Naše měna je pevná -epidemie koronaviru nebude III.


Nebylo předpokládáno,  že  vyjde  ještě  další  díl  tohoto seriálu. Nicméně   idiocie   prohlášení  ministra Vojtěcha, že  u nás  k epidemii  koronaviru nedojde,  je  natolik neuvěřitelná a  jeho  a  Babišovo  shození  odpovědnosti za získání dnes  zcela  nedostupného zdravotního materiálu na nemocnice, natolik sprosté a odpudivé, že mne  to pořád  fascinuje.

Zjevně  ne tak  babišáky. Přišlo mi několik velmi rozhořčených reakcí ve  smyslu, že  přeháním, vytvářím  paniku a  především, že  jdu jen za  každou cenu po Babišovi. Všechny  tyhle  chci ujistit, že  to poslední, oč mi ohledně  patálie s koronavirem  jde, je Babiš!  Jenže je náhodou premierem a  také dosadil svého nominanta  na post ministra zdravotnictví. Oba jsou tedy  ústředními postavami   v tomhle koronavirském maléru. Tudíž nesou přímou odpovědnost za  jeho, pokud možno nejhladší zvládnutí. Těžko   činit odpovědného někoho jiného – například  Kalouska nebo Milion chvilek.

Píši o  tom, co vidím a  nalézám. Ve vztahu  k šířící se nemoci, jenž už překročila  české  hranice  .Navzdor  Vojtěchovi. Stopku si na hraničních přechodech nedala. Ano,  pět případů  nejsou epidemie. Nicméně  – všude měli svého pacienta  č.1. Stejně  jako ho nyní máme  my. A co Babiš?

Tohle:

Na dotaz, jestli je v Česku důvod k obavám z koronaviru, vzhledem k prvním třem případům nákazy, premiér odpověděl, že obavy nejsou na místě, opatrnost však ano.

Tak obavy ne, opatrnost  ano?  A proto, bude  v Novém Městě biatlon bez lidí a  jsou zrušena  letecká spojení do Milána  Benátek? Co kdyby  zrovna  byl termín voleb? Taky  by je zrušil?

Dochází tomu člověku vůbec, že není  schopen, bez uzavření hranic, podchytit  individuální dopravu po silnicích a železnicích? A  že nebezpečí propuknutí  epidemie  hrozí především od  tohoto způsobu dopravy? Viz ta nakažená  Američanka a její ekvádorská spolucestující, co se pohybovaly nejen v Praze, ale také v Brně??? Než sama zjistily, že s ní není asi něco v pořádku?!

Místo z Benátek k nám    z  kritické oblasti  holt přiletí spojem z Říma  nebo přicestují  autem. To jsme  si pomohli!  A ten  biatlon bez diváků o víkendu?  To je také  podařená  taškařice!!! Od 13. do 23. února probíhalo mistrovství světa  tohoto sportu. V nějaké  Anterselvě. Kdybyste náhodou netušili, kde to je, tak vězte, že  kousek od Bolzana. Severně. Kde je  Bolzano jistě  víte. Kdyby  ne  -tak v  Itálii…. Severní.

Region pod karantenou to nebyl a není  ani dnes. Jenže  se tam sjelo hafo diváků, Z  CELÉ Itálie!!! A ti se pohybovali bez omezení. Stejně jako  závodníci a jejich doprovody. Takže  se promíchali určitě!  Český, stoprocentně  nenakažený divák do hlediště  závodů nesmí. Stovky  závodníků s  ještě  větším doprovodem  přijede volně a taktéž ohledně pohybu po závodišti a  potřebném okolí pro ně neplatí žádná  omezení.  Ačkoli  právě  s nimi, protože  před pár  dny  fungovali v  severní Itálii, jsou spojena  rizika!!! Ty  sem k nám bez problému smějí.  Chápe  někdo  to rozhodnutí Babiše  a spol?

O víkendu se má hrát  další kolo  hokejové, ale především fotbalové  ligy. Včetně  zápasu největšího /tedy pro ty, co fotbalu moc nerozumí/  derby  Sparta -Slávia. Čeká  se plný  dům.  Jsem moc  zvědav,  jestli Babiš  zakáže  fotbalovým fandům vstup do Edenu! Nějaký  biatlon je jedna věc, nespokojený fotbalový chuligán, kterému by  vzali hračku, druhá.Nemluvě o tom, že  fotbálek je  kořením dnů  nás  -seniorů. Sníme  při něm o tom, jak jsme  sami váleli,  když… Tipnu si – tuhle neděli se  ještě  na  ligu smět bude, příští už ne.

Babiš  je vůbec  kouzelný! Místo úvah co s tím, ale také   jiných, úplně podstatnějších, mudruje  nad  individuálním ubytováním, ve  smyslu, že by jako  pronajimatelé sami měli zjišťovat, odkud jejich hosté přicházejí? Už neříká, co by  s těmi z nevhodných lokací  jaksi měli učinit… Asi je vyhnat pod most? Nebo poslat do vedlejšího hotelu a poradit jim, aby  řekli, že právě přiletěli z Gronska.?  Tam dosud  žádného nakaženého nehlásí.

Tohle od něj nikdo neslyší. Jen další hysterii typu:

Itálie zkrátka tenhle problém nezvládla a šíří tuto nákazu v Evropě

Nedalo mi to  a hledal  jsem nějaké informace o tom, jak Italové  řeší  současnou pandemii a  co s  tím dělají.

Na německém  zpravodajském veřejnoprávním portále NTV.de  je k dispozici mimořádně  zajímavý rozhovor. Server jej   vedl  s ředitelem italské Civilní obrany, která hraje  v celé dramatické záležitosti  zásadní  roli.  Proto je celý přeložen a pro Kosu  převzatý. Není dlouhý. O to více si zaslouží  vaši pozornost!  Tady je.

Dosud  bylo v Itálii doloženo 1700 případů nakažených  koronavirem. 140 z nich je hospitalizováno na  JIPkách, jak v následujícím rozhovoru s portálem NTV říká Angelo Borelli, ředitel Civilní obrany. 106 z celku těch 140 je na intenzivkách v Lombardii. Tamní nemocnice  jsou tím pádem na  hranici svých  možností.

Nic podobného jsem  za  42 let své kariery  dosud nezažil, konstatuje Prof. Massimo Galli, šéflékař Infekčního oddělení kliniky  Sacco v Miláně v innterwiev  pro noviny  „Corriere della Sera“. Naše  jednotky  intenzivní péče, jsou  vytíženy  až na  doraz a to jsme Lombardie, jeden z vůbec nejlépe  připravených a  vybavených regionů.

Žádný zdravotní systém na  světě není schopen zvládnout tak vysoký počet pacientů ve  vážném stavu, kteří navíc  musí být v izolaci. Minulý pátek už Lombardie  evidovala 85 případů s nemocí Covid -19 na JIP, všichni byli pod umělou plicní ventilací.

Už zmíněný ředitel Civilní obrany Angelo Borrelli  dokresluje  závažnost situace v následujícím rozhovoru::

ntv: Pane  řediteli Borrelli, jaká opatření zavedete, jestliže  se  koronavirus bude dále  šířit?

Už jsme jich použili celu řadu. Od  těch nejsilnějších, až po velmi mírná.  V našem regionu jsou tzv. červené zony. Zahrnují deset  obcí v  kraji Lodi a Vo Euganeo v Benátsku. Ty  jsme  uzavřeli. Nikdo se  do nich ani z nich nedostane. Stejně jako ve  Wu chanu. Zásobujeme  internované veškerými nutnými nezbytnostmi .

To je  drastické  opatření.

Ano, nejtvrdší možné. Ale bylo nutné, jestliže počet nakažených neměl stále růst, a by  zaplavil celou zemi.

Uplatníte  stejně  tvrdá opatření  v případě, že  se nákaza přesune do velkých  měst  jako Milán nebo Bergamo?

Jestliže  se  virus  dramaticky  rozšíří, pak vyzveme  ty  skupiny  obyvatel, jenž jsou nejvíce ohroženy, aby  se izolovali doma a vyhnuli se  jakémukoli kontaktu, kde by se mohli nakazit, třeba od  tzv. zdravých přenašečů viru. Ale  tahle opatření ještě  relativně málo zasahují  do života lidí.

Kdo by  tyto lidi zásoboval například potravinami?

To bude především naše úloha. Úloha  orgánů Civilní obrany. Která je  v Itálii na bázi dobrovolné služby. Na rozdíl od Německa. Máme  k dispozici cca  130 000 dobrovolníků. neúnavných dobrovolníků. Jsou připraveni k nasazení na všech úrovních  – od  celostátní až k obecní.

Takže  tito dobrovolníci zajistí zásobování  izolovaných, zejména  starých lidí?

Přesně!

Počet infikovaných je už vysoký. Na severu je  to těsně  kolem 100 na jednotkách intenzivní péče. Za nedlouho už nebudou  žádné volné kapacity. Co se stane  s těžkými pacienty, kteří potřebují podporu umělé plicní ventilace?

Nejprve musí být přesněji diagnostikováno, kdo má přijít na intenzivní  péči. Někteří z nakažených mohou být  podrobeni  méně  intenzivní léčbě. Vedle  toho je nutno jednoduše  zřídit  více lůžek s intenzivní péčí. Představujeme  si to podobně jako ve  Wu chanu – musí  být otevřena dodatečná  zdravotní zařízení. Náš  zdravotní systém je nutné  rychle rozšířit. Jednotlivé italské regiony musí prokázat solidaritu. Třeba  tak, že  pacienti ze severu se převezou do méně zasažených  oblastí.

Tolik převzatý článek.

Věřím, že naprosté většině  z vás netřeba  vykládat, co jsou klíčová sdělení. Pro babišáky  to rozepíši. Aby jim konečně  svitlo oč  mi běží.

1- že  zdravotní  průšvih vypukl v nejbohatší části Itálie. Daleko bohatší, než je  ČR. Do italského HDP přispívá celými 20%. Při stejném počtu  obyvatel jako u nás.

2- že  jde zároveň o oblast  s nejlepším systémem zdravotní péče a organizovanosti v  celé zemi, kde  je systém nejlépe  vybaven a připraven

3- že  pouhá stovka  vážných případů onemocnění  dostala  tamní  zdravotníky  na  samý pokraj jejich kapacit. Pouhá stovka…

4- že  zcela  regulérně  už počítají s  rozšířením do velkých  aglomerací s  tím, že  nejspíš  hlavním opatřením proti dalšímu šíření nemoci se stane  dobrovolná  izolace kritických skupin obyvatel – typicky  seniorů a  nemocných. Uzavřít je možné pouze  malé obce. Při rozšíření do těch  velkých  už tohle opatření nemá  smysl.

5- že  nouzový  systém zásobování a  vůbec  celou organizaci a kontrolu nad  ní převezme  italská Civilní obrana.

Tohle  říká ten krátký  článek!

V minulých dvou dílech jsem v detailu rozebíral  stav a připravenost  českých nemocnic a  zdravotního sektoru. A také možnosti a kapacity  zásobování.

A  shledal  obé v podstatě Potěmkinovou vesnicí!  Kdy  Babiš  a jeho Ken Superstar  Vojtěch jen kalí  vodu, vydávají  alibisticky  nesplnitelné příkazy  nemocnicím, aby  se  jako předzásobili, aniž by  to bylo možné a  idiotsky prohlašují, že  epidemie  u nás nebude.Místo toho, aby makali, kecají!

Na rozdíl třeba  od  v Česku vysmívaného  Macrona. Ten se s  nedostatkem  kritického zdravotnického materiálu nepral a  rovnou rozhodl, že  jeho veškeré zásoby  na francouzském území jsou okamžitě zabavené a to včetně budoucí produkce,  ve prospěch zdravotnického personálu a pacientů!

Ovšem ještě  před  tím uvolnil francouzský stát miliony  filtrů,masek a  dalšího pro nemocnice a lékaře v  terénu.

Připomenu,jak  náš, ve stejném čase:

Zdrcující  rozdíl.

Takže jsme se  dostali do situace, že například největší zdravotnické zařízení v Motole má nyní k dispozici 2 283 ochranných pomůcek, přičemž nemocnice spotřebuje denně 3 000 roušek a tisícovku respirátorů. Uvedl ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík. A  Babiš  vyzývá  občany, aby NESKUPOVALI  roušky a respirátory a  zbylo pro špitály!!!! Neuvěřitelné, šílené, doslova zabijácké a  vražedné!!!

Takhle si představujete  premiera a vládu  co nekecá a  maká?????

Místo hledání, jak dostat pro zdravotníky  to nejzákladnější,  naše  vrchnost  hysterčí z konce prázdnin a návratu našinců ze zahraničí. A  prohlašují,  že  Itálie nezvládá.

Obávám se, že  brzy  uvidíme, kolik  ohrožených, potřebujících lůžka  na JIPkách s umělým plicním dýcháním a  zároveň izolaci,  máme k dispozici  v České republice! Především to, kolik jich máme  momentálně  volných. Což  zdaleka není totéž číslo. Zda jsme na  tom lépe  než Lombardie a Benátsko. Tohle  opravdu netuším  a možná se ukáže, že ano. Vyloučit  to nemohu. I když, vzhledem k personální nouzi  českého zdravotnictví, o tom  mám zásadní  pochyby. Včera Babišovi ujelo, že Bulovka, co jako je  číslem jedna  pokud jde o boj proti epidemii v zemi, má celých  20 infekčních lůžek!

Kde ale  naprosto každý  z  nás  má jistotu co a jak, je  ta záležitost s  civilní obranou! Která  podle toho článku v Itálii přebírá  do své kompetence například  krizové zásobování a  management  řízení krize.

Není známo, že by  v ČR  existovala  nějaká  organizovaná složka, plnící tuto úlohu, s připravenými  plány, secvičená,opakovaně prověřovaná  a neustále  v pohotovosti. A už vůbec  ne  v celostátním měřítku.  lokální možná  ano. Jestli  to náhodou  nejsou opět  hasiči. Němci  svůj  systém vytvořili na bázi  pevné a silné  profesionální kostry, obalené dobrovolníky, Italové   pak  disponují „jen“  dobrovolníky. Ale  v počtu 130 000.

Co máme u nás  my?  Za  komunistů zde  Civilní obrana, vybavená personálem i materiálem v  určité, řekl bych široké  míře  – fungovala.  Bylo možno ji doplnit  případnou mobilizací  armádních záloh. Co je k dispozici z toho dnes?  Obávám se, že – nic!

Ne, nečiním Babiše  odpovědného  za úplně  všechno. Ale  rezort obrany  drží  už 6 let!  To je nesporná  skutečnost.  A nejsou vyřešeny  daleko jednodušší  záležitosti. Ovšem s výjimkou 12-ti předražených  armádních helikopter. Mimochodem,  prý budou dodány  do roku 2024….12 vrtulníků se  sem dostane během 4 roků… To je  panečku  výkon! Takže o nějakém systému Civilní obrany  si nedělejme  sebemenší iluze!

S  Civilní obranou  to máme  prostě  jako kdysi ve  starém vtípku Radio Jerevan s otázkou, zda  dříve  byla  slepice nebo  vejce.

Radio se  s  tím vypořádalo odpovědí, že  dříve bylo všechno!

S  českou civilní obranou a státními hmotnými rezervami je  to stejné- dříve bylo všechno!

Babiš  pro mne není  hříšný kozel, co za  všechno může.  Stejně rudě  vidím, když  čtu  na monitoru tisku  náhlé  úterní výlevy  parlamentní opozice, ale třeba i komunistů, jak  se nyní opírají do vlády, že  krizi nezvládá a nějakou činnost jen  markýruje… Jak to, že  že  už  nyní??? Jestliže nějaká Kosa mohla  se touhle materií  zabývat  už před měsícem  a klást si základní otázky, co bude v  ČR  když, co jste  dělali vy? Jak t, že  jste  neinterpelovali, nepožadovali, nenavrhovali?  Pro vás  ovšem bylo důležitější například  přejmenovávat  náměstí před  ruskou  ambasádou, řešit  Mariánský  sloup,senátní kandidatura pomatence  Tožičky, čínský dopis Kuberovi  a řada podobných pravdu „žhavých témat“.

Pracují li  naše politické elity, jedno zda  vládní  nebo opoziční, takhle, modleme  se. Aby nás ten koronavir, doopravdy minul nebo se na  českých hranicích zázrakem zastavil! To je  asi tak to nejúčinnější, co může  každý z nás  proti téhle nákaze  preventivně  učinit.

Jak  vám, v souvislostech s  tím, jak Italové hodlají řešit  případné rozšíření koronaviru  do jejich  velkých metropolí  typu Praha,  zní ty  bláboly  o  tom, že  lidé nemají nakupovat  do zásoby? Mně  jako  besídka  Zvláštní školy.

Nehodlám šířit  paniku. Ani v nejmenším. Jen pracuji s informacemi, jenž mi přijdou důležité a relevantní. Hledám si je  sám pro sebe  a pro  svou rodinu. Takže  vím, že  u  vybavení nemocnic  základním materiálem Babiš a jeho vláda promeškala  zásadní tři měsíce, kdy  šel, za rozumné peníze – nakoupit! Možná i v dostatečném množství.  Jak mám  věřit, že jinde si počínali, či budou počínat – odpovědněji?

Mám  celou řadu  otázek a obav.  Jednu  z nich  v zaslaném  mailu  vyjádřil jeden z kosířů, co začal počítat, co by  se se  šířením koronaviru u nás  asi tak stalo, pokud  by  se  dostal do prostředí vyloučených lokalit nebo mezi bezdomovce, squattery, feťáky či lidi, kterým  je úplně  všechno jedno. A že jich  není právě  málo!  Není problém to  nahrubo spočítat. Nedám to číslo. Není to nutné.

Mám dodávat, že  je potkáváme  v MHD? Ne, nechci to rozvádět. Takovéhle úvahy opravdu podněcují  paniku. Protože začnete  poměřovat  procento zodpovědného chování těhle  sociálních skupin,  s mírou nebezpečí pro ostatní.

Co od nich můžete asi čekat,  když  Hrad vyšle  své  emisary, v  době  vrcholící tamní epidemie  do Číny,  aby  si čínská vrchnost  toho gesta  všimla /ono zřejmě nestačilo vyslat letadlo se  zdravotnickým materiálem, který bolestně  schází jak v  českých strategických rezervách, tak skladech zdravotníků, kteří budou případně  stát  v první  linii!!!!!/, ale  oni tam s ním museli  nezbytně  ještě osobně  odletět  Zemanovi muži – Mynář,Nejedlý, Tvrdík!!! Hrad tvrdí, že osobně do Číny trojice vyrazila, aby avizovala přílet humanitární pomoci…..

No to by Číňanům bez jejich přítomnosti asi jinak úplně  uniklo!

Z letadla prý směl vystoupit  jen pilot. V ochranném obleku, který se následně  spálil. Aby  nevznikla možnost přenosu nákazy. Jenže  kancléř  Mynář se  ve stejné době  sešel s jedním z čínských vicepremierů. Přemýšlím o tom, zda  měl také na  sobě  ochranný skafandr, následně  spálený…

Zřejmě ne, když  všichni tři Zemanovi králové  – Mynář, Tvrdík a  Nejedlý šli po návratu  do nemocnice  na  testy  a následně  jaksi měli  jít do domácí karantény. Pro jistotu. Tvrdík se tím chlubí na  svém twitteru.  Ovšem takový  Nejedlý, to je  jiný  štráfek!!! Proč  by dřepěl doma  na  zadku, jako nějakej lůzr?!

Takže  karanténa  nekaranténa  vyrazil do šumu. Včetně návštěvy  restaurace! Kde  byl  spatřen a nafocen:

  Ovšem při přímé konfrontaci, bez fotky, to zapíral. Ačkoli je zdokumentováno i jeho auto v Praze.

Celou situaci dokresluje,  už to jak parkuje…

Zkrátka – nadlidi smí všechno.

Chová li se  takhle  vysoká politická  garnitura, co asi tak, jestli  to  u nás opravdu propukne, udělá  Fero Kotlár  z Chánova  nebo Venca  Bezdomovec  z podLibeňského mostu?  Proč by oni cokoli dodržovali, když  ani lidé z nejbližšího okolí prezidenta  nemusí?!  Mimochodem,  není  vám divné,  že  Zeman ke koronaviru mlčí?

Ale zpět  k  vládním opatřením a prohlášením.

Itálie  nezvládá?  A  my  budem?

Zázraky  se občas  dějí.

Ovšem když naše měna byla  pevná a měnová reforma  nebude, tak se  zázrak nestal. Stejně  jako  když skončily  jen mimořádně dobré časy a finanční  krize se nás  neměla  dotknout. Takže  si nedělám iluze,  že  by  se otevřel Blaník a místo civilní  obrany  zaujal sv. Václav  a jeho kavalerie /kterou by Babiš  dokonce ani nemusel platit/ kvůli  tomu, aby Kenovi  Vojtěchovi vyšla superidiotská  hláška, že  epidemie  koronaviru u nás  nehrozí.  Třeba  proto, že mi zvládneme  to, co Italové ne.

A na závěr – těm, co mi vyčítali  to šíření paniky  kolem stavu  českého zdravotnictví  a třeba  jsem je   ani dneska  nepřesvědčil  tím rozhovorem , převzatým z NTV.de.

Dovolím si přetisknout  faktografický  výňatek ze  studie  WHO o tom, jak probíhá  koronavirové onemocnění. Jde  o mimořádně důležitá  čísla.

Doba léčení nemoci se pohybuje mezi třemi a šesti týdny, přičemž 5 % všech pacientů s koronavirem potřebuje umělou plicní ventilaci, dalších 15 % procent nemocných pak musí dýchat vysoce koncentrovaný kyslík. Většina nakažených vykazuje příznaky, kterými jsou horečka (88 %), suchý kašel (33 %), dýchavičnost (18 %), bolest v krku, migrény a bolesti svalů (14 %). Mezi méně časté symptomy pak patří zimnice (11 %), závratě a zvracení (5 %) nebo průjem (4 %). Naopak rýma příznakem nákazy koronaviru není.

Letalita (smrtnost) viru se v Číně pohybuje okolo 3,4 % a ovlivňuje ji zejména věk, další onemocnění, pohlaví a především možnost léčby. Například v Číně totiž pětina nakažených potřebovala nemocniční péči, která trvala několik týdnů. Země má přitom lůžkové kapacity pro 0,4 % své populace. Zpráva WHO uvádí, že rozvinuté země mají kapacity obvykle mezi 0,1 % a 1,3 %. Nemocnice ale musí udržovat i standardní péči, počet lůžek nemůže být počítaný jen na pacienty s koronavirem. Podle odborníků je proto potřeba zabránit agresivnímu šíření viru a zvýšit počet lůžek.

Jen dodám, že u nás  podíl nemocničních lůžek k celkové populaci je  0,57%…. Tedy  jsme  dost  hluboce pod průměrem rozvinutých zemí, dle  čísel WHO.

Neměl by Babiš  a Vojtěch, ruku v ruce  s probuzenou opozicí a Hradem  místo poučování lidí, že  si nemají  nakupovat  něco potravin do zásoby, se radši starat  o  navýšení lůžkových kapacit?   Mně  to jaksi  znepokojuje  už  od prvního článku Kosy ke koronaviru , který vyšel před měsícem…

Ale  ono je snazší říkat že

-epidemie  u nás  nebude

nebo

-Itálie  nezvládá

ANO – naše měna je pevná!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.