Přelidnění? To zmáknou ženská práva!


Nikdo mne  nedokáže  zbavit názoru, že  veškeré klimatické změny,devastace  životního prostředí,  fatální  úbytek  rostlinných a  živočišných  druhů. atd.atd.nejsou bytostně  spjaty  se  stoupajícím počtem  obyvatel Zeměkoule.

Že prostě  lidí už  dneska  je lidí na planetě  daleko více, než  by  měla  a mohla  unést.  A jestli  lidstvo svůj  počet nezačne rychle  tvrdě  regulovat,  jsou jeho dny  sečteny.

Následující  grafiku  už  jsem nedávno  na Kose zveřejnil. Dám ji znova, protože  opakování je  matkou moudrosti. Nebo aspoň prostředkem proti informačnímu bezvědomí,  abych nebyl tak pateticky  školometský.

https://ourworldindata.org/uploads/2018/11/Annual-World-Population-since-10-thousand-BCE-for-OWID.png

 

Zopakujme si základní  čísla:

rok 10 000 př.n.l.                                     4 miliony  po celé planetě

rok  0 n.l.                                                  190 mio na planetě

rok 1800                                                   první miliarda

rok 1960                                                    tři miliardy

současnost                                                 7,7 miliardy

Takže  za posledních  60 let  přibylo více  lidí  než za předchozích 11 960 roků dohromady!!!

A  jak to bude  dál? I tady  mám  údaje. Jsou sice v němčině, ale  je  to naprosto srozumitelné:

Jinak  řečeno do roku 2100 přibudou další více než  3 miliardy… Kam se vejdou? Jaké to bude mít  doprovodné  důsledky na  zdroje?  Vodu, spotřebu energií, odpadové hospodářství, dopravu, výrobu potravin?  Umí si někdo představit  potenciální konflikty? Jak  zabránit  miliardovým migračním proudům?  Umí někdo kvantifikovat  dopady  zavedení  umělé inteligence  na  dramatický úbytek pracovních míst,  při  bleskovém růstu světové populace?

Spousta  otázek,  žádné odpovědi!  Při tom  růst  obyvatelstva, respektive minimálně  jeho  razantní  přibrždění, když ne  zastavení,  je  zcela  zjevně nutnou, nikoli však postačující  podmínkou, pro  jakž takž  účinnou korekci  jak devastace  životního prostředí ve  všech známých  formách, tak  migrace, válek o zdroje,  ztrát pracovních  míst, atd.atd.

Zatímco ohledně  klimatu a jeho záchrany,  migrace a  pod.  jsme neustále pod trvalým tlakem,  soustavně  masírováni a mistrováni,  těmi co  vždycky  všechno vědí a to bez ohledu na  to, jestli patří k  zeleným nebo k jejich popíračům, ohledně prapříčiny  – tedy  přelidnění,  je  všude dokonale  ticho po pěšině!  Jako by tenhle problém neexistoval! Nikdo si  o tom nedovolí ani pípnout. Ani ředitelé zeměkoule typu  obou českých  posledních nájemníků na  Hradčanech….

Nechápu!

Proto jsem byl mimořádně  překvapen  v úterý večer,  při sledování  hlavních večerních  zpráv  německé veřejnoprávní  televize  ARD – Tagesschau,  kde  jsem se dozvěděl, že  v Nairobi právě probíhá třídenní  celosvětová  konference OSN  mající za  cíl  řešit   počty obyvatelstva  na planetě….

Na chvíli jsem  nevěřil  vlastním  očím a říkal jsem si  – konečně,křivdil jsi  jim!  Ten příspěvek  najdou  němčináři   zde  mezi časem 9:22 min  až  11:32 min.

Po  rychlém  nadšení přišlo ještě  rychlejší  vystřízlivění.  Jak postupně  přicházeli informace,  k  čemu  že  moudře mluvící, zejména  dámy, ale také  pánové, dospěli.

Shrnu to do pár  vět:

-řešením proti přelidnění  planety  jsou ženská práva

-zejména  rovnoprávnost  žen

-jejich ústřední úloha  při  plánování  rodiny

-příprava  na  povolání

A je to doma! Gendertety  celého světa  spojte  se!  Mužskej  je  přece  ten zbytečněj  tvor, kterého snadno přejedete!  To už  jste  zmákly  v okruhu euroatlantické civilizace!

Výsledkem  je, že  bílá populace je  téměř  všude populací vymírající. Takže  to funguje!

Nefunguje!

Viz  strmý nárůst  lidstva a  ještě  strmější  celosvětová prognoza. Greta  Thurnbergová tvrdí,  že  na záchranu klimatu zbývá jen pár  let.  Já,  obyčejný  vlk  zase názoru,  že  lidstvo  žádný  čas na omezení  populačního nárůstu už  dávno nemá.  Potřebuje  ho, v prvním kroku  stopnout na  současné  úrovni. A potom  snižovat.  A tohle  žádná  sebehorlivější genderteta,  ani s posvěcením moudrých  tet a  strejců z OSN  nezařídí.  Viz grafy a prognozy.

Ta  rovnice je jednoduchá  – jestliže neporoste populace, určitě  se podaří snižovat  uhlíkovou stopu a zpomalit  vymírání  druhů,  atd.atd.  A naopak – s rostoucím počtem obyvatel planety se  zvýší spotřeba  energie  a všeho dalšího a příroda  bude vystavena  ještě  většímu tlaku lidí než  dosud.

O tom,  ať jsem  na  německých serverech rešeršoval jak  jsem  chtěl, nebylo nikde ani slovo. Na  českých pak  dokonce  ani informace, že  něco takového  vůbec probíhá.

Přemýšlím, jestli to je  plácnutí do vody nebo jestli je přeci  na  té konferenci nekonferenci něco  dobrého…

Ty bláboly  o  právech žen, i kdyby  snad  fungovaly,  jsou vysloveně  během na  mimořádně  dlouhou trať.  Nejlepším příkladem  je  rozvojový svět. Ten muslimský  prožívá  dlouhodobý  neustálý  populační  boom. Podobné, byť  ne  tak dramatické je  to v Latinské  Americe.  Totéž v mnohých státech  Asie, především  jihovýchodní.  A  ze  všeho  nejrychlejší je  v  Africe!  Kolik  času  uběhne,  než  se  africká vzdělanost  přiblíží  alespoň  průměrnému standardu  muslimských  zemí?  Nebudu  vůbec  mluvit  o té, kterou dosahuje  asijská populace!

A  co je vzdělanost  proti  návykům  příslušného civilizačního okruhu?  Který je  v muslimských zemích, Africe i  Asii, ale také Latinské  Americe nastaven  na  početných rodinách s mnoha  dětmi. Které  pro rodiče  tradičně představují  pojistku proti  chudobě. A  tuhle  mantru vyznávají  jak muži, tak  ženy!!! Válka  dělohou  přece  probíhá i  na  evropském kontinentu. Bílí vymírají,  muslimové  mají  vysoce nadstandardní natalitu!

Jistě, že  to lze  v čase nějak ohnout, možná  překonat. Ale  za jak dlouho? A  čas je přesně  to, co nemáme.

Takže  je konference promarněnou příležitostí?  Konkrétně  určitě  ano. Strategicky   bych to  tak  zle neviděl.  Respektive  viděl – ale  doufám v lepší příští. Takže  tu  současnou  nairobskou  konferenci považuji, optimisticky, za  světélko na konci tunelu.  Že  to snad  nejsou  světla  vlaku, jedoucího v protisměru, který se na  nás  řítí a smete  nás.

Abych nechal opisování, beru  jako pozitivum, že  vůbec  nějaké světové  forum se konečně  tímhle  kardinálním celosvětovým problémem  začíná  zabývat!  I když…. i když  cítil bych  se o moc lépe,  kdyby  výstupem  byla  nějaká  celosvětová konference  s  Paříži a jejím pak nikoli tentokráte  klimatická,  ale celosvětová  populační dohoda. Protože  jediný stát, který tento problém  v moderní historii řešil byla – prokazatelně  Čína. Která  kdysi, velmi restriktivně zavedla  politiku jednoho dítěte!

Ne  všechno, co vymyslí  čínští komunisté, je  špatně.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.