Dočkali jsme se opravdu rychle! DOPLNĚNO!!!!!


Včerejší  článek Kosy

Ted už se můžeme jenom modlit…

byl zakončen  následující  úvahou:

Tolik k včerejšímu nočnímu raketovému útoku.

V jeho stínu byla upozaděna letecká katastrofa u teheránském letiště. Kde se zřítil 3 roky starý Boeing 737-800. Tedy nikoli uzemněný 737- MAX.

Nelze pochybovat, že z toho bude také mezinárodní skandál. Irán tvrdí, že stroj havaroval vlivem technické závady, jiní naznačují, že by to mělo být jinak. A nechávají ZATÍM otevřené, zda by šlo atentát Iránu nebo zda letadlo spadlo protože zrovna došlo k raketovému útoku na americké základny.

Teherán si opět zrovna dvakrát nepomohl, když oznámil, že nepustí ze země tzv. černé skřínky. A už také došlo ke spekulaci o možném důvodu, proč by v neštěstí mohl mít prsty oficiální Teherán. Že to jako je součást asymetrické odpovědi. Boeing, jak známo, má obrovské a možná až existenční problémy kvůli 737- MAX.

Kdyby se k tomu připojily havárie dalšího typu Boeingu, dopady by nabraly katastrofický, až likvidační rozměr. Už jen proto lze očekávat, že USA přijdou nejspíše s teorií o iránském státním atentátu na letadlo. Přirozeně s příslušným mediálníma tzv. spojeneckým cirkusem. Je nesporné, že prohlašovat, že havárie byla způsobena technickou závadou bezprostředně po neštěstí je velmi neobvyklé….

Na  potvrzení obav,  že  z pádu ukrajinského letadla  bude velký mezinárodní skandál,  kde pravda  opět  bude  to úplně poslední, co budou  zúčastněné i nezúčastněné strany  hledat,nebylo potřeba  ani 24 hodin. A  už to jede s plnou parádou!

Dovolím si  citaci ze   Seznamu.cz

S největší pravděpodobností šlo o omyl, píše americký týdeník s odvoláním na představitele Pentagonu, amerického zpravodajce a zdroje z irácké tajné služby. Íránská protiletecká obrana byla podle Newsweeku aktivní v souvislosti s odvetným útokem teheránského režimu na americké základny v Iráku.

Ve čtvrtečním prohlášení Američané uvedli, že ukrajinské letadlo „s nejvyšší pravděpodobností“ sestřelily íránské protiletadlové rakety. Prezident Donald Trump řekl, že „je přesvědčený o tom, že Írán je za pád letadla odpovědný, ale přímo na něj by vinu neházel“.

Odmítl ale zároveň tvrzení, že pád letadla zapříčinila mechanická vada, i že by měly odpovědnost nést Spojené státy. „Někdo na druhé straně mohl udělat chybu,“ řekl Trump a poznamenal, že letadlo letělo v „docela drsném sousedství“.

K nehodě letadla, v jehož troskách zemřelo i 63 Kanaďanů, se vyjádřil také kanadský premiér Justin Trudeau. S odvoláním na informace tajných služeb uvedl, že letadlo zasáhla íránská raketa. Zároveň dodal, že se nemuselo jednat o úmysl.

Jakub Železný, s  očima navrch hlavy,  ve  včerejších Televizních  novinách  ohlašoval  nečekané  informace ve spojení  s  havárii  ukrajinského  Boeingu  a  následně přidal s  patřičnou gradací, aby  bylo i  náhodnému divákovi zřejmé, že jde  naprostou senzaci  to,  co v  tištěné  formě  vydal slovenský server  Hlavné  správy:

CBS s odvolaním sa na tajné služby Spojených štátov uviedla, že družica detegovala infračervené signály dvoch odpálení rakiet, po ktorých nasledoval ďalší signál a výbuch.

Týždenník Newsweek medzitým citoval zdroj z Pentagónu a vysokopostavených amerických bezpečnostných predstaviteľov, ako aj jedného činiteľa irackej informačnej služby, podľa ktorých ukrajinské lietadlo bolo zostrelené iránskym raketovým systémom Tor-M1 ruskej výroby.

Mezitím se na  sítích měly  objevit   zbytky, údajně  ruské protiletadlové  střely  ze systému TOR  1M, které  by  verifikovaly  informace  jak CBS  tak Nwsweeku.

Ten  snímek už se dá  najít  pouze na  ukrajinském prorežimním serveru UNIAN.net  a  vypadá  takhle

a  hádejte, kdo ho v tom gigantickém balu  informací, co  na celosvětové síti jsou, objevil?  To byste  neuhodli – zakladatel nechvalně  proslulého  Bellingcatu Eliot Higgins!!!!  Taková náhodička!

A  prý Bellingcat prověří, zda byl opravdu proveden  útok  raketou!!!  Tu fotku měl na  twitter  pověsit  jakýsi  Ashkan Monfared.

Co je  Bellingcat a Higgins  zač, nepotřebuji zjišťovat. To už kdysi za mne  udělal Spiegel. Včetně  velmi bolestné zkušenosti, kdy se musel,  za  Higginse  a Bellingcat,  omluvit  svým čtenářům.

Takže  mne  zajímaly  nějaké nějaké detaily  z  o onom Ashkanu  Monfaredovi. a  našel jsem toto, protože  se zajímali i jiní:

Takže jede na jasně protirežimní vlně…

Ne že by mi to bylo osobně nesympatické,  naopak, ale   používat takovýhle  těžce zainteresovaný  zdroj při vyšetřování  pádu velkého civilního letadla????

Navíc, chtěl jsem si prohlédnout  originál  tweetu onoho Ashkana  Monfareda, jenže  ono to nejde. Když to zkusíte, objeví se vám tohle:

Divné, že?

Moc  divné, alespoň pro mne!

Ale  to není  to  nejdivnější  s  čím máme  v tomto případě co do činění!!!

Mám pro vás  ještě  dvě  daleko větší záhady!!!

1- jiní byli evidentně  rychlejší než já a  tu  původní  fotku v  originále  stihli. A  pak dál hledali něco souvisejícího. Až  z  toho vznikl následující  příspěvek na  Aktuálních konfliktech:

Ukrajinské letadlo, zbytky  stejných raket,nebo dokonce  stejný zbytek rakety  v Doněcku 2015???.  Není těch náhod  nějak moc?

Ale  slíbil jsem ještě jednu  daleko větší podivnost. Vlastně  už  jste  ji četli. O pár  odstavců výše. Zopakuji ji:

CBS s odvolaním sa na tajné služby Spojených štátov uviedla, že družica detegovala infračervené signály dvoch odpálení rakiet, po ktorých nasledoval ďalší signál a výbuch.

A  totéž  tvrdil Železný na  ČT – Američané mají k dispozici  záznam o odpálení rakety a  jejího zásahu Boeingu!!!
Už skoro  6 let se řeší sestřel  malajsijského  letu  MH 17 !

Američané,  ač  o  to byli  mnohokrát požádáni,  nikdy nedali k dispozici svoje  údaje  ze  špionážních družic!  Tady  ovšem přispěchali okamžitě!

Proč jednou ano a  jednou ne?  Když  jde o  smrt  stovek lidských životů?  Protože  jednou se hodí mlčet, aby  mohl být  nalezen „ten správný  viník“  a podruhé  mlčet, aby  byl také nalezen opět „ten správný  viník“.

Poprvé to za  žádných okolností nesměl být ukrajinský  režim, podruhé to, opět za  žádných okolností -nesmí  být technické  selhání  Boeingu!

Čímž nechci tvrdit, že  to je  další havárie  a konto  amerického leteckého gigantu. Protože  to nevím.

Ale  těch podezřelých náhod  je  prostě na  můj vkus příliš mnoho!

 

DOPLNĚK  z pátečního odpoledne!!!!

Z pošty na mne  vykouklo  zajímavé  video.V ukazuje  požár  motoru  Boeing  737-800 společnosti  Air  Rwanda,ke  kterému došlo 9.1.2020, tedy v podstatě  ve  stejný den jako k  neštěstí  ukrajinského letadla  stejného typu v  Iránu, při  startu z  letiště  Ben Gurion v izraelském  Tel Avivu.

Jsou dva  požáry  motoru jednoho  typu letadla během 24 hodin náhoda?  Pokud tedy  přijmeme  původní verzi neštěstí,  kterou publikovalo  i  ukrajinské velvyslanectví v  Teheránu, než ji stáhlo?  Nebo  to  o čemsi svědčí?

Nebo snad  máme  počítat s  tím, že  se opět  spletla  iránská/izraeleská  protivzdušná  obrana? Což se děje  jako na  běžícím páse , kde  dělají cvičky…

Nevím. Odpověd  neznám.

Ale  ta  videa  z Tel Avivu  dlužím:

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.