Co si na Kose dnes přečtete, do roka se stane :)


Jistě znáte přísloví  – když se  člověk nepochválí sám, tak  ho  nepochválí nikdo… No jo no.  Takže o tomhle to bude dneska.

Dost často jdu  do rizika  politických předpovědí. Kdy  se  velmi snadno přihodí, že se prostě   velmi rychle ukáže, že šlo  o příliš  ješitnosti a  málo dobré  a pečlivé interpretační práce  s  fakty, které v  době  předpovědi byly  k dispozici.

Řekl bych, že předpověď  počasí  je  snazší disciplina. Mají přece  ty  superpočítače, modely  typu Aladin, družicové snímky a  já nevím co ještě. Já jen svojí hlavu, celkem slušný odhad  chování  jednotlivce v  různých  situacích a  to, co si přečtu na otevřených zdrojích.

Netuším s  kolika procentní pravděpodobností  ty  meteorologické předpovědi  vycházejí, ale  já si to  u těch svých proroctví dlouhodobě  sleduji. A točím se stabilně kolem  95%  úspěšnosti. Na  druhé straně, když se dopustím omylu, většinou to stojí za  to. Pár se mi jich přihodilo opravdu velkých  – výsledek brexitovéh referenda nebo výsledek prezidentských voleb v  USA,  či praktická politika  Donalda  Trumpa.

A  neomlouvám sám sebe, že  s brexitem, či  Trumpovým zvolením to bylo jen o pověstný fous. Rozhoduje  vždycky měřitelný  výsledek.  Ale nechme  vzpomínek. K dnešnímu článku mne  pohnul následující  text

Peníze z rozpočtu EU mají dostávat jen země respektující vládu práva, stojí v návrhu před summitem

Dovolím si  z jeho textu vyjmout  klíčové pasáže

Přístup k penězům z Evropské unie by mohl být v rozpočtu na roky 2021 až 2027 podmíněn respektováním principů právního státu. Počítá s tím návrh společného rozhodnutí představitelů 27 členských zemí připravený na summit, který o rozpočtu bude v Bruselu jednat ve čtvrtek.

Podle návrhu bude na Evropské komisi, aby doporučila, jak problém s dodržováním demokratických principů v určité zemi napravit, a toto řešení pak bude muset schválit kvalifikovaná většina zemí.

Řízení kvůli porušování hodnot vede v současnosti Evropská komise s Polskem a Maďarskem.

Nyní odbočím jinam – ke  svému článku

Eurokomisařka Jourová aneb jak si Brusel dokonale vytřel s Babišem a vlastně především s námi všemi- DOPLNĚNO!

kde jsem komentoval jaké  portfolio v nově  skládané Evropské komisi  dojednal pro ČR  Andrej Babiš a  jak si v  této pozici povede  jeho a Zemanova  favoritka na  eurokomisařku za  ČR – Jourová.

 

Věra Jourová se prostě stane drábem Evropské unie na jinak smýšlející. Snad si ještě všichni vzpomenou, že pokud jde o dodržování demokracie a právního státu, pak největší potíže s tímto segmentem má Polsko a Maďarsko. Které Junckerova komise poslala k Evropskému soudu a oběma státům hrozí/hrozila tvrdými sankcemi!

Takže  nyní  tuhle  agendu  unijního drába  přebrala Jourová.  Prý jako výraz  uznání  zemím V4! A  Babiš  je poctěn….  Úkolem Jourové  bude s konečnou  platností zlomit Varšavu a  Budapešť. Tedy zařídit to, co Timmermans  sice  začal, ale nedokončil! Zkrátka – Jourová se stala drábem, když  to napíši  korektně (odmítám používat  slova, pacholek, knecht nebo pohunek)  excoriatorem/ travmistrem/pohodným/ antouškem Evropské unie. Závidění hodný  úkol a  opravdová  výhra  pro  Českou republiku!

Tohle je pro mne  ona mistrovská  ukázka  vrcholné diplomacie bruselské  administrativy!  Proč by si Brusel, respektive  staré  členské  země  pálily  v  téhle  navýsost  ožehavé záležitosti prsty? Proč  by měly  neustále  poslouchat  bláboly  všelijakých Okamurů  o  diktátu Německa/Francie/Holandska/atd.  o jejich  přezíravém poručníkování  novým  členským státům?    Takže  milánkové  – my  to dáme  Jourové,  ať  to s  Maďary  a  Poláky  pěkně  vyřídí  za nás.  Ať jim    evropské hodnoty  namlátí do palic!  No a protože  nám  dělá  starost  zatím ještě  svobodný internet  a  evropská veřejnost  z jisté  části velmi nelibě  nese, že  je  stále  více námi  omezována  pod  heslem  boje proti  fake news, tak  to dáme Jourové  taky!  A  že  východnímu  křídlu vadí  politické neziskovky?  Tak jí  ještě přidáme   úkol zlepšit  činnost  tzv.  občanských iniciativ! Proč  používat  profláklý termín  nezisková  organizace, když se to může  jmenovat  občanská iniciativa?  Už to nebudeme  my, kdo  zůstane  terčem  předmětem protestů!  Ale  Jourová a  Česká republika!

Tohle  a mnoho jiného najdete  v tom nalinkovaném textu z  11. září  loňského roku.

A  dnes  už  vidíme, že  EU nový rozpočet, respektive  čerpání z něj, chce podmínit chováním jednotlivých států a  hodnotit  je  bude Evropská komise,která navrhne  sankce, jejichž uplatnění  bude vyžadovat  nikoli  dosavadní jednomyslnost, nýbrž  jen kvalifikovanou  většinu. Což znamená souhlas  15 států z 27, které dají dohromady  65%  obyvatelstva  Unie. A je vymalováno.

Prostě  15 zemí  bude  stačit na to, aby určilo zlého kluka  ve třídě, jemuž  všichni nabančí.Vlastně  – šlohnou prachy.  Dovolím si připomenout  co jsem dopočítal ohledně ilegální migrace. Nejméně 17 členských států je buď  silně  tranzitní nebo  silně  cílovou zemí, tudíž  mají naprosto zásadní zájem na přerozdělování  migrantů!  Vzpomínáte na tu hysterii, když Orbán začal stavět plot a  jako jeden z mála  osvědčil rozum  a místo  blábolů o Willkommenskultur jednal? Zkuste si představit, že  už by  platilo to připravované pravidlo o trestání přes  kvalifikovanou většinu…Nechápu, jak  s takovýmhle transferem pravomocí  mohla   souhlasit V4 a speciálně Babiš!!!

A nyní se vrátíme  k  předpovědi Kosy  ohledně  „slavného vítězství“ Andreje  Babiše  když  získal současné portfollio pro  Jourovou. Protože  ona  je  gestorkou toho jestli  a  které členské státy  vnitřně  doma  pracují v  souladu s tzv.unijnímu principy  a představami právního státu  nebo zda jsou těmi Bad Boys..

Ano, na mušce je v  současnosti primárně  Budapešť a Varšava, přesně  v intencích mého odhadu Takže  milánkové  – my  to dáme  Jourové,  ať  to s  Maďary  a  Poláky  pěkně  vyřídí  za nás.  Ať jim    evropské hodnoty  namlátí do palic! 

Stačí se podívat  na  její poslední aktivity.  Například  na její  návštěvu  Varšavy, kam se vypravila, aby Polákům  vysvětlila, že jejich reforma  soudnictví je naprosto nepřijatelná. Pro Brusel určitě. Po pravdě – podle toho, co   o ní vím z otevřených zdrojů,  osobně  s tímhle názorem zcela  souzním.  Kaczynski  si to prostě  nechal odhalovat  tak, aby  soudy mu  nejen  nepřekážely  ve  vládnutí podle jeho libovůle, ale dokonce tak, aby  si to s případnými opovážlivci mohl okamžitě  a za tepla vyřídit. Troufnu si  konstatovat, že  jde o  Zemanův  a Babišův  sen.

Abyste měli  jakous takous  představu oč také běží, pak přetisknu  kvintesenci  z  článku na  Echo 24.cz

Nejdůležitějším krokem v rámci reformy soudnictví udělalo PiS na jaře 2018 změnou pravidel pro obsazování Zemské soudní rady (KRS), což je důležitý orgán pro výběr nových soudců. Do té doby bylo patnáct členů-soudců do KRS vybíráno samotným soudním stavem, respektive špičkami justice. Ta tím pádem tvořila stát ve státě. Rok 2018 přinesl skok ode zdi ke zdi. Zvětšil se vliv parlamentu na složení KRS, z nuly na sto procent. Všichni kandidáti jsou od nynějška vybíráni Sejmem, přičemž každý by měl získat aspoň tři pětiny hlasů (a pokud se nepodaří KRS plně obsadit, stačí nadpoloviční většina).

Rozbuškou se na podzim 2019 stal nález jednoho soudce z Olsztyna, Pawla Juszczyszyna. Ten napadl způsobilost jiného soudce, jmenovaného už novou soudní radou. Juszczyszyn byl obratem suspendován, nicméně Nejvyšší soud se postavil na jeho obranu s argumentem, že KRS není nezávislé těleso v intencích evropského práva. K dovršení všeho se Nejvyšší soud obrátil na Evropský soudní dvůr do Lucemburku, v němž si stěžuje na disciplinární komoru, kterou Nejvyššímu soudu najmenovala KRS. Evropští soudci v polovině listopadu vydali šalamounský nález – že věc si má rozhodnout polský Nejvyšší soud sám. Takže ten – jakoby kryt legitimitou ESD – skutečně 5. prosince vydal nález, že jeho vlastní disciplinární komise postrádá legitimitu, neboť KRS není soudní instance v evropském, tudíž ani v polském právním pojetí.

Těsně před Vánocemi na toto veřejné hození rukavice reagoval Sejm „náhubkovým zákonem“. Norma soudcům zakazuje zpochybňovat legitimitu svých kolegů a veřejná vystoupení, která by nebyla v souladu „s nezávislostí soudce nebo soudu“. Zákon má vymáhat disciplinární komise na ministerstvu spravedlnosti.

Zkrátka a dobře – kdo získá většinu v polském parlamentu má možnost  si  v podstatě neomezeně  najmenovat  Zemskou soudní radu, která jmenuje  soudce  do funkcí a  kontroluje/ vyhazuje  je. Tím je naprosto zničena  soudcovská nezávislost. Zkuste  si představit, že  bychom tohle  měli v  ČR a příští volby  vyhrál například Kalousek. Tedy zkuste  si to představit zemanisté, babišáci, příznivci  Kluzkého Vojty  nebo japonské záhnědy.  Fandové  Kalousků, ODS a podobných zase mohou zkusit představu, že by to dnes měl k dispozici  Babiš se Zemanem a Benešovou.

No  a hlavní postavou tohoto řízení vůči Polsku je eurokomisařka nominovaná za ČR Věra Jourová, ta polskou vládu opakovaně za její kroky v oblasti justice kritizuje. Na Jourovou kvůli jejímu přístupu vůči vládě v Polsku útočí provládní média, zdůrazňují třeba, že v minulosti strávila měsíc ve vazbě kvůli korupčnímu podezření.

Takže tak. To máme  Jourovou ve vztahu k Polsku.

A  Maďarsko? Tam tak úplně jasno nemám. Maďarštinu  opravdu, kromě  počítání do tří  a jedné naprosto nepublikovatelné věty, neovládám. Jo ještě  vím jak se  řekne  trakař s gumovým kolem…    Dost málo, abych pracoval s pevnými fakty. Takže se musím spokojit s nepřímými informacemi. Například  z interview, které Jourová  před pár  dny  dala  Spiegelu. V anglická verze je zde,  Německá je  k mé velké lítosti placená.  Takže, pro ušetření času se musím spokojit s  českými  výtahy.

Na úvod  se ještě  vyjádřila k polskému soudnictví:

Jourovou, do jejíž působnosti spadají evropské hodnoty a transparentnost, na polských reformách znepokojuje mimo jiné to, že přinášejí extrémně široké možnosti disciplinárních trestů pro soudce, čímž podle ní ohrožují jejich nezávislost. „Už to není cílený zásah proti jednotlivým černým ovcím, jak ho znají i jiné členské země EU, ale plošné bombardování. Není to žádná reforma, je to zničení,“

A konto Maďarska pak prohlásila:

V Maďarsku jsou podle ní změny týkající se demokracie plíživější, ale širší. „Tam jsou postižena i média. Zažili jsme tam velké slučování mediálních domů, které píšou a vysílají, co vládě vyhovuje,“ upozornila. Už v prosinci Jourová mluvila o tom, že Maďarsko nerozptýlilo obavy týkající se dodržování základních hodnot Evropské unie. Vývoj v zemi označila za nebezpečný, protože se týká řady oblastí od justice po média.

Punktum!  Evropský dráb  hlásí  vrchnosti do Bruselu, že  jde o dva nenapravitelné, zlobivé  hochy. Přesně, jak Kosa předvídala. A  to svědectví je o to průraznější,  že  to  říká  zástupce  z blokuV4…  Už  žádný  Timmermans.

Máte nyní dvě možnosti

-nadávat na  rafinovaný, protřelý a zlovolný Brusel

nebo

-nadávat na Jourovou ve  stylu poturčenec horší Turka

Kosa  tehdy, před půl rokem dopředu řešila obě  varianty, protože je předpokládala.

Pro první případ uvedla tohle:

Takže milí Babišovi/Zemanovi voliči – až si zase, a to určitě, za nějaký čas nenávistně budete stěžovat na Brusel, na různá jeho omezení ohledně internetu, na další a další zavádění cenzury, které se říká boj proti fake news, vynechte slovo Brusel, Evropská unie, von der Leyenová, Merkelová, Macron atd. atd. a říkejte místo toho Jourová, Babiš, Zeman. Protože všechno to, co vám bude vadit, bude její dílo a kdyby za ní nestáli Babiš se Zemanem a neprotlačovali ji nebo s tímhle drábovským portfoliem nesouhlasili, ba dokonce jím nebyli poctěni, pak by to zkrátka neřídila.

A ohledně  toho poturčení  Jourové,která  nejspíš podle mnohých „zradila“  toho hodného a schopného Babiše  pak tohle:

Slyším námitku, že  Jourová  nebude Timmermans  a pojme  svou novou funkci  výrazně  jinak než  on a že  uplatní  východoevropský pohled  na věc?

Inu zázraky  se občas  dějí,  ale  tady můžeme  zůstat  v klidu, tady  se  nepřihodí. Nejlepší je  už  učiněná  zkušenost.   Stačí si vzpomenout  na to  jak Jourová v minulém  období  jako komisařka  mající  chránit  spotřebitele!!!  potopila  iniciativu české  europoslankyně  Olgy Sehnalové  ohledně  směrnice zakazující  dvojí kvalitu potravin.  Jak ji před  konečným  hlasováním doslova  vykuchala  až se    zní stal naprosto bezzubý  papír,  který  dvojí  kvalitu potravin nejen  že neblokuje, ale  v podstatě ji legalizuje! Pro ty  co už  stihli zapomenout  jsou základní  informace zde.

Jestliže  Jourová  v této, zcela jasné  otázce,  kterou si může  prakticky  každý  den ověřit  kterýkoli  volič ve  své  sámošce,  selhala,  když ustoupila  tlaku nadnárodních výrobců potravin,  co asi od ní lze  očekávat  v agendách, které  má  nově  na starosti,  jestliže  navíc,  na  rozdíl  od dvojí  kvality  potravin,  mediální  mainstream  ji  bude jasně  tlačit  přesně  daným směrem   a  tvrdým postojům?!

Zvolili  jste  si Babiše, tak si  nestěžujte, pokud  se můj  odhad  potvrdí! Abyste  to měli úplně polopaticky  – ČT  v hlavních zprávách uvedla /čas 1:16/,  že  Financial Times napsal, že  tuhle  agendu nikdo  z ostatních států nechtěl!  Takže  Babiš  nás  dostal do pozice trapáka Hujera, co slupne  všechno!  Jak se vám to líbí?

Všechno do puntíku, sedí a potvrdilo se.   Bohužel.

Tím nejsem s  dnešním článkem hotov. Obsazování  Eurokomise   a nominace Jourové do funkce evropského drába bylo výsledkem  voleb do Evropského parlamentu. Tehdy  jsem v  textu

Volby do Evropského parlamentu I. – pohled z domácího hlediska

komentoval zejména  vítěze a poražené.  K  poměrně  velké nespokojenosti čtenářstva. Zejména od  Babiše, Okamury  a podobných.  Kteří  zřejmě nesouhlasili  i s touto pasáží ze  samého závěru  článku:

…chce  to nějakou  dobrou  zprávu!  Opravdu  dobrou!  A  já  jednu dokonce mám!  Pro všechny  kolegy  důchodce, penzisty  a  vůbec všechny  nás  spolupovaleče,  spoludarmožrouty a spoluzátěže  našich státních  financí!    Které  jen a jen  rujnujeme.  Místo toho aby  prachy  ze  společné  kasy šly  podnikatelům, podnikatelským  svazům, dodavatelům všeho  možného  i nemožného pro stát, včetně  předražených, ale nepříliš  funkčních  dálnic.

Vážení vrstevníci, je  úplně  , ale  úplně  jedno, koho jste  volili!  Stejně  jste  zvítězili na  celé  čáře!  A  to myslím  naprosto  vážně.  Babiš  dostal na  frak i když  tvrdí že  vyhrál. Nevyhrál!  Což  znamená, že  naše důchody  porostou  zajímavě  nejen   příští,  ale především přespříští  rok!   V  roce 2021 budou další  parlamentní  volby!  A  protože  Babišovi  hrozí  porážka, tak  nepochybně  za rok  si zase  přečteme , jak pro rozpočet  2021 on našel  někde hafo miliard, aby nám přilepšil, protože je přece jeden z nás,  jak tvrdil na jakémsi  videu, kde  se posadil mezi  důchodce  někde  u Tesca nebo kde…. On ví co nás  trápí a co potřebujeme…. Takže  opět  přihodí  dalších  9  kilo! Nejméně! Eurovolby nemohly  dopadnout  líp! Myslím to  upřímně…  Jo  vlastně..  tak  tohle  už  je  passé. Definitivně!  Takže  v  trendu  doby – ANO i  v roce 2021 bude důchodcům líp!

A  co že si lze přečíst na internetu ohledně Babiše  a důchodů a  jejich  růstu  v příštích letech? Tohle:

Růst důchodů bude pokračovat nezávisle na ekonomické situaci země a v roce 2021 dosáhnou v průměru 15.000 korun.

A  příští rok se  zase  přidá  více než  stanovuje  zákon. Ačkoli  jeho stí Schillerová už  s tím začíná mít  evidentní potíže.

Zvyšování penzí o větší částku, než přikazuje zákon, podporuje i Babiš. „Důchody chceme nadále navyšovat tak, jak to děláme od doby menšinové vlády ANO. V rozpočtu na rok 2021 rozhodně počítáme s významným navýšením. Budeme navyšovat nad rámec zákonné valorizace,“ řekl ČT premiér.

Fakt  jsem se dneska musel pochválit  sám.  Ty  důchody  jsem odhadl 28. května loňského roku. Kdy  se tak nějak začalo diskutovat o důchodech pro letošek….  🙂  🙂  🙂

Jo, držím si těch 95%. Co Kosa  dnes  napíše, do roka  se  splní.

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.