Naši fašisti a zlí fašisti, alebo aj najhorší fašista lepší od Rusa.


napsal MR

Vlkův  úvod:

Už nějaký  čas  jsem v kontaktus čtenářem MR  ze  Slovenska. A diskutujeme  spolu  o tom, že by napsal článek na určité téma. Zatím jen teoreticky. Ovšem zarezonovala  u něj šílenost  skandalisty a  sprosťáka  Pavla  Novotného a  jeho žumpoidní nápad  s pomníkem  Vlasovcům.  Který pojal z širšího, řekl bych  až systémového pohledu.Který nepochybně  mnoho kosířů osloví, či přesněji  – bude jim vlastní. Myslím, že nezapomenete  premieru MR  na Kose ocenit  mnoha a mnoha  hvězdami. A nyní  už dnešní Kosa  patří  jen a pouze  MR

Moja stará mama kedysi vravievala: „Chlap trošku krajší od čerta – už je fešák.“ Keď v poslednej dobe sledujem oficiálny mediálny priestor, tzv. mejnstrím, tak sa neviem ubrániť nutkaniu, upraviť si toto príslovie: „Fašista, ktorý len trošku nenávidí Rusov – už je hrdina“.

Viete si predstaviť, že by sme na Slovensku napr. v Banskej Bystrici postavili pomník Šaňovi Machovi? Alebo že by sme v našej armáde zaviedli gardistický pozdrav „Na stráž“? Alebo že by sme našich vojakov obliekli do gardistických uniforiem? Viem si živo predstaviť ten povyk, ktorý by spustili rôzni Havrani, Šnídli, Benčíkovci a iní udavači, všelijakí starostovia Řeporyjí a im podobní slušní ľudia.

Na Slovensku takmer celá politická scéna, a zvlášť tá opozičná unisono vykrikuje: „Kotleba je fašista. ĽSNS sú fašisti.“ Nechcem sa zastávať Kotlebu ani obhajovať politiku ĽSNS. Určite sa v radách ĽSNS nájde veľa ľudí s hnedým mozgom. Ale zaráža ma jedna vec. Keď im vadia fašisti na Slovensku, prečo im nevadí reinkarnácia fašizmu v Pobaltí a na Ukrajine? Pomník Šaňovi Machovi je pre nás (pre mňa osobne taktiež) neprijateľný, ale pomník Banderovi, Vlasovcom, fašistickým divíziám SS v Estónsku, Lotyšku to nám nevadí?

O to viac je pre mňa zarážajúci postoj ľudí, ktorí osobne, alebo ich blízki príbuzní zažili fašistické zverstvá na vlastnej koži. Fedor Gál sa narodil v tábore Terezín. Príbuzní Michala Havrana boli podľa jeho slov fašistami prenasledovaní. Ako to, že títo ľudia prví pri takých excesoch, ako sú fakľové pochody pohrobkov SS-ákov, pomníky fašistom, jednotkám SS a ich heroizovanie, prví nebijú na poplach? Ako to, že skôr naopak, sa snažia takéto konanie ospravedlňovať? V plnej nahote to bolo vidieť v relácii Michala Havrana VEČERA S HAVRANOM na tému „Ukrajina 5 rokov po majdane“, odvysielanej v STV2 dňa 2.4.2019. (Link: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14084/184000)

Nebudem tu rozoberať nestrannosť relácie, tou je pán Havran povestný. Zaujal ma najmä výrok jedného z pozvaných hostí, Petra Tkačenka (komentátor denníka SME), ohľadom adorácie Banderu. Povedal doslovne:

„Treba pochopiť, pri všetkých výhradách, ktoré mám proti adorizácii Banderu a tak ďalej, že treba chápať, že aj drvivá väčšina ľudí podľa mňa, ktorí prinesú kvet Banderovi, alebo Banderovi tú sochu postavia, oni tým nechcú povedať, že teraz ideme vyvraždiť židov alebo vyvraždiť Poliakov, oni tým chcú povedať, že želáme si silnú a nezávislú Ukrajinu.“ (A pán Havran len chápavo pokyvoval hlavou.)

Nech sa na mňa pán Tkačenko nehnevá, ale takáto hlúposť sa len tak každý deň nepočuje. Máme to chápať tak, že keď slovenská pospolitosť behala po Slovensku v gardistických uniformách s fakľami v rukách a vykrikovala „Na stráž“, že to vlastne oni tým nechcú povedať, že my sme fašisti, ale oni len chcú silnejšie a nezávislejšie Slovensko? (Mimochodom pán Tkačenko, tí chudáci v Dome odborov v Odese sa asi upálili zaživa sami).

Alebo je to tak, ako tvrdí izraelský politológ Yakov Kedmi, že Západ, na čele s USA, sa de facto nikdy nesnažil o likvidáciu fašizmu v Európe, lebo ho potrebujú v boji proti Rusku. Potrebovali ho počas 2. svetovej vojny a potrebujú ho i teraz (v závere článku pripájam preklad jeho emotívneho prejavu ohľadom Norimberského procesu, myslím, že sa to k tejto téme mimoriadne hodí). To kvôli tomu je potreba revidovať históriu? Že 2. SV vlastne vyhrali Amíci. A tí Nemci vlastne ani neboli takí zlí, veď oni tým barbarským Rusom vlastne niesli civilizáciu a demokraciu (asi ako Vietnamu, Iraku, Lýbii, Afganistánu, Sýrii, …). A tí SS-áci, to boli vlastne udatní hrdinovia a zaslúžia si pomníky.

A čo sa týka fašistov? Áno niektorí porobili aj zlé veci, najmä tí naši. Ale tí majú radi Rusov. Veď ešte aj ten najhorší z nich, Kotleba, napísal počas majdanu Janukovyčovi otvorený list, aby tomu majdanu zabránil a nedovolil aby sa k moci dostali teroristi, rozumej banderovci. No rozumiete tomu? To sú ale hnusní fašisti. A ešte aj sympatizujú s Putinom.

Ale na druhej strane, nie všetci fašisti sú takí. Sú aj dobrí. A chrabrí. Spravidla sú v bývalých sovietskych republikách, ktoré dnes susedia s Ruskom a z celej duše ho nenávidia. Parafrázujúc jedného nemenovaný amerického predstaviteľa: „Sú to zkurvený fašisti, ale sú to naši fašisti.“ A ja ešte dodávam: „A nenávidia Rusko. A Putina.“

Na záver už len malú vsuvku. To nedemokratické Rusko, v ktorom je taká totalita a nesloboda, kde je povolený len jeden názor, čuduj sa svete, dalo priestor tomu „glupcu i podlecu“ z Řeporyj v celoštátnej televízii Rosija 1 v hlavnom vysielačom čase ( estráda začína od 35. minúty). Musím povedať, že bratom Čechom urobil skvelú reklamu, gratulujem. Mimochodom, v tejto súvislosti v relácii zaznela informácia, že z Česka prišla iniciatíva postaviť v Rusku pamätník Českým légiám, v Rusku známym pod označením Bieločechy. Tak ma napadá, je to náhoda alebo je to synchronizované? No, poleznye idioty sa nájdu vždycky.

Na záver sľúbený prejav Yakova Kedmiho:

(Link: https://www.youtube.com/watch?v=TrkXLfvegkU)

Všetky tieto elity, keď hovoria o histórii a robia zo seba milovníkov pravdy, rádoby objektívnych, jednoznačné fakty obchádzajú alebo zakrývajú. Hovoria o Norimberskom procese. Norimberský proces je výsledkom snahy len jedného človeka. Jeho nazývali Josif Vysarjonovič Stalin. Keby nebolo jeho, nebolo by tohto procesu, a môžeme sa pozerať na Stalina ako chceme, no zamlčiavať tento fakt je jednoducho falzifikáciou histórie a tak sa história neučí. Bola to jeho myšlienka a v priebehu niekoľkých rokov on zastavil všetok sovietsky aparát a tých, ktorí nechceli aby sa konal tento proces, pretože ON povedal: „Môžeme ich pozabíjať, no ich je potrebné odsúdiť SÚDOM“. On prvý na svete požadoval, aby ich súdili. Nie predstavitelia demokratickej Ameriky, nie demokratická Veľká Británia, o Francúzsku nehovoriac. A keď hovoria o tomto (procese) a vyhnú sa tejto skutočnosti, tak je to z intelektuálneho hľadiska nepoctivé. Nie je možné to robiť, bez ohľadu na to, ktorý človek to robí.

Za druhé. Proces (Norimberský) neodsúdil nacizmus. On odsúdil nemecký nacizmus. Prečo? A hľa, tak ako to vo vzťahu k americkej armáde povedal Göring vo svojej reči, keď ich obviňovali z rasového prístupu: „Rasový prístup? Vy nás súdite?“ A hovoril o americkej armáde (pozn.: v armáde USA bol v tej dobe apartheid, mäkko nazývaný rasová segregácia, a zrušil sa až v r. 1948, hoci neoficiálne existoval ešte i po kórejskej vojne – https://en.wikipedia.org/wiki/Racial_segregation_in_the_United_States_Armed_Forces). A hovoril o antisemitizme v Európe. A hovoril o vzťahoch ku všetkým ostatným národom.

Nechceli súdiť nacizmus, pretože všetky kolonizačné krajiny, ktoré vládli Afrike, Ázii… , ako oni mohli súdiť rasovú diskrimináciu? A ako sa Belgičania chovali k Afričanom? Preto nesúdili. A okrem tohto tu bola ešte jedna vec. Prečo neodsúdili Wermacht? Z jednej jednoduchej príčiny. Pretože v tom čase časť nemeckých generálov sedela spolu s americkými a anglickými generálmi a plánovali vojnu proti Sovietskemu zväzu. Nedalo sa (ich odsúdiť), oni ich potrebovali. Kto viedol BND (Bundesnachrichtendienst), nemeckú rozviedku, ktorá bola potom založena? Gehlen (Reinhard). Dôstojník Abweru, veliteľ skupiny pre východný front. Oni Wermacht potrebovali a preto ho nemohli súdiť (pozn.: napr. Zoja Kosmodenjanskaja nebola zversky umučena príslušníkmi SS ale vojakmi Wermachtu). A preto ho neodsúdili. A preto Kanada prijala najviac nacistických zločincov zo všetkých. A po nich USA. Už vôbec nehovorím o pápežovi a katolíkoch, hlavne Chorvátoch, cez Chorvátsko všetci odchádzali do Latinskej Ameriky. A nikto tomu nevenoval pozornosť. Všetci nacistický zločinci.

Norimberský proces mal založiť osnovy medzinárodného súdu. A kto ho prvý popľuval (medzinárodný súd) a povedal: „My nepodliehame medzinárodnému súdu.“? USA. Oni medzinárodný súd nepotrebovali. A preto ich nebolo možné súdiť. To znamená, (Norimberský proces) ani túto úlohu nesplnil. On riešil len problém nemeckého nacizmu a žiadneho iného. A iný byť môže. A preto i teraz môže byť.

A teraz dám túto otázku: Každý vojak sa rozhoduje, čo je to zločin proti svedomiu (ľudskosti). Zastreliť dieťa – je to zločin? Je. Zastreliť ženu, zastreliť neozbrojeného? Áno. Zabíjať zajatcov? Áno. Je to zločin. Každý to musí rozhodnúť sám. Či už to potom priznajú alebo nepriznajú, to je druhá otázka. Je to medzi ním a jeho svedomím. Toto tiež Norimberský proces neriešil. Neustanovil toto pravidlo. Poznám len jednu armádu, u nás v našej izraelskej armáde platí: ak splníš príkaz k zločinu, si vojnovým zločincom, nemožno sa obhajovať „Mne prikázali“.

Jeden z dôstojníkov, ktorý bol vtedy majorom – toto bolo v oblasti jeho pôsobenia – hovoril: A k čomu toto, netreba ich súdiť … Ako sa volal tento dôstojník? Nepamätáte si? A ja si pamätám. Colin Powell. On vtedy, on i druhí, hovorili: netreba a kvôli čomu, veď to je bežná vec. Nikoho nedegradovali za Vietnamcov, ktorých nepovažovali za ľudí, pretože oni vraveli: „My sme umierali a stali sa mrzákmi preto, že Vy ste tak rozhodli. Nikto v USA neprotestoval kvôli zabitým ženám a deťom, kvôli vypáleným dedinám, kvôli tomuto nikto nechodil demonštrovať v USA, oni sa báli o SVOJE životy.

Cieľom celého procesu malo byť označiť nacistickú ideológiu a jej podobné ideológie zločinnými, označiť agresiu proti druhým krajinám za zločinnú, určiť isté spôsoby chovania medzinárodnými zločinmi, ako napríklad zabíjanie civilného obyvateľstva, zabíjanie obyvateľstva z rasových dôvodov, ničenie, bombardovanie miest a iné. No a ako sa to skončilo? No tak s Nemeckom sa vysporiadali ako? „Verchušku“ obesili, … a napríklad o čom sa nehovorí: na západe je osobné vlastníctvo sväté, to znamená, nekonfiškovali – u spoločnosti Krupp Gruppe i druhých, ich vlastníctvo, to na ktorom bolo postavené Nemecko, fabrikám, v ktorých pracovali zajatci, milióny – teraz si vzpomenul Volkswagen pod nátlakom – čo tam budeme groše platiť, k tomu nedošlo. A okrem toho nebolo prijaté nijaké rozhodnutie, čo robiť s niekdajšími nacistami, s niekdajšími esesákmi, s kolaborantami, čo s nimi robiť? No nič! A prečo odsúdiť? Nech si to rieši každá krajina po svojom. No a tak sa vo Francúzsku s Pétainom (Henri Philippe Benoni Omer Joseph) vysporiadali po svojom (pozn.: po WW2 ho odsúdili na smrť ale vzhľadom k vysokému veku a k službe počas WW1 mu trest zmenili na doživotie), v Poľsku, v Nórsku, no bolo to také promo, také čiastočné riešenie.

No hlavné, čo bolo osnovou tohto procesu, predísť podobným javom v budúcnosti – tak prešiel nejaký čas, a Francúzsko, ktoré bolo účastníkom tohto procesu, začalo vojnu proti Vietnamu, potom Kórejská vojna, potom USA začali vojnu vo Vietname, to jest, hlavný cieľ, odvrátiť agresiu akejkoľvek krajiny proti druhej, bombardovanie civilného obyvateľstva, zabíjanie civilného obyvateľstva, používanie nekonvenčných prostriedkov, všetko toto zabudli v priebehu desiatich rokov. A pokračuje to do dnešných dní. To znamená, urobili čiarku za nacistickým Nemeckom. Nič viac. Koľko bolo odsúdených nacistov? 32 000. Dnes na Západe a u nás (v Izraeli) sa k tomu tiež pripojili, za čo sa hanbím – cirkus Demjanjuk (pozn.: John Demjanjuk bol Ukrajino-Američan, obvinený z vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti, ktorých sa mal dopustiť ako stráž v nacistických vyhladzovacích táboroch. Bol súdený v Izraeli i v Nemecku, ale vždy bol oslobodený). A ten človek, ktorý velil tomuto lágeru (v ktorom bol Demjanjuk strážcom)? A koľko si tento odsedel? Pokiaľ viem, menej ako 10 rokov. Dve milosti, pustili ho, dostáva štátnu penziu, všetko v poriadku. Našli nejakého ochrankára v Amerike a začali hádzať na neho čo sa dalo; ako povedali nedávno, chytili jedného z hlavných vojnových zločincov. V 18-tich rokoch bol pomocníkom účtovníka v koncentračnom tábore, už sa dávno ledva hýbe, a my ho budeme súdiť aby sme dokázali celému svetu, že bojujeme s nacizmom. Prevrátili to všetko v takúto lacnú komédiu, ktorá nič nerieši. A zároveň si nacisti chodia po slobode. SS bola zločinecké organizácia? Bola. A esesáci penziu dostávajú? Dostávajú. A nie len v Nemecku. I v Pobaltí. Vo všetkých krajinách kde boli. A v ktorých krajinách neboli jednotky SS? Všade boli. Takže z historického pohľadu na túto dobu, niečo bolo urobené. No ako hovoril Rajkin (Arkadij – ruský komik a herec): „Niečo je, no „ehm“ nie je to ono“.

P.S. autorovi – tedy MR  s eomlouvám, že  jsem soustavně jeho článek odsouval, ale v záplavě  aktuálních událostí  nebylo na  výběr.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.