Jeden domek na Krymu


napsal Gerodyn

Zdravím tě vlku a poslouchal jsem onehdá na SV tvou debatu s Borisem o tom magorovi z Řeporyj  a jeho akci, který se stal starostou volbami volů, jinak onoho najatého provokatéra a jeho volitele nazvat nelze. A další průběh vašich rozhovorů a odpovědí posluchačům směřoval k tomu, jak RF je zřejmě plánovitě směrovaná k tomu, jak jistá Hillary otevřeně řekla. Parafrázuji – Mají tolik nerostných zdrojů a nechtějí se s námi o ně rozdělit !
Kdysi jsem byl krátce v Kijevě a v Jaltě. Protože to bylo v mládí a nostalgie se tam ještě jednou podívat, mne ještě neopustila, tak velmi často sleduji videa blogera žijícího pravděpodobně ve větší vesnici jménem Bagerovo na Krymu, poblíž Kerče (odpozorováno přistáváním jeho dronu s kamerou, když se dron vracívá s úlovky videí pokračující stavby železničního mostu). Z Krymu na ruskou pevninu, po mostě dlouhém 19 km.


Proč ti to oznamuji? Už proto, že jsem fanda železnice a onen bloger- Igor Korsakov také a proto, že jsem náhodou zjistil, jak v Autonomní republice Krym, zřejmě je dostatečně ošetřena svoboda jejích občanů, konkrétně týkající se majetku staveb.
Když se bourala občanská zástavba pro projektované trasy silnic i železnice, navazující na budoucí mosty ( silniční i železniční), tak dle poznámek pana Korsakova, jistá stará občanka odmítla prodat svůj domek a tak tam zůstal stát – naprosto osamocen mezi dvoukolejnou železniční tratí a dvouproudou dálnicí. Tedy bez přístupu jakoukoliv stezkou.

Stará paní si to přála i když ostatní lidé bydlící v domcích kolem, už všichni bydlí ve čtyřpodlažních novostavbách asi kilometr dál.
Na videích onoho blogera sleduji ten osamělý dvoupodlažní domek s bíle natřeným sklípkem vedle něho ( Igorova poznámka, ale já si myslím, po zkušenostech – jistě padesátiletých, když jsem tam byl, že sklípek je vlastně klozet našeho typu, co býval na našich vesnicích.)
Domek tam je a obě dopravní cesty vedle už jsou hotovy. Odhaduji dle urychleného tempa dokončování celého projektu, tak po dálnici se jezdí už rok a půl a po železnici už pokusně týden. O čerstvě zhotovené betonové propusti hned vedle se domnívám, že je pro odtok vody po deštích. Možná, že to průchod je. Zeptat Igora se nemohu, i když znám jeho mail. Rusky umím jen pozdravit nebo nadávat. Jinak rozumím asi 80%.
Závěr mého zbytečně dlouhého popisu. Republika Krym, je stát dodržující občanské svobody.
Takže Romancov, Novotný, Štětináč a spol, jsou najatí lháři a agenti stejní jako ten, kterého dokonale popsal ve svém románu o Rakouském mocnářství Jaroslav Hašek. Ale velmi nebezpeční.
V příloze posílám fotku – dostatečně velkou, onoho osamělého domečku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.