Klika, že máme ten koronavir, aneb kdo nechal svého vazala na holičkách a mela kolem Sýrie v hrozící migrační tsunami


Jestli je někdo vděčný za vpád koronaviru do Evropy a  speciálně  do ČR, pak  je  to český informační mainstream.

Umožňuje mu  totiž  vyhnout  se, pro něj  fatálně  trapnému, okomentování sobotního podpisu  dohody  mezi USA  a  Talibanem o  odchodu  Američanů  z Afghanistanu.  Nebo už  jste snad, kromě  oznámení, že se tak stalo, zaznamenali nějaký  rozbor nebo analýzu. Já osobně jen  jednou  a to v tak nemastné a neslané podobě, až  mi za autora bylo stydno.  Dovolím si ocitovat  nejzásadnější „myšlenku“:

….Pro naši armádu to znamená konec bojových zkušeností v této zemi, avšak nedávno se otevřela mise v Mali. Ta poskytuje rovněž mezinárodní prostředí a cenné získávání (nejen) bojových zkušeností….

Tak  na tohle musí  opravdu olbřímí intelekt!

Nicméně  i tenhle  analytický genius v poslední větě k  afghánskému dobrodružství nakonec konstatuje:

Při hodnocení mise v Afghánistánu by se měl člověk především zamyslet nad až nesmyslnou délkou jejího trvání.

Jinak čeští  psáči a intervjůci zarytě  k  opuštění  Afghhanistanu  zarytě  mlčí. A politici, kteří ještě  nedávno  věděli, že  u Kábulu se bojuje  za  Prahu a že  opuštění  mise  by bylo nebetyčnou zbabělostí – jakbysmet!

Jediný, kdo se  vyjádřil,  byl  vrtulníkový a  radarový hujer Metnar:

„Podpis je prvním velkým krokem k trvalému míru v Afghánistánu. Naše podpora bezpečnostních sil Afghánistánu bude pokračovat ještě 14 měsíců – pokud bude mírová dohoda dodržena, postupně stáhneme všechny naše vojáky, stejně jako ostatní alianční partneři,“ 

Nevěřím vlastním očím!!!  Tak on je  to velký krok k trvalému  míru v  Afghanistanu??? Joooooooooo?  Tak proč  tam vůbec kdo co hledal?  Američany počínajíc  a námi konče??? Dohodu  s Táliby  šlo přece  uzavřít  dávno a  dávno a  v Afghu  by podle Metnara  žili  snad  až 19 let v míru!

Název hujer  si  plně  zaslouží. Nejen kvůli předraženým vrtulníkům a pasivním radarům. V  daném kontextu především proto,  že  ani po podpisu  toho papíru  s  Talibanem, ještě pořád nemáme  dost.  Nechápu, co  tam  naši kluci  mají  co  pohledávat  ještě  14 měsíců! Proč  dělají stafáž  pakujícím  se  Američanům?  Proč  už to konečně nezabalí, když je jasné,  že  všichni mizí? Hujeři jsou prostě  hujeři. A  Metnar  koná jen tak, jak  premier a prezident  velí. Smutné kino, hodně  smutné!

Když    jste před  14 dny  četli článek

Bye,bye Afghanistan!

bylo v něm konstatováno,  že smlouva  mohla  a měla  být podepsána  už  loni v září a  že zrušení  podpisu na poslední  chvíli nemělo vůbec  nic  společného s tím, že  zahynul při sebevražedném atentátu  nějaký  Američan. Že  šlo jen o záminku, aby  Trump mohl lépe  načasovat   a prodat dohodu  před  prezidentskými volbami. S tím, že  tenhle  odhad  buď potvrdí, či vyvrátí podrobnosti, až bude  smlouva  podepsána.

Málo kdy  se odhad potvrdí tak přesně, jako v tomto případě!

Američané /a ostatní vazalové/  budou odcházet  14 měsíců. Tohle zřejmě  stálo i  ve verzi dokumentu ,připraveného v září. Jenže  Trumpovým poradcům došlo,  že  by doběhla  akorát v okamžiku voleb  a nastala by  situace, že  US  Army  už by byla  za horami a Talibové by  mohli klidně  vtrhnout do Kabulu a    tam  současnou loutkovou  vládu klidně  a beztrestně  zmasakrovat. Což  by  pro Trumpa  mohl být polibek smrti v poslední vteřině  před  volbami. Tudíž podpis  až na  přestupný únor…

V dohodě  stojí  také, že  Taliban začne  konečně  JEDNAT s kábulským kabinetem. Vedle  toho se má zdržet násilí a  je plánována  výměna  zajatců. A  také pohrůžka  Washingtonu, že  když ne  tak…

Mno. Vážně  mne  moc zajím konkretizace  toho tak!

Od podpisu  uplynuly  zatím ani  tak dny,  jako hodiny. A už čteme, že  Taliban nehodlá s  loutkovou  vládu jednat, nemá o čem. Ta zase nepropustí  5 000 zajatých Talibů.  Na to přišla odpověď, že    ozbrojení fundamentalisté  zahajují  ozbrojené operace.  Washington /zatím/ mlčí.

Myslím, že  jeho  expertům se nyní kouří  z hlavy,  jak reagovat. Trump  slíbil ukončení mise, rozhodl o tom, že  s Talibanem  se uzavře  smlouva za  každou cenu, bez ohledu na  kabulské vazaly a  satrapy. A  nyní, po pár dnech se to má zrušit a  dál vést tuhle  marnou  válku?  Aby  vypadal jako  Wursthans? Prostě  směšný.  Je od toho jen  o příslovečný  chlup. Jestli Taliban  příměří vypoví, pak může  jen  vypadat  jako kašpárek, že podepsal tu dohodu nebo se zesměšnit, když  stahování poběží dál.

Věru nezáviděníhodná  šaráda! Která ovšem dává  jasné kontury  budoucímu  vývoji v té  ztracené zemi pod  Hindukůšem.

Ovšem ještě , že je koronavir!

Čeští  mediální vševědové mohou předstírat, že  mají na starosti důležitější  věci. Aby nemuseli  zjevit  trapnou pravdu – že  celých 19 let se jen   blamovali.   O českých  politicích platí totéž. Prostě  všichni se podle  té nesmyslné  hlášky  radši mýlili s  US, než aby měli pravdu  s  vlastním zdravým rozumem.
Ale nedivím se. Ono totiž vysvětlovat  to sbratření s  Talibanem, po19-ti létech  válčení,  nota bene  když  kdysi,na  samém začátku  tažení  bylo obyvatelstvo  Afghu  zasypáváno letáky  s  tímto  textem

to chce  doopravdy hroší kůži a  kachní žaludek!

Ještě  že ten koronavir blahoslavený! Není  kvůli němu na  nic jiného čas, to víte, jde  o životy !Opravdu , není  čas, nejsou lidi…

Nebo je  to zase  v mainstreamu a u českých politiků jinak? Jak jste  četli včera  – politici řeší  čínský dopis Kuberovi, ombudsmana  Křečka, Mariánský sloup, náměstí Borise  Němcova. A  mainstream?

Na  Američany,Taliban  a dohodu  čas nemá. Ani sekundu.

Ovšem na  články  typu

Turci udeřili na Asada. Rusko nechalo svého vazala na holičkách

Ta  protiruská   škodolibost z něj nekape,nýbrž přímo teče!  Rusko nechalo svého vazala na holičkách!  A  basta! Kdepak odchod  USA  a jeho vazalů z Afghu!

Což je jeden rozměr.  Ten  druhý je  realita.

Rusko nechalo svého vazala na holičkách?  Zvláštním způsobem. Podle  doložitelných informací ruské stíhačky  nekompromisně  zabránili tureckému letectvu dostat se  pilotovanými letadly  do syrského vzdušného prostoru. Jediné jednotky  tureckého letectva, které v Idlibu  mohou operovat  jsou drony. Které sice  působí syrské armádě  nemalé škody, na  druhé straně  je  Asadova  PVO protinim docela  efektivní. A  ozbrojené drony  anizdaleka  nemohou  nahradit údero sílu klasického letectva.

Ruské stíhačky a  bombardery  naprosto dominují  v kritickém vzdušném prostoru a  Turci si zatím dávali zatraceně pozor, aby  se jich ani nedotkli. Zatím.

Výsledkem je  pak situace na pozemním bojišti,  kde po nástupu Turků do  akce  syrská armáda po tvrdých bojích leckde ustoupila, nicméně  za pondělek a úterek  ztracené území  získala  zpět, plus   přidala  řadu  dalších, nově  získaných opěrných  bodů nepřítele.

Všechno to, co tvrdím  bych snadno  doložil, ale  byla by to spousta  odkazů. Zájemci si  to jistě  najdou sami na  specializovaných serverech. Jak zahraničních, tak českých. Není to žádný problém. Tam lze ověřit zcela  bezpečně  situaci v reálném čase.  I  pisálkům z mainstreamu. Včetně  toho která  z obou atomových supervelmocí nechala  svého vazala na holičkách.

Nicméně  tenhle  článek  není  o poměřování   kdo doplivne  dál.  Situace je  kritická. V Afghanistanu pro  tamní satrapy a  může  být  i pro ODnalda  Trumpa  a jeho ambice  na  druhé prezidentské  období. Kterým je  rozhodnutý  obětovat  všechno. Úplně  všechno.  Což by  si  měli  zejména promýšlet  zastánci onoho radši mýlení se  s USA! Protože  když  se to mohlo stát  Kábulu, kdo  zaručí, že  to  /zase/ někdy nepotká nás?

Kritická je i Sýrie. Tam snadno může  být zažehnutý celosvětový  konflikt. Stačí  aby  Erdogan ztratil   nervy a vyvolal konflikt s Moskvou. Jsme  od  toho  blíže,než si umíme představit. Vlastně jen  jeden jediný  výstřel. Protože  psáči Seznamu.cz se hluboce mýlí – Rusko   v této oblasti nikoho, natož svého vazala, nenechalo nikoho nikomu na pospas.  Na  rozdíl od  USA. Zatím. Protože  netuším, jak by se zachoval Putin v případě, že  ho turecký rezident, při jednání ve  čtvrtek postaví před  volbu  – Asad nebo naše vzájemná  válka, kde nás MUSÍ podpořit  celé NATO!

Erdogan totiž  v Sýrii hraje vabank, protože  zde  vsadil all in.  Nemá, bez vítězství nebo  výhodné  dohody,  rozumnou ústupovou  cestu.

Co je nejtragičtější je pak  skutečnost, že  kdyby  Západ a  především Washington nespustil  naprosto nesmyslnou druhou  válku proti Iráku a nerozvrátil celou tehdejší blízkovýchodní mocenskou strukturu,dnešní  superkrizová  situace  by neexistovala. Saddám i Asad  by pevnou rukou  vládli ve  svých zemích,  nekonala  by  se  tam žádná  „občanská“ či proxy  válka, Turecko  by nepochybně  nikde neintervenovalo, Irán by  nedržel milice v  Sýrii ani nikde jinde v oblasti  a  Evropě  by  nehrozila  žádná  další migrační tsunami.

Jenže  Američané, my  a další ochotní  jsme se rozhodli přinést do oblasti „trvalou svobodu“.   O kterou tam evidentně nikdo nestojí. Teď je  za tu trvalou svobodu vystaven velmi vysoký účet! Nečekám  od nájemných brků, že  tuhle  jednoduchou pravdu pochopí.

Dodatek:

Článek vyjde  asi tak za  12hodin a  už jej musím zdodatkovat.

Taliban se  s  tím doopravdy nemaže a demonstrativně  předvedl, kdo je v  zemi pánem. Agentura  AFP přinesla  následující informaci:

„Ozbrojenci Tálibánu zaútočili přinejmenším na tři předsunutá stanoviště armády v Kunduzu a zabili nejméně deset vojáků a čtyři policisty,“ citovala AFP místního poslance. Mluvčí guvernéra jihoafghánské provincie Uruzgán potvrdil zabití šesti policistů, dalších sedm utrpělo zranění.

Američané odpověděli letecky. Nicméně AFP informuje, také  že :

Jeden ze zakladatelů hnutí Tálibán, mulla Abdul Ghání Baradar, jenž zastupoval hnutí v Dauhá, hovořil telefonicky s prezidentem Spojených států, který rozhovor charakterizoval jako „dlouhý“ a „dobrý“.

„Mé vztahy s mullou jsou velmi dobré. Chtějí ukončit násilí,“ uvedl Trump v úterý, tedy už po obnovení povstaleckých útoků proti afghánským vládním silám.

Nějaký problém? Ti dva  si poklábosili a smlouva, jak vidno platí dál! Inu  vietnamizace  jako vyšitá!  Už  jsem o ní psal minule.

Taliban  v podstatě  jen testuje, co všechno mu  projde. Nebude toho málo! Kábulská vláda  máod US  pouze právo souhlasu a  to ještě  kdo ví jestli.

Do úplného stažení  Američanů zbývá  dlouhých 14 měsíců. Talibové  je nepochybně  využijí k tmu, že  budou útočit proti vládní armádě a policii ve stále vyšší míře. Aby  si tyhle silové složky loutkového režimu uvědomily, že se  staly nahými v trní a že jim nikdo nepomůže  a  jsou bez budoucnosti. Aby  soustavně podlamovali  morálku jejich příslušníků. Když Američané ve  stahován budou  pokračovat? Tak celá  afghánská vládní struktura  roztaje  rychleji, než  příslovečná sněhová koule  v pekle. A  až budou pryč, tak  Taliban  ovládne  Afghanistan  rychle  a brutálně. Takhle to vypadá když někdo nechá svého vazala na holičkách. Idlib a  Sýrie, minimálně  zatím, není ten případ.   Právě naopak. Ale proč by  to brali na vědomí  majitelé jediné přípustné  pravdy  z  českého mainstreamu? Vždyt oni musí být ideologicky pevní!

Dodatek č. 2.

K tomu to článku mne vyprovokovalo naprosté mlčení  českých psáčů a  intervjůků ohledně  dohody mezi Trumpem a Talibanem. Do tohoto okamžiku jsem  totiž  našel jen jeden komentář a to ještě  v kvalitě  slohové práce  žáka  III.A  základní školy.

Naprosto chápu, že  se jim do téhle  materie  za  žádnou cenu nechce.  Skoro dvacet let  píší a mluví o tom, jak musíme být solidární,  jak je potřeba podpořit  našeho největšího spojence, jak ta  válka  pod Hindukůšem je  úspěšná a nutná, jak… jak.. však to sami znáte.A nyní  by  sami sebe měli  usvědčit  z  totální dutohlavosti? To od nich  nikdo z nás nemůže  chtít!

Zejména  když  nic podobného nepožaduje  ani jejich zaměstnavatel. Protože  by  vypadal jako  Pepek Vyskoč také.

Lidovky  v úterý přinesly na hlavní komentářové straně /str.10/ další koment.

Jestli ten předchozí, ze serveru CZdefens.cz  jsem označil za  slohovou práci žáka z III.a. pak to, co otiskly  Lidovky a napsal jejich  psáč jménem  Tomáš Vlach, beru jako jeho osobní poctu Dušanu Jasánkovi, šéfredaktorovi časopisu Rudá vatra! 

Titulek sice nezní

Vám z Wall Streetu

ale klidně  by mohl. Míra informačního obsahu a ideologická  pevnost obhájit, v  tom případě – vyhnout se neobhajitelnému, tedy podstatě  toho trumpovsko – talibanského dealu, je úplně  stejná. Můžete se pokochat sami. text je  shodou okolností dostupný na internetu:

Dušan Jasánek má zdatného následovníka! Nebo že  by  to byl Vlachův  přímý předek? Nedivil bych se.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.