Naše měna je pevná -epidemie koronaviru nebude II.


dokončení ze  včerejška

Ale  nepochybně by mne nejméně Babiš a  s Vojtěchem a jejich  nájemná  brka  za panikáře  cejchovali dál. Takže mám pro vás  dokumentační lahůdku. Jaká je  reálná situace  ve  špitálech. Nikoli někde v nějaké Horní Dolní, nýbrž na území  hlavního města Prahy  a Středočeského kraje, když  vás  v této metropolitní oblasti celé země, tedy nejlépe vybavené a  zdravotnicky  zasíťované, postihne  jakýkoli  akutní zdravotní  malér, který  si žádá  okamžitou a neprodlenou hospitalizaci. Ale dobře  vám radím  -nejdříve  se pro jistotu posaďte, aby pro vás  nemusela  hned přijet  houkačka, abyste  si to, co budete  číst, prověřili na  vlastní kůži. Protože  tenhle materiál, naprosto čerstvý – vydán 27.2.2020

Více pacientů k nám už nevozte, žádá Bulovka a některé další nemocnice. Ministerstvo zvažuje vídeňský model

hovoří zcela  brutálně!!!

Dozvíte  se,  že  když  pacienta  naloží pražská nebo středočeská záchranka  a  jede s ním pod sirénou  do nemocnice  jako s  akutním případem, nemá  pacouš  ani zdaleka  vyhráno. Nýbrž právě  začal hrát  doslov a ruskou  ruletu. Kdy  v revolveru není náboj,  ale  jde o to, jestli  některá  z pražských nemocnic  ho vůbec přijme, protože  všechny  jsou kapacitně  většinou  už  naplněny  nad  svůj  limit. Takže  to  vypadá  takto:

„Pacienti v přímém ohrožení života jsou samozřejmě vždy ošetřeni hned, těch se to netýká, mají vždy přednost. Nicméně ostatní, kteří také mohou být v závažném stavu, musí po vyčerpání kapacity nemocnice často čekat i mnoho hodin, protože se všichni lékaři v daný moment věnují jiným pacientům,“ upřesnil ředitel Nemocnice Na Bulovce Jana Kvaček.

Tohle je Bulovka, ale totéž  opakují  i z jiných pražských nemocnic!

A bavíme  se o současnosti,  bez  té koronavirozní  vlny.  Zkuste si do toho představit projekci koronaviru. Tak, jak nám to celé dlouhé týdny  prezentoval  mainstream z Wu chanu. Jak tam lidé  umírají na nemocničních chodbách, padají na ulicích…

Ale buďme klidní – Vojtěch přece říká, že epidemie nebude!  Tak  jaképak copak! Nic nehrozí a nemocnice  zůstanou přetíženy  jen běžnými pacouši, protože přece  – nekecáme, makáme, koronavir  zastavíme!

Pokud  vás  napadá, že  jste  už  dostatečně vyděšení a  zdachmaní,  vězte, že  vás  ještě  další  podobné pecky, na které  člověk, narazí, jakmile  začne prověřovat  přípravu ČR na koronavir- čekají.

Také jste  četli o tom, že  máme, respektive příslušné  instituce  disponují pandemickými plány  a  také  k nim jsou vybaveny příslušnými pravomocemi?

Zní to dobře,že?  Prostě  všude jednotky  tvrdých odhodlaných  chlapů, co  uzavřou a izolují případná  hnízda  nákaz, atd. atd.  Tak jak to známe  z amerických  filmů nebo z Wu chanu.  Tohle  jako v zemi Josefa Švejka?  Vážně  tomu věříte?

No já když  čtu rozhovor  s bývalým  náčelníkem Vojenské rozvědky generálem Šándorem

Pandemie a strach? Generál Šándor řeší skutečná rizika: Potraviny, voda. Jak stát zajistí základní služby? Praha má roky problém a neřeší ho adekvátně

dostávám osypky!

Dám jen  ochutnávku, zbytek si dočtěte  sami.

Čína jakožto centrálně řízený stát dokázala v rámci boje s novým koronavirem uzavřít celá milionová města. Jak by si s takovým úkolem dokázala poradit demokracie, tedy například Česká republika? Česko údajně má strategii, která v krajním případě zahrnuje odříznutí měst.

Nevím, jestli má Česko takovou strategii, ale co vím jistě, je, že nemá prostředky, jak ji v praxi realizovat. Při cvičení Blackout 2014 v Praze jsme také počítali s uzavřením Prahy, ale jen proto, aby do ní nikdo cizí bezdůvodně nevjížděl, kdo chtěl, tak ji opustit mohl. 498 policistů Krajského ředitelství Praha tento úkol není schopno svými silami zajistit. Aktivaci odpovídajících sil AČR v nutném čase si neumím představit. Mimo pracovní dobu už vůbec ne, protože téměř žádnou pohotovost nedrží a systém svolávání, tak jak ho známe z minulosti, není.

Takže  – kde  jsou ti ostří hoši  pro ty nekompromisní uzávěry problematických lokalit?

A co takové  zásobování? Tak  na  to  gen. Šándor  říká toto:

Státní správa hmotných rezerv má v tajných skladech údajně pohonné hmoty až na 90 dnů, ovšem potraviny, které uchovává pro případ nenadálých situací, by vydržely jen několik málo dní. Má smysl se v případě opravdu vážné situace spoléhat na stát? Zvládl by se o hladovějící či nemocné postarat?

Pokud jde o pohonné hmoty, tak tam vidím jen problém, kdo by je rozvážel. Potraviny budou problém. Proto jsem přišel s návrhem, aby v rámci nouzového zásobování občanů potravinami byly zahrnuty řetězce. Máme jich na počet obyvatel v Evropě nejvíce. Zároveň bychom jim byli schopni organizačně zajistit prodej v omezeném rozsahu. To znamená základní potraviny a balenou vodu.

Co že to říká  generál Šándor?

1- že  Státní hmotné rezervy  nemají v podstatě pro případ nějaké krize nebo mimořádné situace  žádné potraviny pro obyvatelstvo

2- že se to dá řešit jedině  tak, že  řetězcům bude uložena  zákonná povinnost zaskočit v tomto ohledu  za  stát  v nouzové situaci!!!!! Jako státní hmotné rezervy!

Normálně  bych si snad ukroutil hlavu nad  tím, jak někdo může  myslet  vážně, že  CIZÍ podnikatelské  subjekty  by  suplovaly  roli státu v  nouzovém zajištění potravin pro případ  případů. Například války  nebo nějakého velkého výpadku  potravin vlivem katastrofy.

Jenže  když  došlo na prověrku  toho  Šándorova  údaje  o  potravinovém zajištění  přes  Státní hmotné rezervy, dostavil se  šok.On říká, že  v rezervách je potravin na  několik málo dnů..

Není to pravda! Bohužel!  Je to daleko horší. Takhle:

Stát má potravinové rezervy na pouhý jeden den

Přesněji na  1,3 dne. viz  citát:

Česká Správa státních hmotných rezerv zásoby potravin pouze na 1,3 dne. Ty by mohli Češi potřebovat ve chvíli, kdy by došlo k vyhlášení krizového stavu, o kterém se hovoří v souvislosti s šířením koronaviru v Evropě. Zvýšení na tři dny mělo zajistit ministerstvo zemědělství už před čtyřmi lety.

Mělo, neudělalo!  Ani za  Sobotky, ani za Babiiše, co nekecá, ale maká!!!!!

Takže potraviny máme  na 36 hodin!!!! Obilí? To máme až na 15 dní….

V rezervách stát nemá dezinfekční prostředky!

A proč  že   je  to takhle  a nedošlo k navýšení  na ty  čtyři dny? Ředitel Státních hmotných rezerv Pavel Švagr  to vysvětluje  jednoduše:

„Plán na zvýšení zásob se zatím nepodařilo naplnit. Nedostali jsme na to od ministerstva peníze. A zakázky můžeme vypisovat, jen když je máme finančně kryté,”

Kdože  ty prostředky nepřidělil?  Ministerstvo zemědělství?

Nominálně  ano, proto Státní rezervy  spravuje. Nicméně  fakticky  ty peníze  neuvolnilo ministerstvo financí. To přece  vytváří rozpočet. Že  by  si to Zemědělství nenárokuvalo?  Ani nápad. Jen financím, tedy  nejdříve Babišovi a nyní Schillerové se  to prostě nevešlo do rozpočtu!

Takže  -krytí potravinami  na  1,3 dne. Normálně  bych  napsal cosi o babánové republice. Jenže  nemohu. V banánové ppeublice, je  lépe, daleko lépe  – ty  banány  jim tam rostou  pořád. Díky klimatu. Stačí jen trhat. Takové štěstí současná  Česká republika  nemá. TAdy si nikdo banán neutrhne. Ani v lednu, ani v srpnu.

Kolikrát  jsme od  Babiše, Tomana a jiných slyšeli o tzv. potravinové soběstačnosti, jak nám chybí. To  je nepříjemnost, ale  nikoli fatální! My  dnes  čelíme jisté a  naprosté  potravinové katastrofě v případě něčeho opravdu velkého. Prostě  jsme odkázáni na  vůli cizích  velkoobchodních řetězců, zda nás, ve  zlomových okamžicích  budou či nebudou zásobovat.

Zkuste  si představit  válku, nějakou  obrovskou neúrodu , atd. atd. Kdy je nedostatek potravin v celé   Evropě. Myslíte si snad, že  německé , rakouské, britské, holandské řetězce  dají přednost v globální nouzi  přednost zásobování nějaké České republiky před svým domácím trhem nebo trhem daleko bohatší  západní Evropy???

To jsme to dopracovali!!!  A  to je Babiš  vlastníkem  zdaleka  největšího  zemědělsko potravinářského  koncernu ve  střední Evropě!!! A naše elementární potravinová  bezpečnost závisí od  majitelů a managementu  CIZÍĆH  obchodních řetězců!

A  nejde jen o potraviny. Takhle  je to například  u drogistického zboží, ale především u léčiv  a  zdravotnického materiálu! Trh ovládají  skoro ze  100%  zahraniční distributoři…. Přidejte  si k tomu, že  po vyřazení hnědého uhlí  z našeho energetického mixu, budeme  také  stoprocentně  závislí  na dovozu  energetických surovin – jaderného paliva, plynu, ropy, prostě  všeho.

Nejsme  vůbec  schopni  přežít  ani co do potravin, ani co do  léčiv a  zdravotnického materiálu, ani co do krytí  energetických potřeb!!!!  Ve všem jsme  bytostně  závislí na  zahraničních firmách  a dovozech.

Tohle  odhalil  koronavir v plné  nahotě!

A  do toho všeho nyní všichni“moudří a ještě  moudřejší“  polemizují s  těžkým nadhledem o  tom jak lidé panikaří a  vykupují  neodpovědně a  nesmyslně  zásoby  trvanlivých potravin. Panikáři neodpovědní – nejlépe  by bylo je  rovnou střílet!

V jedné  čerstvé TV diskusi takto hovořila například  hlavní ekonomka  Raiffeisenbank Helena  Horská a  do kamer vysvětlovala, jak je to zbytečné a  nemoudré.  A že ona má prázdnou ledničku.  A  příslušný  TV intervieuk ochotně přisvědčoval,  že  on také, aby  zdůraznil despet  k těm panikářům. Na to přišel od  nějaké divačky  dotaz do studia  ve  smyslu – co nám to tady vykládáte, když  už  5-tý den v nepřetržitě  padají kvůli  koronaviru  burzy  po celém světě. Takže  panické výprodeje  akcií  provozují  ti, co  koukají skrz prsty  na lidi, co si koupí do zásoby  mouku, ráži a hrách, plus pár konzerv!!!!

Ta divačka se trefila přesně!

Všichni  ti chytří a superchytří jaksi neberou,netuším zda  z nedostatku  inteligence nebo  kvůli póze weltmana na  vědomí několik věcí:

1- že  stát nemá žádné potravinové rezervy, takže je nanejvýš  vhodné se postarat  sám

2- pokud se rozjede  epidemi, o pandemii nemluvě,  může  být omezen pohyb obyvatelstva a  tudíž i možnost sehnat potraviny

3- kdo zaručí, že  zásobování  v okamžiku vyhlášení regulací nezkolabuje?

4- když bude fungovat, lidé  nepochybně  budou varováni, aby  pokud možno nevycházeli a když už musí, omezili svůj pobyt venku na naprosté minimum a  zejména  se vyhýbali místům, se zvýšenou koncentrací lidí. Což  jsou nepochybně  hyper a supermarkety

5- kdo zaručí  setrvalou  cenovou hladinu,  že nedojde  k tomu, co  je evidentní  u  zdravotnického materiál  typu respirátory,  které původně s tály  70 Kč/ kus  a dnes  jsou  tytéž  výrobky, , pokud  vůbec  za 500 a více?  Je opravdu tak vyloučeno, že  kilo mouky místo 9 Kč,najednou bude třeba  za  40?

6- v ohrožení  jsou především starší  lidé. Viz  následující  tabulka

Neměli by  zejména  lidé z kategorií +70 a +80 být vyzýváni  k přesně  opačnému jednání?  Aby  naopak preventivně  doma  zásoby potravin vytvořili, aby až to propukne,  opravdu nemuseli mimo domov?

Při tom opačný přístup  je  zásadním pravidlem! Hlavně  žádnou paniku!

7- tyhle  nákupy  do zásoby  NEJSOU  plýtváním!  Lidé   berou jen to, co by  stejně  v budoucnu  nakoupili. Jen tu koupi realizují  dříve. Nic  víc.

Tak takhle  je ČR, podle mých  zjištění připravena  na  epidemii  koronaviru..  Naštěstí, ministr  zdravotnictví  Vojtěch ví, že  nám  nehrozí!  To jen  vyděšenci v ostatních zemích světa tropí neplechu a  panikaří. Plus  čeští panikáři.

Tím asi  skončím. Ačkoli toho mám daleko a daleko více.  Například  jak asi budou  vybaveny a  zabezpečeny  domovy  důchodců  nebo LDNky , kde  jsou doslova  koncentrováni přesně  ti,  kterých se týká  největší mortalita  koronaviru.  Nemocnice mají pokyn od Vojtěcha “ se předzásobit“!  Nic podobného nikdo nestanovil pro seniorské domy  a léčebny  dlouhodobě  nemocných. Proč????

Radši přestanu. Ve  vlastním zájmu.  Všechno ukazuje na  to, že  se snadno může  stát, že  těm  Číňanům z Wu chanu můžeme  brzo docela  závidět!

Zkrátka už je to tady zase – naše měna  je  pevná, měnová reforma nebud,  finančíní krise  se nás nedotkne a  žádná epidemie koronaviru nehrozí.
A ti co tomu  nevěřili v  roce 1953, byli agenti Wol Strýtu,v  roce  2008 a a dnes Kremlu. Ale  vždycky  agenti!

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.