Dnes Trikolora na Slobodném vysielači


Měli  jsme  i  Intibem a Romanem  Michelkem tentokráte  dost  dlouhou  debatu  o tom, co vám dnes  večer nabídneme  k poslechu. Oba  kolegové  byli vysloveně  natěšeni na komentování  čím  dál více  kvasícího  slovenského politického života, který  už  přestal dávno  připomínat  poněkud  nezvládnutelný  hrneček, či spíše  hrnec, z pohádky  Hrnečku vař!, jenž  se utrhnul  ze  řetězu, nýbrž   vypadá   jak  sopka  těsně před  erupcí, co nakonec  smete  úplně  všechno.

Nedivím se jim,  za  normálních okolností  jasná  volba. Ale  do slovenských voleb  zbývá, jestli se nepletu,  ještě  nějakých  110  dnů a jestli se ve  svém odhadu opravdu fatálně  nemýlím /a věřím, že nikoli/,  pak ten  var  bude jen a jen  gradovat. A  tudíž nám rozhodně  neuteče.

Takže  jsem je  nakonec  přesvědčil, že  máme  zcela mimořádnou a  sotva  v budoucnu  opakovatelnou příležitost jednoho a toho samého  tématu  Trikolory  pro Českou i Slovenskou republiku. Opravdu-  obě země  mají  naprosto společné a  aktuální téma!

V obou státech, nezávisle na  sobě  totiž proběhl výzkumy,  kde respondenti byli dotazováni na  to zda  si myslí, že  lépe  se  žilo před Listopadem nebo  po  něm. A zjištěná  čísla jsou  hodně podobná a   leckoho,  snadno uhodnete  koho – zaskočila. Zejména, co se generace  +40 týče.  Takže  se na  ty  dva průzkumy  chceme  zaměřit. A přirozeně, že  nás  bude  také  hodně zajímat, co si o  tom myslíte  vy. Tedy pokud  se zapojíte.  Ale  chceme  toho  dát k diskusi daleko více.  A myslíme si, že  k takové  debatě  je nyní  ten úplně  nejlepší  čas. Mediální prostor ještě není  přesycený  Listopadem, ale za krátko už  bude. A ty  průzkumy  jsou  velmi čerstvé, zejména  ten slovenský.

Takže  máte  li  chuť a  čas, jste  dnes  večer, ve  20,30 hod.  na  SKSK  srdečně  vítáni.

vlk,Roman,Intiboa  Borísek

Příspěvek byl publikován v rubrice upoutávka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.