Tipněte si do jakého dne se Andrej Babiš vyspal


Na dnešek se Andrej Babiš  nejspíš  moc  nevyspal, jestli vůbec. Včera na veřejnost  začaly  konečně  unikat  detaily z  konečného verdiktu Evropské unie  ohledně  jeho střetu zájmů.

On osobně, Dostálová, Faltýnek a  každý  z hlavounů ANOšéfe, kteří mají  možnost  si nějak opatřit  informace  z té definitivní  bruselské zprávy  dělají nikoli Zagorku, ale  totálního Blbiše. Ze  sebe i z nás.

Ze sebe  proto, že  tvrdí, že  je  závěrečná  auditní zpráva  nezajímá, protože  ji  zpracovávají  úředníci,kterým oni věří  a  nemají  tedy  důvod  se zajímat, respektive, že  je  to vůbec, ale fakt  vůbec  nezajímá… Tomu  s e dá  věřit  asi stejně  jako tvrzení, že  ve  Vltavě  pod mostem Legií plave  hejno plejtváků obrovských  – tedy největších velryb a tudíž  i největších tvorů na  zeměkouli.Kdyby  audit  zněl ve  prospěch Babiše, tak by  to také nečetli nezajímalo by  je  zůstalo by to v  režiimu taj dův mob?

Z nás  proto, že  když  hovoří  k veřejnosti, tak se z Blbiše okamžitě   transformují na Bláboliše  a valí nám do hlavy, že  audit a jeho závěry  nejsou konečné, že  ČR  bude jednat.

A  všechno  vyšperkují  perlami typu

Nebo jak řekl sám  Babiš jako  Bláboliš:

„Považuji to za účelovou záležitost, vůbec nechápu, jak si Evropská komise může dovolit vykládat české zákony. Vykládá český zákon, který se jmenuje lex Babiš, který je proti evropským zákonům, popírá moje základní práva vlastnit a angažovat se ve věcech veřejných. Jsem strašně zvědavý, jak rozhodne Ústavní soud, a považuji za neuvěřitelné, že Evropská komise se vyjadřuje k zákonu, který byl speciálně napsán proti Babišovi, a vlastně říká, že ten zákon je špatně,

Vůbec nepochybuji, že  Koblihové  mu to žerou i s navijákem, vlastně  pytlíkem  vod  těhle zvláště  vypečených koblih! Snad  za  bratru skoro 500 milionů….

Dostálová a především Babiš  sám,  nám  říkají, že  to, na  čem  má  zájem  Babiš JE  ZÁJEM ČESKÉ  REPUBLIKY!!!!!

Proč  tedy  není zájmem  stejné  České  republiky  to, na  čem bych měl zájem já  nebo vy? Nebo Kobliha Josef a  Koblihová Máňa?

Tohle  je pro mne natolik triviální, že  bych si dovolil očekávat, že  se takhle  doma, sám sebe  snad může  zeptat  i některý člen silně  přemnožené  rodiny  Koblihových…. Je  doopravdy  zájmem  celé země  zájem jednoho jediného člověka?

Babišův  výkřik  –vůbec nechápu, jak si Evropská komise může dovolit vykládat české zákony… je  už, pravda,  o dost sofistikovanější.  Tady  kromě  nadšeného  přikyvování žádnou  jinou reakci  Koblihů  neočekávám.  Protože  ti by  si museli nejdřív  uvědomit,  že  EU neposuzovala  primárně  Blábolišův  střet  zájmů  s českým právem, nýbrž  s unijním. Protože  VYŠETŘOVALA  DOTACE  PLACENÉ  Z KASY  EVROPSKÉ UNIE PODLE  JEJÍCH -TEDY UNIJNÍCH PRAVIDEL A  PŘEDPISU!!!!  Ty  české  k tomu byly  dodány  sekundárně  a nejsou rozhodující!  Unie  zkoumala a posuzovala  především porušování  svých vlastních  pravidel.  A  tady  kompetentní  bez diskuse je.  Vlastně  – jedině ona  je  k něčemu takovému povolána  a  je v tom naprosto suverénní autoritou!!!

Nebudu  dále  zajíždět  do detailů. Protože  Babiš  s  Dostálovou  dělají  co mohou, aby  bruselská  zpráva  neunikla na veřejnost. Netuším, proč  to dělají,  když  to není realizovatelné.  Stejně  ji někdo pustí ven. Tlak i zájem veřejnosti  je příliš  veliký.  Je  to otázka  dní  maximálně  týdnů. Já být na  jeho místě, tak s  tím nedělám ciráty  a  zprávu  okamžitě  uvolním. Protože….  protože do voleb je daleko. A  čím dál to bude duo ANOšéf -ANO zaměstnankyně   zdržovat a  odsouvat,  tím lépe,protože  to více dopadne na  Babišův  volební výsledek.  Jediné, co podle mne připadá v úvahu je  získávání  času pro  Babišovy  PR  vymývače  mozku, aby  dokázali připravit nějakou koblihově  funkční   mediální strategii.

Až  bude venku znění definitivního bruselského nálezu,  vrátím se k němu.  Nicméně letos, konkrétně  3. července  jsem na Kose vydal  článek

Všeci kradnů len ja čerpám v kontextu paragrafu 260 trestního zákoníku -DOPLNĚNO!!!!

kde  si můžete  osvěžit, co  EU v  předběžném auditu  Babišovi a  ČR ohledně  jeho dotací vyčítala.

Ten text  jsem tehdy  uzavřel odhadem,co se asi tak následně  bude dít.  Dám to sem znovu:

Babiš  tvrdí,  že  výsledek  auditu  se  změní, že  republika  nic  vracet nebude a  on  se ničeho nedopustil… 

Zkusím  svojí  křištálovou  kouli  a  odhad  budoucího vývoje  téhle  nebetyčné  ostudy.Vidím to takhle:

-Česko  využije  maximálně  času  k podání  námitek, aby  se co nejvíce jednak usadil prach  a především  aby  babišáci  dílem zapomněli a  dílem jim bylo  možno  vymýt  kebule

-EU  v závěrečném,oficiálním posouzení  bude trvat na svých závěrech a  po Česku  bude požadovat  vrátit  značné  sumy.

-Babiš odmítne  i závěrečný  audit, protože  je  to účelovka,komplot,mafiánské  spiknut  všech, co ho chtějí  dostat  z politiky., atd. atd. Však to známe.  A  spor  za  halasného tartasu, jak  nám ten Brusel  systematicky  škodí,  přesune   k  Evropskému soudnímu  dvoru.

-tam  bude spor  nejdříve ležet, protože má na  starosti jiné  věci. K projednání  se dostane  tak  za  další  dva  roky a  po nejméně  ročním  procesu  bude soudně potvrzena  zpráva komise  a Česko  bude vracet a  vracet.

Netroufnu  si tvrdit, jestli Babiš  za  ty  4-5 let bude ještě  v politice.Vůbec  bych se nedivil, kdyby v mezičase  kandidoval na  prezidenta kvůli doživotní  imunitě.

To je jen  část  odhadu, kde mám celkem  jasno – která se odehrává na  evropské  rovině.

Vedle  toho  je  i  tuzemská  linie. A  tady  je  věštění  neskonale složitější!

Babiš  ví,  že  hraje  o všechno.  EU mu  může  vzít  dotace, což  ho tvrdě  ekonomicky  postihne. Jenže  tuzemské  orgány  ho  mohou poslat  do basy!  Na hodně  a hodně  dlouho – viz  výše  citovaný  paragraf  260. A  to nemluvím  o případné  trestní  odpovědnosti  firem! To by  vydalo  na  další , možná  ještě  rozsáhlejší  text.

Zeleně  označené  body  už  se mi potvrdily.  Uvidíme, jak s těmi ostatními. Ale že  bych byl nervozní , že  bych se mohl  fatálně mýlit, tak  to ani náhodou.

EU  zřejmě ukázala  Babišovi a  Agrofetu  červenou kartu!  Netušíme  jak  hodně  červenou, ale  nejspíš  tu úplně nejčervenější ze  všech možných  červení.

Neuvěřitelně  bizarně  v této souvislosti působí oznámení, že   Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) proplatí Agrofertu schválené dotace za období od února 2017 do loňského srpna. Za dva projekty vyinkasuje společnost 51,2 milionu korun. Jde o mezidobí od chvíle, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) vložil společnost do svěřenského fondu a datem, kdy začala platit unijní směrnice o střetu zájmů. 

Takže  EU  říká, že  Agrofert  a Babiš  má střet  zájmů a  Tomanem řízený  SZIF  došel k názoru,  že naopak  vyplácet dotace je potřeba a  střet  zájmů nehrozí. Paráda!

A třešničkou  na  tomhle  žluklém dortu je lež, že  EU posuzuje  české  zákony. Kdyby  ano,pak by měla  páku na  Tomana i SZIF, aby do Agrofertu nešla  ani koruna!

Taková je  realita pro ty, kteří ji chtějí  vidět. Jenže  to  není zdaleka  všechno, kvůli  čemu Babiš  na  dnešek nejspíš  nespal.

Protože Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman svolal na dnešní odpoledne tiskovou konferenci k výsledkům přezkumu ke kauze Čapí hnízdo. Oznámí, zda bude trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) obnoveno, či nikoliv.

„Nejvyšší státní zastupitelství zve zástupce sdělovacích prostředků na tiskovou konferenci, na které nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman oznámí své rozhodnutí ve věci přezkumu usnesení o zastavení trestního stíhání v tzv. kauze Čapí hnízdo a přiblíží důvody tohoto rozhodnutí,“ píše NSZ ve svém tiskovém prohlášení.

Troufnu  si  říci,  že  to bude jedna  z vůbec nejsledovanějších  tiskovek  v tomto státě  za posledních 30 let.

Nyní si dovolím odbočit – domníval jsem se, že  Pavel Zeman využije  celou 3měsíční lhůtu, kterou měl  k přezkoumání  Šarochova  rozhodnutí o  zastavení  kauzy  Čapí hnízdo k dispozici. A byl mým úmyslem  napsat  serii článků na příští týden, kde bych  vyargumentoval, proč  si  myslím, že  Šarochův/Erazímův  verdikt  bude zvrácen a  na  kauze  se bude pokračovat. Opravdu netuším, kdy jsem  měl  tolik k nějaké kauze  sesbíraného materiálu a tak pečlivě.

Je  ho tolik, že  ta  práce mne  strašila  svojí rozsáhlostí a  náročností, takže  byla  stále  a  stále  odkládána, protože je ještě  čas.. . Jenže  Zemanův  verdikt,včetně odůvodnění,  přijde už dnes. Abych po jeho tiskovce  cokoli  jako právní laik psal nemá  smysl. Výrok bude jednoznačný.A  každá námitka  v tom či onom směru zbytečná. Tedy  od  běžných lidí, jako je nějaký vlk ze statutárního městysu.

Pro  nadlidi to přirozeně  platit  nebude. V případě, že bude  v jejich neprospěch nebo v jiné  variantě  téhož  – jestliže  dopadne na  jejich milce  a vyvolené. Pak  uslyšíme kanonádu o justiční zvůli, ohýbání práva,  mafii, atd.atd. A  také o tom, že  je nutno změnit  okamžitě  vedení Nejvyššího státního zastupitelství a  Vrchních státních  zastupitelství a provést obrodu justice.

Půjdu, jak mám ve zvyku,  s kůží na trh. Kdybych byl stihl  tu serii  k Čapáku a  Šarochovi byl  vytvořil a  otiskl, četli byste  v  samém závěru  něco na tenhle  způsob:

Ze všech  uvedených  důvodů  mi nevychází  nic jiného, než  že  NSZ  Pavel Zeman MUSÍ kauzu  Čapí  hnízdo  nechat  znovu otevřít a  že půjde  nakonec před soud. Pokud  to ovšem nezastaví bohuželprezident.

Věřte, že    tento názor není  produktem nějakého mého přání.  Jakkoli  to přání nepopírám. Nicméně   pokud  analyzuji, pak  jdou vždycky  moje osobní  preference ,sympatie  či antipatie důsledně  stranou. Nehledám  fakta  k předem danému a  žádoucímu  výsledku, nýbrž  sbírám a  třídím informace, aby  mi z nich  vyšel co možná nejpřesnější  výsledek, bez ohledu na  to, zdali  se mi líbí nebo ne. A  tady  všechno, co  mi přišlo pod  ruku, ukazuje jen a pouze na  tenhle  rezult.

Za pár  hodin uvidíme,  zda  jsem se trefil.

Už  jsem  tady nejméně  jednou psal, že ten přezkum Čapáku Pavlu Zemanovi nezávidím. Že nejspíš  nikdy v životě nestál před těžším  rozhodováním. Že  hraje  o svůj osud. Což ostatně  naznačil i ten druhý  Zeman,  tím tlakem s  abolicí a řečmi, že ji použije,když do toho bude někdo šťourat.  Vlastně  vrtat – viz

„Když se do toho už nebude vrtat, tak bude klid a budu rád. Kdyby se do toho vrtalo, tak prezident má ústavou dané právo abolice. I když bych váhal o abolici před rozhodnutím obou státních zástupců, protože bych to pokládal za poněkud svévolné, pokud by to bylo nutné, pak bych k tomuto kroku sáhl,“

Pavel Zeman  nemá  šanci  odolat  duu  Zeman-Babiš jestliže  se  rozhodne  tak, jak  čekám.  Stane se/stal se/ jejich  smrtelným nepřítelem a  ví, z řady  příkladů, co to  v praxi znamená  a  dokáže  odhadnout,   jakými  kanály by  byl protažen. Doopravdy mu nezávidím. Přesto očekávám,  že  Čapák bude znovu nastartován.

A  jak to odhadujete  vy?

Dnes  bude otevřena  výjimečně  diskuse.  Na  24 hodin.  Velmi mne budou zajímat  tipy  do okamžiku zahájení  tiskovky.  V každém případě má dneska  Babiš za  sebou A Hard Day’s Night aniž by  se mohl  těšit  na  Zlatého slavíka nebo platinovou desku nebo někde  dokazoval, jakej je pořád  chlapák…!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 reakcí na Tipněte si do jakého dne se Andrej Babiš vyspal

 1. Honza napsal:

  Vážím si Vašeho názoru, i když s ním částečně nesouhlasím. Prosím podívejte se podrobněji na problematiku „subsidiarity“, třeba zde https://www.cdk.cz/princip-subsidiarity-15-let-od-podpisu-maastrichtske-smlouvy

 2. anita napsal:

  Vaše predikováni vlku je v vždy téměř přesné, někdy si říkám, jestli těm hlavám pomazaným nenapovídáte 🙂 Bohužel k naší smůle a ujištění, že jsme si všichni před zákonem rovni, dostaneme opět na frak. Dodám jen k vašemu scénáři, že se přesně tak stane a k abolici dojde, ale Babiš ji nepřijme a bude se bránit. V podstatě tím nic nebude riskovat, pouze tím ujistí kobliháře, že je skutečně objetí spiknutí a stoupne v jejich očích, jako modla. .

 3. Toňula napsal:

  Když už je možnost napsat sem svůj názor, chtěl bych za to poděkovat a hned na úvod zmínit jednu věc, která mi na Vašem článku vadí. Příznivci premiéra nejsou žádné koblihy. To je podobné, jako když někdo uráží lidi, co nejsou dostatečně rosofobní označením ruský šváb.
  K vyjádření názoru na rozhodnutí státního zástupce Zemana. Není důvod, proč by měl snižovat vážnost svého úřadu. Dvě úrovně již rozhodly, že věc je uzavřená bez soudu. Proč by měl ten nejvyšší SZ rozhodnout jinak? Pokud to rozhodne tak, že kauza musí jít před soud, znamená to, že nižší úrovně jsou k ničemu, sám vejde do dějin jako člověk, který se pokouší shodit demokraticky zvolenou vládu a bude přiřazen k milionům chvilek a tažení „demokratické opozice“ proti Babišovi. Pokud mohu říci svůj názor, myslím, že AB si tady chtěl trochu pomoci a těch 50 milionů na Čapí hnízdo bylo šikovně vymyšleným manévrem, který je však zřejmě zcela v souladu s našimi právními předpisy. Nebýt jeho angažmá v politice, nebyl by to žádný problém. Takto to problém je, protože „Kartágo (AB) musí být zničeno“. Kalkulace je taková – když bude z politiky vyhnán AB, rozpadne se ANO a hlasy připadnou pravicovým stranám, takže při dalších volbách vyhrají strany, které se už v minulosti podílely na daleko větších zlodějinách, než má na triku Babiš. Myslím, že by to do jisté míry fungovalo, takže bez výrazného nadšení dám raději přednost menšímu zlu, tj. AB, než Kalouskovi, Fialovi, Gazdíkovi, Bělobrádkovi a podobným… Ale oligarchu AB přitom nemusím volit. Tuto radost nechám jiným. Nejsou to však nějaké tupé koblihy, ale stejní voliči jako voliči jiných stran.

  • Anonymní napsal:

   Proč by měl NSZ snižovat zrovna rozhodnutím, které případ znovu otevře, vážnost svého úřadu? Že dvě úrovně něco rozhodly? V soudním řízení se občas stane, že tři úrovně něco rozhodnou (zpravidla okresní, krajský a nejvyšší soud) a čtvrtá úroveň (ústavní soud) vše zvrátí. Vůbec to přitom neznamená, že že první tři úrovně jsou k ničemu. Právo není matematika, dospět k závěru nějaké kauzy někdy znamená složité vyhodnocování všech souvislostí a používání nejen výslovného znění právních předpisů, ale také jejich smyslu („duch zákona“).
   Co má společného právo s demokraticky zvolenou vládou? Chce se snad říct, že pokud je někdo demokraticky zvolen, stojí nad zákonem? To by se líbilo lidem jako je Benjamin Netanjahu.
   Že by po rozpadu hnutí ANO (Toňula zřejmě vnímá, že hnutí stojí a padá s jednou osobou) jeho voliči ve velkém volili pravicové strany (pokud u nás vůbec nějaké jsou. Pokud se tak stylizují, ještě vůbec nemusí znamenat, že je to pravda), považuji za velmi nepravděpodobné. Domnívám se, že v Česku nemá pravice šanci, Krátké období těsně po roku 1990 byla naprostá anomálie. Nakonec se vždy prosadí tendence, že voličů závislých na státu a voličů s vlastními podprůměrnými příjmy je výrazná většina.
   Že voliči AB nejsou jen nějaké tupé koblihy, ale stejní voliči jako voliči jiných stran? ANO má vynikající marketing, na tom se snad shodnou skoro všichni. Reklama hnutí ANO (zejména předvolební billboardy) ukazuje, co si marketéři ANO myslí o svých zákaznících (voličích). Když jsme např. nedávno viděli billboardy s jediným sdělením „Mirek (Pepa, Jarda, Olina ..) má na mne telefon“, bylo toto sdělení určeno inteligentním voličům nebo Koblihům?

   • Toňula napsal:

    Mnohé z toho, co jste mi napsal, je logické. S některými Vašimi výhradami dokonce částečně souhlasím. Přesto si trvám na tom, že označovat voliče AB za Koblihy je urážlivé a do článku Vlka nepatří. Chápu, že má nějaké osobní výhrady k AB, ale kvůli tomu nemusí být na úrovni pravicových úderek ze 17. listopadu na Národní třídě. Osobně mám respekt ke každému člověku bez ohledu na jeho politické preference. Je celkem jedno, na jaké inteligenční úrovni jsou, o tom ostatně volební právo není. Nebo byste souhlasil s tím, že má existovat něco jako průkaz voliče, který bude vystaven jen lidem, kteří projdou testy inteligence? Dovedu si představit, že by to bylo okamžitě zneužito a k volbám by chodila jen hrstka vybraných osob, takže tudy asi cesta nevede. Závěr – tito lidé nejsou žádné koblihy, jsou to prostě plnoprávní voliči. Bez ohledu na to, koho si zvolí příště.

 4. bob napsal:

  Především děkuji, že byla položena anketní otázka. Samotného mě zajímá, jak to dopadne.
  Bez ohledu na to, jak to dopadne vyslovuji svůj obdiv nejvyššímu státnímu zástupci, že se věci chopil. Myslím, že to mohl ponechat, tak jak rozhodlo nižší státní zastupitelství.
  Takhle bude, ať rozhodne, jak rozhodne, čelit nařčení, že rozhodl pod tlakem.
  Můj názor je, že případ Čapí hnízdo znovu otevře. Protože ten mediální tlak (těch „správných médií“) je obrovský.
  Nebudu zde předstírat, že jsem objektivní, z kontextu jasně vyplývá, že jsem na straně AB.
  Mimo jiné i proto, že si žádného z předsedů tzv. demokratických stran nedovedu představit ve funkci premiéra.
  Ale protože si myslím, že nejsem Kobliha, tak klidně přiznám, že si AB v kauze Čapí hnízdo nepočínal zrovna jako Mirek Dušín. Zároveň jsem ale přesvědčen, že po právní stránce to AB měl dobře ošetřené

 5. bob napsal:

  Omlouvám se, že ještě jednou vstupuji do diskuse.
  Vlku, asi se shodneme, že Vy být na místě AB (aspoň z kontextu článku to vyplývá) byste se dobře nevyspal, stejně tak jako já.
  Jsem ale přesvědčen, že AB se vyspal normálně, protože je zvyklý čelit permanentní štvanici (což nechápu, nemá to zapotřebí)

 6. Václav Dytt napsal:

  Je to pro mne naprosto jasná šikana a pokus o kriminalizování nepohodlného politika.
  A souvisí s vnitropolitickým bojem v USA- Trump versus neokóni! Babiš je Trumpův člověk a udavači (včetně bruselských neokomisařů) jsou konfidenti neokónů, t.j. gangů klintonovskobushovských. A tak lze pozorovat intenzivní snahu o likvidaci, nejčastěji skrze kriminalizaci, (protože to je odzkoušená cesta a justici mají neokóni v čr dobře podchycenou), „Trumpových lidí“!
  Dotační pravidla (a právo všeobecně) jsou koncipována tak, aby se vždy našel ten správný metr, když ho je potřeba. Vím o čem mluvím, jeden z mých příbuzných pracuje na mf a kdybych mohl, jakože opravdu nemůžu, tak bych rád popsal jaká zvěrstva se v dotacích dějí a to hlavně vzhledem k zahraničním firmám působích v čechii.
  Jakýkoli výklad je práce pro erudovaného právníka, amatéři mohou projevovat pouze emoce.To tak.

  • Skagerrak napsal:

   Také mám podobný názor. Když už AB předběhl ostatní oligarchy v tom, že začal vládnout sám a přestal s ostatními oligarchy jen tahat za provázky politických figurek, tak pochopitelně má v nich velmi silné odpůrce. V tom to je vážení diskutéři. Svět se točí jen podle hromady peněz a vlivu, který si za ně můžete zajistit. Kdo se dívá formou společenských vztahů a doufá ve spravedlnost a jakousi ohleduplnost, kterou nazývá demokracií, neuvědomuje si posun doby k dravčímu jednání, ve kterém jsme dnes.
   Dříve platilo mezinárodní právo, vnitrostátní zákony a jejich dodržování. Leč, co je dnes OSN ? Co je dnes státní suverenita ? Platí pouze větší klacek a hrozba jeho použití.

 7. takytaky napsal:

  Zeman zastavení řízení potvrdí.
  Je naprosto iluzorní, myslet si, že projednání ČH před soudem by k něčemu bylo (k něčemu jinému, než dalšímu zbytečnému rozhazování peněz a propagandy ve sdělovacích prostředcích). Justice odzdola nahoru je v zásadě nefunkční, totálně svévolná a moc nebo peníze jsou v ní daleko významnější, než právo, natož spravedlnost. Justice (zatím) nedokázala řádně potrestat ani na první pohled zjevné zločince typu Páleník či Rittig (toho aspoň ti komunisti skřípli, těmhletěm dnešním zkorumpovancům se směje do ksichtu), jak by mohla najít právo v tak složité a sporné věci, jakou je ČH. Samozřejmě, že jde primárně o podvod, ale potrestat ho zřejmě nejde. Kvůli „In dubio pro reo“ se osvobozují pravděpodobní vrazi typu mladého Nečesaného, natož tyhle bílé límečky.
  Pokud by Zeman vyhověl politickému zadání a rozhodl jinak, vůbec by mi nevadilo, kdyby ten druhý Zeman poskytl abolici.
  (A Vlku, prosím, zapiš si za uši, že chvályhodný se píše s tvrdým y.)

 8. Slim napsal:

  Myslím si, že se Pavel Zeman neodváží a nějak to zamete pod stůl.

  [ A teď s dovolením pár komentářů:

  Znovuotevření by, podle mne, bylo žádoucí. To co ti dva předchozí předvedli, byla obyčejná právní klička. Asi by to měl nakonec rozhodnout soud, jenže tam se to nedostane, kvůli abolici.. ledaže by MZ opět změnil názor. 🙂

  Kdyby to PZ vrátil, byl by to čin skutečně donkichotský – už kvůli té ohlášené abolici – ale „je lepší být donem Quijotem, než větrným mlýnem, považovaným za obra“, jak napsal jeden klasik německé literatury.

  Ev. znovuotevření by, podle všeho, vedlo k vládní krizi. Vánoční čas se k tomu teda moc nehodí..

  Ač se rád sázím o budoucnost, tohle bylo těžké tipování. Oceňuji, jak to vlkovi (zelený text), zatím vyšlo. S jeho názory často nesouhlasím, ale jak tady šel s kůží na trh, to byla opravdu frajeřina. Mám na mysli taky to, jak „věštil“ ze znalosti příbuzných Pavla Z. ]

  • Slim napsal:

   Výborně, zmýlil jsem se.

   Pavel Zeman nedal na (ty mocnější) politické tlaky a rozhodl to tak, jak on chápe právo. Bez ohledu na pravděpodobné politické důsledky. Co bude dál – pokud odhlédnu od abolice, pak mohou být politické důsledky ještě silnější – odhaduji podle tohoto výkladu:

   https://echo24.cz/a/SjjZm/kauza-capi-hnizdo-zeman-ma-dnes-rozhodujici-tah

   „Zruší-li nejvyšší státní zástupce usnesení o zastavení trestního stíhání nebo o postoupení věci, pokračuje v řízení státní zástupce, který ve věci rozhodoval v prvním stupni. Přitom je vázán právním názorem, který vyslovil ve svém rozhodnutí nejvyšší státní zástupce, a je povinen provést úkony a doplnění, jejichž provedení nejvyšší státní zástupce nařídil,“ uvádí zákon.

   Akorát nevím, jestli to pak nutně znamená, že to půjde k soudu (jak se zdá vyplývat z článku) a AB se tak stane (teprve pak) obžalovaným.

   V každém případě to není konec, ale jen nový začátek, sporu možná velmi vleklého.

   BTW: pozice Pavla Z. mi připomněla starý, legendární Kramerův film Norimberský proces. Richard Widmark jako žalobce je na konci vystaven politickému nátlaku, reagujícímu na nově vznikající politickou situaci.
   (A jinak mi často přichází na mysl poznámka, když lehce podnapilý žalobce večer v klubu reaguje na obvyklé výmluvy: né, tady nebyli žádní nacisti, to do Německa vtrhli Eskymáci. Němci za nic nemohou, to všechno ti zlí Eskymáci! 😀 )

 9. Anonymní napsal:

  Merito věcí Zemanovi neumožňuje věc znovu otevřít neb podstatnosti které by to umožňovali bohužel nejsou důkazně podloženy (přesto že se fakticky zřejmě opravdu stali a Šaroch na to dávno upozorňoval – doplňte důkazy nebo to budu muset zastavit) a za další je nutné vzít v úvahu tehdy platnou legislativu které předmětné (kriminalizované) operace vyhověli.

 10. Rafael napsal:

  Tipnu si, že Pavel Zeman kauzu Čapí hnízdo neotevře. A že „Kňourač“ je nezničitelný. Aspoň ne současnou opozici. Ta mu spíš nahrává.

 11. Jakub napsal:

  To, ze Zeman Milos abolici nakonec pouzije, to je mi jasne.

  Co mi prijde zajimavejsi: co dal? Bude zastaveno vysetrovani, EK dostane z ceskeho rozpoctu penize a dal? Babis nebude souzen, dle presumpce neviny bude nevinny a bude moct nadale cerpat jako bezuhonny obcan.

  Bude ministerstvo vymahat penize zpet po Babisovi? Na jakem podklade? Bude Babisovi nabidnut obchod neco za neco „My ti Andreji ty penize do agrofertu budeme nadale posilat kdyz ty…“? Pokusi se Babis o nenasilny prevrat? A co na to chvilkari? Budou pozadovat misto nezavisle justice podrizeni justici evropske?

  Diky za odpovedi

  P.s. osobne znam mnoho lidi, co Babise voli, nejsou to zadne koblihy. Vetsinove jde o drobne podnikatele (jsem z mestecka o 8tis.obyv), kteri cely zivot pracuji i vic jak 12h denne, pres vikendy a prodiraji se ceskou byrokracii. Nalepkovat je jako uplatne bezcharakterni tupce, je tak hrube zjednoduseni jejich motivace k volbe Babise, ze se Vlku zavirate do slonovinove veze-zbytecne.

 12. jezevec napsal:

  zeman to zamete, lhostejno jak se to bude jmenovat.
  je to všechno jedna klika komoušů, babiš přece získal své nesmírné jmění pochybnými praktikami za vády těch, kterým dnes jakoby nemůže přijít na jméno. nepochybuji ani vteřinu, že se tak stalo s jejich souhlasem, přičiněním, a možná i ekonomickou participací – dodnes si s nimi tyká a od nich ty privatizační projekty dostal. babiš není problém, problém je 30% elektorátu, kterým se jeho vláda líbí. dokud tady budou, věrchuška jim půjde na ruku. věřím, že v tomto případě i okázale. je jich příliš mnoho.
  (mimochodem, pro toňule apod: kobliha anžto koblihožrout není paušální urážka babišova voliče. je to urážka blbce, který za koblihu nechá okrádat sebe (dvě milijardy ročně babišovy do kapsy na dotacích, do chleba, za biosračky, apod): a ještě si myslí, jak se s ním laskavý milijardář podělil. mimo tyto má babiš další velkou část elektorátu u vzdělaných jedinců s pestrou škálou psychosomatických a osobnostních poruch).

 13. Martin V. napsal:

  „společnost, která žádala o dotaci, ji dostala oprávněně. To, že se pak změnil vlastník, není trestné“ … dle mého geniální shrnutí problému. Analýzy, které ve svém nejslabším místě namísto přesvědčivého argumentu akorát bouchnou do stolu, na tom nic nezmění.

 14. Achab napsal:

  Po dnešku to s A.B. vypadá, jako když Sam Hawkins „překládá“ řeč Apačů: „Nevíme, jestli tito muži jsou zlí. A my si to myslíme, ale nevíme to.“ -:))

Komentáře nejsou povoleny.