Koněv v kleci


Jeden  z  čtenářů Kosy, publikující  pod  nickem  Rafael  mne  donutil  se znovu  vrátit  ke Koněvově  památníku.

Ba dokonce daleko více – přesvědčil mne  že  bych se  měl  opravdovému hrdinovi  dnešní  doby  Kolářovi I.   pokorně  omluvit, protože  jsem mu  křivdil a  nepochopil  jeho geniální  závěr.  Což  tímto činím.

Jeho geniální  nápad odhalíte  velmi snadno, pokud  si prohlédnete  následující  obrázek,který pořídil právě  Rafael!

Socha v kleci.jpg

Ano  vážení,  Kolářovi  I.  jsem opravdu  těžce  ukřivdil!  On nevede  boj  s ideologicky  závadnou  sochou!

On dělá  byznys.  Zjevně jej napadlo to, co odkryl  Rafael  – chce  dát na trh nový hlavolam – Koněv  v kleci!  Klasický ježek  už  každého nudí a  nikoho neosloví.

Ale Koněv  v kleci?!!  To může  být  zlatý  důl!  Ale protože  je  fikaný, tak si chtěl  průraznost nápadu nejdříve  otestovat, než  do toho utopí prachy.

Všechno  skryl pod  ideologický  nános. A  jak je  vidět,  dokonale  se mu  to povedlo. Strčil Koněva  do klece a  v tu ránu  ho někdo vyndal.Strčil ho tam  znova  a  šup, už  byl zase venku.  A přicházely  desítky, ba  stovky  lidí,  kteří  to chtěli hrát taky!Kolář I.  si vyzkoušel, že  jeho nápad  funguje!  Jenom já  to nepochopil!  Ještě, že  píši  pro  čtenáře  jako je  Rafael! Jinak jsem mu to baštil dál.

Ale  i tak jsem mu vděčný.  Myslím, že  mám nápad, jak nejen  že  překonat  tak  komerčně  úspěšné hlavolamy  jako je ježek,  teď Koněv nebo Rubikova  kostka!Jde o daleko těžší  kousek lámání  hlavy!

I když  vlastně  jde také  o  jistou variantu  ježka. Jenže  nejde o to vyndat jej  z klece. Právě  naopak. Hlavolam nese pracovní název  -dostaň  Babiše  do klece!

Jenže  zatím si  marně  lámu hlavu nad  tím, jak to  vymyslet…. Ale prachy jsou v  tom obrovské. Na tuty!

Takhle končil  tenhle  článek v  pondělí, kdy  byl vytvořen.

Jenže  je  středa a  já ani netušil,  že  nejpravdivější  z něj jsou  ty  úplně  dvě poslední věty,  ačkoli  byly  použity  v úplně jiné  souvislosti. Zopakuji je:

Ale prachy jsou v  tom obrovské. Na tuty!

Na  různých webech se  náhle  objevily informace,  že jaksi ten Koněv a památník…. No, že je vlastně  všechno jinak. Že zkrátka  vadí.  Protože…

No protože  prachy a obrovské! A  papalášské a kamarádíčkovské! Protože  by tam  mohly místo Koněva  být  velikánské podzemní  garáže!!!!

Jsem duše  skeptická a pochybovačná.  Říkal  jsem si – tak takovéhle zjevné  šméčko, balené do ideologického sporu,to snad  je i na takovou Prahu  6  a tamní  nabobskou komunitu přeci jen trochu  kách.

Jak jsem starý, tak jsem, pořád, i přes nové a nové lekce – stále naivní!  Až se za  to stydím!

Podívejme na výsek z  mapy, ohledně  umístění sochy  maršála Koněva /červená pozice/:

a  nyní  to srovnejte se  screenshotem  studie ze  stránek architektonického studia  VHE a  spol. s.r.o. na kterou mne upozornil nick Delkim /díky!/

Studie hromadných garáží a parteru náměstí Interbrigády v Praze 6 – Dejvicích

Nemyslím, že  je potřeba  cokoli dodávat.  Koněv prostě musí  pryč!  Přirozeně protože   to byl krvavý pes. Ale  garáž je  garáž  a  prachy jsou prachy! Ta  architektonická  studie  je  už  z roku  2006 a  von jim to pořád  kazí a  kazí! Furt  kasa nedělá  cink! Zřejmě na Praze  6  nadešel  čas  to jednou pro  vždy  vyřešit.

A  já si myslel, že  jde o ideologii,přičinlivé obrazoborectví, a pozdní statečnost  když  už se  to smí….

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.