Naše měna je pevná -epidemie koronaviru nebude I.


Novodobá  česká  historie po roce  1948 znala  až doposud  dva totální úlety československých/ českých  politických  vůdců.

Ten první se  stal v  roce  1953, kdy  jistý Tonda  harmonikář, alias  Ušaté torpédo alias Antonín Zápotocký,  vystoupil v  rozhlase a  pravil k občanům:

„Naše měna je pevná, a měnová reforma nebude, všechno jsou to fámy, které šíří třídní nepřátelé,“

Psal se pátek 29. května 1953. V  sobotu 30.května  už bylo všechno úplně jinak.

Pokud si říkáte -no jo, to bylo za  bolšána, ti  lhali kudy  chodili, pak  máte  zatraceně  krátkou  paměť a  už  jste  zapomněli  na  druhý takový historický blábol, který je datován na 2.10.2008.

Tehdy  ve  světě  už jasně  zuřila  finanční krize ovšem tehdejší   ministr  financí, alias  nejlepší ministr  financí v  blízkém i vzdáleném  vesmíru, alias  Miroslav Kalousek, také  vystoupil veřejně  a na  oficiální  tiskové konferenci občanům  vyjevil:

„Končí výjimečně dobré časy. Začínají časy nikoli krizové, ale normální,“  

a  ještě  dodal, že  česká ekonomika nejspíš zpomalí, ale recese nehrozí, proto není zapotřebí ani mimořádných opatření. A na rok 2009 počítal s růstem  HDP  5%. Realita  byla  taková, že těch  5%  trefil. Jenže  šlo  o POKLES, nikoli růst a  státní rozpočet  zasekl historický deficit  ve výši  1/4 bilionu Kč.

Tohle  až  doposud byly  dva  suverénně největší politické  žvásty  a bláboly na  tuzemské politické scéně  po II. ww.

Domnívám  se , že  dne  27.2.2020 byl obohacen  ten malý soubor  politických  superperel  o další.

V pozici  genia, sdělujícího něco zásadního veřejnosti je  nyní ministr  zdravotnictví, alias Ken z Hledáme  Superstár, alias Adam  Vojtěch, který v Televizních novinách veřejnosti bez obalu sdělil na  kameru,ohledně  šíření koronaviru – cituji:

My chceme  spíše tlumit tu paniku z toho důvodu, že  skutečně nehrozí u nás v republice jakákoliv epidemie /myšleno koronaviru/!!!!!!!!!

Kdybyste si náhodou mysleli, že  si vymýšlím a to třeba jen proto, že  nemám rád Babiše a  chci mu za každou cenu  uškodit, pak důkaz  najdete   zde a to v  čase  1:36- 1:47 min!!! Poslechněte  si na  vlastní uši!

Takže  v ČR nehrozí  jakákoli epidemie koronaviru!  Macron  sice  ve stejném okamžiku –

„Máme před sebou krizi, epidemii, která přichází… budeme jí muset čelit, jak nejlépe budeme umět,“

U  našich západních sousedů míní, že Německo je aktuálně na prahu epidemie nového koronaviru. Ve středu to podle agentury Reuters prohlásil německý ministr zdravotnictví Jens Spahn, který zároveň vyzval nemocnice a zdravotnický personál, aby připravil a prověřil své pandemické plány.

A  nejvyšší  světová  zdravotnická  autorita- generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus  souběžně  s  Vojtěchovým vystoupením konstatuje, že:

Epidemie nového typu koronaviru dospěla do rozhodujícího bodu a  současně vyzval země světa, aby zdvojnásobily své úsilí zamezit šíření viru. A asi jen pro srandu králíkům vše  zakončil větou:

„Virus má pandemický potenciál. Není doba pro obavy. Teď je čas podniknout kroky v zájmu zamezení infekce a záchranu životů,“

T řekl ve  čtvrtek.

Včera  ale  už to viděl daleko hůře

„Zvýšili sme naše hodnotenie rizika rozšírenia a rizika dosahu (ochorenia) COVID-19 na globálnej úrovni na veľmi vysoké,“ povedal riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na brífingu v Ženeve.

Paníkář jeden neodpovědnej!!!

Ale já  jsem  v poho a  klidnej- co je  nějaký  francouzský prezident, německý ministr  zdravotnictví nebo  šéf  WHO proti  českému kandidátovi na  Superstar, který se jen tak bokem odskočil na ministerstvo zdravotnictví,  aby  tam šéfoval???  Asi jen nějaké hloupé trubky!  On prostě  ví, že  nám epidemie  koronaviru nehrozí. Zatímco  ti nedouci  straší nikoli epidemií, ale  dokonce pandemií! Na mysl se mi dere  okřídlené přísloví  –všichni jsou  blbci, jen já jsem letadlo!

Jestliže  nám pandemie  nehrozí, tak proč  vláda nechává vytisknout  miliony  letáků  a  tom,  jak se chránit před koronavirem?  Nemluvím o tom,  že  Babiš  nedoporučoval českým občanům vycestovávat  kamkoli, nejen tam, kde  se nákaza  rozjela? Proč Státní hmotné rezervy dostaly příkaz  nakoupit  desetitisíce  roušek do svých zásob a  nemocnice  příkaz obstarat si 4 měsíční zásobu  tohoto materiálu, což je  prý, jak jsem někde  zaslechl asi  řádově  1,5 milionu  roušek na špitál???? A to z  přímého  direktivního příkazu  Babiše  a Vojtěcha, jak se tím chlubili na  tiskovce po zasedání  Rady  obrany  státu kvůli kornaviru?

Prrrr…. Cože  jsem to právě napsal????  Nespletl jsem se trapně???  Tak obyčejný  špitál má  nakoupit  čtyřměsíční zásobu  roušek – tedy  toho v průměru 1,5 milionu  kousků a  institut  poslední záchrany  státu v  krizi – Fond  státních hmotných rezerv  jen desetitisíce kusů? To musí  být nějaký  omyl ne?

Ať dělám  co dělám , tak ten nákup pro státní rezervy mám zdokumentovaný zde:

A  tu čtyřměsíční  zásobu, co si mají opatřit  špitály? Tak to  říká osobně Babiš  tady  v  čase 0 :56min:

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/220411000100226/obsah/753122-cesko-se-chysta-na-nakazu-koronavirem

Údaje  sedí!  Žádná pochybnost! Takže  stát  do svých zásob  nakoupí/přikoupí  nanejvýš 99 999 roušek, protože  to odpovídá termínu  desítky  tisíc,  ale  špitál si jich má pořídit  1 500 000.  Každý. Tedy  každý  státní, krajský, obecní. Není ten  nepoměr  takhle náhodou šílený????? Stát nakupuje  desítky  tisíc  a každý obyčejný  špitál miliony?

Chtěl jsem se dostat  k cifrám, kolik máme  aktuálně  špitálů v  zemi. Nepodařilo se úplně . Mám jen údaj  z roku  2018.Novější  údaj státní organizace jménem Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR – neposkytuje. Síť zdravotnických zařízení ústavní péče byla koncem roku 2018 složena ze 194 nemocnic (akutní a následné péče) s celkovým počtem 60 328 lůžek.   S  tímhle údajem budu  ještě  v  dalším velmi  důkladně pracovat, to mi věřte a  myslím, že  na  vás půjdou mrákoty, stejně jako na mne, když  jsem si pro tenhle  článek  chystal podklady!!!

Ale než se do toho pustím, musím se  vrátit  k tomu, co říká do kamer  Babiš  ohledně  toho nařízení, aby  si  nemocnice  pořídili tu  zásobu roušek!  On doslova  konstatuje, že  ministr  zdravotnictví  vydal  PŘÍKAZ, aby se nemocnice PŘEDZÁSOBILY !!!!!!

Podívejte se na  datum , kdy  k tomu  předzásobení  byl vydán pokyn  -26.2.2020!!!!

Tedy  v okamžiku, kdy už celý svět bije  dávno na poplach!!!! A  tenhle materiál je  celosvětově vykoupený.   Kosa se problematiky  koronaviru  dotkla, velmi opatrně, 7.2.2020, tedy o tři týdny  dříve v  článku

Koronavirus a moje obavy

A mezi jiným  tak naleznete  tohle:

O nedostatečné vybavenosti potřebným zdravotnickým materiálem – rouškami, respirátory, ochrannými rukavicemi, obleky a brýlemi si už nemusíme vůbec nic vykládat! Jde sice o utajená čísla, ale Čína nás oficiálně požádala v tomto ohledu o pomoc a jak ministr zdravotnictví, tak Babiš prohlásili, že sami toho moc nemáme, takže nedáme a nakonec jsme poslali asi 10 milionů kaček….Občane,neuděláš chybu, když se preventivně postaráš sám. Pokud ještě vůbec můžeš…

Když  jsem si začátkem února  mohl tyhle otázky  klást já, pak je pro mne zvrhlostí na  hranici  sabotáže  skutečnost, že  premier a ministr  zdravotnictví  vydávají  příkaz  k  nákupu nejnutnějšího  nemocnicím až o tři týdny  později. Když  přitom už  začátkem února  Babiš  osobně  do sdělovacích prostředků říká, že  do Číny  můžeme  poslat jen peníze  a nikoli materiál, protože  sami moc nemáme!!!

Za  naprostou sprosťárnu a  vrchol absurdity považuji  i ten příkaz  samotný a jeho formulaci! Považte – nemocnice  dostaly příkaz!!!!! Aby  se předzásobily!!!  Jednak předzásobení  v  době, kdy  je prokazatelně  všude  vyprodáno a tam, kde náhodou není  stouply  ceny  těchto věcí  3-5 násobně je neuvěřitelná  drzost  a klasická  finta  na oklamání občana. Hodná, schopná a odpovědná  vláda  přece nařídila, aby  si to špitály opatřily!!  A že to nejspíš nedokáží nebo jen v omezené  míře?  Tak za to přece  nebude moci  ani předseda  vlády  ani ministr  Ken Superstar-  ale  jen nějaký  blbý a neschopný  ředitel konkrétního špitálu!!!! Ten za  to občane  může!  Ten a nikdo jiný! Rozhodně ne  vláda!

Jen tak mimochodem – v té reportáži, kde Babiš o tom  příkazu  mluví, je v jakési firmě, která  ty  roušky  vyrábí. A tam  říká,  že  že  firma uvede do chodu  druhou linku, co má kapacitu asi 5 milionů kusů měsíčně…  Heč, Kobliho, to  čubrníš!!!  5milionů…

Kolik že  si má opatřit  ta běžná nemocnice na ty  čtyři měsíce ? 1,5 mega. Takže  ta nová linka vykryje  svou měsíční produkcí  3,slovy  TŘI nemocnice. A kolik  že jich máme -194?  To je  skoro 70 měsíců produkce takové linky!!!! Já takovouhle  bezbřehou  drzost  nejsem schopen pochopit!

Tenhle  zdravotnický materiál je  těžce  prohibitivní. Ještě  více než  alkohol v  Americe  ve  20-tých létech  nebo  pasy v  cestě  do Jižní Koree v KLDR.

Ale zkusme si  vyfabulovat, že  zázračně  zdatný  ředitel  někde  ty roušky  objeví a může  je koupit.  Opravdu je  může  koupit,  Obyčejnou, řekněme za  13 kč  kus, kvalitnější  za  60 kč / ceny před koronavirem!!/.  Zajímá ministra zdravotnictví, kde na  to ty  špitály  vezmou, když  už takhle  dluží dodavatelům miliardy korun?  Například jen ty, řízené státem   /fakultky/ celkem 4 miliardy!!! Nemám informaci, že  by  stát  uvolnil nějakou  mimořádnou finanční dotaci!!! Z čeho to koupí? Kdo jim dá zase na dluh?

To není ovšem všechno. Anticipujme  situaci, kdy  jsou jak roušky, tak  peníze. Ale  jen právě  teď.  Jenže  ten schopný  ředitel, který má a může pořídit  ten nákup  1,5milionu  roušek preventivně,  tak nakupuje  v  lacinějším případě  za 20milionů, v  tom dražším za 90milionůKč  Nutně musí provést  výběrové  řízení!!!!! Jak to  asi tak dopadne s tím nákupem? Nebo se má vykašlat  na  zákon a koupit, jak  například  radil v televizi předseda  sněmovny  Vondráček?  A pak si jít sednout?

Ta  sprostota a  drzost toho ministerského příkazu k „předzásobení materiálem “ nemocnicím je opravdu do nebe  volající!!!

Nechápu, že  o tom ve  velkém nepíší a nereferují  ti velcí  z mainstreamu!! Místo toho je  zajímá, nákupní horečka  v supermácích. K tomu se ostatně  také  dostanu. A to hned  z několika perspektiv!!!

Ale zpět  k těm nemocnicím.

V tom  článku  ze  7.2.2020 stojí  i tohle:

Mohu zodpovědně hovořit jen o tom, jak funguje nemocniční systém tady u nás doma. A troufnu si tvrdit, že by se nejspíš zhroutil také. Mám podezření, že dokonce rychleji než ten čínský. Stačí si vzpomenout na čekací doby na různé typy operací, na to jak menší nemocnice zavírají oddělení, protože pro ně nemají ani lékaře ani sestry, jak periodicky v lékárnách scházejí celé skupiny medikamentů, jak…. jak …jak.

Jinými slovy , naše zdravotnictví jakž takž ještě zvládá normální nápad nemocnosti a každá anomálie s nárůstem pacientů by jej přetížila. Zejména pokud by čísla rostla podobným tempem jako dnes v Číně. Nemohl by velkou epidemii vydržet.

No  ještě, že  Ken  Vojtěch  s Babišem umí poručit kornaviru, aby  zahaltoval na  českých hranicích.  Protože  jinak….

Pamatujete  si ještě  ta  čísla o počtu nemocnic  a počtu lůžek v nich? Připomenu je:

194 nemocnic (akutní a následné péče) s celkovým počtem 60 328 lůžek

Celkově. V tom nejsou zahrnuty všelijaké léčebné ústavy  atd. atd.

Dnes kdy  tento článek píši /pátek 28.2. dopoledne/ čtu, že  v pevninské Číně stoupl ve čtvrtek počet případů nákazy novým typem koronaviru o 327, celkově se tak nakazilo už 78 824 lidí.

Je to oficiální údaj za  celou  Čínu. Nikoli jen za  Wu – chan a okolí, kde je epicentrum. Zredukuji odhad  na 50 000, což by podle mne  tak nějak hrubě mohlo popisovat  situaci právě ve  Wu- chanu, který je  počtem obyvatel roven  ČR.

Takže  50 000 a kolik že máme v  nemocnicích  všech postelí?  No přece 60 328….

Jinými slovy, jestliže  by ta nemoc  udeřila ze  stejnou silou  jako v ČLR, tak… tak pomoz  každému  vážně nemocnému příroda!!! Protože  české  špitály  to stopro nezvládnou!!!  Kapacitně prostě nebudou  stačit  ani náhodou, neboť  jsou plné  normálních  pacientů. Tedy  těch, kteří  jsou hospitalizování kvůli  svému léčení  všeho možného, ale zatím ani jeden kvůli koronaviru.

Těm, co by mne nyní označili například  za panikáře,  sděluji, že  když do Čech vtrhne  koronavir, rozhodně se nestane,  že  přestanou tím okamžikem  akutní případy  zánětu  slepého střeva, nebudou  smrťáky při bouračkách a žádné jiné  úrazy nebo  vážná onemocnění!!!  Ten koronavir  bude k tomu všemu „normálnímu“  NAVÍC.

Pokračování a  dokončení zítra!

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.