Flash – Koronavirus


Asi už to také víte,ale  pro jistotu a především proto,  že na Kose  jste  si to mohli přečíst  už před  týdnem – tedy  to, co před pár minutami vyhlásila   Rada obrany  státu!

-že až  do odvolání jsou zavřené školy  všech typů /o uzavření VŠ  si rozhodnou univerzity  sami/

-že  se  nesmí konat  kulturní, sportovní, náboženské akce, kde by účast  přesáhla  100 osob

Mno!

A co že napsala  Kosa před  týdnem – konkrétně 4. března  v  článku

Naše měna je pevná -epidemie koronaviru nebude III.

Tohle:

O víkendu se má hrát další kolo hokejové, ale především fotbalové ligy. Včetně zápasu největšího /tedy pro ty, co fotbalu moc nerozumí/ derby Sparta -Slávia. Čeká se plný dům. Jsem moc zvědav, jestli Babiš zakáže fotbalovým fandům vstup do Edenu! Nějaký biatlon je jedna věc, nespokojený fotbalový chuligán, kterému by vzali hračku, druhá.Nemluvě o tom, že fotbálek je kořením dnů nás -seniorů. Sníme při něm o tom, jak jsme sami váleli, když… Tipnu si – tuhle neděli se ještě na ligu smět bude, příští už ne.

Zpravidla to, co Kosa  odhadne,  že nastane, tak se potvrdí, řekněme – do roka. Tentokráte  jsem si vsadil na  týden! Na pouhý  týden!

A trefa naplno!

Ale  jak  ujištovali doslovně  Babiš  s  Vojtěchem – v ČR epidemie  koronaviru nebude….

Inu  když  vtrhnou do manéže  klauni a někdo jim  věří? Pak to není problém těch klaunů, ale  těch věřících!

A  že  jde  doopravdy   o klauniádu,  tím si budte  jisti! Protože  v okamžiku, kdy  Babiš  vyhlásil to uzavření škol a dalších věcí, dodal ještě  tohle:

Chceme, aby lidi chodili do práce, aby ekonomika šlapala

Andrej Babiš

Vlastně, abych ho citoval celého  a  také toho druhého klauna -Vojtěcha:

„Chceme, aby lidi chodili do práce, aby ekonomika šlapala,“ konstatoval Babiš. Na dotaz, jak mají fungovat rodiče menších dětí, uvedl, že mají chodit do práce a následně být s potomky doma. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) následně doplnil, že rodiče si mohou vzít ošetřovné. „Věřím, že takových případů bude málo,” dodal.

Tohle  je, dle mého názoru,   výron  čisté imbecility, jinak to klasifikovat  nelze! Tak vo co těm dvěma  panákům  vlastně  jde?

O  omezení dopadů koronaviru nebo  o  to, aby lidi chodili do práce? A  s dětmi to mají udělat  jak? Ale  Vojtěch věří, že  takových, co si vezmou ošetřování bude málo? Nejspíš  soudí,  že  zaskočí  babičky a dědečkové…   No jak kde.  Protože  v manuálu WHO o koronaviru píší, že nejvíc  přenosů nemoci  je  v  rodinách mezi jednotlivými generacemi a doporučují přísnou separaci  zejména  nejstarší generace! Takže  jak?

A  skvěle  se také  předvedl Zeman. Ten  dlouho, předlouho ke koronaviru mlčel. Až při  žranici pro zvané   k sedmi letům jeho bačování  na Hradě  vyjevil:

„Chtěl bych varovat před hysterií nebo panikou,“ řekl. Za nesmyslné označil počínání lidí, kteří si v obavě před epidemií nakupovali zásoby trvanlivých potravin.

Hřeje  mne u srdce, že  jsem ze  svých daní mohl přispět  na  tu hradní žranici pro něj a jeho kumpány. Například  pro Nejedlého, kterého poslal do Číny a ten následně, protože nejhorší je propadnout  panice, v poho trajdal po pražských restauracích a lokálech…

Ale rád mu přispěji na  cestu do Číny, kam prý  určitě  ale určitě  nepojede /jak řekl v lednu/ , aby  před  pár  dny – v duchu svého  kmenového hesla – jen blbec nemění své názory,  ukázal, že on blbec  rozhodně  není a do té Číny  přeci jenom pojede.

Ale hlavně  – lidi nekupujte si nic  do zásoby!  No v  Itálii, kde vyhlásili karanténu celoplošně,  nyní probíhají opravdu panické nákupy, protože  i tam  lidi  nejspíše  uvěřili  tamním Zemanům a Babišům.

Jo a  chci se zeptat  –  na takovém Hlaváku v Praze  a jiných velkých  nádražích nebo třeba  v nákupních centrech,tam se  to udělá  jak,  když  se  tam sejde 101 a více osob?  Babiš s Vojtěchem  mi to  zapomněli sdělit! A co ranní a odpolední špička  v metru  nebo v tramvaji??? A co svatba nebo naopak pohřeb? Jsou pod  sankcí když  přijde 100+1.. Tápu!!!  Oni přece  všechno mají pod palcem!

A  naprosto symptomatické je,  že soukromé firmy  zhusta, všude, kde  to jen jde, nařizuj preventivně home  office.  Na ministerstvech, minimálně  těch pod kuratelou  ANOšéfe!  je v podstatě  zákaz něco takového vůbec vyslovit.

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.