Válka pohřbů,havlérka versus zemlérka


Nikdy by mne nenapadlo, že  mrtví se dají používat jako zbraň!  A přece se tak stalo!

Zemřel Karel Gott a  Babiš  u vědomí si jaký, že  to  má obrovský  PR  potenciál a on  že  se  může  ohřát v  odlesku Mistrovy  slávy  a popularity, ten boj na mrtvých  nastartoval  a  vyrazil se stáním pohřbem…

Inu už  vidím  rakev  Karla  Gotta  na dělové  lafetě, čestné salvy  několika posledních  kanonů  české pseudoarmády,  ze  všeho  nejvíc  evokujícíjící  někdejší Vládní  vojsko svou schopností bránit  státní útvar, generalita, kráčející  v  sevřeném šiku  za  rakví, za nimi  hasiči s  naleštěnými  přilbami a  přehlídkovými sekyrkami,   zvonící  zvony  po celé zemi atd.atd…… To by bylo!  Škoda, že mu to rozmluvili..

Nakonec  zůstalo u  pohřbu se státními poctami.  A  zádušní mší ve  sv.Vítu.

Samozřejmě,  že  zpět  nezůstal ani Zeman. Který se okamžitě  přihlásil, že by  jako projev, kdyby  byl zájem…… Porjev jako  švěstičky. Z  vlastní zahrádky…

Následně   tvrdě do protiútoku vyrazil Halík a spol. kteří okamžitě  myšlenku takového  pohřbu torpédovali s  poukazem  na  to, že  Mistr  nebyl vůbec   žádný mistr a  dokonce ani mistříček, nýbrž  normalizační slouha  a poskok.

A vznikla  válka. Do které se opět zapojil  hradní, že  jako Mistrovi udělí  Bílého lva  I. třídy. Ale  až  za rok, že  nyní by bolest rodiny  těsně po pohřbu byla  příliš  velká.

Tůdlenůdle!

8.  říjen  je  opravdu příliš  těsně po pohřbu. Ale  nikoli pro rodinu, ta by  to určitě  unesla. Nýbrž pro Zemana – on si to ohřátí  v Mistrově  stínu hodlá  užít  příští rok!  To se to bude víc  hodit, protože  v  souvislosti s pohřbem a jeho  masovým echem  by  nějaký  Bílý  lev nyní prostě  zapadnul. Příští  rok to bude jiné  kafe! To už se nebude muset  o ten  odlesk Mistra  s nikým dělit a zejména  ne s davy.Bude ho mít  sám pro sebe.  Nespekuluji nad  tím,  proč  toho Bílého lva  dávno nedostal profesor  Holý  nebo Miloš  Forman….  V  čem  třeba  tyhle dva  Karel Gott věhlasem a  tím,co dělal, předčil.  Jakkoli Mistrovi  metál nezávidím, ba  přeji a  vím, že mu  ani  nepomůže  ani neuškodí.

Ostatně  to  doslova  celonárodní pozdvižení ohledně Gottova  pohřbu a úmrtí  hovoří  samo o sobě. Papaláši si mohou dělat co chtějí,  lidé jim na nějaký  pohřeb se státními poctami nebo bez nich   – kašlou a  pojali to zcela spontánně.  Bez nich.Nepotřebují je. Ani v Praze, ani u nás  v Plzni, ani v Horní Dolní.

Halík,Šafr ,Janda a spol. vytáhli do  svaté  války   o  hroby. A jiní okamžitě proti nim.Pieta nepieta. Lžimistra  je  třeba  demaskovat/ Mistra  je třeba  ubránit!

A rozjela se doslova  občanská  válka. Naštěstí jen hubou. Jak  je u nás  v  Čechách zvykem. Tentokrát našinec  s potěšením mohl konstatovat – ještě, že  jim ten nahoře oumysly  z huby  do rukou vraziti neráčil! Jinak jsme  fakt po sobě  začali střílet.

Ale uplynulo jen  pár  desítek hodin a  Karla  Gotta  následovala  tam někam nahoru  i paní Vlasta  Chramostová.  Dáma. Velkého charakteru.  A  válka na  hrobech  začala  nanovo a  daleko intenzivněji! Ti co bránili Mistra si najednou  zgustli  na  nebožce a  ti, kterým mistříček zaváněl  se  za  nebožku postavili. Se vší  rozhodností.

Předseda Ústavního soudu Pavel  Rychetský  si dovolil  vyslovit osobní  NÁZOR, že  paní Chramostová by  si zasloužila také pohřeb se stáními poctami!  Rozpoutalo se peklo.  Hradní nájemník se  dotčeně  ozval, že  předsedovi Ústavního soudu  nepřísluší  se  míchat do politiky.A že prý by se měl starat o Ústavní soud. Realita  je ovšem taková,  že  je to právě  Zeman, který nemá splněno, pokud  jde o funkčnost  ÚS. Protože  tam, po odchodu soudce  Musila,  schází už dlouho  jeden ze  soudců.  Potom, co začátkem  jara  senát sestřelil / a dnes  doznávám, že právem/ Zemanova nominanta  Gerlocha,  nepřišla  z Hradu  žádná nová nominace.A nevypadá to, že  by přijít  mohla.

Samozřejmě  že  Mluvčáček  v  roli  His  Master  Voice nelenil a  i on se cítil kompetentní osolit    předsedu Ústavního soudu, jako by  to byl nějaký pacholek   ze  stáje v Lánech.

A po hradním sprosťáčkovi se přihlásili  další a stejně  drsně.  Třeba  mastičkář a prodavač  ojetých popelnic   Soukup  – viz  reklamy na Barrandově  autobazar  Jaromíra   Soukupa nebo  e shop s léky na prostatu nebo nabízející  matrace.

„Jeho cílem je udržovat úřad Ústavního soudu pro všechny přijatelný a jako nejvyšší právní autoritu. Zcela apolitickou. A pokud už má nutkání hovořit s médii, tak podle mého soudu by měl hovořit o Ústavním soudu a o jeho pravomocech,“ vzkázal Rychetskému majitel Barrandova.

Zajímalo by mne  jestli tohle  vypustil jako  ředitel  Empresa  Media  nebo Médei nebo jako  osoba  Jaromír  Soukup.

Protože  od  16.9.  2019  je  vlastně  v obou svých,dnes  už bývalých  firmách, v podstatě  především zaměstnancem  UV  KS  Číny, neboť  čínský státní  holding  CITIC, který  je  UV KS  Číny  přímo podřízen, prostřednictvím své  dceřinné  firmy Rainbow Wisdom Investment rozhodnutím  Antimonopolního úřadu převzal na  oběma  dříve Soukupovými společnostmi kontrolu a  stal se většinovým akcionářem. Jako osoba  Soukup si může  povídat , i  o Pavlu Rychetském, co chce. Že  chce  být Pekem Vyskočem je  jeho v tom pádu soukromá  věc.  Jestliže ovšem mluvil jako  funkcionář  podniku  čínského  investora, je celá věc  těžce na pováženou. To nám tady  čínští šafáři budou mluvit do toho,  kdo má  právo vyslovit nějaký svůj názor  veřejně a  kdo ne?

Pavel Rychetský  je  jeden  z nejvyšších státních  funkcionářů. Dokonce v  některých ohledech mocnější  než  ti  tradiční  4  nejvyšší. Oni  o něm a jeho úřadu  nemohou  nikdy rozhodovat ani  o jeho konání. On  o nich, jejich  činech a jejich  úřadech  ano. Zda jsou v  souladu s  ústavou. S konečnou platností.Je  tedy  svým způsobem mocnější.  A  oni mu budou  upírat  právo svobodně  vyslovit  svůj  soukromý názor? Neuvěřitelné!  Co si to Zeman, o  jeho poskocích a hlásných troubách nemluvě  – vůbec dovoluje?

To už  jsme tak  daleko, že  lze  občanovi zakázat  veřejně přednést co si myslí?  Že  je mu upírána  svoboda  slova? Ausgerechnet  předsedovi Ústavního soudu?  Který ovšem  svůj názor nepřednesl jako státní  funkcionář, nýbrž  jako  občan Rychetský, výslovně  uvedl, že  jako přítel  zemřelé a spoludisident?

Takhle má  fungovat republika  podle  představ  Svědků Milošových a Svědků Andrejových?

Nejsem  tím překvapen.V neděli jsem vydal krátkou noticku

Za paní Vlastou Chramostovou

kde jsem si dovolil vyslovit  totéž, co Pavel Rychetský. Aniž bych jakkoliv  snižoval Karla  Gotta. Čtenářské reakce, vyjádřené hvězdami, mluví sami za sebe.

Reakce Zemlérky mne už  dávno nijak nepřekvapují, ani  neruší. Že nevíte, co to je  Zemlérka?

Na  tohle  slovo mám  copyright.  Nepochybně  i vy  jste  už narazili na  termín  Havlérka. Záměrně    spojení  slov  Havel a  galérka.  Cítil jsem proto nutnost  vytvořit  protipól. Takže  Zemlérka. Co  je  vhodné a  padnoucí pro jednoho prezidenta, musí slušet i tomu druhému!

Nepatřím a nebudu  patřit  nikdy k Halíkovi,Jandovi, Šafrovi, Putnovi a  podobným.  Těm,cosi přisvojili  pravdu a  Václava Havla.

Stejně tak nebudu  nikdy  součástí  Zemlérky. S  Ovčáčkem, Soukupem,Velebou a  spol.   nemám a  nechci mít nic  společného. A  přirozeně  ani s jejich za  živa svatým.

Nepochybně dnes bude na hvězdách pořádný  průvan. Budu se tím dobře  bavit. Byť  to  vlastně žádná  zábava  není. Nýbrž  těžký  smutek.

Havlérka  je stejně vysmívána Zemlérkou jako výrok Václava  Havla , že  pravda a láska musí zvítězit nad  lží a nenávistí.

OK . Vím dávno, že  pro Zemanisty  a Zemlérku je  takový  slogan naprosto, ale naprosto nepřijatelný.  Takže  Zemlérka má nejspíš  opačný –lež a nenávist musí  zvítězit nad  pravdou a láskou!

Což opravdu vylučuje, aby paní Vlasta  Chramostová měla  pohřeb se státními poctami. Jen si vůbec  nejsem jistý,  že by  Karel Gott  za těchto okolností  něj  stál. Nemůžeme se  jej ale zeptat. Jemu by  určitě  bohatě  stačila ta  spontánní  účast  obyčejných lidí. Stejně  jako paní Vlastě  Chramostové  určitě  dostačí  rozloučení s kolegy  a divadelní veřejností v Národním divadle.

Už jsem uvedl, že  Zeman se nechal slyšet, že  kdyby jako byl zájem tak ten projev na tryzně  za Mistra, že by jako dal… a  stejně  tak,  že  se pohřbu  Vlasty  Chramostové nezúčastní. Že pošle  věnec. Zcela  výjimečně musím  Zemana  pochválit. Tedy  pokud  došel k názoru,  že  v pondělí v Národním by nebyl vítán. Nebyl. Tam bude Pavel  Rychetský.A  řada dalších, kteří vědí,  že  Vlasta  Chramostová přijala  bolševické sankce proto, aby  KAŽDÝ  mohl v budoucnu svobodně vyjádřit  svůj názor.  Dokonce  i Ovčáček se Soukupem.

Jen  váhám,jestli takhle náhodou, v souladu s míněním Zemlérky  o nevhodnosti hesla  Pravda a láska musí  zvítězit nad  lží a nenávistí, nepřišel takhle náhodou čas  na  radikální změnu  změnu  hesla na  prezidentské  zástavě.  Ale za  sebe  říkám, že promne  zřejm ě  správné a aktuální  Lež  vítězí,  by  se opravdu nelíbilo. Ač  je  výsměch pravdě  a lásc e sebevětší. Ale zpět k  válce pohřbů.

Naprosto nechápu, proč  Havlérka i Zemlérka  musí  bojovat  svoje nesmiřitelné  války  na  hrobech Karla  Gotta  a  paní Vlasty  Chramostové. Ale nikdy nepřijmu, že  je  špatně, že  pravda  láska  má zvítězit nad  lží a nenávistí a plesat s těmi, co si myslí, že  to má být  úplně  opačně.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.