Omluva Gustávu Husákovi,Vasilu Bilakovi a dalším a abolice pro Babiše


Čtvrteční Zemanovo prohlášení  u  servila  na Barrandově ohledně  toho, že  udělí  Babišovi  abolici je něco, co jsem si nikdy  neuměl, respektive  – nechtěl umět  představit.

Budu  Zemana  citovat:

„Když se do toho už nebude vrtat, tak bude klid a budu rád. Kdyby se do toho vrtalo, tak prezident má Ústavou dané právo abolice,“ řekl Zeman. „Pokud by to bylo nutné, a já věřím, že to nutné nebude, pak bych k tomuto ústavnímu kroku sáhl,“ uvedl k situaci, kdy by nejvyšší státní zástupce zrušil rozhodnutí o zastavení stíhání v kauze Čapí hnízdo.

Pochopitelně, že  tohle způsobilo v politickém  i mediálním éteru  bouři. Situace mne bohužel  zastihla se  „staženýma  kalhotama“. Na  servila a  Barrandov  zásadně  nekoukám a  Zemana  před  spaním jsem si už  dávno  zakázal. Kvůli tomu,  abych si nepřivodil nějakou spánkovou nebo snad  zdravotní poruchu. Takže  na vše  jsem narazil až  včera  ráno,  ale  ani tehdy  jsem s  tím nemohl nic  udělat, protože  jsem cosi slíbil ženě  a  až do odpoledne  byl mimo Vlčštejn.

K počítači  jsem se dostal  až v pozdním odpoledni, takže  mi bylo lze  jen  smutně konstatovat, že  všechno už  bylo řečeno. Včetně  toho, že  Zemanovi, po zásluze  omlátili o hlavu  jeho  vystoupení  a konto Babiš a  abolice u Světlany  Witovské v prezidentské předvolební debatě  s Jiřím Drahošem. 25.ledna 2018.

Speciálně  tohle  mne  mimořádně  štve,  neboť  hned po tom Barrandovu mi, jak jsem zjistil až včera odpoledne, poslal Intibo  inkriminované  video, kde  Zeman veřejně  sděluje, že:

„Proboha, v žádném případě ne, protože on sám se musí očistit. … Nezměním tento názor, protože bych se tím naprosto zesměšnil,“

Reagoval tím na dotaz moderátorky, zda by udělil Babišovi abolici a zda v této věci nezmění názor.

Aby  bylo všechně  zdokumentováno, jak je na Kose  zvykem,,  dám i link  na  originální video. Speciálně  upozorňuji na  časový  úsek 7:25 – 10:22

 

Nedávno, když byla  mela  kolem  Zemanova  neústavního počínání kolem  odvolávání  resp. nejmenování  ministra  kultury,  kdy  Zeman v roce  1998 jako předseda  vlády  prohlašoval, že  prezident nemá  žádné právo  mu kádrovat  ministry a musí je jmenovat  když  je premier  navrhne,  aby  letos  tvrdil, v pozici prezidenta, ohledně nominace Michala  Šmardy, pravý  opak.  Tehdy  jsem se ptal  Svědků Milošových, kdy  jim Zeman  lhal – zda  v roce 98 nebo letos. Odpověď mi nepřišla.

Pro Svědky  Milošovy  a  hradního pomluvčího platí, že  Zeman  mluví  pravdu  vždycky. I když třeba  zve  Guaidoa  nebo Zelenského  do ČR.  Nebo když  podlézá  Pekingu.

Stejně  to ostatně měl  minulý  týden v  Srbsku, kdy  se opřel do Kosova  a požadoval jeho oduznání.  Ačkoli to byl on, kdo otevřel svým podpisem  české nebe   letadlům,  která  ze  Srbska Kosovo nakonec  vybombardovalo a jenž připravila o život  cca  2 000 civilistů. S Milošovým tehdejším požehnáním. Patrně má dojem, že  tím umyl  ze  svých rukou krev  srbských civilů.Pokud mají  Srbové  paměť , vědí a budou si  dobře pamatovat, kdo za  tehdejší Českou republiku zpečetil  osud  Kosova těch, co přišli o život.

Tohle od něj byl  vrchol cynismu – bylo mu samozřejmě  jasné,  že  nějaké oduznání,kterým mával v  Bělehradě je, z jeho strany  jen tahání  hostitelů za nos a  že mu to vláda  nikdy  neodsouhlasí. Ale proč  by neděla  vlny jako že něco takového možné je? Vědomé pokrytectví!

V  republice  se  řešilo mediálně to   oduznání. Nikoli  ten Zemanův  drzý cynismus.  Zvláštní….

Ještě  podivnější mi přišlo, že  nikdo neměl odvahu se  Zemana zeptal třeba takhle : jste  v úřadě  už 6,5 roku.  Proč  jste  s  tou iniciativou ohledně  Kosova  nepřišel dříve? Co vám v  tom bránilo?

Leckdo z těch, co se Zemanem neztotožňují  je  evidentně  abolicí pro  Babiše  překvapen. Těhle  se chci zeptat  –

PROČ?????

Copak si nepamatuje peripetie spojené se Zemanovou  milostí pro  dvojnásobného  vraha Kájínka?

V Blovicích se  jeden z občanů Miloše Zemana kdysi zeptal, zda udělí milost doživotně odsouzenému Jiřímu Kajínkovi. „Pan Kajínek dlouhodobě a vážně nemocný není, takže mu milost neudělím,

To se psal 9.únor 2016.

23.5.2017 bylo všechno jinak. Stejný Zeman omilostnil Kájínka.

Takže  svou otázku pro Svědky Milošovy  mohu,ba musím rozšířit:

Kdy  vám lhal Miloš  Zeman?

Ohledně  Kájínka  v únoru 2016 nebo v  květnu 2017?

Ohledně Srbska  a Kosova  v lednu1999  nebo v září 2019?

Ohledně  výkladu ústavy o jmenování mistra  a prezidentských pravomocích v  této věci   v roce  1998 nebo v  roce 2019?

Ohledně  abolice pro Babiše v lednu 2017 nebo  v  září 2019?

Vždycky  byl v pozici  mimořádně  vysokého  ústavního činitele  – premiera  nebo prezidenta. V uvedených případech prostě  minimálně vždy  jednou nemluvil pravdu.

To  jeden pohled  na  tu  hanebnost  co  vyjevil na  Barrandově.

Ale  existují  i  jiné, snad ještě  důležitější.

Například  už  zcela jasný signál,  že  pro 10 000 000 obyčejných občanů  zde máme  tzv. justici.  Ovšem pro  Zemana, jeho  knechty, poskoky,  kamarády, jeho zájmové  a podobné  pak  spravedlnost. Přesněji – Zemanovu spravedlnost!   Kdy  tito jsou  odejmuti oné  tzv.justici pro dolních 10 000 000 a jejich  vinu, respektive  nevinu, míru trestu,atd.  atd.  váží na svých soukromých  vážkách genius  všeho vesmíru  – Miloš  Zeman osobně. A jedině  on má patentní  rozum na  to, aby věděl úplně  ze všech nejlépe, jak  to v jejich konkrétním případě bylo a co je  správné a  spravedlivé.

Zlé jazyky  přirozeně  budou tvrdit,  že  Babiš  kryl Zemana, když ten raboval ústavu a Zeman se mu  za  to postará o beztrestnost.Minimálně v případě Čapáku.  Ovšem to jsou  zlé jazyky, že?  Nebo že by lidé, kteří  stejně  jako  já mají jasno v tom, že takhle  funguje  stát ovládaný oligarchy  a banánové republiky!

Ale  darmo cokoli  psát.  Svědci Milošovi i Babišovi  to mají  jasně  nalinkováno – dobře se stalo!  Pravděpodobně  si  myslí, že  když  oni se dostanou  do nějakých potíží s  tzv. orgány  činnými v  trestních záležitostech,  Zeman  právě jim  pomůže tak jako Babišovi.  Má smysl jim psát  že  jsou na  omylu  a že  ten je  nechá napospas  té  justici pro obyčejného  kmána a  nedotkne se jich ani  šestimetrovým bidlem? Napsal bych, ale  je to jen házení  hráchu  na  příslovečnou  zeď.

Já  si naivně myslel, že  nic  horšího v tomto ohledu, než  Klausovu amnestii  -už nikdy nezažiji.. Hluboce  jsem se mýlil – Klaus  provedl co provedl.  Ale  až na  samém konci  svého šafářování na Hradě.  Udělal, po Praze se tehdy  citovala různá  čísla, a  odešel. Zeman tady  ještě bude  ještě  3,5 roku. Pokud ho nevyřeší příroda, jak napsal onehdá europoslanec Polčák.  Já si, na  rozdíl od  něj,  myslím, že  si ho opravdu  užijeme  až  do posledního dne  jeho mandátu….. Což je tragedie. Protože  v  tomhle jeho současném  módu prostě  prožijeme  těch  necelých  1300 jeho obskurního prezidentování.  Ba  mám takové tušení,  že  tohle je jen  slabý odvar toho , co nás  s ním  ještě  čeká.

Co že  to řekl, ohledně udělení  abolice?  Že  ji  udělí, když se  do zastavení  Babišova  stíhání  bude vrtat????

Pro mne těžko  uvěřitelná  drzost!  Státní  zástupce Šaroch  nějak  došel ke  svým  závěrům. Jeho nadřízený  Erazím nějak  došel  k těm  svým. Stíhání  bylo zastaveno.

Jenže  právní  řád  České republiky   vrchnímu  státnímu  zástupci  ,  tedy Lence Bradáčové a  Nejvyššímu  tátnímu zástupci -Pavlu Zemanovi – jako vyšším, respektive  nejvyšším  stupňům systému státního zastupitelství  a  tedy  nadřízeným instancím  Městského státního zastupitelství, určitě  právo, ale  myslím že dokonce  i povinnost  přezkoumat výroky  o zastavení  vyšetřování.

Stejně   jako jiné předpisy  umožňují prezidentovi  udělit  milost nebo  abolici. Ovšem zatímco  u Zemana  je to jeho ústavní pravomoc,  u  Pavla  Zemana je  to , pokud  dojde k jinému závěru  než  si  genius  vesmíru přeje  -šťourání! Vlastně  zlovolný  čin.  Zvláštní  výklad  zákonů,  které se ten z Hradu zavázal slavnostním slibem chránit. On má nesporné právo, Nejvyšší státní zástupce  šťourá!!!!

Jen pro upřesnění – Nejvyšší státní zastupitelství se zabývá všemi usneseními o zastavení trestního stíhání i o odeslání případů do přestupkového řízení. Loni mu takto bylo předloženo 1007 usnesení k přezkoumání. Z toho si pouze v 96 případech nejvyšší státní zastupitelství vyžádalo spisy, aby přezkoumalo případ detailněji. Z toho „oživilo“ celou třetinu případů, 35 z nich. Čísla pochází ze zprávy o činnosti státního zastupitelství za rok 2018.

Jak to, že Miloš  Zeman neprotestoval   v  těch  96 případech detailního přezkoumání   kauzy a neudělil  abolici v těch 35 případech oživení případu,  když je  to šťourání? NA hraně  zákona  nebo spíše  za ní. Jako u Babiše…  Nebo to šťourání nebylo? Všechno špatně  -nešlo o Babiše!

Jsem na konci s dechem, zdravým rozumem i  vším, čemu  věřím a  co mi  rodiče  a  prarodiče od  malička  vtloukali do hlavy  a  co mám jako trvalé, neprodejné a nediskutovatelné hodnoty.

Ale  pár věcí přidat musím:

Zeman  tímhle  činem  vytvořil prostředí,  kdy vyvinul  bezprecedentní  tlak na  Nejvyššího státního zástupce. Ve  dvou  směrech.  V prvním mu říká  – nech toho,  když ne, já to stejně zaříznu,  běžíš  hlavu proti zdi.  V  druhém  –  když to přeci uděláš, tak já  jsem se dopředu postaral o to, aby  jsi v takovém rozhodnutí  u půlky národa  okamžitě  vypadal jako  člen  mafiánského spiknutí proti  Babišovi! Protože moje a  Babišova  sekta  už  je indoktrinována, že  to jinak být nemůže,jestliže  Šarocha nepodepíšeš.  A tu nepřesvědčíš.  Navíc  – varuji tě  –  v takovém případě  skončíš!

Spravedlnost  a právo po zemanovsku, zemanovskumilošovsku!

Milost pro Kájínka  byla  obludnost!  Doslova a do písmene. Jenže  na  ni měl právo a nezpochybnil tím samu podstatu justičního systému a provozování práva  v republice. Tady, u Babiše,  je  to jinak. Protože  do celé společnosti vypustil, že  justice,pokud  nějakou věc neuvidí jako on  je  propojena  na  mafiánské struktury!!!   Děs  a hrůza!!!

Ten  z Hradu  nezná  spis. Nečetl jej.  Ale  přesně ví, jak to je a  jak to bylo!  Že  spis nezná a ani ho neviděl, potvrdil včera na  ČRoPlus  v poledních zprávách, v jejich komentářové sekci  hradní pomluvčí – proč prý by ho měl znát?  Ale  ví, že  jeden  z  nejšpičkovějších právníků v téhle  zemi a v jejím justičním systému by  určitě neměl pravdu, kdyby  našel důvod  k znovu otevření  řízení!!!

Vedle  toho on  a  zejména  jeho mluvka  tvrdí, v  rozporu s právem, že  Babiš  byl právoplatně očištěn!  Nebyl.  To se stane  až po přezkumu  Šarochova  stanoviska  Vrchním a Nejvyšším  státním  zástupcem. Za předpokladu, že  Šarocha  odsouhlasí. Dříve  ne.

Je  v téhle  souvislosti zajímavé,  že ten z Hradu  se odmítá omluvit  Peroutkově  vnučce, ačkoli k tomu byl odsouzen ve  dvou  instancích. A  rozsudek nabyl  dávno právní moci.  Neudělal a podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Což je  speciální opravný prostředek, který zpravidla  nemá   vliv na vykonavatelnost  rozsudku druhé instance. U Zemana  toto, ale  -jak jinak – neplatí. A  Nejvyšší  soud  se nemá ani náhodou k tomu, aby nějak rozhodl.To ovšem  není  šťourání!  To je něco,  na co on má právo a co právně  využívá.

Znovu opakuji – nařízená  státní  zastupitelství a jejich  funkcionáři  mají minimálně právo, ale  spíše povinnost,  přezkoumat  každé  zastavení  vyšetřování.  A  to je ovšem podle  člověka  z Hradu  šťouráním, které on musí zastavit!

Proč  tohle všechno Zeman dělá?

Tak především proto, že  chce být neustále v  centru pozornosti. A je mu jedno jakým způsobem. čím víc  randálu kolem toho je , tím lépe! Tím víc mu to dělá dobře.

Někteří  odhadují a já  se jim nedivím, že to je proto, že  s Babišem mají  rozehrané  všelijaké hry, které chtějí za  každou cenu dohrát. Stůj co stůj.

Další jsou názoru, že  si Zeman je vědom toho, že  Šarochovy  závěry  stojí na  vodě. A  dělá  vše možné a  spíše nemožné, aby stíhání zastavil. Protože jinak…

Osobně  patřím názorově k těm posledním  a speciálním článkem se to pokusím dokázat.  Snažil jsem se z  toho Šarocha přečíst  co šlo. A minimálně  v jedné podstatné  části, ač  právní laik, jsem  určitě  hodně a hodně kompetentní.A  dovolím si tvrdit, že  tady  Šaroch obrátil  fakta  dokonale  nesmyslně a postavil je na hlavu, takže  z  doložitelných a nezpochybnitelných skutečností  vyvodil pravý opak. Ale  dnes  to pojednávat nebudu. Vy, co vás  tohle zajímá, si ještě budete muset počkat.

Je čas tenhle  článek nějak uzavřít. Jsem z toho všeho totálně  zdeptaný. Nakonec musím  napsat něco, co by mne  ještě před  půl rokem ani v  tom nejhorším ze  zlých  snů  snu nenapadlo!

Za  pár  týdnů  tady bude třicáté výročí  Listopadu. Když  vidím  Babiše  a Zemana,  pak  nezbývá,  než  abych se pokorně omluvil Gustávu Husákovi, Vasilu Bilakovi, Lubomíru  Štrogalovi, Milouši Jakešovi a  dalším a  dalším  tehdejším mocným!

Soudruzi promiňte!  Křivdil jsem  vám.  Ve srovnání s  těmi dnešními jste byli nepochybně  úctyhodní mužové.  Vy  jste ohýbali právo kvůli obecným principům, kterým jste  věřili.  Vaše pohnutky  byly,  z vašeho pohledu a viděno  dnešní realitou – čestné a pochopitelné. Jakkoli  jsem s nimi nesouhlasil a nemohl bych  ani dnes. Jenže když  se objevila nějaká  černá ovce mezi vámi,  „šla okamžitě  na porážku“.  Určitá spravedlnost  platila pro všechny -viz třeba případ  Zapadlo.

Kájínek by  zůstal v  base. Bombardování Srbska by se nekonalo. Premier  by o dvacet  let  později  říkal totéž  v  roli prezidenta. Babiše bychom zůstali ušetřeni: Jakkoli nepochybuji,že  by byl dnes  určitě nejméně  členem UV KSČ: Za vás  bylo všem jasné, co je bílé a co je  černé.

Zkrátka – tenkrát mne nenapadlo, že  se objeví v demokracii nějaký takový dnešní  Zeman. A že  dneska  to bude se spravedlností  pro papaláše  horší než za Husáka.

Musím se zamyslet nad  tím, proč  mi  tohle došlo až za třicet let. Ačkoli  jsem byl přesně před  tímhle varován ředitelem našeho výzkumáku,  když  jako člen KV KSČ a  člen štábu Lidových milicí opouštěl  nuceně  firmu. Že ještě  uvidíme, co jsme  si nadrobili. Nevím, jestli je  ještě  na  živu.  Ale měl  svatou, pardon komunistickou pravdu. Ve s rovnání s těmi /některými,bohužel dosti/ dnešními   fakt nebyli zas  až tak špatní.

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.