyskočit! Když budeš hodný , dostaneš  kostičku!

Když  tohle  všechno  složíme, pochopíme  jednání  všech  aktérů, jejich  názorových přemetů. podivného a nepochopitelného konání nebo naopak nekonání!!!!

Přiznávám , že mne  ani ve snu nenapadlo, že  by  státní zástupce  Šaroch případ  v této  fázi  zastavil. Už proto ne,  že dvakrát například odůvodňoval v parlamentu, proč  má Babiše  vydat  k trestnímu stíhání a vždycky  přesvědčil většinu poslanců, že to stíhání je  důvodné! A  nyní tedy  zjistil, že nebylo?  Mimochodem,  v loňském  roce  veškerá státní  zastupitelství  dohromady něco podobného  učinila  jen  v  JEDNOM  jediném  procentu  ze  všech případů,  které  jí  předala  policie!!!  Jedno procento -1%!!! Nikoli jen  těch, které  už  mu policie  předala.jako je  tomu  Babiše. Ale  úplně  všech – což znamená i těch, které policie neuzavřela  a jen prováděla  šetření!!!! A  nyní, ausgerechnet  u Babiše, opakuji  PO ČTYŘECH LETECH  vyšetřování – to je případ pro to jedno exkluzivní procentíčko! Tím, že  změní názor!

Tohle  jsem si nepřipouštěl  ani náhodou. Protože, jak už  řečeno v  úvodu, jestli to Šaroch naprosto vodotěsně  nevysvětlí, pak  budou mít  demonstranti z  Letné  festovní důvod  k tomu, aby  si  mysleli,  že  měli od začátku  naprostou pravdu a  že  Benešová  koná  dílo, které jí přisuzovali  od  samého začátku – očistit  Babiše  a sejmout  špičky SZ. Stejně  tak  se musí  cítit  potvrzeni ve svých  temných a devastujících předpovědích  ti,  co spekulovali  o tom, že  Zeman  drží Babiše nakrátko přes  Čapí hnízdo  a že  si  s ním může  dělat doslova  co chce!!! To  hodně a hodně  zavánějící puzzle  se prostě  dá  takhle  složit!!!

Mohl  bych přidat ještě  jeden  důvod jak Zeman drží  Babiše  v naprosté  a bezpodmínečné, až  otrocké   poslušnosti, ale  nechám si to na jiný  článek. Proč  jít  se vším hned na trh?  Jen budu muset  docela  hodně popracovat na zdrojování.  Nebýt  toho, už  to na Kose vyšlo.

Ale  přidám  zcela průkazný  další  střep do mozaiky.  Který popisuje, jak  to s Babišem a Čapákem  a  oznámeními kolem nich  chodí.   Před  krátkým  časem jste se mohli v  článku Smůla  paní Schillerová- část tohohle národa  má, k vaší  smůle  – ještě pořád mozek!

dočíst,  že  v roce 2014 přišlo  na  Generální finanční  ředitelství oznámení  od  finančního úřadu  z Chemnitz, že tento má  vážné podezření  na  krácení  daní  přes  Čapí hnízdo,  kam  Babišovy německé firmy  zadávaly  tzv. „reklamu“.

A že to  česká strana,tehdy přímo podřízená  ministru financí  – ano správně  – Andreji Babišovi,  totálně   zasklila!   Nejen, že po věci nešla  a už vůbec  se nenamáhala  cokoli doměřit, ale  dokonce to  neoznámila, jako podezření  na možný trestní  čin  policii….  Inu  kde by se našel smělec- státní úředník, který  by  tahle „osolil“  svého nejvyššího  šéfa.  To by  se potom neuchytil nikde v zemi  ani obecní  antoušek.

Finanční správa teď oficiálně potvrdila, že v daném případě nepředala tyto závažné informace policii. A to přesto, že tak běžně činí u mnohem méně závažných podezření.

„V daném případě nebyl podán podnět k šetření orgánům činným v trestním řízení,“ uvedla šéfka Finanční správy Tatjana Richterová v odpovědi senátorovi Tomáši Goláňovi, který jí zaslal  oficiální dotaz.. Dožadoval  se  přesnějších informací, jak berní úředníci  postupovali v daném případě, který se bezprostředně dotýká premiéra Andreje Babiše, jenž v té době byl ministrem financí. A právě pod tento resort finanční úřady spadají.

Ostatní otázky, tedy zda samotná finanční správa nějak podnět německých kolegů prošetřovala, odmítla Richterová zodpovědět s odkazem na povinnost mlčenlivosti.

Zkrátka  případ  ja finančáku zamáznutý,  polici  ani muk a  na nějaké  další  šťourání  přidrzlý  senátůrku  /přestože  nebo právě proto, že  jde profesně o špičkového daňového poradce/ vy i občané zapomeňte!!!

Takhle je  to kolem  Čapáku, kdykoli se tam  cokoli  šustne. Jenže  OLAF  oficiálně konstatoval, že  se stal podvod, který by  příslušné  české orgány  měly  vyšetřit.

Stejně  jako  švýcarský  soud  konstatoval, že  uhlobaroni kolem  Koláčka  vytunelovali  Mosteckou uhelnou.  A ten  český si s tím evidentně  neví rady  a možná vůbec  nejradši by  po šarochovsku  řekl  – nic  se nestalo,skutek se nestal!

Inu,  čeká nás  opravdu horký podzim!  Alespoň doufám.  Rakovina  oligarchizace státu postupuje  tempem,  které  mne nenapadlo ani ve zlém snu!

Slíbil jsem  řádnou pikošku na  samý  závěr. Takže  tomu musím dostát. Nepochybuji,  vůbec  , že  Svdědci Babišovi a Zemanovi, jestliže  dočetli  až  sem,  mají  jednak  blízko k infarktu  a jednak  je  Šaroch  dalším svatým na jejich  soukromém orloji.  Nezbývá  než  abych  jim cosi  o  Šarochovi prozradil.

Tenhle  exces  s Babišem není  vůbec  jeho prvním.  Mám tady  tohle:

Bylo září 2018. Jaroslav Šaroch už měl tehdy coby dozorový státní zástupce na starosti kauzu Čapí hnízdo. Současně ale vedl policii v případu údajné přípravy dotačního podvodu a zneužití pravomoci úřední osoby při transformaci Fondu dalšího vzdělávání. Kriminalisté tehdy stíhali bývalého ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) a obvinili i jeho někdejšího náměstka Vladimíra Šišku.

Právě loni v září Šaroch stíhání obou mužů zrušil! Prostě  Kalouskova  vzorového asociála  na  špinavou práci  -Drábka  a  jeho fámulusa  Šišku -PUSTIL! Případ  se nestal!

Zmíněný fond existoval coby příspěvková organizace, která vznikla kvůli čerpání evropských fondů na projekty ke zlepšení zaměstnanosti.

Policie tehdy Drábka a Šišku vinila z toho, že protiprávně chtěli změnit účel fondu. Drábek měl v rozporu se zákonem podepsat změny jeho zakládací listiny. Exministr stejně jako exnáměstek vyvázli z této kauzy bez trestu, Šišku ale policie vyšetřovala v několika dalších kauzách a nakonec obdržel pravomocný trest ve výši čtyř let za zmanipulování zakázky na výplatu dávek.

Ještě  je  pro  vás  Šaroch  sloupem opravdové  spravedlnosti  bez nejmenší pochybnosti?  No pro jistotu přidám ještě  další podobný  zásek  v  jeho práci:

Z rozhodnutí žalobce Šarocha v minulosti těžil i bývalý šéf Sazky Aleš Hušák. V únoru 2014 ho policie obvinila z podvodu. Podle konstrukce kriminalistů se snažil v rozporu se zákonem uplatnit směnku ve výši 50 milionů korun, kterou mu o tři roky dříve vystavili podnikatelé Marek Dospiva a Martin Ulčák. Oba muži ale u soudu prokázali, že směnka v rozhodné době nebyla platná. Stíhání Hušáka Šaroch zrušil v březnu 2014, když vyslyšel jeho stížnost……..

Klidně   se k němu  modlete  dál! Jste  v dobré společnosti. Nejméně  s e Šiškou a Drábkem. Ti  to mají stejně!

a JEŠTĚ JEDNA  DROBNOST:

Zeman přijal  Benešovou , čistě náhodou  včera na  Hradě….  To se tak  stává, šla  jistě  jen  náhodou okolo a on ji uviděl z okna, tak  na ni zavolal, aby  šla  na  kafe  a bábovku a  kus  řeči…Mluvčáček tvrdí, že  s  aktuálním děním to nemá nic  společného.Inu, když to říká on….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.