Světla svobody


Fakt mi chodí  zajímavé  maily. Ne že ne. Někdy  nastolují  velký  problém, jindy  příběh, jindy  zase  kladou otázky. A  ty  se  s tím vlku nějak vyrovnej….

Ale někdy… no někdy  je to takové  pohlazení po duši. Zejména  tehdy, když  z  mailového obsahu zjistím, že  jsou lidé,  kterým vůbec není jedno, co se kolem  nás  děje a    sami   s  tím okolím, co jim není lhostejné, hodlají něco dělat.

Já  se s  vámi o kousek  to z  toho ,mailu, který se netýká  mne osobně,  dneska  rád  rozdělím. Vy, co umíte  brnkat  na  kytaru  byste možná  neudělali  špatně, kdybyste jí měli  tak nějak při ruce.

Zdravím Vlku,

……
   Mám hodně přátel s různými, často dost odlišnými názory a myslím, že pokud se nepouštíme do politických témat příliš hluboko, je až obdivuhodné, jak v pohodě spolu dokážou vycházet i jinak totální názorové protiklady. Pořádáme a spolupořádáme všelijaké kulturní akce včetně těch, které jsou zaměřeny i na politická témata, ale obvykle jde právě o to, přimět lidi, aby se zajímali o dění, nikoliv jim vnucovat nějaký konkrétní názor. Před minulými volbami jsme například dělali“Volbiéru“, kde jsme oslovili všechny kandidující strany a uspořádali takové veřejné rozhovory s jejich představiteli. Založili jsme i občanské sdružení, které je jakousi neziskovkou v pravém slova smyslu, protože nebere žádné dotace, ale na své bohulibé činnosti si vydělává právě pořádáním různých akcí a koncertů.
  Sám jsem i muzikant a příští víkend budu vystupovat na námi pořádané akci „Světla svobody“ . Nepředpokládám, že by jsi dorazil, ale krom vystoupení s kapelou, tam budu mít i vsuvku, kdy chtěli zahrát několik písniček od K.Kryla. Já jsem jednu z nich upravil tak, že se možná některá slunéčka opupínkují víc, než jen sedmi tečkami, ale od toho jsou to „Světla svobody“, aby se člověk mohl vyjádřit svobodně i na veřejnosti.
 Posílám ti tedy díky za Kosu, a v příloze text který by tě mohl jako satira na aktuální válečnou notu pobavit.
(Je to v originále oblíbená Krylovka, takže si nedělám žádné autorské nároky a co by lidovou tvořivost od neznámého autora jí máš k dispozici.)
Karlos
Ta  pozvánka  na Karlosovu  akci  vypadá  takto:
Jste li  z okolí Turnova řekl bych že  jde o dost  dobrý nápad , jak strávit  dnešní  večer! Ta  akce  je  organizována  zespodu. Lidmi jako jsme my a  když je potkáme  na chodníku,  ani se za  sebou neohlédnem.  Jsme prostě  všední.
Napsal jsem  všední?  Chyba  lávky!  Karlos  je  všechno jiné  než  nějaký  šedivý patron.  Vedle inzerovaného programu  tam od něj  uslyšíte  třeba  tohle:

Trump do boje táh (v originále Král a klaun od K.Kryla)

G C G C G C

D C G C G C G C G

  1. Trump do boje táh, do afghánský války,

C G D7 G

a s ním do tý dálky šel i český brach.

Kdo Twíty si stáh, tak z výrazu tváře

poznal miliardáře, co chce odvrátit krach.

D7 G

Tiše šeptal při té hrůze:“Mně tu ropu!!! Né tý lůze!!!“

A D7 C#7 D7

Místo zlatem cinkal municí.

Trump do boje táh, do afghánský války,

a s ním do tý dálky šel i českej klaun G H C G A7

2. Pak vojáky stáh, svý základny spálil,

a sotva se vzdálil, Recep zvedl pěst.

Kurd v očích měl hněv, když sledoval žháře,

jak smývali v páře prach z rukou a krev.

Tiše šeptal při té hrůze:“Odemknout mám brány lůze“

Kudy z toho hledal ňákou z cest.

Trump pryč z boje táh‘, a sotva se vzdálil,

Turek vesnice pálil a dobýval měst. G H C G A7

3. Trump zpátky zas táh , vždyť ropu jak zlato,

mu špatně hlídalo NATO i ten českej klaun.

_ Daeš míří teď k nám, tak za ně vám díky,

Za puštěný bojovníky, co jsou už ten tam.

Budem křičet při té hrůze:“Inter arma silent musae,“

Chamtivost svět válkou promění.

Trump jen za ropu táh, a v červáncích vlídných,

prodal naděje bídných, i ten českej klaun.

 Osobně  mohu jen  lítostivě  zamáčknout  slzu  v koutku oka – být  to o měsíc  dříve,  nepochybně  bych se rád  zúčastnil. To jsme totiž  byli  v rodné vísce mojí  dobré ženy  Karkule. Jen pár kilometrů  od  konání…  Protože  TOHLE  je  náš/můj/tvůj Listopad!  Pokud mi kdokoli  pošle  pár  fotografií  z z těch Světel za  svobodu,  rád  je  na Kose  vydám.
Nemůžete? A  máte po ruce  tu kytaru?  A  umíte na ní?  Fajn, tak  si  tu KArlosovu  úpravu Karla  Kryla  zabrnkejte. Pro nás  pro všechny.
Díky
vlk
P.S.  právě  mi Karlos  poslal videoklip své kapely, která  bude  dnes  večer  dělat předskokana  Druhé trávě. Pustil jsem si ho  odsejpá jim to jedna  radost. Country  podle mého gusta! Jednoznačně.  Tím víc mne mrzí, že  nemůžu osobně zaskočit. Nejsem sobec  – rozdělím s e s vámi. Karlos  a spol. fakt  vaří jedna radost!
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.