Home Credit, ostražití a jejich kotrmelce a Čína


Máme  to zase v Česku pozdvižení!  Rudé čínské  nebezpečí se nám sem  vplížilo přes  Home  Credit!

Jakub Janda, Kalouskova  mluvící panna, vlastně , abych  neurazil – u poslankyně a  vždy  bdělé  Helenky  Langšádlové asi bude na místě  slovo panna, opravit na pana, takže  Kalouskova  mluvící pana,  a nyní  stejně  bdělí a ostražití  senátoři Pavel Fischer a  Marek Hilšer, plus Pirát Lipavský a spousta  a spousta  dalších.  zejména  z medií  a různých polooficiálních  kruhů a neziskovek a  think thanků,  bijí na poplach! Po zjištění,  že  Kellnerův  Home  Credit si najal  jakousi  PR  agenturu, aby  tady vytvořila  vlivovou  síť, která  by  v očích veřejnosti   vylepšovala  obraz komunistické  Číny  v České republice.

Aby bylo jasno – mám k Číně naprosto negativní  vztah. Už  hodně  dlouho ji pokládám za  hlavní nebezpečí pro náš  civilizační okruh a  upozorňuji na  její  rychle rostoucí sílu, která  hrozí, že  z  dosud  vedoucího euroatlantického prostoru vbrzku  udělá  chudý rozvojový svět. A  velmi  se bojím, že  nás  s Čínou čeká  fatální střet, v kterém ,čím dále tím více, mizí  naše  šance v něm obstát. Vinou naší sobeckosti, krátkozrakosti a hlouposti. Čínského obra  jsme sami stvořili,  sami  neuváženými transfery, kapitálu , know  how a organizačních dovedností mu dovolili nadmíru posílit  a navíc  naprosto stupidní protiruskou politiko děláme  všechno, aby  vznikl svazek ruského medvěda s  čínským  drakem. Protože  si to  tak přejeme. Ve  své namyšlené hlouposti.

A nyní si  někdo, konkrétně  jedna  z firem zdaleka  nejbohatšího Čecha  -Petra Kellnera, proti kterému je i Babiš,  s  celým svým majetkem, jen příštipkář, provozující  buřtboudu na Václaváku,  dovolí nastartovat v ČR  kampaň za lepší obraz  Číny v nějaké  České republice.

Všichni ti Fischerové, Hilšerové, Lipavští,Jandové, Helenky  Langšádlové a jim podobní  zřejmě  žijí v  domnění,  že čínský prezident  napjatě  řeší, co si  o nich myslí nějaká  Česká republika, protože  to  naprosto, ale  naprosto rozhodující  parametr,  jak bude či nebude akceptována  komunistická  Čína  napříč  celou zeměkoulí…..

Má ty svatá  prostoto!  Mohu všechny  tyhle  a  ty  v jejich zástupu odkázat  na  asi  tak  padesát let starý  vtip. Je  celkem jednoduchý:

Do kanceláře tehdejšího  předsedy  Maa vtrhne  rozrušená  ordonanc a  sděluje  Maovi -předsedo Mao , Čechoslováci  nás  přepadli!  Co máme  dělat ?!

Mao se  otočí na  ordonanci a odvětí –  no vyšlete  obyvatelstvo  tří středních vesnic, aby je pochytalo a  všechny  zavřeli v té čtvrté, která se nám nějak vylidnila!  A  doufám, že nás přepadnou i Maďaři, aby  se ta vesnice aspoň trochu zaplnila.   

Ten vtip není opravdu nic  moc.  Až na  to  transparentní pojmenování  naší  velikosti a důležitosti  ve  srovnání s  čínským rozměrem.

Naprosto  nechápu  to politikářské a  mediální šílenství, které kvůli té snaze  Home  Creditu prožíváme.

To je naprosto nesmyslná  exhibice a  klasická  bouře  ve sklenici  vody. Čínu nezajímáme. Má nás a plným právem, po servilních výlevech z naší strany  typu  Dopis  čtyř,  za onuci,  s kterou si může  dělat, co  chce. Zeman a  spol. se už postarají.

Jsem si  celkem  jistý, ačkoli to nemohu  opřít  o  žádné důkazy,  že  z Pekingu v  tomto směru nepřišel  žádný befel,  aby  někdo něco takového v  nějaké České republice  zorganizoval.

Ne, že by  Čína nestála  o to,  aby  se na ni v  tuzemsku  pěly  chvalozpěvy  a aby  k ní většina  obyvatelstva  vzhlížela  jako  ke  svatému obrázku. To určitě  ano.  Jenže  právě  tohle nehrozí.

Alespoň ne  podle  dlouhodobého  průzkumu  oblíbenosti jednotlivých  států u  českých občanů. které  už  od  roku 1991 provozuje  výzkumná organizace CVVM. Ten poslední vyšel před  6ti dny a Čína si stojí u české veřejnosti opravdu mizerně. Jak okamžitě, tak dlouhodobě:

Nejnovější průzkum

 

Dlouhodobý graf:

Z uvedeného je  patrné, že  Čína  českým občanům  srdce rozhodně neláme a  ani to, dokonce  i v  dlouhodobém horizontu, nehrozí. Ale  soudím, že by  rozhodně  nic neměla  proti tomu, kdyby se tenhle  stav  změnil.

Jestliže  ovšem máme  k dispozici  řady  od roku 1991, v  jejím případě  od  r. 1997, tedy už  více než  20-ti leté   a  nic  s tím nedělala dosud, těžko věřit, že  by  ausgerechnet  nyní  na vylepšení  své pověsti v  té  čtvrté  čínské vesnici nějak razantně  zapracovala. A  že by  dokonce tady chtěla  demontovat  náš úžasný politický systém a  dokonce režim.   Jak se mi snaží  navalit  do hlavy Jakub Janda, Helenka  Langšádlová, Fischer, Hilšer,Lipavský and  Co.

Nic takového!  Je  to jen  klasická kouřová clona, kdy bojovníci proti komunismu, kteří  zmeškali svou příležitost  před  30 roky /z části biologicky podmíněno/ nyní dokazují, když už se to smí a  ba dokonce je  to módní, svou  protikomunistickou statečnost! Zkrátka – jde  o smyslu zbavenou exhibici. Nic  více, nic méně.

Nejspíš  by  se někdo nyní  z vás  rád  zeptal  – tak proč  to  tedy  ten Home  Credit dělá?  Proč  se snaží vylepšit obraz  Číny a  investuje  do toho dokonce vlastní  peníze?

Tohle je  klíčová  otázka. Odpověď  snadno najdeme  ve  dvou  článcích, které snadno vygůglíte  na internetu:

Kellnerovi vydělávají půjčky. Home Credit zvedl zisk o 73 procent

a

„Český kredit“ je lichva, bouří se zadlužení Číňané. Home Credit zasáhla vlna kritiky

Z nich rychle zjistíte, že  ač má Kellner  obrovské ekonomické  imperium s celosvětovou  působností,  zdaleka  nejvýnosnějším byznysem  vůbec, který provozuje, je  poskytovatel osobních spotřebitelských půjček Home  Credit s  celou sítí  zahraničních  afilací.

Loni koncernu  přispěla do bilance  cca 11 miliardami korun zisku,    z celkem 22 miliard.

A  téměř  36%  tohoto byznysu Home  Credit realizuje  v Číně, kde patří mezi vůbec  největší poskytovatele  spotřebních úvěrů na  relevantním trhu. Její celková úvěrová  angažovanost má  být  dost nad  300 miliard korun!  Jen  v Číně. Opakuji – 300 000 000 000 Kč napůjčoval  občanům Čínské lidové republiky!!!! Obrovské  číslo.  To je  více než 1/7 všech úvěrů, poskytnutých tuzemskými bankami dohromady občanům ČR. To jen pro představu.

Vedle  toho  PPF  plánovala  úpis  akcií Home  Creditu na  burze v Hong Kongu. Plán  byl momentálně buď  pozastaven nebo odsunut. A ještě dodám, že  ta  úvěrová  expanze na  Dálném východě je možná proto, že  Home  Credit má  velmi ceněnou  celočínskou licenci k poskytování této specifické služby.

Když k tomu přidáte poslední  kroky na  české straně, kdy  Praha  demonstrativně  vypověděla  smlouvu o přátelství s Pekingem a  nahradila  ji stejným dokumentem s hlavním městem  Tchaj wanu  – Tchaj pejí,  tažením proti  čínskému elektronickému  gigantu Huawei a  informacez výroční  zprávy  BIS o čínských rejdech  v České republice, není vůbec  žádný problém najít odpověď na  tu triviální otázku – proč  Home Credit zorganizoval to pročínské PR a  dokonce za  vlastní peníze?

Na  vlastní kůži jsme  se mohli  přesvědčit , jak Peking  doslova  hystericky  reagoval na  skutečnost, že  tehdy  funkční ministr  kultury  Daniel Herman přijal, proti  čínskému přání, důrazně  tlumočeném Zemanem -dalajlámu. Až všechno vyvrcholilo tím doslova  do písmene  ostudným dopisem  čtyř.

Home Credit, stejně jako celé PPF a Kellner osobně, tohle všechno, jako vysoce sofistikované  globální podnikatelské entity – vědí!  A ví,  že čínskému vedení, přes veškerou  českou  vládní a  prezidentskou  poníženost,  velmi rychle může  dojít  trpělivost s nějakým českým podnikatelským záměrem.  Respektive, pokud  by se rozhodli s námi zúčtovat, je pro něj Kellner  a jeho čínské podnikání naprosto ideální terč. Pro čínské náčelníky  je  dobré jen to, co prospívá  jejich zemi nebo jim osobně. A  otravující mouchy prostě zamáznou. Tou  mouchou je  Česká republika. A zamázne  ji, nejsnáze  a nejefektivněji – přes  stopnutí  byznysu Home  Creditu.

Kolik, že  má v  Číně rozpůjčováno Kellnerův  Home  Credit? Připomenu to – přes  300 miliard. Netuším,  kolik činí celkový  dluh Kellnerovy  skupiny  u bank. Ale troufnu si tvrdit,  že  hodně. Kromě  mrňavé  Air  Bank  vlastně nemá přístup k primárním zdrojům. Tedy kromě  vlastního zisku. Kdyby těch v  Číně proúvěrovaných  300 miliard mělo být  nějak ohroženo,například tím, že  skupina přijde o onu tolik cennou univerzální licenci nebo, že by  čínské soudy  masivně začaly spory  s  dlužníky  rozhodovat  proti Home  Creditu,  pak by Kellnerovi nic nepomohlo  celé jeho bohatství!  Koncern by  se  díky  čínské angažovanosti, případě potíží,mohl velmi rychle zhroutit! Případná  čínská  akce proti Home  Creditu by znamenala  pro Kellnera  fatální finanční ztrátu  a ohrožení činnosti celé skupiny.. Včetně například celé tuzemské  finanční a firemní skupiny, kam patří už  zmíněná  Air  Bank, Škoda Transportation,  či telekomunikační operátor  O2. Což by mohlo vyvolat středně  velkou  řetězovou reakci v  celé české ekonomice!!!!

Takže věc  je jasná. Kellner  neprovedl nic  jiného,než klasický  útěk vpřed, jak výstižně  říkají Němci.  Celá  akce s pročínským PR je podle mého názoru nikoli snahou rozložit  českou pseudo/demokracii, nýbrž  jasná snaha podnikatele, který má v  Číně  doslova  životní byznyszájmy, ukázat  tamnímu vedení,  že on se image  jejich  země, které u nás  je dlouhodobě  mizerné, snaží  dostat na kvalitativně  vyšší úroveň. A  že  si to nechává něco stát.

Poplašeně  hysterické výkřiky  o ohrožení  našeho politického systému tzv. hybridními hrozbami je  klasické strašení a  matení  veřejnosti. Poplašná zpráva non plus  ultra-  Číňan  stojí za  dveřmi a brousí si na nás  zuby!

Nic  z  toho, Kellner  jen  zachraňuje  svoje  investice. Na jeho místě  by tak činil každý. Zejména  ti, co dneska  děsí národ  nejvíce. Kdyby … no kdyby byli v  Kellnerově  kůži. Je to sice spekulace, ale  jsem si jí  celkem jistý.

Ovšem velmi mne  baví ti, co dnes proti tomu  HomeCreditu a jeho sebezáchranné  akci protestují. Taková zejména   Helenka  Langšádlová, Jakub  Janda nebo senátor  Fischer. Ale  mnozí další,zejména  exhibující  žumpalisté  třeba  typu Šafr  nebo Aktuálně.cz.

Tady mám totiž  zcela  jasno.  Udělali jen  klasický  looping. Pořád mi ještě  trochu  funguje  paměť i když  je  to už velmi  špatné. Dokázal jsem si vzpomenout ,  že  Nečas  v roli premiera  téhle  země  při oficiálním projevu  na  otevření  Brněnského veletrhu v  roce 2012  prohlásil, že  dalajlamismus  a  podpora  Pussy  Riot podlamuje  významně  český  export  a tím i celé hospodářství. Langšádlová, stejně jako další  kritici z Kalousek partaje, od  Gazdíků a  z ODS  tehdy součást  vládní  Nečas Kalouskovi  famiglie a  dnes  doslova zjančení  čínským nebezpečím, tenkrát ani nepípli!!!!

Vše bylo ok,včetně jeho následné cesty  do Pekingu,kde tu oficiální dedalajmizaci  české  politiky pekingským  špičkám potvrdil osobně. Mainstream, až  na  nepatrné  výjimky,  tehdy  ani nemukl.

Já  jsem si na Kose  Nečase tehdy podal.  Měřím každému a  kdykoliv – stejně   – dá se to snadno zjistit v  článku

Dalajlamismus a detaily kolem něj

Budu z něj  krátce  citovat:

…..Byl jsem  zvědav  na  mediální  odezvu  této  Nečasovy  duševní erupce. A  byl  v očekávání, že  bude mít  nejméně  takovou  intenzitu,  jakou  uplatnila  česká  sdělovala  v roce  2005 a  2007, kdy s Číňany  jednal  Jiří Paroubek.

To  se zdejší  žumpalisté  doslova  mohli  strhat, počínajíc  veřejnoprávní televizí a konče  posledním  okresním  občasníkem, jak  neustále  rajtovaly na  tom, zda Paroubek  otevře  otázku lidských práv  a jak  důrazně. A  snažila se  tehdejšího lídra  soc  dem  na  téhle  věci  doslova  ukřižovat.  Nic  jim nebylo v tomto směru  dost.

A  jak  to bylo s Nečasem?  Ano,  šéfredaktor  MfD  se  ozval. Reflex  zase doporučuje, aby  Číňané  rovnou jmenovali  novou  českou  vládu. Nicméně  – byl  to opravdu jen  slaboučký  odvar  toho,  co  servírovaly  Paroubkovi.  A   takový  Zvěřina  v Lidovkách, ten  dokonce dospěl k jistému pochopení  pro Nečase…..

A  tehdejší političtí  protivníci?  Tak  ti  se mohli  přímo  strhat.Zejména  ti  z ODS. Pro které  je  svoboda  prý  nade vše….

…Poučení z  krizového  vývoje  by  to  pane  Nečas  chtělo napsat. A  eventuálně provést pohovory a  výměnu  členských průkazů…

Vždycky  jsem  si myslel,  že  slabingr  je  prostě  karierista a klotový  rukáv.  Hráč útočící v kancelářském přítmí,  ale  také  těžký  dogmatik. Který  staví na  odiv  svou neochvějnou  dogmatickou  afinitu  k tzv. pravicovým hodnotám. A  že  to jediné, čemu  se  u něj  dá věřit.

A  on  tahle  neuvěřitelně  servilně najednou  vykšeftuje  dříve  hlásané  zásady bez mrknutí  oka  za  to,  aby  se zalíbil  Velkému Kormidelníkovi  a  měl  šanci,  že  ten  ho nechá  ve  Strakovce  o minutu  déle. A  všechno  maskuje „podporu  exportu“… Trapnost nad  trapnost. Přiznávám,  že  jsem se dopustil hlubokého  omylu,  že Nečas  je  aspoň  dogmatik a  nazýval   ho   Vasilem Biľakem  ODS. A  prosím  tímto  soudruha,   nazývaného  kdysi  v  naší  hantýrce  Ušimisako, o odpuštění.  Ne  Nečas  opravdu  není  Biľak.  Ten se  svou  mantrou a dogmaty nikdy nekupčil….

No vida co politika  všechno dokáže!  Ti , kteří tenkrát  jako součást vládní většiny, že  paní Langšádlová?, Nečase  buď  přímo podpořili nebo alespoň s jeho pročínskou ofenzivou neměli žádný problém a chtěli podpořit  český  export, nyní  když mimořádně  úspěšný  globální český podnikatel retuje  nejméně 300 000 000 000 Kč  své investiční expozice  v Číně,o které může  snadno přijít, div nepáchají sebevraždu. Respektive  nás přesvědčují, že  tu sebevraždu bychom  asi měli  realizovat my,obyčejní občánci!

Hodlají ustavovat  všelijaké  vyšetřovací a jiné komise, protože  lstivý  zlotřilý  Rus  a Číňan se jen jen  třesou jak nás  zardousit.

Odbočím – není to tak dávno  co jsem na Kose vydal sloupek s názvem

Nezávislost médii po česku

kde  jsem otiskl čerstvý  diagram  vlastnictví  českých/slovenských medií.

Ten diagram už  není úplně  top. Je tam jedna podstatná  změna – Kellner  a  jeho skupina, jak víte, zakoupila  k tomu, co již mediálně  vlastnili  ještě  nejsledovanější  českou televizi -Novu.

Připomeňme  si  že  skupina  Czech Media  Investment vlastněná J and T, resp.  pány  Tkáčem a Křetínským, ovládá  Blesk jako nejčtenější noviny, Frekvenci  1, Evropu 2 a další a další významná sdělovadla,

Babiš

Lidovky  a Mladu  frontu, plus  nejposlouchanější radio  – Impuls  a TV Očko,

servil Soukup

skupinu TV Barrandov a  největšího inzertního promotéra  -Medeu.

Proč  jmenuji  zrovna  tyhle  čtyři?

Protože  vlastní to největší a  nejsledovanější  co na  české mediální  scéně  existuje! Nejčtenější  noviny, nejposlouchanější rozhlas, nejsledovanější  TV, největšího operátora  v  reklamě. A k tomu stovky  titulů, radií, TV a internetových  serverů. Dohromady  obrovská mediálně  vlivová  síla. A všichni  jsou více méně  hospodářsky  závislí  na  Číně  nebo  jejich  firmách.

O Kellnerovi a o tom, co pro něj  dobrý vztah s Čínou znamená  už byla  řeč  výše.

O Babišovi  a jeho  nové úvěrové závislosti  na maďarské  pobočce   Bank of  China jsem psal před  pár  týdny. Nalila  nově  do Agrofertu skoro miliardu.

Další půlmiliardu  má v Agrofertu, také nově  Industrial and  Comerzial Bank of  China.

Ale zopakuji to opětným screenshotem z poslední výročky Agrofertu!

Kdyby  své  úvěry  z ničeho nic vypověděly, co by  asi tak  Babiš  dělal???

Skupina  J and  T , po debaklu  s  čínským fondem CEFC,  je nyní  v úzkém obchodním objetí s  největším čínským fondem CITIC, který je prý přímo řízen  UV KS  Číny.

A  servil Soukup? Ten  právě  se právě  dohodl s  dceřinkou  CITICu že  dojde ke změně  akciových podílů v  držení  Číňanů v  jeho firmách. Jenže ono je  to poněkud  jinak. Jak?

Takhle:

„Nejedná se o změnu podílů, ale o změnu pravomocí. Rainbow Wisdom Investment dosud pravomoc vykonávat společnou kontrolu nad těmito společnostmi neměla,“ vysvětlil ČTK mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Švanda.

Takže  Číňané  chtějí  také  řídit  jeho mediální aktivity a  televizní kanály!

Jinými slovy  – čtyři nejvýznamnější  čeští mediální  hráči, včetně předsedy  české vlády!!!!  jsou  v obrovské závislosti na  finančních tocích  kontrolovaných Pekingem a  čeští politikáři  a  jejich mediální mopslíci  vyšilují, resp. poštěkávají  kvůli  nějaké  podružné  akci Home  Creditu a  vykládají nám, jak  jsme  tím smrtelně  ohroženi????!!!!

Jak to že  stejně  urputně  nebili na poplach když  oligarchové začali skupovat  český mediální svět?

Proč  netroubili poplach, když se začali  obchodně  a finančně propojovat  s  Číňany? Takže  bylo jasné, že mediálně musí jít  Číňanům na  ruku?

Kde je nějaká  reflexe  toho, že  Agrofert  je  dnes  významně  závislý od  čínských  úvěrů? Takže  premier  je  chycen  v  čínské  síti?

Co  s tím hodláte udělat?

Podobných otázek bych dokázal vymyslet několik desítek.

Oni radši  řeší  to úplně nejmenší, co zde  ohledně  čínských vlivových struktur  existuje. Protože  pro Kellnera,Tkáče s  Křetínským, Babiše a  Soukupa  není  naprosto žádný problém zařídit  takové účinné pročínské  PR na  které se nějaká druhořadá  reklamka ,kterou si najal  Home  Credit nikdy nezmůže! A přitomto udělat nepostižitelně a  v podstatě  podprahově. Aniž by  si toho někdo všiml!

Co  s tímhle budou  Langšádlová, Janda, Fischer, Hilšer, Lipavský a  další ostražití dělat?

Já  o tom začal psát hned, jakmile Kosa  vznikla. V souvislosti s Nečasem a jeho dedalajlamizací.  Oni buď  tehdy mlčeli  nebo tomu tleskali!   A  dnes  chtějí  vyšetřovací komise, aby  mohli vyslýchat,  fízlovat, kontrolovat, nařizovat?  S cílem  likvidovat  v zárodku nepohodlné informace?

Já mám s Čínou a  jejím působením dlouhodobě  problém a považuji  ji  za  největší ohrožení  euroatlantické civilizace, s kterým se tato kdy setkala. Jako nepatrný jedinec  s tím nic nemohu udělat. Oni ano. Přesto nekonali, když se oligarchové zmocnili českých sdělovacích prostředků. Nekonali když  navazovali fatální  ekonomické  kontakty  s Čínou a  ta  přes něj získává stále větší tuzemský  vliv.  Ale  budou řešit  tu  iluzorní akci Home  Creditu?   A nás  strašit?  Já  mám nahnáno už  hodně  dlouho. Ale  z úplně jiných  čínských a pročínských aktivit, které jsem se snažil výše popsat!

A to nejlepší, jako vždy, nakonec!

Nepochybně  jste  zaznamenali, že  cílem palby  samozvaných ochránců před  čínským nebezpečím  je  projekt  překladatele  z čínštiny  a sinologa  Vojty – Sinoskop.

Vedle těch věčně  správných na něj útočí zejména  Sinopsis, takto projekt Ústavu Dálného východu FF UK v Praze a AcaMedia z.ú. Jeho cílem je podávat pravidelný přehled o dění v Číně z pohledu čínských, českých a světových médií a pozorovatelů. Více na  https://sinopsis.cz.

Mimochodem,právě  Sinopsis  je  zdrojem pro  článek, který jsem nalinkoval  už v úvodu –

„Český kredit“ je lichva, bouří se zadlužení Číňané. Home Credit zasáhla vlna kritiky.

Kolega  Germanicus,,jemuž  tímto děkuji, mne  upozornil na kratičký, ale  nesmírně poučný text Erik  Besta  na jeho webu  Finalword.

Převezmu to 1:1.

Cítím potřebu dodat, že  Erik Best je  americký občan.

Jaký  je rozdíl  mezi Sinopsisem a  Sioskopem?  Pro mne  vůbec žádný. Obě dvě  instituce  dělají totéž – protlačují v  ČR  zájmy  jedné cizí mocnosti. Tak, aby  si čeští občané  mysleli, že  cizí zájem je jejich zájmem…..

A  Langšádlová, Janda, Lipavský,Fischer Hilšer na straně  jedné, Babiš, Kellner, J and  T, Soukup dělají to samé. S  tím rozdílem, že na ten cizí zájem naroubovali na  svůj  interes  ryze  osobní a na  výsost  sobecký!    Ale kdybych  byl dostatečně  důsledný  našel bych v pozadí jednání  Jandy a  dalších  jmenovaných  přesně  totéž. Jen  hrají o částky o mnoho a mnoho nul  menší.

Katastrofální zjištění!

Dodatek:

Ledva  jsem dorazil redakci tohoto článku a chtěl vypnout počítač,ještě  jsem rychle mrknul na  seznam nejčerstvějších  zpráv. A na  Novinkách. cz  čtu toto:

Zahradil se kvůli údajnému střetu zájmů vzdal funkce zpravodaje dohody EU s Vietnamem

Jde v  něm o tom, že Zahradil kvůli střetu zájmu přišel o pozici  europarlamentního zpravodaje , který  před  schvalovacím hlasováním má za  úkol přesvědčit  europoslance  aby něco schválili.

Konkrétně jde o smlouvu o spolupráci mezi  EU  a  Vietnamem.Kterou Zahradil dokonce také vyjednával. Tudíž  o ní ví docela  dost.

Ten střet  zájmů  nastal u jeho osoby  tím, že členem poradního orgánu Konfederace svazů Vietnamců v Evropě.Podle leckohomá  tenhle spolek mít  vazby na vládní komunistickou stranu ve Vietnamu a mohl by působit jako její vlivový nástroj v Evropské unii.

Zahradil to sice popírá, ale kdyby  se někdo  na  názor  ptal mne, pak bych spíše  souhlasil.  Takže  komunistobijec  Zahradil jako vietnamský knecht?! Taky  dobrý, že?

To jsou ale kotrmelce!

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.