Jak Babiš se Zemanem nadělují rodinám s malými dětmi


Jedním slovem  vydatně!

V předvánočním shonu jaksi nebylo moc  času na politiku.Musel jsem konečně na Kosu  pustit  docela  dost  článků, které byly neustále, kvůli aktuálnějším, odsouvány. Jeden dokonce skoro o tři měsíce… To ovšem neznamená, že  politický svět, ten český i ten mezinárodní běžel mimo. Ale je pravda, že  když nebylo nutno  psát pro Kosu, přeci jen pozornost mu  věnovaná jaksi nedosahovala  běžné  intenzity.

Přesto mi neuniklo jednání parlamentu, kde se narychlo protlačovaly  dva základní materiály  – tzv. daňový  balíček,    což  není  nic jiného, než prachsprosté zvýšení  daní, zabalené do líbivých blábolů o  ochraně  zdraví a bojem se  závislostmi, na které doplácíme  všichni.  A následně po onom prachsprostém balíčku – státní rozpočet.

Opozice udělala  ze  schvalování obou zákonných předloh  tyjátr, nasadila obstrukce s   cílem, že  to jako vládě  pěkně otráví a kdyby  se jí povedlo zdržet   přijetí  jednoho nebo obou zákonů, buď by Babišovu administrativu dostala v lepším případě  do problémů s příjmovou stránkou  budgetu nebo v  tom  citelnějším do rozpočtového provizoria. Takže  by nejméně  v  lednu musela  jet  podle loňského  výdajového rámce a nemohla by  dodržet  sliby  dané  důchodcům,  rodinám s dětmi, státním zaměstnancům a tak.

Nakonec  se  to technicky vyřešilo.  Nepochybuji  ani na chvíli,  že v neposlední řadě  také proto, aby o deset procent v příštím roce mohly narůst platy politiků, soudců a státních zástupců. Jak vyplývá ze zpřesněných dat ministerstva práce a sociálních věcí.  Kdopak  z  těch  Hradem počínajíc, přes  Strakovku, jednotlivá ministerstva a  až  po malostranské poslanecké a  senátní paláce  bude obstruovat, aby tak přišel o celých deset procent platu?! Vždyť přece chudáci do teď  třeli  bídu s nouzí. Jak se lze přesvědčit na následujících  screenshotech:

Konečně  se  všichni, nakonec  rukou společnou a  nerozdílnou zachránili před  nouzí nejvyšší  a exekucemi!

Když bylo konečně  dořečněno a  dobojováno, šly  oba  tyhle zákony, plus  čtyři další   na Hrad. Kde následoval další  tyjátr. Tentokrát  Zemanův.

K podpisování si přizval  křoví. Tedy  ministryni  financí  Schillerovou.  A demonstrativně  jí  vychvaloval….já jsem rád, že máme skvělého ministra, tedy ministryni financí. Dokonce bych si troufal tvrdit, když jsem teď o tom tak přemýšlel, možná nejlepšího polistopadového ministra financí,“

Ovšem to nebylo všechno co vypustil do kamer a mikrofonů. V krátké řeči před podpisem prozradil, že měl do Lán v úmyslu pozvat i ministryni práce a sociálních věcí z ČSSD Janu Maláčovou. Nakonec tak neučinil, protože ministryně chtěla původně podpořit štědřejší variantu rodičovského příspěvku, kterou navrhli senátoři. „Zamrzelo mě, že původně podpořila senátní verzi, neboť cokoli vychází ze Senátu jest od ďábla,

A přesně tohle  mi zavdalo důvod, abych  se k téhle smutné  frašce, která se odehrávala  jak   v parlamentu, tak především na Hradě – vrátil v dnešním článku.

Prostě  Babiš a  Zeman nadělovali. Zejména  tedy  sobě. Kromě  politiků a  soudců už nikdo  další, z  těch, kdo jsou placeni ze  státního rozpočtu, deset  procent, s  výjimkou  učitelů – PŘIDÁNO NEDOSTAL! A  u kantorů, na  rozdíl od politikářů, je to ještě  tak,  že  jen 8%  jde do tarifů a zbytek do tzv. odměn. Ti, co  si zvedají platy  svým rozhodnutím,  to ovšem mají v  pevné složce. Oni tu pohyblivou sami nemají…  Není to divné, když u  ostatních neustále  chtějí rozlišovat mezi  těmi dobrými a  špatnými?

Prostě klasické POLITICI SOBĚ!

Ale  tohle bych asi přešel, protože  je  to  klasické nabírání  vody  cedníkem. Jde  mi o tu  Zemanovu  zhůvěřilost, kdy se otřel o  Maláčovou a  také o senát!

Jen si představte  – od  ďábla jest to, že  senát  si  zpupně  dovolil  uplatnit  svoje pravomoce, dané mu ústavou a  k zákonu, kterým se upravovaly  příspěvky  v  mateřské, odhlasoval  většinou  senátorských hlasů  pozměňovací návrh. Taková opovážlivost!  Jak si  troufají jednat podle ústavy?!

Kterým  chtěli  navýšení rodičovského příspěvku poslat  i dalším cca  70 000  rodin.  Těm, co mají  děti, které by  splnily  zákonem stanovenou věkovou hranici pro jeho vyplacení, ale jejichž  rodiče  už  oba  nastoupili, před  1.1.2020 do pracovního procesu!

Senát  došel k názoru, že  není správné a  možné, aby  dvě  stejně  staré děti neměly před  zákonem a jeho dopady  stejnou pozici  a rovné postavení!!!!

A  ministryně  práce a sociálních věcí Jana  Maláčová usoudila  přesně  totéž! Ženská jedna  drzá!

Jak jsme  se od Zemana  dozvěděli – tento názor  od ďábla  jest!

Inu že  není  pro bohuželprezidenta  člověk jako člověk, to  už nám bohatě  předvedl.  Opakovaně  v  Babišových kauzách a  také třeba když  šlo o Kájínka,  Mynáře, Nejedlého a tak podobně.

Jenže tady jde o  děti! Dokonce malé děti, do max  čtyř  let. Je jich  cca  70 000. Které  mají  natolik nezodpovědné rodiče, že místo, aby s nimi byli  místo do čtyř  let věku, tak  radši  nastoupili do práce….. Zeman se   rozhodl tuto zvrhlost potrestat. Protože přece od ďábla  jest!

Možná, že někdo namítne, že  kratší mateřskou  volí ženy, co mají  nadprůměrné pracovní zařazení a  tím  i příjmy. A  nechtějí  ani o jedno nebo druhé přijít, tím, že by  byly  doma  déle. Takže ten příspěvek vlastně  nepotřebují.

Jistě také, ale nejen ony. Já si jsem celkem jistý  tím, že naprostou většinu  z těch  70 000 tvoří zejména  a především matky  samoživitelky,  dále  pak  ty, které  žijí v  nízkopříjmových  rodinách nebo  ženy  z rodin, kde prostě  splácí  zásadní a úžasnou vymoženost  dnešní doby  – hypotéku!

Všichni  tihle, co od  ďábla  jsou, počítají  každou korunu a ne  dvakrát, nýbrž  třikrát ji obrátí v dlani, než ji vydají. A proto si logicky nemohou dovolit  zůstat déle  bez  pravidelného  příjmu  ze zaměstnání!

Tak  tyhle všechny  Babiš, Schillerová a  Zeman potrestali rukou společnou a  nerozdílnou!  Moc  si vyskakují, nevědí roupama  co by a do tý práce se nejspíš  hrnou proto, že  tam  stejně  jen točí mlejnek  a  drbou  u kafe!

A  taky jim připomenuli, že  jsou to  vlastně  nány  blbé, protože  platí  Babišovi se Schillerovou  ze  svého příjmu daně, zdravotní a sociální, a  rozdíl od těch, co si mohou dovolit  být ještě  doma  s dítětem. A proto  je  potřeba  je  šmiknout a nic jim nedat!

Nedalo mi  to  pro forma nespočítat z  jak  velkého   hrubého platu zaplatí za  rok ta hloupá nána  Babišovi na  daních, zdravotníma  sociální těch 80 000  kaček, které  jí  upřel. Snadný počet – kalkulačka čisté mzdy mi to vyhodila  bleskově – z 28 000 hrubého…  Poslední údaj  staťáku, nikoli o průměrné  mzdě, nýbrž o jejím mediánu, což  je  mzda, od níž nahoru i dolů leží vždy  50% mezd  v  České republice, ve  3. kvartálu 2019 činil  29 549 Kč!!!

Je tedy jasné,  že pokud  žena  bere o 9,5%  nižší mzdu než je medián a  tedy má dost podprůměrný příjem  a  chodila  rok do práce, přispěla Babišovi se Schillerovou stejnou částkou,  kterou ji oni upřeli!!!!! Byla poškozena   tedy  vlastně  DVAKRÁT!!!

No řekněte  – není to paráda?  A převeliká!  Ale  Zeman tvrdí,  že je to tak správně a  vše ostatní  od ďábla  jest!

A  aby  to Babiš  vylepšil,  vykřikoval, že  on ty  tři miliardy, které by  asi tak koštovalo zvýšení příspěvku pro všechny  rodiny, kde  mají děti  do 4 let věku -NEMÁ!!!!

Tak  jsem se  rychle juknul na rozpočet, který Zeman  tak  chválil   jenž připravila nejlepší ministryně  financí  Schillerová. Podle něj  stát  v  roce  2020 vydá celkem 1618 miliard  korun. Já to číslo radši  napíši

1 618 000 000 000 korun …………………………

A Babiš  tvrdí, že  tam nejsou k nalezení  3 ubohé miliardičky. Schillerová  tvrdí  to samé a  Zeman jim to nejen schválil, ale  navíc  i pochválil!

Vím, že ty miliardy  a nuly  jsou  příliš abstraktní.  Takže  to přiblížím na  daleko uchopitelnějším příkladu.  Průměrný  plat  je podle  staťáku 35 000 Kč měsíčně.  Tak že  pokud  příjemce  takového platu  tvrdí, že    nenajde  ve  svém  osobním rozpočtu  „částku“  64,89 Kč,  je  to stejný případ. Myslím, že  absurdita  Babišova tvrzení je  naprosto zřejmá!

Kdyby Babiš  chtěl vědět,  kde  těch blbých  64,89 Kč, omlouvám se – blbé tři miliardy  mohl lehce  a bezproblémově  najít, bylo by stačilo, aby  chodil on nebo někdo z jeho poskoků  číst Kosu.  “ Nákupu“  vojenských vrtulníků jsme se zde věnovali skutečně  důkladně.   Stačilo nebrat  předražené  americké  stroje a  místo nich  sáhnout po strojích  Westland  -Augusta a  k dispozici bylo  rovnou miliard  5. Ušetřených.  Takže  mohly  dostat  přidáno všechny  děti do 4 let.  A ještě by  zbylo.  Jenže  my  jsme  si radši pořídili  ty  emerické vrtáky. Protože Babiš  chtěl fotku v Bílém baráku,  protože jsme museli osvědčit  transatlantickou solidaritu a protože   chceme  být prostě za každou cenu in.  Co je nám do našich dětí!  Vrtulníčky  jsou potřeba! S  čímž  zcela zjevně  stejně proklamativně  souhlasila  i opozice, která jinak  Babišovi vyčítá  nehorázné rozhazování…  I  u té platí  – co je jí do našich dětí!

A  aby  se to nepletlo, tak ty  emerické helikoptéry nemusí navíc projít  dokonce  ani plnohodnotnými českými  vojskovými  zkouškami, ale vezmeme je ve zkráceném řízení. Na  rozdíl od  výrobků domácích  firem. Jak se dozvíte třeba zde.  Ale to by bylo na jiný  článek.

Zkrátka  Babiš, Schillerová a  Zeman  nadělovali!  Jak se patří.  Především sobě. Tady doopravdy  nešetřili. 70 000  rodinám tvrdě  nafackovali.

Doufám  že  si  to těch  nějakých nejméně  120 000  voličů a voliček bude pro příští parlamentní volby  pamatovat!  A  až budou  stát  před  urnou, tak si na tyhle  Zemanovskobabišáckkoschillerové  Vánoce vzpomenou.

Že jejich  děti od  ďábla  vlastně jsou, že  oni/ony jsou hlupáci, protože  se zapojili/y  do pracovního procesu  co nejdříve  to šlo.A platí daně. Místo toho,aby  čekali s nataženou rukou.

Nicméně  snadno se může stát,  že  všechno nakonec  dopadne úplně jinak.  Lidovci už  dali vědět, že ten vypečený  zákon, který  ustanovuje  nerovnost  mezi dětmi  napadnou  u Ústavního soudu.   Stejně jako já za diskriminační považují, že se netýká všech rodin s dětmi do čtyř let,

Jestli  US  bude alespoň  částečně při smyslech, pak  musí tomu  lidoveckému podání vyhovět. A Babiš  těch opravdu blbých 64,89 Kč bude muset najít. Doufám, že  se tak stane. Jsem moc  zvědav, jak to potom bude  komentovat bohuželprezident.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.