Jak to, že jim nedali Oscary? DOPLNĚNO!!!!


V neděli večer v Hollywoodu  rozdělovali Oscary. Tohle jde  normálně mimo mne. Snobárna   non plus  ultra, ceny  pro dnes  více méně podivné  filmy, tohle pro vlka  doopravdy není. Přesto musím protestovat!  A  to zcela vážně!  Jak to,  že  se jich rozdělilo tak málo?  A  proč  řada kategorií, kde  by  tahle  ceněná  soška  byla zcela  na místě a to s  opravdu zaslouženými laureáty, vůbec neexistuje?

Například cena  za  největšího komika, Oscar pro  největší bizarní scénu,  laureátství za  superblábolení atd. atd. Protože  s  tímhle  vším jsme měli co do činění v posledních dnech  na  americké  politické scéně. Proč to nikdo neocení? Speciálně  v Hollywoodu by  pro to měli mít  porozumění více než kde jinde.

Už  vidím, jak po červeném koberci  hrdě  mašíruje  vedení  americké Demokratické strany,   zejména ze  sněmovny  reprezentantů,  v čele s Nancy  Pelosiovou a mezi nimi Donald  Trump! Ti všichni by ty  neudělované  sošky  strejdy Oscara  nepochybně  brali!  Nikdo by je v jejich speciálních kategoriích, po tom, co převedli koncem ledna  za  začátkem února,  nemohl porazit. Americké elity  to  nabídly  v tomto časovém období neskutečně mnoho!

Pojďme  si  tom dnes popovídat!

Začnu  tím, že  v USA  odstartovaly  prezidentské primárky. Kdy  jak demokraté, tak republikáni  vybírají  kandidáta, kterého v listopadu pošlou do finálního souboje  o Bílý  dům. Zatímco u  republikánů jde o pustou formalitu, tam nikdo jiný než  současný prezident nemůže  nominaci získat, u  jejich soupeřů jde o plnokrevný souboj.

Tradičně  se odstartovalo  ve  státě  Iowa. Znovu opakuji  – republikánské primárky nikdo neřešil. Nebylo proč. Všechno se soustředilo na  první  náznak toho, kdo by mohl  Trumpa  vyzvat.

Odhady  dávaly  největší šanci dvojici Biden-  Bernie  Sanders. A  výsledkem mělo být upřesnění, kdo z  těch dvou je momentálně na  forhontě a  s jakým náskokem. Klání  se vyvíjelo velmi dramaticky  a  to až do poslední  možné  sekundy a slibovalo velmi těsný  výsledek.

V konci šlo o dokonalou frašku. Na  Oscara, či spíše  hned nejméně  pět!

Voliči volili, komise následně  počítaly a počítaly. Aby  po spočítání odeslaly  rezulty  těch  počtů do centrály  Demokratické strany.

Jenže  ouha  – odeslaly? Nikoliv!  Ono to nešlo.  Aplikace, kterou vedení  strany a  její  IT  oddělení komisím dodaly – totálně  zkolabovala  a  selhala….. Tomu se  obyčejný rozum vzpírá věřit. Takovému  břídilství!

Přesuňme se v  čase o čtyři roky  zpět.  Kdy  prý Demokraté  a  Clintonová ztratili  prezidentský  úřad  kvůli  ruskému zasahování do voleb. Jednak  falešnými statusy na Twitteru a Facebooku a jednak díky  hackování počítačů v  centrále  Demokratické strany, nabourávání se  do jejich programů a databází a  snad  leckde hacknutím  volebních strojů, aby  zvítězil proruský Trump…. Vzpomínáte  na ten cirkus, co kolem toho byl a v podstatě  ještě  je?  Kdy druhou  a pravděpodobnější  variantu představovala možnost , že  u toho nabourání do centrálního počítače šlo nejspíš  o nějakou  vnitrodemokratickou indiskreci, což bylo ostentativně ignorováno a přehlušováno  řevem  o ruských podvratných praktikách?

No vida a  nyní po čtyřech létech?  Zkolabovala  triviální  aplikace pro přenos malého souboru dat  z bodu A  do bodu B!!!!

Prostě  USA  se  vrátily  volebně,nejméně u  Demokratů, do  doby  otců zakladatelů někam na konec  18. století,  kdy  výsledky  voleb  přiváželi  do Washingtonu  jízdní kurýři z celé tehdejší Unie. Proto  tam  mají také ten komplikovaný  systém s voliteli a  nikoli  jednoduchou přímou volbu. Takže  součty  hlasů z jednotlivých míst  putovaly  takhle  nějak „sofistikovaně“  do  ústředí Demokratů. Takže  svět musel  čekat  nejméně  dva týdny, než se  dozvěděl , kdo v Iowě  vůbec zvítězil!

Inu  nedávno  si v Afghanistánu  vybírali prezidenta. V zemi je občanská válka, Talibán zkoušel možné i  nemožné, aby  volby  narušil, infrastruktura odpovídá pokročilejšímu  středověku a  .. a sečtení  výsledků jim tam trvalo srovnatelně  dlouho jako v integrální  části světové supervelmoci č. 1. No po pravdě -v  USA to stihli  nakonec o fous  rychleji a potvrdili oprávněnost hesla  America  first! Afghanistán skončil těsně  druhý…

Čekám kdy někdo objeví,  že  i tentokrát  do dění zasáhla  nenechavá  ruka Kremlu, Putina  osobně, jeho specialistů  na hybridní  válku, či   armáda  placených trollů!

Jak to,že  z ústředí Demokratů, z Washington Post, New  York Times, CNN nebo  aspoň od  Jakuba  Jandy,  Juraje  Smatany a  třeba  Petra Koláře  nic takového zatím   nezaznělo?  Nestačím se divit!  Vždyť  to  každému  majiteli jediného správného názoru musí  být  okamžitě jasné!

Za tohle  odpovídá Putin! Další sankce na něj uvalit! Hned! Protože  jestli ne a  zůstane  to na  Demokratech, jak  chtějí  obhajovat tézi,  že  jim Rusko zlovolně minule hacklo  centrální počítač a ovlivnilo volby?  Když  oni doopravdy neumí  vytvořit nebo si nechat vytvořit   funkční program na  přenos  volebních  výsledků?  Takovouhle  blamáž neumím pochopit. To by si podle mne zasloužilo onoho Oscara  více  než jakýkoli film. V kategorii trapas  roku!!

Tím ještě nejsme  s volbami v Iowě  hotovi. Ještě  se musím  zastavit  u  výsledků. Když konečně, po dvou týdnech, došlo k jejich  vyhlášení, potvrdily se naprosto překvapivé  proskakující průběžné  zprávy – vyhrál naprostý outsider Pete Buttigieg., bývalý starosta  zapadlého města kdesi  v Indianě jménem South Bend. Před primárkami naprosté noname, byl  nejmladší v  celém peletonu, navíc  přiznaný homosexuál.  V tradicionalistické  Iowě!  Neuvěřitelné!

Bernie  Sanders  sice zůstal  druhý jen o pověstný  chlup,  ale  zkrátka   vítězem je někdo jiný. A  Biden? Ten si líže  rány  na  čtvrtém fleku!   Stejně nečekané  jako nepochopitelné.  Už proto, že tradičně platí pravidlo, že  kdo v Iowě není mezi prvními třemi, primárky  nevyhraje. Uvidíme. Možná to šlo o klasickou vyjímku, potvrzující pravidlo, možná  ne. To ukáží  už dnes zveřejněné   výsledky z dalších primárek v New  Hampshire.

Pro mne je  vítězství  toho Buttigiege překvapením roku. A  daleko větší senzací než  to, že  na Oscarech to všem natřel nějaký  jihokorejský  film. A to i v hlavní kategorii. Film je  vždycky jen film. Ale tohle  je  reál a  navíc  politika  toho největšího kalibru. Ty  dvě  kategorie nelze významem  poměřovat.

Takže  Oscar  nepaří  nějakým Korejcům a jejich Parazitovi, nýbrž  starostovi ze  zapadáku  v Indianě. Že by  další Obama  na obzoru? Uvidíme.

Oscara  za  blamáž  už  Demokraté díky  tomu,  že  volby  umí zorganizovat asi tak  jako v Afghanistanu, už  mají.

Pokud  by se uděloval  ještě  další za politický  amaterismus, získali by jej  také. A  šla  by si ho převzít  šéfka  sněmovny  reprezentantů  -Nancy  Pelosiová. Za  organizaci a načasování Impeachmentu  proti Trumpovi!

Demokraté  oplatili demokratům  to, co kdysi předvedli vůči  Billu Clintonovi.  Kdy  ho také  chtěli zbavit prezidentsví. Nikoli kvůli faktickému prohřešku nýbrž  jen  z politických důvodů. Nelíbil se  jim,  výsledek voleb, podle nich vyšel nespravedlivě a  co se nepodařilo  u  uren hlasovacími lístky, měla  zařídit politická intrika.Takže  se  dočkali pečení oplatek.

Poražená  strana z minulých prezidentských voleb se nikdy s prohrou nesmířila.  Neakceptovala, že  další šanci dostane za  čtyři roky  a předsevzala si , že  si změnu vynutí  zákulisními  čachry. Takže  nastartovala  proces odvolávání   Trumpa. Přesto, že  každému z  aktérů bylo jasné, že  jestliže  od  Trumpa nedezertují  republikánští senátoři ve velké míře, je  ten pokus  bez  šance. Ale  o skutečný Impeachment  Demokratům  v podstatě  ani nikdy nešlo. To by byl jen  příjemný  bonus.  Cílili na  něco úplně jiného  -na  naprosté znevěrohodnění prezidenta, poházet ho co nejvíce a co nejtěsněji před  dalšími  volbami  blátem. Aby  ho znechutili váhajícím  voličům.

Dělali v tomto ohledu co mohli, ale trapně  špatně. Takže  když  sněmovna  reprezentantů  předala  žalobu do senátu, který  rozhodoval s konečnou platností a k e měl Trump pohodlnou většinu, šlo  vlastně jen o to, aby se  pře v senátu zdržela  co nejdéle.

A  tady  jsme právě  u toho Oscara  za  politický  amaterismus  nejtrapnějšího   druhu.  To  si  neuměli demokraté v dolní komoře  spočítat  1+1 a  celou akci naplánovat tak, aby senát  rozhodoval  někdy letos   v září?  A  řešil případ  v  té nejvyhrocenější  fázi prezidentské  kampaně, ale  také  souběžně  konaných  částečných voleb do senátu? Tak, aby  ti z   republikánů,  kteří  obhajují  mandát  museli před svými voliči  – zejména  ve  smíšených volebních okrscích, se před voliči odhalit  a  eventuálně  nějak  akceptovat jejich nechuť k Trumpovi?  Tohle prostě nepochopím. Časování,vzhledem k většině  ve sněmovně  reprezentantů, kde mají demokraté většinu a která  rozhoduje, zda prezident  bude žalobě  čelit nebo ne,  bylo od začátku v jejich režii. Co jim bránilo začít  s procesem o půl roku později???  Proč nezdržovali předání  žaloby  do senátu?

To si skutečně mysleli, že  republikánský senát jim vyjde vstříc  a předvolá  k výslechu  Trumpovy  spolupracovníky, kteří  odmítli svědčit nebo jimž prezident  zakázal před  dolní komorou vypovídat?!  Proč by to asi tak některý republikán ze senátu  měl chtít?  Aby  byl popraven „jeho “ prezident a  on následně  v  senátních volbách s ním??? To si někdo myslel, že  to takhle bude  fungovat?

Takže  vše  skončilo jak muselo.A jak si  politici amatéři a packalové zasloužili!  Senát v klíčovém hlasování  zamítl  žádost o nové svědky. A  tím bylo vlastně  hotovo!  Závěrečné votum  Impeachment  ano/ne  už  představoval jen formalitu.    Ten Oscar  za politický  amaterismus  se  fakt měl předávat. Nancy Pelosiové by  slušel..Velmi.

Trump  se okamžitě  po svém způsobu projevil  – zeměkoule mu okamžitě  byla  malá. Vlastně  už o den  dříve. Když přednášel Zprávu o stavu unie. Přirozeně, že  všechno je  great,  wonderfull, atd. atd. Stačí ho jen znovu zvolit a  Američané pozítří  vstoupí na  Mars,  vyhubí  AIDS a vůbec  tu naši mrňavou kuličku ve  vesmíru přemění  na planetu America first!  Kdy všichni ufouni, zelení  mužíči,  E.T.ové   nebo  Darth Wadeři budou jen užasle mrkat na  drát, co  on  dokáže!!!

Bylo to jako by  to vyřvával ten  nejpouťovější ze  všech pouťových vyvolávačů!

Jasná nominace  na  Oscara  za kecala  roku…

Nechápu, proč  v Hollywoodu pro tyhle   speciální Oscarypro   ty  mnou zmíněné kategorie  dosud nevypsali!!!

A  nedočkavě  čekám, že  Demokratická  strana  nebo aspoň Janda, Smatana  , či  Luboš  Rosí z Newsroomu nebo Šafr, či někdo ze  Slovenska, zejména  z Deníku N  odhalí  to nové ruské  počítačové  záškodnictví a  sabotáž  vůči Demokratické straně  při volbách v Iowě!  Už se těším, až mi  ukáží, jak se dělá  ta opravdová investigativní  žurnalistika!  Nemohu se  dočkat!

Dodatek ze  středečního poledne

Zdá se, že  Demokraté  dohánějí civilizační vývoj, respektive, jsou mu minimálně už  alespoň na  stopě. V tomto okamžiku tedy  asi  12 hodin po skončení primárek už  mají  sečteno 87%  hlasů!! Věřili byste  tomu, takový úspěch! To by v  Afghanistánu fakt nedokázali… 

No ale nechme  vtípků a podívejme  se na průběžné  výsledky:

Výstřižek

Bernie  Sanders  asi v New  Hampsihire  vyhraje, ale  tak, že se to  v podstatě  rovná prohře.  Ještě  nedávný velký  favorit a předmět  Trumpovy  možná intriky  -Joe Biden utrpěl další debakl a troufnu si odhadnout, že pokud jej na nohy  nepostaví březnové  tzv. superúterý, kdy  se  volí  hned  v několika  státech naráz,  tak hodí ručník do ringu. Jeho čísla  jsou  trapná.

A  když  jsem se  v textu  výše ptal, zda s Buttigiegem nepřichází  další fenomen Obama, ukazuje se, že taková otázka  je  více  než  aktuální!

Zdá se, že  se nám tu rodí nový politický fenomen. Minimálně co do demokratické kandidatury. Ale  že  by porazil Trumpa?

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.