Spolehněme se sami na sebe a na svůj selský rozum a nemylme se nikdy s nikým!


Je to jen pár  dnů,. co Kosa  vydala nejprve   článek

Bye,bye Afghanistan!

aby po zveřejnění  detailů smlouvy  mezi USA a  Talibanem ho doplnila

Klika, že máme ten koronavir, aneb kdo nechal svého vazala na holičkách a mela kolem Sýrie v hrozící migrační tsunami

S  tím, že  jádrem  bylo konstatování, že  dvacetiletá  válka  v zemi  vedla jen k tomu, že  Taliban znovu ovládne  tuhle  nešťastnou zemi a že  všichni, kteří se zapletli s  Američany  nebo jim sloužící loutkovou  vládou to mají spočítané. Přiznávám, že  k takovéhlemu odhadu  není potřeba  žádné  gigantické inteligence, ani  nějakých těžce zákulisních informací. Nic  na nějaké zásadní chlubení.

Tak proč  o tom znova píši? Protože  mám právě na monitoru následující  zprávu TASRu  -Tiskové kanceláře  Slovenské republiky, jež má titulek:

 

Trump: Taliban sa možno po odchode USA zmocní vlády v Afganistane

Jsem  už dost starý a ostřílený, aby mne v politice  něco hned tak  nepřekvapilo. Ale takovéhle přiznání pravého stavu věci????  Neuvěřitelné!!!!!!! Nezdá se mi to???

Nezdá. Proto  zprávu převezmu celou!

Trump tiež vyhlásil, že nie je známe, aká je schopnosť afganskej vlády brániť sa pred povstalcami z Talibanu po odchode amerických síl.

Washington 6. marca (TASR) – Americký prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že radikálne hnutie Taliban sa „možno“ zmocní vlády v Afganistane, keď sa Spojené štáty stiahnu z krajiny a nechajú afganské úrady, dosiaľ podporované Američanmi, aby sa bránili samy. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

„Krajiny sa musia o seba starať samy,“ povedal Trump novinárom v Bielom dome. „Nemôžete niekoho tak dlho držať za ruku,“ doplnil.

Na otázku, či by mohol Taliban nakoniec uchvátiť moc v krajine, Trump odpovedal, že „sa nepredpokladá tento spôsob, ale zrejme sa to stane“.

„Nemôžeme tam byť nasledujúcich 20 rokov. Boli sme tam 20 rokov a chránili sme tú krajinu, ale nemôžeme tam už byť – nakoniec sa budú musieť ochraňovať sami,“ vysvetľoval prezident Trump.

Trump tiež vyhlásil, že nie je známe, aká je schopnosť afganskej vlády brániť sa pred povstalcami z Talibanu po odchode amerických síl.

„Neviem. Neviem na túto otázku odpovedať,“ zareagoval prezident a dodal: „Uvidíme, čo sa stane.“

Více není třeba  dodávat!  Vše je  řečeno!  Nejchmurnější odhady  se potvrdily! Americký  prezident  oficiálně vyhlásil, že počítá s tím, že  se  jím a  jeho předchůdci  podporovaný režim zhroutí, a  že  militanti v  hadrech a  opánkách pokořili  nejsilnější  velmoc  světa. A všechny  její ochotné  vazaly! Najednou a jedním tahem.
Jestli si někdo myslí, že  snad mám radost, pak se hluboce mýlí. Cítím se osobně  stejně pokořen, jako před  45 roky, kdy  se  USA  stáhly  z Vietnamu a nechaly  jeho jižní část na pospas  komunistům.
Nejvíce ze všeho mi ovšem vadí to, že je  pokořena  a ztrapněna  Česká republika. Nikdo nás nenutil, abychom do té pasti vlezli  a už  vůbec ne, abychom v ní setrvali až do trapného  konce.
Tohle jde na konto těch, co vyhlašovali, že  u Kábulu se bojuje za Prahu a že  teroristům se neustupuje! Jestlipak nyní vystoupí s nějakým prohlášením a omluví se jednak občanům a především těm 14-ti  nesmyslně  obětovaným českým vojákům a jejich rodinám?
Odpovím si  sám  –  ani nápad!  Ti se  neomlouvají  -nikdy!  Jestlipak si toho  všimnou  alespoň  ti co se v těhle  vidí? Opět  – ani nápad!
A co všichni ti světoví  držitelé  jediné pravdy, co jich na světě, v Česku a na Slovensku je, co  vždycky  věděli, s kým se mýlit?
Omluví se aspoň oni?  A  vezmou si ze  svého selhání nějaké poučení?  Opět – odpovím si  sám – ani nápad!
Maximálně tak napadnou Trumpa.  Za to, že zjevil nespornou pravdu!
Takovýhle   je náš  oficiální politický a  mediální svět.
Co proti tomu můžeme dělat?  Skoro nic.
S jednou jedinou výjimkou – spolehnout se na  selský rozum. A  hledat nikoli informace, které se nám líbí, zejména proto, že  se líbí našim svatým na mostě ať  už se jmenují Zeman, Babiš nebo Jakub Janda či Smatana  nebo jakkoliv jinak. A především – nemýlit se, pokud možno – nikdy s nikým, ale  spoléhat vždycky jen sám na sebe.  Věřte, že  to není  zas  až tak málo!
Ostatně  ti  afghánští  hadráři se  samopaly přesně tohle  předvádějí už  dvacet let a  dnes  se před nimi sklonil i  americký prezident! K naší společné západní hanbě!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.