Upírovy sedmé narozeniny.Nebo snad má narozeniny lečo?


Může  být, že  dneska, kvůli nadpisu  článku se na mne  Borísek bude  trochu mračit. Narozeniny pochopitelně  nemá  upír, ani  lečo, ale  Slobodný vysielač. Sedmé.

Ano dnes  před  sedmi roky  poprvé  Borísek s Peterem Kršiakem spustili svůj  projekt – internetového radia, které  si platí  jen jeho posluchači a které je  odpovědno právě  jen jim. Tehdy  jsem ani o jednom  z nich neměl potuchy  a  o jejich projektu také  ne. Kdyby  ano  a  kdyby se mne tehdy  byli  zeptali, jestli  se  něco takového může  uchytit, protože  oni dva  na to vsadili celou svou existenci a konec  konců i  svých  rodin,  byl  bych  jim to z  duše rozmlouval!  Protože  bych  usoudil,  že  fungovat  ano, ale nanejvýš  krátkodobě.  Že a  v nejlepším případě, až se projekt okouká, respektive  – oposlouchá a opadne  prvotní nadšení  tak….

Jsem rád, že  jsme  se neznali. Že  na  to moje  hypotetické  sýčkování nedošlo. Proto má  Slobodný vysielač  sedmé  narozky.

A proč  je v  nadpisu  řeč o  upírovi   nebo leču?  Z  jednoduchého důvodu. O  upírovi proto, že  Vysielač  pije těžce  krev.  Těm, co  si  ursurpovali  monopol na  pravdu.  Těm, co všem vnucují ten jediný  správný  názor. Těm, co  sice mluví horem dolem o demokracii, ale  chtějí zakazovat, pokutovat, vytvářejí seznamy jinak  myslících a komentujících, těch, kteří vylučují z veřejné diskuse!  Těm  fakt  Borísek  s Peterem a jejich  rádio  ztrpčují  život a pijí krev. Proto  má  upír sedmé  narozeniny.

A  lečo?!  U upíra se se zavřením obou  očí  dají narozeniny  tak nějak vyfabulovat, ale  u leča?

Rád  jím. A je  to na mně  vidět. Už  z dálky. A lečo  patří k mým nejzamilovanějším pokrmům.  Nejen kvůli  chuti, kde je   se propojuje  jeho x  rozmarnitých základních ingrediencí. Ale  také  kvůli  optickému  vjemu.  Základní  suroviny  -papriky , rajčata, klobáska, vajíčka,cibule,  petrželka a  kdo ví co dalšího, co si  do toho přidáte, po uvaření  tvoří  nádhernou barevnou  směsici. Takový třirozměrný  a  na výsost  voňavý  obraz. Nad  kterým se sliny  jen sbíhají. Podívejte  se na  denní vysílací  schéma  Slobodného vysielače!  Je  jako špičkově  uvařené lečo   z  dobrých surovin. Najdete  tam  sladká  vyzrálá  rajčata do červena,  najdete  tak  vajíčka  z domácí  snůšky  s  nádhernými  žloutky, najdete  tam  materiál  hutné  domácí klobásky, zelenou petrželku a  nutně  a nepochybně  i pořádně  ostrou papriku.  Až se vám  z  ní zatmí  před  očima. A  tohle  servírují Borísek a  Peter  každý  den  24hdin denně,365 dní v  roce  už  7 neuvěřitelných let.

A  to přes  všechny pokusy, upírovi vrazit  do srdce  nějaký  ten stříbrný  hřeb či co a/nebo  znemožnit  vaření leča 🙂 🙂 🙂

Mám tu  čest,  že  jsem  mohl do projektu  nastoupit.  V  září  2015. Vážím si toho. Že  na  stará  kolena  se na  něčem takovém  vůbec  mohu podílet. Že  upírovi pomáhám trochu  brousit  zuby a  do leča  přidám pár  zrníček pepře.

Ten projekt  je  doopravdy  úžasný.  Stanice je úplně  svobodná!  Svobodná!!!  Dnes  sotva  uvěřitelná situace. Nikdo se nemusí podrobit  nějaké  cenzuře nebo, v  „lepším“ případě,  autocenzuře, aby  náhodou  netrefil  nějakého toho  zadavatele / nedej Nejvyšší – významného/ reklamy a  neohrozila  se tak finanční stabilita  rádia, nikdo nemusí  hlídat , jestli říká posluchačům to, co si přeje  majitel nebo majitelé. Zadavatelé  reklamy  nejsou, protože  vysílání si platíte  vy,  majitelé naopak existují, ale  chtějí  právě  tu pestrost  špičkového leča. A  také  ostrý  upíří  krvesajné tesáky!  Které mohou  kousat na všechny  strany  a nikdo před nimi není  chráněn.

Však také  ti, co by nikdy  lečo z Banské  Bystrice  nikdy  ani  mikroskopicky  neochutnali, protože  oni jsou  radši  na umělé  výživě, pořádně  křičí.

Doufám, že  to tak  zůstane.  Co přeji Slobodnému vysielači k narozkám?  Především to, aby  upír nikdy  nemusel k zubaři. Že  si jako nalomil zuby. A Peterovi s  Brorískem pak  to, aby  na to mimořádně  rozmanité a  barvité vysílací schema a programovou nabídku  měli vždycky dostatek  kvalitních  rajčat, pálivých  paprik, vajíček s pořádnými žloutky, dost  ostré cibule, skvělý  čistý olej, aromatickou petrželku a  pořádnou poctivou klobásku!  Jak to  zamíchat, podusit  a nepřipálit a  servírovat  ve  správném okamžiku  už  za těch  7 roků bezpečně  vědí!

Vše nejlepší do Banské  Bystrice!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.