Projekt se vyčerpal…


oznámil včera  hradní mluvka. Otevřeným dopisem:

Jakkoliv  jsem včera  spustil  třídílný  seriál v přetiskování  zásadního  článku  z  Washington Post  o utajovaných  materiálech  amerických vlád, vážících se  k válce  v Afghanistanu,  rozhodl jsem se na  den jej přerušit a  věnovat se  téhle  české vnitropolitické  drobnosti a dokonce naprosté  banalitě, ve  srovnání s  opravdu podstatnými  událostmi, jako je například  rovněž včerejší demise  ruské  vlády.     Kterou taková BBC  označila  za naprosto překvapivou. Nebo podpisu první  části obchodní dohody mezi USA  a Čínou.  Která skončila  nepopiratelným a až nečekaně  vysokým Trumpovým vítězstvím. Klobouk dolů!

Znovu opakuji  – ve srovnání  s  událostmi  tohoto ranku je konec  Zemanových potlachů na  Barrandově opravdu  jen sotva  povšimnutelným  pšoukem  v malém českém politickém rybníčku.

Napsal jsem pšoukem  ve spojení s  rybníčkem?  Tak to se omlouvám, jde  jen o  nepatrný výron  bahenního plynu.

Ale nemohu odolat.  Zaujaly  mne  totiž  dvě  věci:

1-tón toho  vypovídacího dopisu

2-možné příčiny  rozpadu téhle  dvojice rádo by komiků.  Protože  je tradicí, že  komická  dua  rozděluje  až  smrt  jednoho z  nich. Viz  Šimek a  Grossmann nebo Laurel a Hardy. Protože  když něco funguje, zpravidla bývá nesmysl to měnit.

A klauniáda  bohuželprezident  – servil se  zdála  být  vzájemně  funkčně  naprosto ideální.

Ano, hledání odpovědi na  otázku PROČ?  je  opravdu neskonale zajímavější  než pokus  řešit stylizaci  výpovědi. Uznávám!  Ale jedno po druhém. Takže  začneme  tím daleko méně  zajímavým – mluvčáčkovým dopisem.

Ta veřejná  výpověď  další  spolupráce  Hradu  se servilem a jeho televizí  / je  ještě  vůbec  jeho?/ je překvapující.  Nejen  kvůli  byvšímu souznění  duší. Ale  třeba  také proto, že  nekončí  jen   pravidelný  čtvrteční monolog  z obrazovky, do něhož  Soukup  přispěl  vždycky  snaživě,  řečeno s klasikem  – pár  švestičkami z  vlastní zahrádky, ale on tam  nějaký  čásek  provozoval  svou  show  i  sám hradní pomluvčí.   Pro kterého tahle  kratochvíle  asi  ani tak  nepředstavovala  klasické cinky  linky,  jako  spíš  odrazový  můstek pro vstup do politiky, kterým  vyhrožoval demonstrantům po první Letné:

„Jestli na podzim sáhnou k násilným protestům, provedu mocnou pomstu. Oznámím vstup do aktivní politiky po ukončení mandátu pana prezidenta v roce 2023. A možná i dříve,“ napsal Ovčáček

Ti, co jim vadí  Zeman s Babišem, pro Ovčáčka  kupodivu – po násilí  nesáhli, jakkoli  by  to zas  až  tak něco úplně  podivného, po jejich skandalizaci  a  veřejném urážení z Hradu, nebylo, nicméně navýsost  trapné mluvčáčkovo šaškování  před  kamerami  TV  servil, pro něj  a jeho další  karieru,  až Zemanovi klepne, představoval  dar z nebes.

A  nyní čtu, že

….. Dovolte mi proto, abych Vás informoval o svém rozhodnutí, že pořad „Týden s prezidentem“ na TV Barrandov již nebude zařazen do nového plánu pravidelných mediálních aktivit prezidenta republiky. Se zahájením natáčení proto již nepočítáme.….

Tak Ovčáček ROZHODL…. Věří tomu někdo?  Že by  tahle živoucí karikatura mohla  něco rozhodnout  za  svého principála?   Přidejte  si k tomu, že  tím, jak už řečeno, ztratil ideální a trvalou platformu pro své  zviditelňování. Protože  prý

Dospěl jsem k závěru, že pořad „Týden s prezidentem“ na TV Barrandov již vyčerpal svůj potenciál a nemůže tedy přinést nové impulsy.

Projekt vyčerpal svůj potenciál….Hmmmmm….

Usoudil prý  také ON, když sestavoval  jakýsi mediální plán pro prezidenta  do konce  jeho funkčního období….

Jsem zvědav,  čím servila a  ty  čtvrteční zemanovské  táčky u něj nahradí. Je  fakt, že  Hrad a  speciálně Zeman  využívá i další media. Už nějaký  čas  pravidelně  nepravidelně  Pressklub na  Frekvenci 1 a v podobném duchu i Blesk.

A  jakkoli je Blesk  nejčtenějším titulem ze  všech  českých tiskovin s  mimořádně  silnou preferencí  Svědků Milošových,  jejich  naturelu   nejvíce  lahodí  bombastické  obrovské titulky a  krvavé či skandální story, ani tenhle  bulvár  ani Frekvence1, kterou  dle mého soudu  zas  až tak  Zemanovi věrní asi neposlouchají,  ani jemu,natož  jeho pomluvčímu nemohou nahradit TV  servil a   jejím dosahem  a  vlivem.

Takže  je na  čase  se  zabývat  otázkou konečně  otázkou  PROČ? Proč  došlo k rozpadu  komického dua  dnešních  dnů?

Myslím, že  na  skutečně  verzírovanou odpověď  si budeme muset  počkat. Tu přinese  až  čas. Momentálně  lze pouze  spekulovat.  Mne osobně napadly  celkem asi  čtyři důvody. Ale uznávám že  klidně může  existovat nějaký jiný, opravdovější.  Nebo že  jich je  více.

Což není důvod proč  bych nezkusil svůj seznam. Vypadá takto:

1- dostal  jinou nabídku, od jiné, větší a  sledovanější  televize

2- nebude  už  v TV  s  výjimkou  tradičního projevu na konec  roku vystupovat  vůbec kvůli  pokračující tělesné sešlosti

3- Soukup  Zeman a něčím hodně  naštval a následoval klasický  zemanovský  rozchod ve zlém

4- Soukupovo  imperium se finančně  hroutí a  Zeman  z tohoto titulu nechce být svázán s  bankrotářem,  až  na dveře  Barrandova a  dalších Soukupových podniků zaklepe  konkursní správce

Netuším, zda jsem se  svým výčtem trefil nebo ne. To ukáže  čas. Klidně to může  být kombinace  výše uvedeného nebo cokoliv jiného. Ale  je  faktem, že  zavedený  komunikační kanál se  jen tak neopouští. Naprosto pak nepřipouštím, že  model prezidentského monologu,  s  totálně  submisivním a  doslova  vlezlým moderátorem by  prezidentovi proti mysli. Což je jediný důvod  k vyčerpání  formátu!  Že by snad  Zeman  najednou  zatoužil do ostrém a nekompromisním moderátorském protihráči můžeme  s klidem vyloučit.

Přezkoumejme  ty  čtyři moje  spekulace!

1- dostal  jinou nabídku, od jiné, větší a  sledovanější  televize

Přiznám se, že tohle mi připadá  nejpravděpodobnější. A zároveň dost nepravděpodobné. Kdybych měl hádat, kdo by  asi tak mohl  dát Zemanovi tu lepší nabídku, ukáži na  TV Nova. Tu nedávno, jak si pamatujete, koupil od  Američanů Kellner. A ten Zemanovi  dluží opravdu hodně. Protože  to byl bohuželprezident jenž  ho osobně  i byznysově, přes Home Credit  v  Říši středu etabloval.  O  tom, jak velký  byznys  a jak ekonomicky  fatální pro celý koncern PPF je čínské podnikání  úvěrové společnosti HC    psala  Kosa  v půlce prosince  zde:

Home Credit, ostražití a jejich kotrmelce a Čína

Nemá smysl,abych opakoval čísla.  V tom článku  je  jich přehršel.  Takže  přesun na Kellnerem dnes ovládanou Novu se nabízí sám od sebe. Nějaké to procento sledovanosti  by možná bylo vygenerováno, protože  k Novákům  by  se  určitě přidalo pár  servilských, mají ostatně k sobě  duševně  velmi blízko. A od Kellnera by  šlo o Zemanem mimořádně příznivě vnímaný  revanš. A také  o investici do budoucna,vzhledem  ke kontinuálně se zhoršujícím  čínsko českým vztahům.  PPF a Home  Credi tnejspíš  intervenci českého prezidenta  u jeho čínského kolegy  mohou velmi brzo a  velmi nutně  potřebovat. Jestlibud e ještě něco platná -viz konec  dnešního článku.

Na druhé straně- Kellner  investici do Novy, podle  svého prohlášení ,pojal jako čistě byznysový projekt.  Zaplatil asi 40 miliard Kč. Je si jistý, že  z hlediska  sledovanosti by opravdu vydělal?  Zemanovi by musel dát  tzv. prime time, tedy  hlavní vysílací  čas. Jako Soukup. Přitom by mu muselo být  jasné,  že  na úkor některého z vlajkových nováckých pořadů. A také to, že  ti z novácké rodiny, kteří  mocí mermo chtějí Zemana v  tom čase opouštěli svou domovskou stanici a přeladili k servilovi. Těm ostatním, co preferují  třeba  Výměnu manželek a  další  podobné intelektuální pořady  Zeman za  to nestál. A těch bylo zatraceně  více.  A nyní by  na  svoji  dávku televizního šlehnutí museli kvůli nějakému prezidentovi čekat? Vyjde to byznysově?

Ale  ta nutná budoucí další pomoc  Zemana   u čínských soudruhů to  v kolonkách Má dáti Dal klidně může zcela  jasně  odůvodnit.

Pojďme  dál

2- nebude  už  v TV,  s  výjimkou  tradičního projevu na konec  roku, vystupovat  vůbec kvůli  pokračující tělesné sešlosti

Tenhle  důvod  by pro mne platil, kdyby  Zeman, vlastně  co on –  Ovčáček přece rozhoduje  🙂  🙂  :),    nezakotvil na jiné  televizi.

Sice v poslední době  Hrad, či spíše  Babiš  pustili  mediální vyjádření, že  Zeman už  má zase dvojitou bradu  a je jako  opět  fořt,  ale věřte  tomu!

Protinámitkou je  – nechal by  si Zeman   kvůli něčemu takovému sebrat potěšení  veřejného sebepředvádění.  Takže  asi ne. Leda,že by  byl 5minut před smrtí.

3- Soukup  Zemana něčím hodně  naštval a následoval klasický  zemanovský  rozchod

Takovéhle  zprávičky  jsem zaznamenal. Naposled  prý kvůli Válkové, kde se servil měl pochlapit a  vyčíst ji  Zemanovi. Kritiku Mlha neodpouští.Nikdy.

Kdo si ji vůči němu dovolí, navíc  veřejně, s tím zatočí.  V každém případě  je pravdou, že  rozchod obou  komiků je  daleko větší ztrátou pro Soukupa  než  pro Hrad. Zeman  představoval hlavní  hvězdu  TV servil.  A nyní je  šlus.  Navíc,  jestliže  Zeman  přistane  na jiné  televizní stanici, znamená to snížení sledovanosti.   Pravověrní  Svědci Milošovi  odejdou.

Jsem  zvědav  jestli  zmizí  z Barrandova i  Babiš. Který tam zatím  hostuje nepravidelně. Zdali bude  následovat prezidenta. Ale  bohuželpremier   zatím žádnou vlastní TV, kromě  Očka, nemá a  tam v klipech s popíkovými hvězdičkami to jaksi není ono. A pustili by ho  jeho  oligarchičtí  konkurenti do většího formátu na Nově nebo Primě?  Tohle bude nepřímý náznak, jak to vlastně  je.

Ztráta  Zemana je  pro servila bolestná ještě  z jednoho důvodu – ohlásil svou prezidentskou kandidaturu  v  další prezidentské volbě. A  zjevně počítal, že by mohl být Zemanovým politickým dědicem a nyní dostal takhle veřejně  košem…Zeman  vlastně  svým voličům právě  sdělil  -Soukup? Neee! Vážení  zemáci -Neee!

4- Soukupovo  imperium se finančně  hroutí a  Zeman  z tohoto titulu nechce být svázán s  bankrotářem,  až  na dveře  Barrandova a  dalších Soukupových podniků zaklepe  konkursní správce

Takovéhle zprávy  se objevují  neustále.

Například  tahle:

V posledních měsících se množí informace o rostoucí nervozitě obchodních partnerů a věřitelů, že Soukup nemusí být schopen vyrovnat své finanční závazky. Pohledávky za jeho skupinou si například nárokují v konkurenčních televizích Prima a Nova. V té první se celou záležitostí mělo už loni v prosinci zabývat nejvyšší vedení a údajně měla být během jednání zmíněna i varianta vyvolání insolvenčního řízení. Mluví se i o pohledávkách některých provozovatelů venkovní reklamy.

S níž  je  spojena  tato:

Pravidelné Soukupovy rozhovory se Zemanem sice na Barrandov nepřitáhly rekordní počty diváků, pro šéfa televize však byly důležité i jako lákadlo na peníze od čínské státní skupiny CITIC. Ta stále vlastní menšinové podíly v obou Soukupových klíčových firmách, v Médee i Emprese Media.

Čerpáno z

Tíseň Jaromíra Soukupa. Šéf Barrandova pokouší trpělivost věřitelů

kde  je  spousta  brizantních detailů.

Nebo zde

Stamilionové dluhy aneb Problémy Jaromíra Soukupa. Půjde Barrandov do konkurzu?

 

Může  být, že  tenhle, čtvrtý  mandát  je  čirá  spekulace. Nicméně jestliže neplatí,  že  odchod  Zemana  z Barrandova je  dán  hraniční  finanční situací celého Soukupova  koncernu, pak určitě se lze  spolehnout na  to, že  Zemanův odchod ji ještě prohloubí.

Ale  k tomu  mohlo klidně  dojít  i kdyby  duo komiků na TV servil  ve  své klauniádě pokračovalo.  Zeman totiž  v posledním čase  ohledně svého vnímání  Číňanů otočil.

Před  pár dny  odmítl jet  do Pekingu na summit 17+1, tedy jednání Číny se zeměmi střední a východní Evropy. A místo sebe  pošle  Jana Hamáčka. Tedy  už ani ne premiera, což  hostitelé musí  brát  jako jasnou urážku.

A  navíc do mikrofonů pustil:

„Nemyslím si, že čínská strana splnila to, co slibovala. Mluvím o investicích. A z toho vyplývá, že to, že tam pojede sice významná politická osobnost, ale přece jen ne prezident, je jakýsi signál,“ řekl Zeman. Za další důvod toho, že do Číny nepojede, označil to, že v zemi byl jako prezident už pětkrát a nyní je podle něj řada na někom dalším.

Tohle je  něco  co si Číňané  nechají  líbit  ještě  daleko méně než vypovězení smlouvy mezi Prahou a Pekingem. tohle je označení celé země  jako  nekorektního partnera!  Navíc  jejich věrným nohsledem.!

Zároveň Zeman přiznal, zcela  výjimečně  debakl své ekonomické  diplomacie!!!  Že by  hrozilo nebezpečí, že  by  se ho servil na to ostře  a důkladně zeptal? Protože mu hrozí bankrot?

Vidíte – hned je tady  další  důvod!

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.