Korupce, svět a my


Od roku  2010 zde  máme  samé protikorupční vlády. Vzpomínáte  si přece, že  Nečas Kalouskova  famiglie  sama sebe  nazývala  vládou  rozpočtové odpovědnosti, práva  a boje proti korupci, že. A  následně  do politiky  vrthl  nějaký  Andrej  Babiš, jehož  ústředním heslem byl  a je potírání korupce…..

A také  u občanů tohle  téma, logicky  rezonuje  maximálně. Zkrátka proti korupci jsou úplně  všichni.  Mluvidly. Jaké je ovšem realita?  Nejlepší je  nechat promluvit  čísla.

Když se  vlády  ujímali  Nečas Kalouskové  byla, po Topolánkovi, Kalouskovi a  Bursíkovi situace naprosto tristní  – mezi 178 hodnocenými zeměmi ČR klesla z 52. na 53. místo. Přesto těmhle  kozlům  zahradníkům  voliči opět svěřili osud  země  na  další volební periodu.  Stačilo, aby  Burše a jeho partu  nahradil kecal Radek /John/ a  partička  lovců dinosaurů  jistého  Vítka  Bárty. Nic  více  občanstvo  nepotřebovalo a  korupce  se  třásla  strachy!  Však to všichni pamatujeme!  No vlastně  třásli jsme s e strachy my, co stihnout  zesoukromničit.

Dodávám, že  ještě  v roce Česko sedělo sice  na  nepříliš  lichotivém  45. místě  tohoto  žebříčku, ale pořád  nesrovnatelně  výše  než  představovalo 53. místo.

Čím následně po bačování  NečasKalouskovy  famiglie prošla  Česká republika  její politická reprezentace,netřeba  zdůrazňovat  ani blíže popisovat. Takže na  scéně  se objevilo ANO a jeho majitel Andrej Babiš  s mnoha  a mnoha  řečmi, jak s tou korupcí zatočí. K tomu Okamura, následně Piráti, v ODS  nastala  výměna  generací, kdy  ti nejprovařenější z provařených museli  od  válu.Do toho všeho Zeman  a  jeho squadra  hochů  typu Mynář,Nejedlý, Galuška  a podobně…. Samý protikorupční geroj, pardon  – hero.

Kupodivu, i  přes všelijaká  Čapí  hnízda, fondy pro  Agrofert,  skandály  v Lánské oboře  nebo s jistým  penzionem, pardon  – omlouvám se – ubytovnou v  jakýchsi Osvětimanech  nebo  koupí vily  ve  Střešovicích a  to za méně než  stojí  pozemek  na níž je postavena, dokázala  ČR stoupat ohledně  vnímání  korupce  směrem vzhůru.    Až se  dostalo  dokonce na  38. místo v pořadí. Ne, že by šlo o nějakou  velkou slávu,  ale  dostat  se z  pozice  53. za  NečasKalousků na příčku č. 38 po skončení  mandátu  Sobotkovy  vlády lze každopádně  označit za  dobrý  výkon. Rozhodně nejlepší v  celé  historii samostatné  České republiky.

Ovšem i zde platí  klasikovo – čo bolo, to bolo! Terazky  nejsme  majoři, ale máme  požehnanou  vládu  Andreje  Babiše. A  výsledek?

Než to prozradím, zopakuji  kde  Česko v tomto  rankingu  ložírovalo v době  největšího bagrování TopolánkoKalouskovskoLangerovskoDalíkování – tedy v  roce  2008.  Dobový  tisk tvrdí, že  na  pozici 45.

Takže jak jsme na  tom podle nejnovějšího světového srovnání?  Radši se posaďte – rozhodný a nesmlouvavý  bojovník  proti korupci všeho druhu  – Andrej Babiš  nás  dovedl  přesně  tam kde  byl v mezinárodním srovnání  s korupcí Langer, Topolánek, Kalousek, Dalík a  další slavná jména  totálního protikorupčního bojování  v roce 2008! Tak  to se tedy  Babišovi podařilo excelentně! Vyrovnat se Langerovi, Topolánkovi, Kalouskovi, Dalíkovi a kmotrům ODS……

No vlastně ,abych Babišovi nekřivdil – Topol  a spol. dosáhli  pouze  na  45.flek, on  nás  dotáhl na pozici 44. Ale i tak  –  úroveň Česka  2008!  To je  ale  kluk šikovná protikorupční!!!

Ovšem s  meziročním propadem o  šest míst!  To se také hned někomu nepodařilo!

Abyste si nemysleli, že  si vymýšlím a nasazuji mu  psí hlavu  tak dáme čerstvý  žebříček

  Pražádnou útěchou nám nemůže poskytnout fakt, že  Slovensko je  na tom ještě  hůře  a je  dokonce  59. Protože  u našich sousedů  vnímání korupčních skandálů dosáhlo zkrátka  katastrofických rozměrů a  bude a je  nepochybně  hlavním  tématem  voleb, co už  ťukají na  dveře. A  účty, které budou volbami  tom funguje stejně,vystaveny  si postižení  za  rámeček rozhodně nedají.  Ale o tomhle  až někdy jindy.

Vraťme  se do  ČR. Samo o sobě  konstatování, že  za Topola  stejně jako za  Babiše s korupcí je naprosto zdrcující. Pro každého normálně  myslícího občana.   Pro Koblihovic  rodinu je  přirozeně  jinak. Buď v  gardu  ..voni by tomu hodnému Andrejovi  psí hlavu nasadili, či v nejlepším případě  …  no co,  von sice  není čistej, ale  ti před ním kradli víc….

Zajímavé ovšem je, že  když  Pepovi Koblihovi pouliční kapsáři šlohnou šrajtofli s  pár  stovkami, je  úplně  stejně napružený a rozhořčený,  jako když  mu  jiní  gauneři vybílí  celý  byt… U  korupce to má  ovšem jinak, tam náhle na velikosti záleží!

Jestliže  to někdo bere takhle, tak  mu  dle mého rozumu není pomoci. A když  takových se  sejde  nadkritické množství?  Tak  to má  spočítaná celá země. Což je  nejspíš  náš  příběh.

Tudíž  se smiřme s  tím, že  se ohledně korupce  díváme se závistí na záda  takovým státům a státečkům, jako je  Costa Rica, Katar, Bahamy, Barbados  nebo Bhutan. Za těmi dokonce hodně. Mírnější odstup máme  na  Botswanu a Ostrovy Zeleného mysu!

Všechno země  s vyhlášenou morálkou….  Nikdy by mne nenapadlo, že  se, co do korupce  ocitneme  za  státy  z Karibiku, Jižní Ameriky, blízkého a vzdáleného Orientu a  dokonce i černé Afriky!

Ale  Babiš  umí. A kdo umí, ten přece umí a kdo neumí, jak známo – čumí!  Takže  čumím!

No ale  asi jsem  sám. Tahle  záležitost  není úplně nová. Medii  už to proběhlo. Nezdá se  ovšem, že by  to s voličem  jakkoli hnulo. Andrej je pevně  v sedle. Dokonce tak, že  když se dozvěděl, že  Dánsko  je  první twíttoval tohle:

načež  dánský velvyslanec  chladně opáčil:

„Severské země se na špičce žebříčku Transparency International pohybují už mnoho let. Nekomentujeme zahraniční žebříčky. Ale rádi uvítáme Čechy a další přátelské lidi v našich zemích, aby se sami přesvědčili,“ napsal na Twitteru dánský velvyslanec v ČR.

Myslím, že  česká invaze  na  zkušenou do Dánska, přesto, že by  byla nanejvýš  užitečná, Dánům nehrozí. Babišovi  voliči  na podobné  nabídky nereagují. Oni mu přece svému Andrejovi  věří…

A  aby  si jeho elektorát  doopravdy  užil, tak pro něj dodal:

 „Myslím, že korupce u nás významně poklesla. Nepamatuji si za éru mého působení v politice, že by ve vládě nebo někde byl nějaký zásadní korupční skandál,“  

Myslím, že by  měl vyhledat  lékaře. Někoho, kdo se specializuje na  paměť.  Ta moje už není zdaleka  co bývala.  Ale na první  dobrou  dám okamžitě  tohle:

Velká brněnská hvězda ANO Švachula a jeho korupční skandály. Do případu je zapleten mladý Faltýnek. Starosta  Varnsdorfu za  ANO a  radary,  návštěva  policie  v bytě ministryně  Dostálové, exministr Kremlík a  dálniční známky, ministr  Metnar a  a radar Věra, hejtmanka  Jermanová a  experti ve  středních Čechách  nebo  služební auto , využívané manželem……

Ale  Babiš  si nevzpomíná, že  by někde  byl  nějaký zásadní korupční skandál. Takže  existuje  oprávněná „naděje“  že  příští rok budeme  někde vedle  Slovenska. Jak se na  správné bratry  sluší a patří. Přece v  tom Slováky nenecháme, ne?

Dodatek:

Včera odpoledne  se  objevil mimořádně zajímavý  článek, pitvající  do zatím neznámých detailů brněnskou korupční kauzu místních papalášů ANO.

Detektivové narazili na „klondajk“ v brněnském ANO

Je z něj  zřejmé,  že  korupční  síť stvořená a provozovaná  místní smetánkou za  ANO byla  daleko rozsáhlejší a hustší, než se dosud  myslelo.

Z článku vyplývá, že  sahala  až k Faltýnkovi ml. a  také  doktorce  práv CTRL +C CTRL+V  jihomoravské hvězdě  ANO šéfe  Taťáně  Malé. Respektive minimálně k  jejímu /bývalému/manželovi.

Dodatek č. 2:

No a máme zde  další úderný článek, jak se nám brněnská korupční kauza Babišova  ANO šéfe  pěkně  rozrůstá

„Pro toho Staňka 180.“ V korupční aféře figuruje jméno Babišova poslance

Jasně, že  Babiš  o žádném korupčním skandálu neví…. Hlavně dávat pozor  na  Dány!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.