Lež, pololež, polopravda, co je pravda v našem světě? Aneb o Dr. Matýsovi a jedné hysteričce, vyzývající k jezení dětí.


Českou internetovou mediální scénou, vedle  války  pohřbů, rozbouřily  zcela  nedávno dvě   zásadní mediální  zprávy:

1- vyjádření  hradního  mluvčáčka ohledně  toho, že  jistý  Dr. Matýs, o  jehož  existenci česká  veřejnost    neměla  dosud  ani  tušení  se  stal obětí  Grety   a jejího klanu – cituji

„‪Vítejte v nové totalitě. Definitivně.‬ Dětský psychiatr Jaroslav Matýs se kriticky pustil do tématu “Greta”. Okamžitá “levicově-liberální” protistřelba. A úspěšná. “Pokrokoví” na sociálních sítích se právě teď radují z profesního konce “drzého” lékaře,“

2- video z USA, kde na  mítinku demokratické  kongresmanky  Ocasio Cortezové  jakási  totálně  hysterická  blbka začala  vykřikovat,  že  už nestačí jen  zastavit  užívání  fosilních paliv, aby byl  zachráněn  život na planetě,  dokonce  ani prý nestačí vybombardovat  Rusko, ale je nutné začít  jíst  vlastní děti.

Tahle  dvě  témata  mi přišla  v rozmezí  jednoho dne.

To první mi  zaslal  někdo, kdo zásadně nesouhlasí s mými  texty  o Gretě,eventuálně  soubory  klimatických  grafů, které jsem na Kose odprezentoval a  toho  Dr. Matyse na mne  vyplázl ve  smyslu  – tohohle popravili ti  tví  klimatičtí zachránci! Heč!

To druhé  přišlo naproti tomu z  pro mne  hodně dobré adresy  – zdravím Delkime!- patrně  s cílem,abych se toho chytil  a udělal z toho  úderný  článek. Delkim jednal, jako vždycky  velmi rychle a  přihrál mi to ještě v době kdy  to video z Ameriky  bylo v tuzemsku  neznámé. Mohl jsem  být  první  nebo  mezi prvními a  zase  jednou si zvednout  pořádně čtenost.

Po  prvním seznámení  s oběma  materiály  jsem se  rozhodl na Kose nereagovat.

Ovčáček a jeho výlevy pro mne nejsou už  dávno důvodem k nějakému vzrušení. A nehodlal jsem  ztrácet  čas  zkoumáním jeho posledního  aktuálního blábolu, kterým mobilizoval  Svědky  Milošovi.

Dotyčného  ideového protivníka  jsem  upozornil na případ  ředitele  příbramského  bernáku, který si dovolil  doměřit  jedné z Babišových firem doměrek  daně, trvat na  něm a dokonce  s  tímto doměrkem vyhrát  soud u obou instancí. Výsledkem bylo, že byl okamžitě  zbaven funkce a šikanou mu bylo přikázáno  pracovat  v Praze, když  už  se nechtěl sbalit a státní službu opustit sám. Aby  on opět šel k soudu a tentokráte  vyhrál na  Generálním finančním ředitelstvím a to ho muselo  přesunout zpět  do Příbrami. Jako řadovku  – přirozeně. S  tím, že tohle je pro mne    ona  nová totalita, nikoli ten  psychiatr! Soudím, že  se tak stalo s požehnání  nejvyšších míst na financích. Ne li dokonce nejvyšších vládních.

Výsledkem mé  odpovědi je stále trvající  mailová  válka s panem K. Takže  ač nerad  jsem se musel  zabývat  tím,jak to  doopravdy  s  Dr. Matýsem je. Protože  když  něco  vydáví do  veřejného  prostoru to, co  hradní mluvka,  je  dobré od toho držet zatraceně  velký odstup, Nejspíš realita   bude když ne úplně jiná, tak nejméně  hodně jiná.  Takže mi nezbylo než se začít  důkladně  zabývat předmětnou  materií. A to nikoli jen jeho rozhovorem pro Info.cz,  kde to nemilosrdně natřel Gretě a  autistům a jejím/jejich rodičům vůbec, který  vše  spustil  nebo jen  tím, že byl následně MINISTREM ZDRAVOTNICTVÍ „Kenem“ Vojtěchem, tedy  Babišovým člověkem odvolán.  Tady mi ovšem nezbývá, než se  pobaveně  zastavit  – takže  Ovčáček mi  sděluje, že  NOVOU TOTALITU ZAVÁDÍ ministr dosazený přímo a osobně  Andrejem Babišem???? Dobrá,beru na vědomí, že Babiš  ajeho ministři jsou “levicově-liberální” “pokrokoví”   a na sociálních sítích se právě teď radují z profesního konce “drzého” lékaře,“  Tak to je tedy  něco, beru na vědomí!!!!

To se mluvčáčkovi povedlo mimořádně!   Ale to je klouzání a  laciné, po povrchu. Pojďme  k podstatnějším zjištěním.

Tématem Dr. Matýs se zabývaly i   Babišovy  Lidovky. Konkrétně ty  z 8. října 2019, na  straně  10 dole! Nikoli vlevo,nýbrž uprostřed.  V článku  Pavla  Bartoška jménem  Dračí vejce.Bohužel nemám  přístup k elektronické formě,  takže  mi nezbude, než opsat  jednu informaci, která mne  dostala. Článek se zabývá  situací kolem  autistů a lidí s  Auspergovým syndromem a  jejich léčení obecně i speciálně.  A já nevěřícně  zírám  na  následující  text:

Šéf  dětských psychiatrů šel z kola ven….Rezignoval na  své  funkce  v Psychiatrické  společnosti i v pracovní skupině, která se zabývá reformou péče  o  duševně nemocné.Zůstalo tu však po něm dědictví, k němuž bude  potřeba se  také jednoznačně  postavit.

Je jím především návrh na  vznik nového povolání  terapeut neuronových vad. Ten má za  cíl, jak prohlásil Matýs, „nahradit  jednostranný zákon o   o  aplikovaném behaviorálním terapeutovi /ABA/“. To znamená, že  mezinárodně  certifikované ABA má z trhu vytlačit  nové povolání, ke kterému ještě  nejsou žádné školní sylaby  a které nemá  nikde  jinde ve světě  ekvivalent.

Bum!  Vy byste, mít  autistu v  rodině, chtěli,aby  jeho léčení či péče,  proběhla  jako podivný a  nepřipravená experiment  nějakého Dr. Matyse? Který   vymýšlí  zatím  iluzorní péči provozovanou ještě  iluzornějšími prý odborníky?  Já ne.

Takže  když  jsem  dočetl  tohle a zbytek textu,  hlodala mnou utkvělá  představa, že  za  jeho odvoláním z  funkce stojí  úplně  něco jiného než  Greta. A netrvalo  vůbec  dlouho a do tohohle podivného  puzzle přicházely  další  dílky.

Info. cz  po  rozhovoru s  Dr. Matýsem toto téma  těžil i  dál. A  v jiném textu na stejné téma  stojí  i  další velmi zajímavá  informace od  údajně  novou totalitou postiženém psychiatrovi – cituji:

Redakce INFO.CZ oslovila většinu významných psychiatrů napříč republikou a velká část z nich hodnotí slova Jaroslava Matýse o autistech jako „neetická“ a distancují se od něj. Zajímavá však je i druhá skupina lékařů. „On je dost svéráz, bývalý voják, který se s ničím nemaže. Pamatuju si, jak v devadesátých letech v Ostravě bojoval proti kraji za svou soukromou záchranku a odmítl nově nastavená pravidla.Jenže v tomto případě (rozhovor z minulého týdne) jen na rovinu řekl, co si stejně polovina psychiatrů myslíme – že se kolem autistických dětí dělá zbytečně velký cirkus a že za ním stojí velký byznys. Akorát to nikdo z nás neřekne nahlas, protože je to profesní sebevražda,“ řekla lékařka, jejíž identitu redakce zná,…

Takže  zkuste  si dát  vedle sebe  informace

– mezinárodně  certifikované specialisty  ABA, má nahradit nějaká  chmerická profese,koncipovaná/provozovaná??? Dr. Matýsem

– autisti  jsou velký  byznys

– soudil se  s krajem kvůli své soukromé záchrance

Nehodlám  se  Dr. Matýse nijak dotknout nebo  ho dehonestovat, jen píši, co jsem našel na veřejně  dostupných zdrojích.  Přehlédnout  nebo záměrně vypustit  to nelze. Nejsem Jiří Ovčáček!

Ale to ještě není všechno.  Dr.Matýs  rezignoval  po tom, co ministru Vojtěchovi došel otevřený dopis. Podepsaný řadou  kapacit  odborného  typu, ale i laiky. Většinou  zřejmě  těmi,kdo nějakého autistu v  rodině  mají.

O  Gretě  a postoji Dr. Matýse k ní tam není ani slovo. Zato spousta  doložených stížností  na  Matýsovy  výroky  na  adresu  postižených, jejích  příbuzných  i kolegů z  branže. Mohl bych ho  přetisknout, ale nechci  článek natahovat. Pro zájemce  stačí link.

Přesto dvě krátké, vše vystihující pasáže převezmu:

Na tiskové konferenci v Lékařském domě dne 26. 9. 2019 uvedl, že v ČR nejde o reformu dětské psychiatrie, ale vůbec o její vybudování od základu. Nabízí se otázka: Co tedy jako dlouholetý předseda oboru dělal? Vyzval novináře, aby mu pomohli v pozitivní kampani o dětské psychiatrii, apeloval na jejich etický kodex, sám však elementární etické zásady psychiatra porušuje viz Vodítko č. 6 Madridské deklarace o etických standardech pro psychiatrickou praxi světové psychiatrické společnosti: „Při jakémkoliv kontaktu se sdělovacími prostředky jsou psychiatři jednoznačně povinni informovat veřejnost o duševně nemocných takovým způsobem, aby byly zachovány důstojnost a sebevědomí těchto osob a aby byly redukovány jejich společenské stigma a diskriminace. Důležitým úkolem psychiatrů je zastávat se osob trpících duševními poruchami.“

Vážený pane ministře,

není možné vnímat pozitivně dětskou psychiatrii, když jí předsedá odborník, který opakovaně stigmatizuje zejména klienty na autistickém spektru a uráží jejich rodiče. Je nadále pro ministerstvo přijatelné, aby MUDr. Matýs určoval směr transformace dětské psychiatrické péče v České republice? Další setrvání ve vedoucích pozicích odborných společností poškozuje dobré jméno oboru a kolegů, které zastupuje.

Takže  kde je nějaká  ta  Greta a pomsta  nové totality  o níž blábolil tak usilovně  Ovčáček?

Nepochybně  musí přijít odpověď  – to byla  jen finta  Gretenů, aby  zakryli svou pomstu nebohému Matýsovi!

Vážně?  No  tak  to musela  být  opravdu obzvláště   dlouhodobě připravovaný  a rafinovaný útok těch levicově liberálních.  Neboť  to  není  zdaleka první  otevřený  dopis  ministru zdravotnictví se stížností na  chování a postupy  Dr. Matýse.  Ten první přišel  na  ministerstvo zdravotnictví už v  roce  2017!!!!

Jeho text  k  nalezení zde.  I z něj ocituji

Vážený pane ministře, pane předsedo ČPS, pane prezidente ČLK,

obracíme se na Vás v záležitosti, která se bezprostředně dotýká jak dětí a jedinců s PAS, tak jejich rodičů a blízkých.

MUDr. Jaroslav Matýs – místopředseda sekce dětské a dorostové psychiatrie České psychiatrické společnosti a předseda Asociace dětské a dorostové psychiatrie, člen pracovní skupiny pro reformu pedopsychiatrické péče na Ministerstvu zdravotnictví – poskytl rozhovor, který publikoval Reflex dne 30. 3. 2017 pod názvem “Autismus je šlágr“.

V článku MUDr. Matýs například uvádí: „rodiče autistů jsou vysoce postavení a vzdělání lidé, kteří navíc podléhají módním trendům. S ADHD nebo úzkostnou poruchou svého dítěte k psychiatrovi nepůjdou. Autismus je šlágr.“ „Mít dneska dítě s diagnózou autismus je cesta k penězům a výhodám.“

Jsme přesvědčeni, že jako čelný představitel profesní odborné společnosti by pan doktor měl přinejmenším ctít etický přístup ke svým klientům a jejich rodičům, které místo toho ale naprosto neomaleně uráží. Řada rodin se výchovou dítěte s autismem ocitá na okraji společnosti, v izolaci, ekonomické nouzi, vyčerpanosti a frustraci kolotoče odvolávání z důvodů nepřiznání stupně příspěvků na péči, obav o budoucnost dítěte. Takto necitlivý přístup k pacientům a jejich rodinám je zcela nepřijatelný a porušující etický kodex lékaře.

Takže  věc  je nejméně promne  – jasná! Tehdy  žádná  Greta!  Jen  jistý pan doktor  s poněkud  proříznutějšími ústy a  bez  větších etických zábran.   Ale  proč  by   o něčem takovém informoval hradní pomluvčí,  když  chce  hledat příklady  nové totality  a trefovat se do Grety.

Lež, pololež. Nebo přesněji  -mluvčáček pur. Už polopravda,navíc  si netroufám  se neobejde  bez  docela  slušného penza  hledání a  ověřování. Jak jsem  vám právě  předvedl.    Proč  by  se  měl  snažit  on, když  mu  to  jeho veřejnost  smlsne  jako malinu.  Viz můj  trvající spor s panem K.

Je na  čase Dr. Matýse opustit  a věnovat  se  té druhé  story  od  Delkima. Ano,kdybych  byl okamžitě  vydal tohle:

nepochybně  by se počítadlo Kosy  točilo jak  elektrárenská  turbina. Jenže  mám zvyk  ověřovat.Nikoli  z nedůvěry k Delkimovi,nýbrž  obecně. Párkrát  jsem si naběhl  na  nějakou polopravdu nebo chcete pololež,takže se  tyhle případy  snažím  minimalizovat.

Bylo třeba dohledat zdroj. Originální  zdroj. Začal jsem od  od  dohledání informací o  tom  Ryanu Saavedrovi. Zjistil jsem, že  to je něco jako bigotně  republikánský  žurnalista. Z  čehož  vyplynulo,  že  cílen  jeho aktivit  není  dodávání objektivních informací,nýbrž prostě  čistě  stranická  žurnalistika, pokud se  jeho snažení  dá tak nazvat. Ale nakonec  jsem se přeci jen dobral  až originálního příspěvku.  Zde.

Je zřejmé,  že  ta blka v triku s  nápisem  Chraňme planetu, jezme děti na  tom mítinku  demokratické kongresmanky skutečně  vystoupila.  Netuším, co říkala. Na  to moje neangličtina  nestačí.Co ovšem mohu  je  reakce  Occasio Cortezové i publika. Neřekl bych, že  ta  psychiatrická pacientka  u nich  uspěla.  Je  tam naopak  zcela  evidentní snaha jedné pořadatelky  ji uklidnit a posadit. A  posluchači jsou  evidentně zděšeni.  Dělat z  toho nějaký  obecný  závěr  mi přijde zcela  nepatřičné. Idioti a šílenci se najdou úplně  všude.V Česku jich  máme  daleko více než je  únosné. Včetně vysoké politiky.

To jeden důvod, proč  jsem  to nepustil na Kosu. Mám ovšem další.  Když si rozkliknete ten link na  web  Ryana  Saavedri,  pod  videem  s tou zoufalkyní  najdete nejbližší  další video, tak zjistíte, že  tam Saavedra  účtuje  stejně nekompromisně s Bernie  Sandersem.  A konkrétně  s  jeho názorem,  že    veřejné peníze  by  měly  být použity  na  finacování potratů  v  rozvojovém světě. Nevím, jak vám, ale  já když se podívám na  čísla  o růstu populace  a to především v rozvojových zemích a  evidentně  přelidněnou zeměkouli,   tak mi ten  Sandersův  nápad  přijde  jako  docela prima. Saavedra evidentně  chtěl  jen získávat  snadné politické body  na úkor  demokratů. Prostě něco jako  u Ovčáčka. Jen ne  ve schematu  nanejvýš pololež, ale  max. polopravda.

Po tomhle  zjištění, jsem ten  Delkimův  materiál odepsal. Kdyby nebylo  toho  štvavého magorství s  Dr. Matýsem a  také  zjištění,  že  ohledně  amerického videa  s  tou blkou, co chce jíst  děti, si nikdo, absolutně nikdo nedá  práci zjistit  nějaké souvislosti,nechal bych  obě  bombazprávy  vyšumět. Nestály  by mi za  komentář. Mimochodem – v originálním textu Saavedry o nějakém bombardování Ruska  není ani ň. To tam dodal a ž první český  přebírající!

Nicméně mlčet  nešlo. Jsme  obklopeni  manipulátory a  šantaly, kteří  bezostyšně  manipulují  se  skutečností. S  vědomím, že  konzumenti to zbaští i s  navijákem, protože  si  nehodlají dát práci s  nějakým základním ověřováním, jak to asi je.

Zkrátka  naše  současnost  je  lež, pololež,polopravda. A jen naprosto výjimečně pravda….

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.