K Usnesení EP ze dne 19.9.2019 o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy


napsal IP

Vlkův  úvod:v reakci na včerejší článek, kde  jsem otiskl dokument, přijatý Evropským parlamentem ohledně „historické paměti“ EU  a členských států mi  přišla  jedna  čtenářská rekce, kterou  cítím potřebu otisknout.

Svět je v neustálém pohybu. Asi nemá cenu komentovat historickou paměť. My jsme se učili nějaký starý dějepis, takže víme o militarizaci Porýní, Mnichovské dohodě a že se na ní zúčastnilo i Polsko a Maďarsko a další zajímavosti. Také stojí za zmínku obsazení zbytku naší republiky 15.3.1939 a vznik Slovenského štátu za zarytého mlčení britských a francouzských „demokratů“ (V Mnichovské dohodě nám snad něco garantovali anebo ne?). Potom vzpomínaný pakt Ribentrop-Molotov vyhlíží poněkud jinak. Takže jako pokračování 1. září 1939 Německo napadlo Polsko, Francie a V. Británie jako spojenci Polska sice vyhlásili Německu válku, ale jak jsem pochopil z dopisů de Exupéryho, francouzská pozemní vojska nepřekročila německé hranice /překročila, ale  jen velmi nevýznamně a poměrně  rychle stáhla zpět  -pozn.vlk/ a letectvo se omezilo na pozorovací lety a  shazování letáků.

SSSR zřejmě pochopil, z naprosténeochoty  anglofrancouzskýchvyjednavačů uzavřít  účinnou spojeneckou smlouvu, jíž  tyto tři mocnosti přes  rok vyjednávaly,   kterým směrem vítr vane a obsadil 17. září západní část Polska. Pro naše občany mohlo být hořkým zadostiučiněním, že 7. obrněná divize Erwina Rommela, která se podstatnou měrou podílela na obklíčení francouzských vojsk po napadení Francie v r. 1940, byla převážnou měrou vyzbrojena československými tanky LT vz. 38 z výzbroje československé armády. Když našim “ spojencům v  září  1938 nestálo za to, aby tyhle  pancíře  bojovaly na jejich straně, museli v květnu 1940 jen bezmocně  přihlížet, jak drtí jejich obranné linie ve Francii a Belgii.

V kapitole 11 dokumentu se také mluví o táboře Osvětim, ale nemluví se o tom, že jej vlastně totalitní Rudá armáda v březnu 1945 osvobozovala.

Používat ale v některých kruzích termíny jako logika nebo historické souvislosti se dnes považuje za politicky nekorektní. Takže poučení z historie nula. Pro potěšení dvě zprávy: https://www.novinky.cz/historie/clanek/tajemstvi-unikatniho-nacistickeho-pomniku-je-jediny-v-cesku-40304958

Člověk by čekal pouze nějaké hřbitovní pamětní desky se jmény bez hodností, aby potomci měli kam položit kytičku a svíčku a ne vznik přímo nacistického kultovního místa. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/liberec-chce-najit-potopenou-ponorku-reichenberg-40282826

Při veškerém zhnusení, když si člověk uvědomí, že přednostním úkolem německých ponorek bylo napadání spojeneckých dopravních konvojů, které zásobovaly Spojence nezbytnými produkty z USA, tak naštěstí následky činnosti ponorky nebyly tak strašné – 2 civilní lodě, 1 válečná, 70 utopených vojenských námořníků, 49 civilních námořníků oproti 46 členům posádky ponorky, když její činnost ukončila mina. Je třeba si uvědomit, že osádky dopravních lodí v konvojích byli civilní námořníci, vojáci byli pouze v doprovodných vojenských lodích.

Mladí se učí zase jiný dějepis, tak to vidí jinak. Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. (Orwell: 1984).

Takže dříve symbolem česko-ruských (dříve československo-sovětských) vztahů byli vojáci 2. světové války Svoboda, Jaroš, Tesařík, Sochor, Buršík a další. Později také kosmonaut Vladimír Remek (oficiálně první evropský).(jinak Nyní je to paní Jourová, spoluautorka uvedeného dokumentu společně s panem Timmermansem, jak je uvedeno ve 2. odstavci uvedeného dokumentu), pan Pavel Novotný (jinak starosta Řeporyjí, na vedlejší úvazek stavitel pomníku generála Vlasova a komický klaun ruské televize), Ondřej Kolář (pro změnu bourač pomníku maršála Koněva). Nutně mi to připomíná název jednoho dříve populárního italského filmu „Bože, jak hluboko jsem klesla“.

To všechno asi vyvolává velké veselí na naší politické scéně. Ještě větší „úsměv v duši“ to asi vzbuzuje u čínských stratégů, které těší, jak jsou Rusové tlačeni do rusko-čínského přátelství, byť musí Rusové mít na paměti střednědobý čínský plán nápravy historických křivd (kterými se míní zábor části čínských sibiřských území ruským carem v době, kdy byla Čína oslabena opiovými válkami). Navíc, aby mělo NATO radost, tak Rusko na všechny strany nabízí protivzdušný systém S400, který se stává stejně populární jako kdysi samopal Kalašnikov. Obzvláště velká dodávka je plánovaná do Číny, zřejmě aby měli Američané a jejich spojenci v Jihočínském moři větší zábavu. Podle jednoho ruského činitele možnost, že by Číňané systém S400 okopírovali a začali ho prodávat, jak se stalo již se starším S300, Rusy příliš netrápí, protože pro ruskou armádu se stává systém S400 zastaralým a je nahrazován novým S500.

Lehce se zmíním o proběhlém summitu NATO, kdy již předem prezident Macron něco naznačoval o mozkové smrti NATO a naopak „sultán“ Erdogan zase něco v tom smyslu, že by vlastně ve prospěch Turecka měl být aktivován článek o vzájemné pomoci pro jeho operace v Sýrii proti „teroristům“. Jinak tedy nebude souhlasit s operacemi v Pobaltí. Nakonec se vše v dobré obrátilo, „sultán“ nedělal potíže. Jenom tentokrát již bez jakýchkoliv námitek pokračuje v operacích v Sýrii, anektuje území člena EU Kypru, těží tam plyn a také činí různá příkoří svému sousedovi Řecku, jinak členu EU a NATO. Naposled díky smlouvě s Libyí omezil výsostné vody některých řeckých ostrovů. Při podrobnějším zkoumání si člověk uvědomí, že z hlediska velikosti a počtu obyvatel je mezi Řeckem a Tureckem asi stejný poměr jako mezi Českou republikou a mezi Německem. Možná, že si ještě při možných budoucích politických změnách v Německu budeme říkat: „Zlatá Merkelová“.

Samozřejmě se tématem NATO stává také Čína, byť neleží ani na severu (ale o to více zvyšuje svůj zájem o Arktidu) ani u Atlantiku. USA díky nutnosti více se starat o Jihočínské moře budou se naopak méně starat o Evropu a Evropané budou zase musit více se starat sami. Mimo jiné zvyšovat vojenské rozpočty a nakupovat americké zbraně. Samozřejmě problémem Evropanů se stává vlastně vztah k Rusku a potažmo také k Číně. Kopírovat americkou politiku, nekopírovat a mít vlastní nebo zůstat neutrální? Takže po vojenské a ekonomické stránce summit byl celkem úspěšný (pro USA), politicky je pro Evropu zamlženo.

A vraťme se do našich končin. Hlavním tématem všude, v novinách, televizi, rádiu, na internetu je Babiš. Člověk se pomalu bojí otevřít konzervu, aby z ní náhodou také nevykoukl Babiš. A mluví se o Čapím hnízdě, o auditu Evropské komise, a o nějakých miliónech, které bude nutno EU vracet (o 100 nebo 250 nebo 500 miliónech). V tom velkém vzrušení z Babišových problémů zaniká „návrat ztraceného syna“, multimiliardáře Kellnera. Tento pán tvoří personální unii s dalším pracháčem, „energetikem“ panem Křetínským, který je přítelem Kellnerovy dcery. Oproti nim je Babiš chudý příbuzný. Jako rozcvičku pro další akce pan Kellner zakoupil televizi Nova. Takže díky byznysovému provázání pana Kellnera s Čínou se můžeme těšit na programy jako „Volá Peking“ a „Jak se žije v Číně“. Číňané tentokrát nic neponechali náhodě a po  zkušenostech s prezidentem Zemanem a jeho milci poslali do Česka, potažmo do Evropy, skutečně „těžkou váhu“. Abychom si udělali správnou představu, tak si vzpomeňme, že pro pana Kellnera je částka, o kterou se handrkuje Babiš s EU – těch 500 miliónů, asi jenom drobné. Vždyť pro svou dceru za stejnou částku zakoupil parkurového koníka, když v dražbě přeplatil jednoho amerického nýmanda – Billa Gatese (jinak zakladatele firmy Microsoft), který mohl pro tento účel investovat pouze 250 miliónů.

Došlo také ke „vzrušení na vsi“ mezi akademiky, když za nevelkou částku 1,5 miliónu si chtěl pan Kellner udělat PR na účet Karlovy univerzity a následkem toho se zatřáslo křeslo rektora Zímy. Vzhledem k tomu, že se vlastně jednalo o třístý díl ceny výše uvedeného koníka, tak si akademici z KU u pana Kellnera v ceně příliš nestojí.

Takže když si to všechno přebereme, tak naši a evropští politici se nám představují jako více nebo méně schopní baviči, zatímco někde tečou neviditelné ekonomické, politické a jiné mocenské proudy, které možná v nejbližší budoucnosti ovlivní náš každodenní život. Jeden směr naznačilo rozhodnutí Nejvyššího soudu o nošení hidžábu. Zajímavé je, že hidžáb byl vlastně zástupným problémem, protože nepořádek v dokladech dotyčné slečny zavdával podezření, jestli slečna není bezpečnostním rizikem.

Takže všechno výše uvedené mne vede k přesvědčení, že je stále méně validní se starat o pojmy demokracie, EU, NATO atd., protože jak naznačuje probíraný dokument, evropská paměť začíná být poněkud sklerotická a dementní ne li dokonce vymazaná, což do budoucna nezavdává důvod k optimismu, ale naopak bude účelné jako možné preventivní opatření do budoucna začít studovat Korán, tak jako jsem ještě za „Komárova“ v roce 1988 začal studovat Bibli. Obě knihy mám v knihovně.

Koneckonců egyptolog profesor Bárta praví, že když civilizace zestárne a zacyklí se, tak dojde k revolučnímu zjednodušení, kterým by islamizace bezesporu byla. Tedy alespoň do doby příchodu „žlutého nebezpečí“ z Dálného východu, které by islámu dalo přes hubu stejně jako kdysi Mongolové a buď by ho nahradilo řízením pomocí UI anebo by islám důmyslně s UI spářilo. A to by bylo zřejmě skutečné „konečné řešení“.

 

Vlkova  poznámka:

Když  jsem psal  pondělní článek informaci, že  iniciátory  tohoto pamfletu, který  schválil EP jsou  Timermans  a především Jourová nemohu jinak,  než na  tomto místě  poděkovat Andreji Babišovi, že ji do funkce  eurokomisařky  vybral a do Bruselu  poslal, Zemanovi, že  v  tom tenkrát v  r. 2014 neochvějně  podporoval a  všem Babišovým  voličům, že tohle  svými hlasy  umožnili!

Já o tom v  roce  2014 napsal následující  článek

Eurokomisařka za ženy, za kriminál, za ješitovu pomstu nebo za Andreje Babiše?

, z kteréhosi dovolím připomenout  následující  pasáž:

Teď opět k české eurokomisařce. Co mne doslova pobavilo, bylo její vyslovené přání, že druhým jejím prioritním portfoliem je zodpovědnost za administrování v celé Evropské unii. Tohle musí být naprosto děsivá představa pro všechny české kritiky bruselské byrokracie! 🙂 Už nebudou moci snadno říkat a pohodlně ukazovat ve smyslu ta hrozná bruselská úřednická hydra. Už by to nebyl zlý a ošklivý, ale hlavně anonymní Brusel. Bude to konkrétní česká Jourová!

Takže  vy, co se  nad tím bruselským lžidokumentem nyní pohoršujete a  volili jste  Babiše- řečeno s klasikem –eto vaše  dělo! Jourová v Bruselu   pracuje z vaší vůle  a tudíž  zřejmě  k vaší spokojenosti! Babiš  se Zemanem na vás  myslí 24 hodin denně.A tohle jsou výsledky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.