Co všechno znamená zastavení stíhání Babiše a spol?


Je toho doopravdy  hodně. A  nic, co by mělo  obyčejného, dodávám že  MYSLÍCÍHO občana  – klasického Josefa  NEkoblihu, těšit.

Tak především  – o gigantický  krok  jsme  se přiblížili ukrajinským poměrů. Tady i tam  platí, že  OLIGARCHA  je  beztrestný. Že  stojí a  bude stát  nad  zákonem. Ať udělá  cokoli. Že příslušné orgány  hned  vědí  co je správně.

Na  Ukrajině  si nikdo netroufne  zatknout nebo zažalovat Kolomojského  nebo Achmetova a  jejich poskoky  na jakoukoli práci, včetně  té špinavé a  další  šéfy  klanů,kteří si mezi sebou rozparcelovali Ukrajinu. V ČR  to od  pátku 13.9.2019 máme  stejně.  Nikdo si  po  verdiktu  těch  dvou pánů  z  pražského  Městského  státního zastupitelství,  jestliže  jej  nakonec  nezmění Lenka  Bradáčová nebo Pavel Zeman, Babiše,  ale i  Křetínského, Tykače, Dospivu Komárka, Soukupa,  o Kellnerovi nemluvě, atd.atd.atd.  netroufne  vyšetřovat, pokud  by snad  cokoli udělali v kolizi se zákonem.Náhodou. Není mi  známo, že  by  něco takového bylo aktuální, dodávám pro úplnost. Ale  po dnešku mají  naprostou  jistotu,  že jsou NEDOTKNUTELNÍ,když se jim něco takového eventuálně  přihodí.  Že jsou nad  zákonem. Prostě jako jejich  kolegové  v Kyjevě a  širém okolí. Jistě  to  babišáci berou jako osobní výhru!  Zahrnou do  toho i beztrestnost pro Bakalu?

Policajti  už  ví, že  nemá  smysl  makat  do úmoru, čelit  nátlaku  skrytému i zjevnému,  výhružkám  osobní  fyzické likvidace i likvidace  rodiny, šikaně, odmítat   „pozornosti“  a zkoušet  být  občanem, co má nějaké  hodnoty. Proč  nosit kůži na  trh a  riskovat,  když si to vlastně   nepominutelná  část národa  nepřeje a  mocní  si to stejně zařídí?

Nic  se od  dob Kalouska  a Nečase nezměnilo!  Nečas  prohlašoval, že republiku  nebudou  řídit policejní plukovníci,  Kalousek  sliboval  vyšetřujícímu komisaři Mazánkovi, že  s ním zatočí,  pardon – on  s ním jen přátelsky  pohovořil a cosi vysvětloval.  To  takový  Faltýnek byl  vůči vyšetřovateli  Čapího hnízda  Nevtípilovi  daleko konkrétnější a podle svědecky    doloženého výroku  na jeho konto prohlásil, že ho dostane do tepláků!  Nyní je  k tomu  brána  dokořán.

Jenže  tady  nedotknutelnost  ani zdaleka  nekončí.  Nepochybně  se  budou  snažit  tento statut  získat  další a  další. Nejen  ti  úplně  ekonomicky  největší a  nejmocnější, ale i jejich  poskoci a  podržtažkové – vždyť přeci oni jsou  ti bez kterých se big  boss  nebo padrino  neobejde,  tak proč by  jim měl šlapat na paty nějaký  poldík? A  přirozeně  že  i  bossové  s menší ekonomickou  sílou, ale třeba  nepřehlédnutelným  místním/krajským/regionálním vlivem. I ti  s postupem času uspějí! Tak jako v  90-tých.

Tahle  pavučina  se bude stále  zvětšovat. S  tím, jak bude přibývat  vyšetřovatelů, kteří  si budou uvědomovat, že močit  protivětru nelze,  nechce li mít  člověk mokré  kalhoty.Což  přirozeně  nelze. Daleko lepší bude honit  malé grázlíky, co ukradnou v  sámošce čokoládu  nebo  ty  hlupáky řidiče,  kteří nechápou, že  vrcholem policejní práce  je  umístění  radaru metr  za  cedulí  vymezující  začátek  obce.  A že  čest a poctivost nejsou  ekonomické kategorie. Na  rozdíl  například  o obálky. Samozřejmě ne prázdné.

Mimochodem – vzpomínáte  ještě  na boj  o odstranění  plukovníka  Murína  z  čela  GIBSu, tedy  policie  vyšetřující policisty?  Babiš  vyhrál. Murín musel  jít.  Tenkrát  to bylo některými škarohlídy vykládáno jako  nutný, nikoli však postačující  tah k pro něj uspokojivému  zvládnutí kauzy  Čapák. Dnes  si tito prognostici mohou, ovšem nikoli s uspokojením,  zaregistrovat  bohužel správný  odhad. Ovládnutí  GIBSu  bylo  nezbytné pro  vytvoření správného nastavení orgánů činných  v trestním řízení!

I ten poslední policajt  v Horní Dolní  po pátku pochopil, jak se situace má a  proč  tady nyní bude GIBS.

Proč podmínka  ovládnutí GIBS  i když byla nutná, nebyla  postačující? Protože  nad  policií tu stále ještě  bylo státní  zastupitelství, které při vyšetřování  jednotlivých případů  policii  řídí.

A politici – napříč  spektrem  zastávali názor,  že  si  prokurátorci nějak moc  vyskakují!  Slyšeli jsme  to v  případě letadel CASA, Dalíkově  kauze,  při pádu Nečasovy  vlády, při Čapáku, při draftu   zjištění  EU  ohledně  dotací pro Agrofert  a  jeho střetu zájmů  a v  tisíci jiných případech, v kterém jel nějaký politik nebo někdo z jeho blízkých. Nyní je zjevné, že  už si dovyskakovali a  začínají chápat!

Ano jednali nebývale  samostatně  sebevědomě!  I když jim byly  házeny  klacky pod nohy. Těmi, na  které ukázali, jejich advokáty, některými soudci a soudy, ale i politickým prostředím.

Takže  se vymyslel nový  zákon o  státním zastupitelství. Který  původně  byl sepsán  s  velkým  podílem práce právě čelných  státních zástupců a jejich profesního svazu. A  vypadalo to, že k nelibosti mnohých politiků, bude  v téhle  formě  předložen  parlamentu. To platilo jen do  dne  nástupu Marie Benešové.  Což  byl nikoli shodou okolností  vlastně i den, kdy policie  uzavřela  vyšetřování Čapáku a převzal  jej definiitvně  „hrdina“  Šaroch. Když píši hrdina,není  to náhoda. Já osobně  ho zařadím do stejného  ranku,v kterém už mám  hrdinu Kubiceho.    Ten si kdysi počínal  odvážně, s bohulibým  cílem a věděl co doba  a ti nejsprávnější ze  správných žádají!  Chtěl  chránit a  zachránit  demokracii. Jsem si jist, že  stejný motiv, tedy chránění a  zachránění demokracie  je  vlastní i dnešním pražským státním  zástupcům.

Znovu  musím opakovat, pokud  se dnes  všichni účastníci  demonstrací  organizovaných Milionem chvilek  cítí naprosto potvrzeni ve svých  odhadech a  tedy důvodech, proč na  těch demonstracích byli, nelze se jim sebeméně  odporovat. Benešová to má pevně  v ruce!

Důležitý je jen  jeden  závěr – vedle policie  ochladne  nyní dramaticky  a také  zájem  státních zástupců  nastavovat  kůži  v   kauzách prominentů.  Podle  své nátury  někteří rovnou  uplatní  sílu svého postavení a  bezkrupulozně  budou používat metody  dobře známé  z dob  Rampuly a  Grygárka, jiní,ti opatrnější  to budou hnát  přes   formální šikanu  eventuálního  agilního  a  realitu ještě neakceptujícího  vyšetřovatele.

Nad  dveře si  policie  i státní zastupitelství  od pátku mohou  dát stejný  nápis, který je prý nad  branou pekel – Zanech vší  naděje!

Vlastně – proč  jen tam?  Já myslím  že bychom měli urgentně  tímto  sloganem nahradit  státní a prezidentské  heslo –Pravda  vítězí!  Ani omylem!  Pravda  dostává  na  frak! Dokonce tak, že  už není žádná  naděje! A  každý v  této zemi  nebo ten kdo do ní vstupuje, by  to měl hned a nepřetržitě  vědět.

Zkrátka  zákon o státním zastupitelství, s tím, že  vlastně znamená  naprosté zemětřesení   v řadách  těch státních zástupců, kteří  dnes  cokoli v jeho hierarchii  řídí, počínajíc  nejvyšším  šéfem  Pavlem Zemanem, až  po posledního okresního  šéfíka  státního zastupitelství  někde na moravsko slovensko polské  hranici nebo  aby  se  Moraváci a  Slezáci  nezlobili ,že si je beru do úst – tak v  Chebu dnes  mnohým a mnohé slibuje. Když pochopí..

Všichni současní  funkcionáři SZ budou vyměněni. A nahrazeni  novými, Kteří budou, ať už  přímo  nebo  nepřímo vybráni komisí,  kde z pěti jejích členů  bude  většina jmenována  vládou.  Takže najednou  se  spoustě  dnes  těch obyčejných  otevře  cesta  k netušené  karieře. Ovšem za předpokladu, že  nebudou strkat prstíky kam nemají  nebo  že  včas zaregistrují  jak vyložit  správně právo. Po pátku 13.9.2019 nepochybně  žádná osvěta už nebude třeba.

PŘIPOMEŇME  SI  NA  ZÁVĚR  TÉTO  ČÁSTI, ŽE  BABIŠ  BYL PŮVODNĚ ZVOLEN PROTO,ŽE BUDE BOJOVAT S KORUPCÍ!

Takže  nám to  v Čapím hnízdem předvedl. A nejen, že  nás  vrátil do Kalouskových dob, ale  rovnou do  časů  skvělé privatizace Václava  Klause a  tehdejšího chápání práva.

Jenže  beztrestnost  oligarchů a lidí kolem nich a hrozící paralýza  policie  i státního zastupitelsví nebudou jedinými  dopady, stále  se  šířící dál a dál, které zastavení  Babišova  stíhání  generuje. Jakkoli nejvážnějšími, s nimiž budeme  konfrontováni.

Vím ze  své  čerstvé pošty, že tenhle  výrok  české justice se těší mimořádně velkému zájmu  v Bruselu.  A bude velmi detailně  přezkoumáván. Prý proto, aby  se  z  toho v centrále  EU poučili. Jak doplnil  v pátek večer,  zpravodaj  ČT  v Bruselu  Dolanský.

Proč to zmiňuji?  Protože, co nevidět se rozjede  finální kolo  vyjednávání o rozpočtu EU  na  další  sedmileté období.   A  Babiš, stejně velkohubě  jako v případě portfolia  pro Jourovou,  nyní prohlašuje, že MY BUDEME TRVAT  na  tom,  že o ALOKACI BRUSELSKÝCH PENĚZ  BUDEME  ROZHODOVAT MY  SAMI! Ne nějaký bruselský ouřada, ale  MY, protože  my  to přece  umíme nejlíp a nejfundovaněji víme  kam ty prachy  mají  přijít.

Například na  Čapák, protože  to je přece nejlepší Babišův  projekt, jak to sdělil  přítomným a  do kamer, když se Čapák otvíral a byl přece podle  Šarocha naprosto  nezávislou malou  firmou! Která s Babišem neměla  vůbec  nic  společného! Tak mne napadá,  jakpak se asi  Šaroch s  Erazimem vypořádali s touhle televizní reportáží?!

Ale zpět k tomu Bruselu a  novému unijnímu rozpočtu.  Babiš  vlastně do centrály  Unie  sděluje  –navalte  prachy a do ničeho nám nekecejte! 

Nepochybně to po  minulém pátku narazí  na zcela mimořádné pochopení a obecný  souhlas.  Osobně si dovoluji odhadnout, že  jestli v  EU  nejsou  naprosto padlí na hlavu,  odezva  nyní bude   přesně opačná – ČR  dostane nyní  daleko méně  peněz  než  se připravovalo a  Brusel do jejich použití bude daleko více  mluvit! Jak znám Rakušáky /a že je  znám!!!/ a právě  Rakouš  má  mít  nově pod palcem  rozpočet, pak to jinak dopadnout  nemůže.  Ke  škodě nás  všech.

Ale Babišáci mohou být klidní,  jejich svatý si jistě dotační prachy  pro Agrofert  ohlídá i tak.  Nezchudne. Nemusíte  mít o něj obavy.  Ten už  si z toho méně  svoje  uhraje. Vždyť ministerstva, které do  přidělování bruselských peněz  mají co mluvit,jsou obšancovány jeho věrnými  – trojhvězdí  Schillerová, Dostálová, Havlíček  ví co je  správně!  Ale  normální občan  utře  nudli.  My budeme mít  další  Čapáky a  Agroferty, Poláci za  to uměli postavit dopravní infrastrukturu.

Ani tady  u unijního rozpočtu ještě  dopady nekončí!

Ukončení stíhání  Babiše ohledně bude mít nepochybně velké dopady  na  českou politickou  scénu.

Primárně  především do  volebních preferencí. Po x  té  opakuji, že  jejich výsledek nerozhodují skalní  a  přesvědčení  voliči. Nýbrž  dejme  tomu  do deseti – dvanácti procent elektorátu. Toho, který není vyhraněn, o politiku se nezajímá a  pro nějž  rozhodujícím kriteriem  dojmologie. Tihle  v poslední době  od  Babiše  odpadávali. Po ukončení  kauzy  kultura,  se začali vracet.Mírně. Nyní to bude ve velkém. Babiš  mohutně posílí. Protože vytvoří ten správný dojem.

Co to znamená pro českou politickou scénu?  Docela  dost, řekl bych.

Všem ostatním nastane  problém.  Stranám  jako  Piráti, ODS,  KDU ČSL, STAN  a také  Trikoloře, pokud  se dostane v  den D přes  pět procent,  bude lze řešit – koalovat s  Babišem nebo ne?  Protože až  dosud jeho stíhání  představovalo důvod, proč jakoukoli spolupráci / správně/ odmítat. Nyní  je  čeká dilema –  jak  to pořešit, když  jejich voliči  jsou přesvědčeni  v  naprosté většině  o  tom,  že  zproštění  je  prostě  chucpe.    Být zásadoví nebo sáhnout po moci?

Netuším, jak se rozhodnou.O to jsem zvědavější.  Ale situaci jim může ulehčit další probíhající kauza  na  Čapáku a to z Německa  došlé podezření na  velké daňové úniky  přes  tzv. reklamu a  EU  šetřený střet  zájmů. Oba tyto případy  vše mohou obrátit  nohama  vzhůru.

Vedle  toho  nepochybně i výše jmenované partaje  přijdou o nějaké  to procentíčko  v Babišův prospěch.  Nebude to mnoho,  ale  u STAN, TOP a lidovců se už dávno doslova počítá každý hlas a mimořádně  špatná zpráva  je  to pro Klause jr. I ten bude zasažen „očištěním“  ANOšéfa! Možná smrtelně.

Hlavní přísun  hlasů  pro ANO ovšem přijde od nevoličů a nerozhodnutých a  pak od  japonské záhnědy, ČSSD  a  komunistů. Pro  tři posledně  jmenované  strany,vlastně  straničky, to může  být  fatální. Myslím, že nejvíce ovšem bude potrefen Okamura. A to nejen přechodem  části jeho voličů.  Ale především tím, že  jakmile naroste  Babišovi koaliční potenciál, což se stane, otázkou je jen v  jaké míře, přestane  hrát  ve  sněmovně  důležitou  roli  náhradního záskoku, kdyby  si jakýkoli současný  či budou čí koaliční partner příliš vyskakoval.

Pokud  si jeho voliči všimnou i skutečnosti,  že pokud  k nim nově nějaké peníze  z Prahy  přicházejí, nemá  to s  Tomiem nic  společného, bude  mít velké starosti. Přeji mu  je. Ale je tu ještě jedno ale…  I onmůže mít  světlou budoucnost v souvislosti s  Babišovým  zastavením. Ale to až v  souvislosti dopadů na  Babiše a  ANOšéfe!

Co pátek znamená pro Babiše  i jeho politickou divizi? Přirozeně  – obrovské oddechnutí si! Zbavil se obrovského balvanu,jenž  ho mohl kdykoli potopit. Navíc  mu přihraje  opět  roli, kterou tak dobře  ovládá  – oběti  podvratných rejdů  těch  zlých ostatních. Tu využije  a bude dlouhodobě  využívat  bezezbytku. O nárůstu preferencí a tím i  prolomení  absolutní  nekoalovatelnosti už  bylo psáno.  Jestliže  pro něj vznikne doopravdy  reálná možnost  nejpozději po dalších  volbách  získat  jiného/ jiné koaliční partnery  než  ČSSD a KSČM, pak se zbaví  dalšího břemene – totiž povinnosti uspokojovat  své  voliče. Závislé na  státní transferech. A nutnosti jim vycházet vstříc  -zvyšovat  důchody,minimální mzdu, sociální dávky, platy  státním zaměstnancům. Kde už se evidentně  dostal na hranu možností státního rozpočtu.

Asociálové z  ODS/STAN/ a KDU  po něm budou chtít  pravý opak. Včetně  opětného zavedení  poplatků ve  zdravotnictví. A  škrtání. Třeba  doplatků na  vlak a  autobus  pro  penzisty  a mládež. Tím pádem bude tlak  na zmenšení  transferů  do zdravotní a  sociální péče  – odpovědný občan se přece  o sebe postará  sám, že?

Tohle je obrovský benefit- protože  ti, kteří na  to  doplatí mu v příštích volbách ještě  dají  rádi svůj  hlas.  Nelze u nich totiž  předpokládat, že  by k nim například  dorazila  zvěst,  jak nám všem  Babiš  za jednu  fotečku v  Bílém baráku  nakoupí o  50 procent  dražší  vrtulníky  než  jsme museli mít. Jen  aby  se zavděčil Velkému bílému otci z Washingtonu.A  aby to nějak domysleli. Tím se neobtěžují ani  náhodou.

Vedle  toho  – zastavení  stíhání  a  především eventuální růst  možnosti  získat  jiné než současné  vládní  -co mám  napsat  – partnery?  Snad  chápete, že  to nelze, protože Babiš  partnery  nikdy nemá, takže  co – nejpříhodnější  je  asi spoluvládní kolaboranty, ale nechme  slovíčkaření – zkrátka  zastavení stíhání a možnost vlády  s někým jiným  než  s KSČM a Okamurou,  ho  velmi emancipují  z  té bezpodmínečně  submisivní role  vůči Zemanovi!

Zeman ztratí část svých pák, jak držet  Andreje  nakrátko. Je  tedy  dalším a nikoli posledním v řadě poražených.  Jsem moc  a moc zvědav, jak tuhle novou kvalitu, pokud  vznikne, oba  uchopí.

Ale  každá růže  má  má i trny.  Nejen  benefity.  Má  je  tenhle případ. Jenže  na  rozdíl od  Babišových zisků až  v dlouhém  horizontu.

Nyní prostě  ANO voliče  nabere.Ale  jestli dojde  na  vládní spolupráci ANOšéfe! s  pravicí, pak  od něj, až  jim to konečně  někdy po volbách 2021 dojde, odpadnou jeho kmenoví  příznivci. Ti, co jsou zároveň  vyznavači kultu Svědků Milošových. Protože posun toho hodného Andreje, co jim zvyšuje  důchody  doprava  prostě  nevydýchají. A ještě hodnější Miloš  už nezasáhne, protože  už na Hradě  /konečně/ nebude. Prostě  po  ANOposvícení přijde ANO…., no však víte  co. Pakmožná nadejd e opraqvdu velký den Tomia  Okamury. Jestliže bud e ještě politicky  existovat.

Jenže  to je na rozdíl od  všech těch negativních dopadů běh na hodně  dlouhou trať.

Tu Ukrajinu tu máme  hned, ty  ustřižené  peníze z  EU  zítra a  tu ANOpravicovou koalu pozítří.

Tohle všechno  znamená  ono zastavení  kauzy  Čapí hnízdo.  Za nadšeného potlesku těch, na něž  to všechno dopadne.  Hlavně  že  dostali koblihu!

Dodatek:

Jak jsem předpokládal  Babišáci s e nevejdou  z kůže! Zkrátka  jejich svatej na  mostě  je  svatej za  každou cenu. A  taky mi to sdělují.  A  argumenty  jako,  že  je  nějaké bruselské  právo nezajímá a  že  jen  české je  to pravé ořechové.  A  že  dotační podvod  není. A že  v  době , kd y k tomu došlo  jak tvrdí,  Šaroch a  ten druhej ohýbač  paragrafů,tady  znění práva   to  umžňovalo, a že  a že…

Vřele jim doporučuji velmi  drobnou reportáž  ze  včerejších  Televizních  novin, kde Kobal vysvětluje  bruselskou pozici. Která  jako jediná  je  důležitá. Protože  šlo o poskytnutí  EVROPSKÉ  dotace.  Kdo platí, ten stanovuje  pravidla. A  jak už  jsme  si řekli  včera – evropské právo je NADŘAZENO  českému.

Šaroch tvrdí, že  Čpí hnízdo  vyhovělo definici  malého a  středního podniku.  A  ta je Bruselem definována  takto:

O  tom,že tohle  Čapák formálně  splnil nikdo nikdyod počátku  nepochyboval. To nemuseli 4 roky  zjišťovat.  Jde  o něco  úplně  jiného –  jednak o to, že  ta konstrukce, aby  splnil  podmínky  byla  umělá, a  měla  zakrýt  pravý  stav  věci. Zatajením údajů,jejich  neúplnou prezentací  atd. – prostě  par. 209 -Podvod   trestního zákoníku! Jak jsem dokládal včera.

Jenže  je  tu  i výklad  toho  4. bodu – vazba  na jiné podniky!  Šarch a  Erazím  zmatečně  a zmateně  cosi blekotají,  že  personální propojení nevadí a  jinak, že  prý je  to ok, protože  Čapák a  Agrofert si nekonkurují  a nebo naopak nemají  stejný obor podnikání. A tím je  to vyřízeno!  Má ty  svatá  prostoto!  Tak kdyby si konkurovali nebo dělali totéž  tak by…

Jenže  Kubal v  samém závěru upozorňuje  na juikát Evropského soudního dvora  z  roku 2004!!!  Ano, z roku 2004 tedy  4 roky  PŘED  udělením dotace pro  Čapák,  který  jako nepřípustné popisuje  přesně  stejné jednání,  jako OLAF  seznal u  Čapího  hnízda.Jinými  slovy  – 4 roky  předem  zde  je  pro  české  orgány  všeho  druhu  ZÁVAZNÝ  rozsudek, označující  způsob  získání dotace za podvodný.  A  Šaroch  prý se  vypořádal s námitkami OLAFu!!!

A na závěr  dotaz  všem  bašákům  – kdo  z vás  půjde stejným způsobem jako  Čapák požádat o evropskou dotaci nebo bankovní  úvěr, když  je to podle  vás  naprosto ready?

Nehlaste s e všichni  najednou, ztrácím  v  tom množství  rukou  přehled!

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.