Svět šejdrem Michaely Šojdrové – aneb nejdřív ty naše, paní europoslankyně!


Lidovecká  europoslankyně  Šojdrová se opět připomenula  – znovu  vytáhla ze  skříně  svůj nápad, že  jako  Česká republika  by  měla  přijmout  40 sirotků  ze  Sýrie, kteří momentálně pobývají  v řeckých uprchlických  táborech.  A okamžitě  se okolo toho strhlo velké  haló!

Ještě  větší  než když  s  tím nápadem  tahle ozdoba  lidoveckého politického kolotoče přišla  loni.

Tehdy narazila  na  velký  odpor.  Nyní v okamžiku,  kdy  Babiš odvolal, co  loni velkohubě  slíbil, tedy  že republika  postaví  sirotčinec pro 150 dětí přímo v  Sýrii, aby  už  o pár  měsíců původní plán korigoval na třetinu, nyní od něj  úplně  couvnul, Podle Babiše syrská strana nesouhlasila s českou představou, jak má centrum vypadat, a předložila vlastní návrh. Takže  jsme  to skrečovali. Nemohu nevzpomenout, že,  aby to bylo ještě  více do očí – tak ve  stejný den, kdy  zastavil projekt  syrského sirotčince, protože  tamní vláda  si dovolila  uplatnit  vlastní představu, což  pro něj bylo naprosto nepřijatelné,  stejný  Babiš  v předvečer   jednání s  partnery  z V4  o rozdělování  evropských  fondů do jednotlivých  programů  řekl toto:

My jsme na tom velice dobře, máme jasný plán a budeme investovat. Jsou ale i jiné priority a my víme nejlépe, co potřebujeme, ne Evropská komise,“

Takže  když jde o evropské peníze, tak MY VÍME  NEJLÉPE, když  jde  o  naše peníze pro syrské sirotky v  Sýrii, tak neakceptujeme  představu tamní vlády  a OPĚT VÍME  NEJLÉPE….

Nebudu tenhle  rébus  řešit,  prostě vezmu na  vědomí, že  Česká republika  a především dočasný  nájemník Strakovky  jsou něco jako centrální mozek lidstva a vždycky  vědí všechno nejlépe!

Dnes  se hodlám věnovat  Šojdrové  a jejímu svatému tažení  ohledně přijetí  tzv. syrských sirotků.

Babiš  byl zmíněn  pouze proto, že  jeho stopka  syrskému projektu se  stala  pro  lidoveckou  zachránkyni světa  a lidi kolem  ní  vítanou  záminkou,aby  znovu  udeřili do bubnů. Citového  vydírání.

Nic  jiného totiž  ta její  kampaň  není  – jen a pouze  citové vydírání, smíchané s  dost velkou  porcí drzosti   a pokrytectví.

Vše je postaveno na jednoduché  premise  – přijměme  těch 50 sirotčích holátek, vždyť nám to nic neudělá, takový stát  jako  Česká republika  50 dětí snadno uživí a  každý slušný  člověk se musí  slitovat nad jejich osudem, kdy  malé, bezbranné děti prchají z  válkou zmučené země před  krvavým  diktátorem! Ty musíme zachránit,nejsme  cynické,bezcitné bestie. Co nám to udělá?

Obrázek Všeobjímající  dobroty  Šojdrové  sedí.  Ale  jen do chvíle,   než  si položíme protiotázku -a  paní Šojdrová, co těmi 50ti přijmutými  vyřešíme? Kapka  na rozpálenou plotnu, ne?

Jenže  já  si tuhle otázku nepoložím. Protože  mne napadli jiné. Tak bezbranní sirotci  v  řeckých  táborech?  Vážně  sirotci?

Pak mne zajímá  jak se do toho Řecka  vlastně  dostali?

Slyším odpověď, že  připluli tak jako tisíce jiných prchajících na  gumových člunech z Turecka?

Sirotci?  Na  člunech z Turecka?  A kdo jim  ty  čluny  a  vesty,  aby mohli  jet na řecké ostrovy  dal?  Odpoví mi  teď  někdo,  že  pašeráci lidí, kteří si za  to nechávají tvrdě platit? Asi sotva, protože  každému musí  okamžitě  docvaknout zásadní rozpor  – bezmocný sirotek  a  platba a nemalá  pašerákům lidí!

Není to náhodou tak, že  nezletilci jsou financování svými rodinami a  použity  jako  první výsadek, protože je  chladnokrevně  kalkulováno s tím, že  děti budou  přijaty, akceptovány  a  obdrží   asyl daleko snáze  než  dospělí   a ti potom, v rámci  zákonů o slučování rodin se  dostěhují za  údajně opuštěným dítětem?  Tentokrát už  bez plateb pašerákům a  jakýchkoli rizik?

Netuším, zda  je europoslankyně  Šojdrová  tak duševně prostinká,  že ji podobné  nápady  na mysl  nepřijdou   nebo  jí to napadne, ale  chce  se předvést  v  lidoveckém europarlamentním  klubu a  získat nějaké pofiderní  osobní vavříny  stůj  co stůj,jak překonala českou vládu a  V4? Jakmile jednou  děti, tak příště už……. ale pohádku o Smolíčkovi a jezinkách znáte také.

Ta  otázka, kterou jsem si položil v tomto článku jako vůbec  první  – a co těmi 50 dětmi  paní Šojdrová  vyřešíme?,  je na místě  nyní – co vyřešíme?

Předjímám, že  mi budete  odpovězeno heslem z izraelského památníku Jad  vašem – kdo zachrání jeden lidský život, zachránil celé lidstvo

Tuhle  argumentaci  okamžitě  odmítnu –  kde, že ty  děti jsou?  V Řecku?  Je  tam nějaká  válka a dosáhne tam  syrský prezident?  Odpovídat nebudu. Protože  se můžeme  opřít  o   inspekční zprávu  samotné  Šojdrové,  která loni v létě jela  do Řecka  vyhledávat svoje  sirotky v  doprovodu dalšího  spasitele  z povolání – Martina Rozumka, ředitele Organizace pro pomoc uprchlíkům. Dovolím si citovat:

V Řecku žije 3300 nezletilců bez doprovodu dospělých, ukazují údaje Dětského fondu OSN (UNICEF). Z toho je jen 1200 umístěno v táborech nebo speciálních bytech, zbytek žije v nouzových podmínkách – nejčastěji právě na ulici nebo v hotelových pokojích. Převážně jde o chlapce starší čtrnácti let, nezletilci pocházejí většinou z Pákistánu a Afghánistánu, každý osmý je ze Sýrie.

Takže  si to rozeberme:

  • v  Řecku je/bylo  registrováno 3300  nezletilců
  • nikoli sirotků, nýbrž  BEZ DOPROVODU  DOSPĚLÝCH, což je  zásadní  rozdíl!!!
  • z těch 3300  je  412 ze  Sýrie
  • 1200  je jich umístěno v táborech a  speciálních zařízeních
  • ostatní  JSOU PO HOTELECH!!!  nebo  na ULICI. Celkem 2100
  • převážně  jde o CHLAPCE STARŠÍ-14 ti let!!!

Tolik fakta  představená osobně po návratu Šojdrovou a Rozumkem.  A  nyní, díky  Babišovi, protože  kdyby byl realizován syrský projekt, nebylo by o čem  hovořit, opět je nám  vtloukána  představa  bezmocného, uplakaného opuštěného  dítka  v předškolním  věku, který k nám natahuje  svoje  ručičky, protože je úplný  sirotek a  žije někde ve  špinavé  díře a přežívá  tím, že přehrabuje  odpadky a  hledá v nich plesnivé kůrky!

Tahle  jsou nám prezentováni! Při tom  fakta  hovoří jak hovoří  – ani sirotci, ani nebohá bejbíčka,nýbrž  pubertální nezletilci zakrátko plnoletí,bez doprovodu  dospělých.Nikoli živořící  někde ve  špinavé díře, ale  v táborech,  speciálních zařízeních pro děti nebo dokonce hotelích.

Nyní  odbočím. Musím.  Šojdrovou podpořilo a  to formu otevřeného dopisu  ministru vnitra cosi, co si  říká Pražské matky.  Dovolím si z  jejich  přípisu  Hamáčkovi část  ocitovat:

„Před třiceti lety jsme demonstrovaly v nesvobodném režimu za lepší život vlastních dětí. Dnes, kdy si užíváme vysokou životní úroveň v demokratickém režimu, můžeme a máme povinnost zachránit alespoň několik málo životů dětí z válečných oblastí,“ 

Vedle toho autorky dopisu ministra vnitra vyzývají, aby „přestal české humanitární pomoci sirotkům bránit“ a umožnil českým organizacím se o děti z válečných zón postarat. Poukazují na to, že přeplněné tábory nejsou vhodné prostředí pro malé děti, ale ani pro náctileté.

Ten dopis  podepsala  necelá  stovka  Pražských matek! A dodávají, že „Jsme zklamané, znechucené, pobouřené..“

Tahle odbočka  byla  nutná, protože  já když  to čtu,  tak jsem také zklamán, znechucen a pobouřen!

Co že to píší  pražské maminy  šéfovi vnitra? Zopakujme  si to ještě jednou:

. Dnes, kdy si užíváme vysokou životní úroveň v demokratickém režimu, můžeme a máme povinnost zachránit alespoň několik málo životů dětí z válečných oblastí, 

Věřím tomu, že  signatářky  dopisu a jejich rodiny  si užívají  vysoké životní  úrovně a  velmi jim to přeji. Bez jakékoli ironie. Jim i  všem  10,5milionům  České republiky. Úplně  všem. Jenže  vím, že  tohle přání zůstane  oslyšeno. Jsou to totiž  asi tři týdny  co vyšla  závěrečná zpráva o  výsledcích   exkluzivního SČÍTÁNÍ BEZDOMOVCÚ  v  České republice.

I  z té si dovolím ocitovat:

V Česku žilo na jaře letošního roku 23 830 bezdomovců, z toho 2600 bylo mladších 18 let. Nejvíce lidí bez domova je v Moravskoslezském kraji a v Praze. Výrazně převažují muži. Zhruba polovina bezdomovců žije venku nebo využívá přechodné noclehárny pro lidi bez přístřeší….

Mezi bezdomovci přespávajícími venku a v noclehárnách je 80 procent mužů. V azylových domech je poměr rozdílný. Žije v nich 30 procent žen, 38 procent mužů a 32 procent dětí.

…Nejpočetnější věkovou kategorií klientů azylových domů jsou nezletilí, a to kvůli matkám s dětmi,…

…Obyvatelé azylových domů nejčastěji uváděli, že byli bez střechy nad hlavou dobu kratší než rok….

Nemohu než konstatovat,  že  Šojdrová, Rozoumek,Pražské  matky a  další podobní  mají  svět  šojdrem, omlouvám se  šejdrem! Těžce  šejdrem.

Dělají obrovské mediální dusno kolem  50-ti údajných  syrských sirotků. Kteří by se, jako bezmocní sirotci nikdy  do Řecka nedostali. Počkat  – syrských? Nejsou  v  tom  Řecku hlavně  Pakistánci a  Afghánci?  A jaký je  rozdíl mezi, když už se bavíme  o sirotcích,  mezi tím  z Afghu, Pakistanu nebo ze  Sýrie?  Čím si ti syrští zaslouží  zvláštní ohled?  Tedy kromě toho, že  opět  účelově  politikaříme, abychom se vymezili vůči  Assadovi?  Opět odbočím  – na  příští týden  už mám  v zásobníku  ojediněle  výživnou čtyřdílnou  serii  o syrské  válce a jejich peripetiích s  tím,že vygraduje  v posledním dílu  v  pátek!

Ale zpět  k dnešnímu tématu!K tomu  že  Šojdrová a spol. mají svět  těžce  šejdrem.

V řeckých táborech  bylo  k datu jejich zjišťování 3300 nezletilců bez doprovodu. My máme  mezi bezdomovci 2600 pod 18 let!!!!  Mezi bezdomovci!!!! Skoro stejný  počet!!! A víc  než 6ti násobek  počtu  syrských v  Řecku!

Pražské matky mají za  to, že  když máme  tu vysokou životní úroveň, tak je na nás  abychom se postarali o ty, kteří ji  nemají. Vlastně  ne o ty,nýbrž  … máme povinnost zachránit alespoň několik málo životů dětí z válečných oblastí,

Chci Pražské matky  ujistit, že  ŘECKO NENÍ VÁLEČNÁ OBLAST!!! Životy  dětí v tamních táborech,speciálních zařízeních a  hotelích NEJSOU OHROŽENY!!!  Pokud  tam nevypukne  násilná  vzpoura. Mají střechu nad  hlavou, mají co jíst.  Což  se o českých bezdomovcích  a to včetně  těch dětských,  říci nedá  ani  shodou  náhod!!!!

Tihle  čeští bědní  žijí mezi námi. Jsou  součástí  národa!  A přece děláme  že nejsou!  A chceme  zachraňovat  cizí! Protože máme  přece tu vysokou  životní úroveň!  Tak proč se  sakra  o ní nerozdělíme  s  těmi, co  nemají kde hlavu složit?! Proč mají mít nárok cizí, navíc  vyslaní s jasným záměrem přednost před  tuzemci?

Nechápu  to! Jak to, že  se Šojdrová a  s  ní celá KDU -ČSL, která minimálně  v osobě  svého předsedy  Výborného začíná tlačit na pilu, spolu s   Pražskými matkami, nesnaží  zlepšit osud  českých bezďáků?  Zejména nyní, kdy  přišel první  sníh a  zima  nám zaklepala  na dveře? Tedy  těm, kteří nějaké dveře  mají. Ty bez dveří už tvrdě  skřípla a začínají  bojovat o  život! Nemáme  snad povinnost  nikoli  zachránit alespoň několik málo životů dětí z válečných oblastí,

nýbrž několik málo životů nejen dětí, kteří  spí pod otevřeným nebem nebo mostem?

V normálním světě  jsou priority  jasné  -nejdřív  ti vlastní,  pak ti ostatní. Ve světě  šejdrem  Šojdrové je to jinak!

Bohužel žvanil Babiš  Šojdrové  dodal munici!

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.